Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Методичні вказівки до виконання завдань



Для виконання завдань потрібно вивчити програмний матеріал за темою «Контроль запасів», інструктивний матеріал з питань
обліку матеріальних запасів, порядку проведення інвентаризацій
і відображення в обліку виявлених за результатами інвентаризації надлишків чи нестач матеріальних запасів, порядку відшкодування збитків від нестач і втрат від псування цінностей.

Для розв’язання задач 1—4, 8, 11 потрібно звернути увагу на правильність документального оформлення та відображення в обліку операцій за оприбуткування і відпуску матеріальних запасів. Порядок обліку запасів регламентується Законом України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність» від 16 липня 1999 р. № 966-XIV; П(С)БО 9 «Запаси», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 1999 р. № 242; наказом Міністерства статистики України «Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини
і матеріалів» № 193; Інструкцією про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 16 травня 1996 р. № 99, Інструкцією про бухгалтерський облік ПДВ, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 1 липня 1997 р. № 141, Інструкцією по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 11 серпня 1994 р. № 69, іншими нормативними актами.

У балансі запаси відображаються за найменшою з двох оцінок: первісною вартістю або чистою вартістю реалізації. Запаси обліковуються за чистою вартістю реалізації, якщо на дату балансу їхня ціна знизилась або вони зіпсовані, застаріли чи іншим чином втратили первісну очікувану економічну вигоду. Придбані (отримані) запаси відображаються за первісною вартістю, яка включає ку-
півельну вартість (без ПДВ) і транспортно-заготівельні витрати (ТЗВ — витрати на транспортування, завантаження, доставку на склади підприємства, вартість послуг товарних бірж, митні збори тощо) (задачі 5, 6, 10). Первісна вартість визначається наприкінці місяця після відображення в обліку всіх заготівельних операцій. Документи, пов’язані з рухом запасів, що надходять до бухгалтерії, потребують їхньої постійної обробки і відображення в облікових регістрах, тому поточний аналітичний облік запасів ведуть за прийнятими обліковими цінами: купівельними (з відокремленим обліком ТЗВ) або плановою собівартістю (з відокремленим обліком відхилень фактичної собівартості запасів від планової).

Під час розв’язання задачі 7 потрібно оцінити стан внутрішнього контролю за дотриманням термінів виконання та інших умов угод постачання, організації претензійної роботи на підприємстві.

Правильність оцінки використаних у виробництві запасів та
їхнього залишку на складі (задача 9) можна перевірити за методом середньозваженої вартості. Середньозважену ціну 1 т матеріалу визначають за формулою:

де  і  — відповідно вартість залишку матеріалу А на складі та вартість придбання матеріалу А, завезеного на склад у липні;
 і  — відповідно кількість матеріалу А на складі на 1 липня і кількість придбаного в липні матеріалу А.

Перевірка якості проведених інвентаризацій запасів, своєчасності та правильності відображення їхніх результатів в обліку (задачі 12—21) регламентується інструкцією № 69. Зверніть увагу на визначення обсягів відшкодування матеріально відповідальними особами виявлених інвентаризацією нестач за видами матеріальних цінностей та на правильність відображення таких операцій в обліку.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 259; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь