Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Над самим Дніпром на горах Київ виріс і розцвів.



Над самим Дніпром на горах Київ виріс і розцвів.

    Н.Забіла «Древній Київ»

 

 

Підготувала

Студентка

Групи ПО-32

Фущіч О.І.

 

Тема. Над самим Дніпром на горах Київ виріс і розцвів.

 Н.Забіла «Древній Київ,

Мета. Навчати учнів виразно читати віршовані і прозові твори, аналізувати прочитане; поглибити знання учнів про місто Київ, його історію; виховувати любов до Батьківщини, гордість за неї.            

Обладнання. Записи пісень про Київ , листівки, світлини із зображенням вулиць, пам’яток;  підручник «Читанка. 2клас».

Хід уроку

I. Організація класу. Створення емоційного настрою уроку.

Сядьте, діти,всі рівненько,

усміхніться всі гарненько.

Настрій на урок візьмемо,

й працювати розпочнемо.

Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми помандруємо в одне старовинне місто України .А в яке дізнаєтесь, коли ми до нього доберемось. Дорога далека то їхати ми будемо різними видами транспорту. Тож гаразд часу не гаймо і в дорогу вирушаймо.

II. Мовна розминка.

Гра відгадай слово.

Щоб сісти у перший транспорт ви повинні відгадати його назву. Послухайте речення і з перших букв кожного слова складіть назву транспорту.

      Приємно Олегу їсти запашну диню.( Поїзд)

Фонетична зарядка

- Покажіть, як стукають колеса поїзда.

- Як їде паровоз?

- Як він свистить?

3. Читання «пірамідок» для розширення кута зору( хором та індивідуально).

А ось і перша несподіванка. Перед нами – гори, які поїзд не може подолати. Потрібна ваша допомога.

- Прочитайте «гори» слів, дивлячись на лінію.

                                    

                         

4. Відновіть вірш, додаючи букви, що означають голосні звуки:

У  всь .м.  св.т. – к.ж.н зн .є

Є Б.тьк.вщ.н. л. ш .дн.

І в н.с в.н. .дн. - .д.н.-

Це н.ш. сл..вн. Укр.їн.

5.Читання речення «на хвильках»

Гори подолали і ми майже на місці. Але перед нами розкинулась велична і могутня ріка.

- Хто знає її назву.

- На чому ми її перепливемо?

 

Вив – чай – ми – ну – ле – рід – но – го – кра - ю

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

– Сьогодні ми будемо подорожувати в минуле нашої Батьківщини. Давайте послухаємо діалог, який розіграють для нас учні.

(Виходять діти перевдягнені в Кия, Щека, Хорива, Либідь).

Інсценізація.

Щек. Ми довго пливли річкою, шукаючи місце, де б могли пристати наші кораблі.

Хорив. Цей берег мені подобається. Тут, мабуть, і зробимо зупинку.

Либідь. Тут гарне місце. Є високі гори, на яких можна заховатися від ворога, ліси,в яких багато дичини, річка поряд.

Кий. Ось тут заложимо оселю для себе і для тих купців, що сюди приїжджати будуть.

                                                                  Бесіда.

- Діти, чи впізнали ви цих героїв з минулого? Як їх звали? Яке місто було засноване понад 1500 років тому?

- Сьогодні на уроці ми ознайомимось з легендою «Древній Київ», яку переказала нам письменниця Наталя Забіла.

VI . Вивчення нового матеріалу

1. Читання деформованого тексту

- Який він зараз Київ? Прочитайте про це в тексті.

ївКи – жеду ливеке і кравеси томіс. Він розташований ан рабезі праДні. роШикі ливуці садобжені редевами. А більнайше- кашнівта. рівЧаний ашн їКив.( світлина Києва)

Підготовча бесіда

Ось ми і побачили, який Київ гарний.

- А чому його називають древнім?

Він існує давно, а значить у нього є своя історія, славне минуле. Подивіться, як виглядав Київ у минулому ( світлина старого Києва).

Найдавніша спроба пояснити походження Києва - це літопис « Повість минулих літ», який вперше переказує легенду про виникнення міста. Записав цю легенду монах Нестор Літописець, а переписала її поетеса і письменниця Наталя Забіла. Вона назвала її « Древній Київ».

3. Показове читання оповідання вчителем.

- Про кого розповідається в цій легенді?

- Хто заснував місто Київ?

Словникова робота.

Читання слів за вчителем «луною».

поляни       Кий      Київ

Дрімучі       Щек      Щекавиця

працьовиті Хорив Хоривиця

поселився  Либідь Либідь

- Що означають слова ІІ стовпчика? ІІІ стовпчика? Чи є ці слова родичами?

Мовчазне читання

- Які незрозумілі слова ви зустріли в тексті?

- Назвіть імена братів і сестри?

Фізкультхвилинка (під музичний супровід)

Кросворд .

1          

2

 

       

3            

4          

5    

  6            

7            

                         

1. Ким доводиться Либідь Кию, Щеку, Хориву? (Сестра)

2. Хто вперше записав легенду про створення^ Києва? (Нестор)

3. Як називався давній народ, що оселився над Дніпром? (Поляни)

4. Як звали сестру засновників Києва? (Либідь)     

5. Як звали брата, від імені якого утворилася назва Києва? (Кий)

6. Як назвали гору на якій оселився Щек? (Щековиця)

7. Як називалася гора, на якій оселився Хорив?(Хоревиця)

— Яке слово отримаємо по вертикалі? (Діти-складають вислів:
«Київ — столиця України».)

2. Хвилинка-цікавинка . Звучить пісня «Києве мій» (муз.П.Майбороди, сл.М.Луценка)

Демонстрація слайдів про Київ.

- А чи знаєте ви, діти, що Київ славиться на весь світ своїми культурно-історичними пам’ятками.

- Ще в XІ столітті за вказівкою великого князя київського був збудований найвеличніший з усіх храмів – собор Святої Софії, що мав 13 куполів. Вони символізували Ісуса Христа і 12 апостолів. Пізніше його було перебудовано і кількість куполів зменшено.

- Перед вами Андріївський собор. Йому вже майже 300 років, чарує нас він знов і знов.

- Ось з’явився перед вами собор Володимирський суворий. Він великий і могутній, з голубими куполами, із чарівними, як в казці, розписними воротами.

- Вабить око всіх людей Палац Маріїнський! Тут прийма своїх гостей Президент український.

- А ось будинок Верховної Ради, де збираються на свої засідання депутати, щоб вирішувати найважливіші питання життя країни. В цьому будинку і була прийнята Конституція України – головний закон нашої держави.


III. Домашнє завдання.

Переказувати оповідання “Древній Київ”. (с.54-55)

Виразно читати вірш “Зацвіли каштани” (с.56-57)

Над самим Дніпром на горах Київ виріс і розцвів.

    Н.Забіла «Древній Київ»

 

 

Підготувала

Студентка

Групи ПО-32

Фущіч О.І.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 141; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь