Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тема. Над самим Дніпром на горах Київ виріс і розцвів.



 Н.Забіла «Древній Київ,

Мета. Навчати учнів виразно читати віршовані і прозові твори, аналізувати прочитане; поглибити знання учнів про місто Київ, його історію; виховувати любов до Батьківщини, гордість за неї.            

Обладнання. Записи пісень про Київ , листівки, світлини із зображенням вулиць, пам’яток;  підручник «Читанка. 2клас».

Хід уроку

I. Організація класу. Створення емоційного настрою уроку.

Сядьте, діти,всі рівненько,

усміхніться всі гарненько.

Настрій на урок візьмемо,

й працювати розпочнемо.

Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми помандруємо в одне старовинне місто України .А в яке дізнаєтесь, коли ми до нього доберемось. Дорога далека то їхати ми будемо різними видами транспорту. Тож гаразд часу не гаймо і в дорогу вирушаймо.

II. Мовна розминка.

Гра відгадай слово.

Щоб сісти у перший транспорт ви повинні відгадати його назву. Послухайте речення і з перших букв кожного слова складіть назву транспорту.

      Приємно Олегу їсти запашну диню.( Поїзд)

Фонетична зарядка

- Покажіть, як стукають колеса поїзда.

- Як їде паровоз?

- Як він свистить?

3. Читання «пірамідок» для розширення кута зору( хором та індивідуально).

А ось і перша несподіванка. Перед нами – гори, які поїзд не може подолати. Потрібна ваша допомога.

- Прочитайте «гори» слів, дивлячись на лінію.

                                    

                         

4. Відновіть вірш, додаючи букви, що означають голосні звуки:

У  всь .м.  св.т. – к.ж.н зн .є

Є Б.тьк.вщ.н. л. ш .дн.

І в н.с в.н. .дн. - .д.н.-

Це н.ш. сл..вн. Укр.їн.

5.Читання речення «на хвильках»

Гори подолали і ми майже на місці. Але перед нами розкинулась велична і могутня ріка.

- Хто знає її назву.

- На чому ми її перепливемо?

 

Вив – чай – ми – ну – ле – рід – но – го – кра - ю

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

– Сьогодні ми будемо подорожувати в минуле нашої Батьківщини. Давайте послухаємо діалог, який розіграють для нас учні.

(Виходять діти перевдягнені в Кия, Щека, Хорива, Либідь).

Інсценізація.

Щек. Ми довго пливли річкою, шукаючи місце, де б могли пристати наші кораблі.

Хорив. Цей берег мені подобається. Тут, мабуть, і зробимо зупинку.

Либідь. Тут гарне місце. Є високі гори, на яких можна заховатися від ворога, ліси,в яких багато дичини, річка поряд.

Кий. Ось тут заложимо оселю для себе і для тих купців, що сюди приїжджати будуть.

                                                                  Бесіда.

- Діти, чи впізнали ви цих героїв з минулого? Як їх звали? Яке місто було засноване понад 1500 років тому?

- Сьогодні на уроці ми ознайомимось з легендою «Древній Київ», яку переказала нам письменниця Наталя Забіла.

VI . Вивчення нового матеріалу

1. Читання деформованого тексту

- Який він зараз Київ? Прочитайте про це в тексті.

ївКи – жеду ливеке і кравеси томіс. Він розташований ан рабезі праДні. роШикі ливуці садобжені редевами. А більнайше- кашнівта. рівЧаний ашн їКив.( світлина Києва)

Підготовча бесіда

Ось ми і побачили, який Київ гарний.

- А чому його називають древнім?

Він існує давно, а значить у нього є своя історія, славне минуле. Подивіться, як виглядав Київ у минулому ( світлина старого Києва).

Найдавніша спроба пояснити походження Києва - це літопис « Повість минулих літ», який вперше переказує легенду про виникнення міста. Записав цю легенду монах Нестор Літописець, а переписала її поетеса і письменниця Наталя Забіла. Вона назвала її « Древній Київ».

3. Показове читання оповідання вчителем.

- Про кого розповідається в цій легенді?

- Хто заснував місто Київ?

Словникова робота.

Читання слів за вчителем «луною».

поляни       Кий      Київ

Дрімучі       Щек      Щекавиця

працьовиті Хорив Хоривиця

поселився  Либідь Либідь

- Що означають слова ІІ стовпчика? ІІІ стовпчика? Чи є ці слова родичами?

Мовчазне читання

- Які незрозумілі слова ви зустріли в тексті?

- Назвіть імена братів і сестри?

Фізкультхвилинка (під музичний супровід)

Читання оповідання учнями «ланцюжком».


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 119; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь