Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Охорона праці та техніка безпеки на підприємстві



При проведенні ТО і ремонту легкових автомобілів, що належать громадянам, на СТО виконуються положення ССБТ в частині дотримання вимог безпеки праці згідно: ГОСТ 123017-79 " ССБТ. Ремонт і технічне обслуговування автомобілів »; ГОСТ 121004-85 «ССБТ. Пожежна безпека. Загальні вимоги"; ГОСТ 121019-79 " ССБТ. Електробезпека. Загальні вимоги та номенклатура видів захисту »; ГОСТ 123005-75 " ССБТ. Роботи фарбувальні. Загальні вимоги безпеки »; ГОСТ 123009-76 " ССБТ. Роботи вантажно-раз-грузочно. Загальні вимоги безпеки »і іншим стандартам, що регламентують вимоги до індивідуальних засобів захисту, викидів шкідливих речовин, шумів, охорони природи, знакам безпеки. Крім державних стандартів ССБТ, важливими документами є Будівельні норми і правила (СНиП), правила будови і безпечної експлуатації різного устаткування.

Розширення ТО і ремонту автомобілів індивідуальних власників, перехід на більш високий якісний рівень немислимі без правильної організації і управління охороною праці. Зниження виробничого травматизму і професійних захворювань на сучасному етапі не може бути досягнуто тільки за рахунок технічних, санітарно-гігієнічних і економічних заходів без вдосконалення методів роботи з ОП, підвищення рівня організаційної діяльності керівників та інженерно-технічних працівників безпосередньо на СТО.

Робота диспетчерів, виробничих майстрів, приймальників столу замовлень і керівників інших відділів спрямована на постійне забезпечення нормальних умов праці робітників і щоденне рішення виробничого завдання планування завантаження робочих з тим, щоб задовольнити потребу в ремонті автомобілів і виконати техніко-економічні показники роботи СТО.

Порушення трудової і технологічної дисципліни, нехтування Правилами техніки безпеки, недбалість, а іноді і пияцтво - основні причини нещасних випадків на виробництві. Ось чому набуває гостроти питання особистої відповідальності слюсаря, бляхаря, зварювальника, маляра, майстри, директора СТО за безпеку праці. У зв'язку з цим актуальним стало вимога перенести центр ваги виховної, організаторської, профілактичної роботи в справі забезпечення здорових і безпечних умов праці безпосередньо в цеху і на робочі місця.

Робітники всіх професій і служб СТО, інженерно-технічні працівники, службовці, практиканти, учні, які тимчасово працюють в організації, проходять інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки. Допуск до роботи без проходження інструктажу забороняється. Інструктаж поділяється на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний. У виробничих об'єднаннях техобслуговування або на СТО розробляються інструкції з охорони праці для кожної професії або виду робіт (робочого поста, ділянки) з урахуванням специфіки виробництва. Інструкції затверджуються адміністрацією СТО спільно з виборним органом первинної профспілкової і вивішуються на видному місці.Всі керівники виробництва беруть участь в адміністративно-технічному (трехступенчатом) контролі за виконанням заходів щодо охорони праці. Цей контроль є основною формою контролю адміністрації та комітетів профспілки на СТО. Здійснюється він знизу доверху в три етапи.

Триступеневий контроль не виключає проведення адміністративного контролю відповідно до посадових обов'язків керівників, інженерно-технічних працівників. Залежно від специфіки виробництва, структури підприємства та потужності його підрозділів триступеневий контроль за станом охорони праці проводиться: на першому місці - на ділянці цеху, в зміні чи бригаді; на другий - в цеху, на виробництві або ділянці СТО; на третьому рівні - на підприємстві в цілому.

Перший ступінь. Щодня до початку роботи майстер, механік, керівник ділянки обходять всі робочі місця. Вони перевіряють чистоту робочих місць, стан гаражного і верстатного обладнання, огорож, справність інструменту і пристосувань, правильність використання робітниками засобів індивідуального захисту і стан пожежної безпеки. При виявленні несправності обладнання, порушення Правил техніки безпеки вживаються заходи до їх усунення і робиться запис у книзі майстра або керівника дільниці.

Другий ступінь. Два рази на місяць керівник СТО з представником комісії охорони праці обходять ввірені їм ділянки роботи. Після обходу вони дають відповідні розпорядження про усунення недоліків, виявлених під час огляду. Всі помічені недоліки або порушення Правил і вимог охорони праці вносяться в журнал.

Третій ступінь. Контроль проводиться із залученням технічних фахівців і керівників об'єднання не рідше 1 разу в квартал. Поряд з іншими питаннями на третьому щаблі перевіряються стан травматизму і умов праці, показники поліпшення умов праці (комплексний коефіцієнт), виконання угоди щодо поліпшення умов праці.

За результатами перевірки складається протокол, в якому зазначаються недоліки і порушення, призначаються відповідальні за виконання намічених заходів, встановлюються терміни виконання.

Безпека технологічного процесу ТО і ремонту автомобіля на робочому місці регламентується ГОСТ 123002-75 " ССБТ. Процеси виробничі. Загальні вимоги безпеки », ГОСТ 123017-79" ССБТ. Ремонт і технічне обслуговування автомобілів. Загальні вимоги безпеки ». Основні вимоги щодо безпеки праці викладаються в «Інструкції з охорони праці та техніки безпеки на підприємствах системи техобслуговування». Задоволення психофізіологічних вимог забезпечується впровадженням раціонального режиму праці та відпочинку, колірної обробкою приміщення та обладнання дільниці.

Вміст шкідливих домішок в повітрі повинно відповідати вимогам ГОСТ 121005-76 " ССБТ. Повітря робочої зони. загальні санітарно-гігієнічні вимоги ».

Технічне обслуговування та ремонт автомобілів повинні проводитися на постах (спеціально відведених місцях), оснащених необхідними пристроями, приладами та пристроями. Пости ТО і ремонту повинні розташовуватися так, щоб відстань між автомобілями, автомобілями і конструкціями будівлі забезпечувало більшу зручність роботи і безпеку.

Всі види робіт по ТО і ремонту проводяться при вимкненому двигуні, за винятком тих випадків, коли робота двигуна потрібно за технологією. При цьому потрібна наявність місцевого відсмоктування для видалення відпрацьованих газів.



 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-04; Просмотров: 270; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь