Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Погляд часу (Черкаси), 24.01.2019



Так багато хочеться сказати, так багато болю на душі... Бо хіба можна бути спокійний до тих цін, які нині доводиться платити за газ, за електроенергію?

Добре, я згідна, у керівництва держави свої непрості стосунки з МВФ, бо постійно доводиться жебрати у нього мільйони і мільярди то на підтримку економіки, то на оплату боргів своїх «папєрєдніков», а за це вимагають підвищення ціни на газ. Хоча я не дуже розумію, який стосунок має ціна на газ до кредитів МВФ. Ну хай так, це все, як мовиться, не для середніх умів. Нам кажуть: ідемо в Європу, і ціни мають бути європейськими. А зарплати, а пенсії?

Хоча про що це я запитую? Уряд же дбає про нас, і ми не маємо відчувати підвищення цін, бо субсидії все компенсують. А хто-небудь вникав у схеми цього субсидіювання? На ту саму опалювальну площу, яка ніскільки не змінилася ні з минулого, ні з позаминулих років, норми витрати газу зменшили, а відповідно і суттєво зменшилася субсидія. І при таких нормах «захисту» вже не доводиться говорити про тепло у домівках, а хоч би не замерзнути. Як вижити одиноким пенсіонерам, хворим людям, які мають хронічні хвороби і для яких тепло життєво необхідне, як, зрештою, і для всіх людей?

Чому у країні така величезна кількість людей із серцево-судинними захворюваннями? Та тому, що ніяке серце не може витримати цієї всієї несправедливості. Отже, владі це вигідно: чим більше малозахищених скоріше вимре, тоді й субсидіювати буде нікого. Адже олігархам нічого не загрожує, вони хіба можуть симулювати та імітувати гіпертонічні хвороби, коли їх ловлять на крадіжках державних коштів і тягнуть до суду. Або, як пишуть про очільника «Нафтогазу» Андрія Коболєва, що має офіційну зарплату майже 2 млн грн на місяць і який виписав собі та своїм заступникам премії аж на 46 млн доларів. І це правда? То для чого домовлятися із МВФ про кредит, коли «Нафтогаз» має такі астрономічні кошти? Чи що, «Нафтогаз» це держава у державі та ситуація із цінами на газ її ніяк не стосується? Чи, може, вся ця катавасія із цінами потрібна для того, щоб політики-популісти у своїх передвиборчих перегонах мали про що кричати? Один волає, що знизить ціну на газ удвічі, інший утричі, а ще інший обіцяє взагалі щось несусвітне. Тим часом чи не всі вони мають реальну законодавчу владу. Тож хай не репетують і не рвуться у президенти, а ухвалюють закони, спрямовані не проти людей, а для людей.

Чому досі немає закону про вибори, відповідно до якого ми голосували б не за партії, а за конкретних людей, бо в партійних списках знову куплять собі місця і пролізуть у Верховну Раду ті ж самі добкіни, новінські, вілкули, бойки, рабиновичі та іже з ними. Чому слуги народу ніяк не можуть зняти таку дорогу їм депутатську недоторканність? Бо ж бачимо, скільки крадіїв, зрадників, брехунів сидить нині у Верховній Раді і ніхто не може притягнути їх до відповідальності. З кого ж вдалося зняти цю недоторканність, то окремі з них уже ген за межами нашої держави, у світах.

Ті ж, що не втікають, щоденно когось критикують, щось обіцяють, лізуть нам в очі з рекламних щитів, сторінок газет, з екранів телевізорів, промовляючи, як у тій пісні, колись такій популярній: «Вибєрі меня, вибєрі меня». Вибери, ти ж, мій ні, не народ, мій електорат, і маєш забути, не пам'ятати, що я вже була на вершині влади і що я творила на ній, що саме за мого прем'єрства ціни на газ злетіли вгору. Саме тоді я дуже мило спілкувалась із Путіним, але ти, електорате, не маєш про це пам'ятати. Не пам'ятай і про те, що саме я зі своєю партією була проти вступу України в НАТО, а тепер так завзято про це говорю та гостро критикую нинішніх прем'єра і Президента. Дуже хочеться запитати: звідки у тієї пані такі величезні кошти на всі ці телеефіри, причому щоденні і неодноразові, тоді, коли інші потенційні кандидати ще навіть не заявили про себе. Можна запитати колишню прем'єрку і про давні справи із Павлом Лазаренком та ще багато про що. І не потрібно тепер говорити, що Президент не такий і робить щось не те.

Чому чи не всі кандидати у президенти говорять тільки про те, що людям найбільше болить: високі ціни, малі пенсії та зарплати, і не оприлюднюють своїх планів, як збираються зупинити війну, зміцнити армію, добиватися членства у Євросоюзі, утвердити у країні єдину автокефальну церкву, закорінити в усіх сферах життя державну мову?

На жаль, претенденти на президентське крісло чомусь не бачать важливості помісної церкви в Україні. Так, пан Ляшко, твердить, що цим мають займатися самі духовні особи, а не Президент, бо його мають турбувати стратегічні державні питання. Якщо духовне життя і духовна незалежність не державна і не стратегічна справа, то чому проросійські сили, як заявив Патріарх Філарет, «роблять все, на що здатні, щоби перешкодити успіху, задіявши різні засоби гроші, дипломатію, спецслужби, залежні від них ЗМІ, вживаючи напівбрехню і відверту неправду»?

Чому майбутня кандидатка у президенти Юлія Тимошенко не долучається до відстоювання автокефалії, навіть не згадує про неї, бо, напевно, боїться втратити підтримку Москви, де так мріють бачити її на головній посаді в Україні і знову домовлятися про здачу її інтересів. Мені здається, що при таких передвиборчих позиціях її не може підтримувати більшість українців і ці високі рейтинги вона купує. Про кандидатів від «Опоблоку» узагалі не хочу ні чути, ні говорити, бо вони обіцяють «сите безхмарне життя, щоб Україна й не думала про вступ у НАТО і стала безсилою проти «старшого брата». «Світиться» на екранах і пан Тарута зі своєю «Основою», з якою країна нібито запрацює, але цей «основник» «став очільником держадміністрації у Донецьку тоді, як і Коломойський у Дніпрі. Команда Коломойського захистила свою область, а Донеччина при «губернаторі» Таруті «перетекла» під контроль бойовиків і Україна втратила життя тисяч найкращих. Тепер Тарута запевняє, що «країна запрацює». Хочеться запитати: «Так, як Донеччина у часи його керівництва? »

Ну, а кандидатуру В. Зеленського потрібно, напевно, сприймати, справді, як коміка. Він іще ніде навіть не підтвердив своїх намірів іти на вибори, а йому вже малюють друге місце після пані Юлії. Це що, аби показати, «якщо не Юлю, то будете мати коміка». Тільки це вже несерйозно і не смішно, бо Володя навіть не розуміє, яке значення має українська мова. Для нього це звучить, як «какая разница», і тому всі його проекти на телебаченні росій ськомовні. Одна справа бути президентом у телефільмі «Слуга народу», а зовсім інша у житті, адже життя це не кіно. Йому потрібно пам'ятати слова Івана Огієнка, українського вченого, що «хребет нації її мова». Найголовніший і найміцніший цемент, що об'єднує етнографічний народ і перетворює його у свідому націю, то соборна літературна мова, яку береже і творить не тільки закон, а й ціле живе життя: церква, преса, школа, уряди, театр, кіно, радіо і т. д. Отож, замість того, щоб іти в президенти, краще створити хороший україномовний продукт, нехай і комічний, але цікавий, патріотичний, який не принижує рідну мову, а звеличує її, спонукає інших говорити нею.

Справді, серед засилля реклами, статей, усіляких бордів немає місця для громадсько-політичних організацій, їх позиції і роз'яснень, агітації, за кого голосувати, як вибрати нормального президента.

Я нікого не агітую, нікому не нав'язую своїх думок, тільки хочу, щоб люди були більш далекоглядними і не мали дуже короткої пам'яті щодо тих, хто вже тепер при владі нічого не робить, тільки галасує і критикує тих, хто щось реально робить для держави, для народу. Популісти, маючи велетенські статки, рвуться до найвищої влади, але ще Леся Українка писала: «Міцна партія мусить мати вплив і без грошей, а інакше її вплив нічого не варт, хоч би й як багато коштував. Коли ж гроші потрібні «для впливу», то їх шкода на се, бо се значить оплачувати деморалізацію».

Слава Україні! Героям слава!

Надія Захарська

 

 

Телебачення

 

На щорічному " українського сніданку" у Давосі зустрілися Петро Порошенко, Юлія Тимошенко і Анатолій Гриценко

1+1, 24.01.2019

http: //tv.ecosap.media/mp4.php? id=11_20190124_1930_009.mp4

[ТСН]: 281с.

Наталія МОСЕЙЧУК, ведуча: Битва кандидатів. На щорічному" українського сніданку" у Давосі зустрілися Петро Порошенко, Юлія Тимошенко і Анатолій Гриценко. Організатору заходу - бізнесмену Віктору Пінчуку довелося попітніти, щоб зібрати їх разом. За обміном люб'язностями спостерігали численні закордонні гості. Ольга Кошеленко з Давоса.

Ольга КОШЕЛЕНКО, кореспондент: Правило хорошого тону - не говорити про політику за столом, - не діє, коли ідеться про " український сніданок" у Давосі, на якому зустрілися одразу троє кандидатів у президенти. Тут не до хороших манер, головне - вчасно прибрати зі столу гострі предмети. Юлія Тимошенко та Анатолій Гриценко займають місця за VIP-столиком разом з екс-держсекретарем Сполучених Штатів Джоном Керрі та міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд. Стільця для Петра Порошенка не лишають.

Джон КЕРРІ, екс-держсекретар Сполучених Штатів Америки: Дуже радий, що кандидати тут, у вас уже інша країна, світ спостерігає за вами і ви демонструєте різноманіття думок, щоб змагатися один з одним і це те, про що, зокрема, була і революція.

КОРЕСПОНДЕНТ: Гостям виносять омлети з беконом, під дзвін приборів кандидатів запрошують на сцену.

Анатолій ГРИЦЕНКО, кандидат у президенти України: Ви знаєте, є українське прислів'я: " Риба не є з голови, тому чистити її з хвоста - абсолютно без толку" - і тому стандарт нової моралі, етики, відповідальності має бути заданий згори.

Юлія ТИМОШЕНКО, кандидат у президенти України: Коли прийшла проросійська корумпована система на чолі з Януковичем, то мене кинули у в'язницю, а сьогоднішнього лідера посадили на посаду міністра економіки.

КОРЕСПОНДЕНТ: Чинний президент з'являється, коли конкуренти вибалакались і повернулися за стіл. Петро Порошенко прямує одразу на трибуну, Тимошенко береться за йогурт, Гриценко - занурюється в телефон. Популізм, каже Порошенко, одна з найбільших загроз, не називаючи на ім'я, розбирає передвиборну обіцянку Тимошенко - знизити ціну на газ.

Петро ПОРОШЕНКО, президент України: Для тих, хто хоче зрозуміти, що означає декларувати фіксовані ціни нижче ринкових на певні товари для людей - це те саме, щоЧавес і Мадуро роблять в Каракасі і Венесуелі. Який поточний рівень життя цих людей, легко можна побачити на телебаченні, особливо цієї ночі, коли мільйони венесуельців вийшли сказати «ні» Мадуро, сказати «ні» популізму, сказати «ні» безвідповідальним політикам.

КОРЕСПОНДЕНТ: Спускаючись зі сцени, Порошенко вітається з Гриценком, але той не відповідає і йде. Із Тимошенко - взаємне ігнорування.

Юлія ТИМОШЕНКО: Я думаю, що йому варто порівняти себе з Мадуро, бо він, коли йшов на президентські вибори, обіцяв по тисячі гривень нашим солдатам заробітної плати, якщо вони підуть на контракт, за дві години закінчити АТО.

КОРЕСПОНДЕНТ: Іноземні гості спостерігають. Колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, його відеозвернення продемонстрували на з'їзді під час висунення Тимошенко у президенти, просить уточнити - він не підтримував жодного кандидата.

Андерс Фон РАСМУССЕН, колишній генеральний секретар НАТО: Звичайно, я залишаюся нейтральним у президентській кампанії в Україні, але я записав відео, в якому наголошую на важливості продовження реформ, якщо ви хочете наблизитися до Європейського Союзу та НАТО. І це мій головний месседж, який я зробив щодо її кампанії.

КОРЕСПОНДЕНТ: Схожу заяву напередодні зробив письменник Пауло Куельо. Його інтерв'ю десятирічної давності теж використали на з'їзді Тимошенко. Літератор наголошує - він далекий від української політики.

Юлія ТИМОШЕНКО: На жаль, не коректно журналісти прокоментували і чомусь сказали, що це була агітація. Ніякої агітації не було, це був біографічний фільм за останні 15 років мого життя і тому там були використані документальні кадри, які, на мій погляд, абсолютно коректні.

КОРЕСПОНДЕНТ: Подейкують, на сніданок до Далоса запрошували ще одного кандидата - актора Володимира Зеленського, але він відмовився, пославшись на зайнятість. Із Давоса Швейцарії Ольга Кошеленко, Максим Шинкаренко, ТСН, 1+1.

ВЕДУЧА: Ну і чим таким був зайнятий Зеленський? Він сьогодні показав сам. Артист на сторінці в соцмережі розмістив 30-секундне відео, де він разом із командою взяв до рук лопату і розчищав від снігу проїзд біля свого штабу в центрі Києва. Мовляв, поки кандидати в президенти снідають у засніженому Давосі, в Україні теж є, що робити. Зеленський назвав це #лопатачелендж і закликав людей самотужки почистити країну від снігу, поки політики за кордоном.

Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ, кандидат у президенти України: Справимся без них, почистим страну. Начнем со снега. Будь ласка, приєднуйтесь до нашого челенджа #лопатачелендж. Виходьте на вулиці. Почистим страну, ребят.

 

 Рейтинги президентських перегонів

[+2] ТК 24, 24.01.2019

http: //tv.ecosap.media/mp4.php? id=tk24_20190124_1800_007.mp4

[Новини]: 224с.

Тетяна КРУГОВА, ведуча: Не будемо гадати, ми знаємо лише єдине, що чим ближче до виборів, тим більше різноманітних рейтингів ми отримуємо і бачимо їх. Яким довіряти і чому цифри так скачуть, розкаже наша Оксана Тропотяга. Дивимось її сюжет, а потім обговорюємо у студії.

Оксана ТРОПОТЯГА, кореспондентка: І з'явились свіжі дані соцопитувань. Компанія Universal Group повідомляє, що з нового року електоральні настрої різко змінились і у лідери вирвався Святослав Вакарчук. У президентському кріслі його бачать чверть українців. Наздоганяє його Ілля Кива. За нього свій голос готові віддати 19 відсотків. І закриває трійку лідерів Іво Бобул. Його підтримують 15 відсотків українців.

Сподіваюсь у цю маячню ви не повірили, хоча насправді дуже легко маніпулювати інформацією, коли вона з'являється у авторитетному для вас виданні. Цим користуються і українські політики та олігархи, нав'язуючи своїх кандидатів будь-яким шляхом та ціною.

Олександр СОЛОНТАЙ, експерт з політики: Коли ми говоримо про соціологічні фальшиві опитування або коли ми говорим про поширення фальшивих соціологічних даних на всеукраїнському рівні, на жаль ми говоримо про десятки тисяч доларів.

КОРЕСПОНДЕНТКА: Але це не означає, що соціологія суцільне зло. Експерти виділяють на цьому ринку групу " Рейтинг", Київський міжнародний інститут соціології Центр Розумкова, фонд Демократичні ініціативи, GFK Ukraine та ще кілька компаній, яким можна довіряти.

Ірина БЕКЕШКІНА, директор фонду Демократичні ініціативи: Соціологічні фірми, які працюють більше 20 років, а деякі вже ровесники нашої незалежності, вони не будуть ризикувати тим, щоб один раз щось ухопити і назавжди втратити репутацію.

КОРЕСПОНДЕНТКА: Та якщо бути уважним можна помітити, як з'являються нові фірми, або ж у рейтингах ЗМІ наближених до кандидатів, саме вони вириваються вперед. Зокрема порівнюючи такідані, наприклад, з даними авторитетної соціологічної групи Рейтинг бачимо, як з першої трійки радикал Олег Ляшко витісняє Зеленського, а екс-регіонал Бойко взагалі зникає з топ-5, аби у рейтингу від інших соціологів увірватись таки в трійку і посунути Порошенка на п'яту сходинку. До речі, авторів останнього рейтингу Агенцію суспільно-політичних досліджень і комунікативних стратегій вже охрестили продавцями рейтингів та внесли до бази псевдосоціологів за сумнівне минуле. 12 років тому їх зловили на гарячому.

Олександр СОЛОНТАЙ: Опитування для того, щоби нав'язати думку про те, що певний кандидат є фаворитом, а також для того, щоби сфальсифікувати результати. Спочатку соціологічними опитуваннями довго нав'язується про те, що він фаворит, фаворит, фаворит, а в нього ніякої підтримки немає. А потім за нього купляється, фальшується.

Ірина БЕКЕШКІНА: Якщо це взагалі ні звідкісь хтось звідкісь вигукнув, то цьому довіряти абсолютно не можна. І коли ми чуємо про фірми однодневки. Немає ніяких однодневок, є просто якась назва, яку придумують або людина, яка виходить з якими рейтингами.

КОРЕСПОНДЕНТКА: Також слід не забувати про замовників. Про це добре нагадує історія парламентських перегонів 2012 року.

Євген КОПАТЬКО, екс-директор компанії Research and Branding Group: 20, 2 процентов это Партия регионов, 18, 6 объединенная оппозиция, 9, 9 " Удар", 8, 3 коммунисты.

КОРЕСПОНДЕНТКА: А вже після Революції Гідності, коли до рук журналістів потрапила амбарна книга Партії регіонів виявилось, аби ця інформація заполонила всі ЗМІ, колишні регіонали виклали з кишені 222 тисячі доларів. Нині у соціолога Копатько, який отримував чорний кеш, російське громадянство та прописка у ЗМІ окупантів, де він і далі обговорює настрої населення, як на окупованій, так і на українській території.

Оксана Тропотяга, Віталій Полот, Сергій Трачевський, " 24" канал.

Аналогичные материалы:

1. «Продажні президентські рейтинги» ТК 24 24.01.2019

2. «Продажні президентські рейтинги» ТК 24 24.01.2019

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-04; Просмотров: 258; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.04 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь