Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Організація та проведення дератизації



Перш ніж приступити до проведення винищувальних заходів, необ­хідно вивчити місця знаходження гризунів, їх постійні кормові шляхи, заселеність окремих об'єктів і скласти план проведення дератизації.

При організації та проведенні дератизаційних робіт необхідно рете­льно дотримуватись правил техніки безпеки. До проведення дератиза­ційних робіт допускаються особи, які пройшли спеціальну підготовку і вміють правильно готувати та використовувати отруйні принади. От­руйні принади готують в окремій кімнаті з обов'язковим дотриманням усіх заходів безпеки (у халатах, рукавицях, респіраторах). Для приготу­вання принад виділяється спеціальний посуд - емальовані тазики, відра, кружки, ложки, а також електроміксер або електрозмішувач. Приготування зернових принад у великій кількості добре проводити в апараті типу «Ідеал» (для протравлення насіння). У барабан засипають зерно в кількості 25-30 кг, потім наливають 2% олії соняшникової або вазеліно­вого масла, гліцерину і 2-3 хв при 40 обертах барабана все перемішують, після чого додають необхідну кількість отрути і знову все перемішують.

Палити, їсти, пити воду під час роботи з ратицидами забороняється. Після роботи руки та обличчя миють теплою водою з милом, а посуд і інвентар - 2%-ним розчином соди. Отрути зберігають під замком у не­жилому приміщенні; отруйні принади переносять у спеціальному чемо­дані або емальованому відрі з кришкою. Трупи гризунів збирають щипцями або в резинових рукавицях і спалюють або закопують у землю на глибину 2 м.

Дератизацію проводять безпринадним методом або ж з викорис­танням принад. При безпринадному методі проводять обпилювання нір - по 5-7 г на нору ратициду (зоокумарином, дифенацином, крисидом), закупорку нір - отруйною піною пінолацину або ж пінокумарину (3-5 с на нору). Щурі дуже полюбляють чистоту, тому будуть чистити шерсть язиком і таким чином ковтатимуть отруту. До безпринадного методу належить створення пилових площадок перед норою (до 10 г/м2) або виготовлення з 0, 5%-ного або 1%-ного дусту зоокумарину пилового коридору довжиною до 1 м на шляху руху гризунів. Якщо протягом 3-х днів щурі проходять по ньому 1-3 рази на день, загибель складатиме 100%.

Улітку, під час спеки, у щурів підвищується спрага, тоді доцільно використовувати отруєну воду або напилювати на поверхню води нероз­чинні ратициди (зоокумарин, фентолацин 3-5 г/100 см2 водяної поверхні або 1%-ний розчин натрієвої солі зоокумарину із розрахунку 5 мл 1%-ного розчину на 1 л води). До отруєної води додають 10-15 г цукру для по­кращення її смакових властивостей.

Принадний метод базується на використанні отруєних принад. До кожної принади необхідно додавати смакові добавки, такі, як ро­слинна олія, кропова вода, меляса для покращення їх смаку та запаху.

 

Визначення ступеня заселення гризунами приміщень

    Ступінь заселення гризунами тваринницьких приміщень визначають за двома критеріями: кількістю з΄ їденої принади без отрути (в середньому за добу) та кількістю нір, де живуть гризуни з розрахунку на 100 м2  площі. Ступінь заселення гризунами приміщень буває:

1. Великий – поїдають понад 0, 5 кг принади або є більш як п΄ ять жилих нір.

2. Середній – з΄ їдено від 0, 2 до 0, 4 кг принади, є 2-4 жилі нори.

3. Малий – поїдають 0, 1 кг принади та є одна нора.

Завдання 3.

В господарстві нараховується ________________________________________ _____________________________________________ на _________________гол.

                                 (вказати, які приміщення і їх кількість)                                                            (поголів’я)

 

Параметри одного  приміщення наступні: довжина_____м, ширина______м.

У ___________щільність заселення гризунами _________, а в інших – _______.

   (кількість приміщень) 

 

    Визначте ступінь заселення мишоподібними гризунами тваринницьких приміщень. Проведіть розрахунки потреби ратицидів, основи принади, здобрюючих речовин, подайте рецепти приготування отруйних принад.

Розрахунки

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

АКТ

               на проведення дератизації

" ____" _____________201___ р.

                                                                                                                 _____________________________________________

       (назва господарства)

Ми, що нижче підписалися____________________________________________

                                                                              (посада, прізвище та ініціали спеціалістів ветмедицини,

____________________________________________________________________

                                                               що проводили дезінфекцію, дезінсекцію, дератизацію)

у присутності____________________________________________________________________

(представників господарства)

за період з______________________________ по_________________________201___   р. провели

________________________________________________________________________________

(профілактичну, винищувальну дератизацію)

у зв'язку з неблагополуччям щодо___________________________________________________

(вказати захворювання)

приміщень: ______________________________________________________________________

(яких і скільки м2 площі приміщень оброблено або території біля приміщень)

 

Дератизація проведена_____________________________________________________________

________________________________________________________________________________

     (вказати, яким методом, засобом)

при таких режимах:

кількість препарату на 1 м2 (концентрація)___________________________________________

температура повітря в приміщенні___________________________________________________

ступінь заселення гризунами приміщень_____________________________________________

Після газової дератизації приміщення лишити закритим на________________________ годин.

Після провітрювання приміщення, годівниці, перегородки промити водою.

Всього оброблено:

приміщень________________________ м2

вигулів___________________________ м2

територій_________________________ м2

Використано препарату________________________________________________________

(який і скільки)

 

Підписи    _______________________           (____________________________)

              _______________________           (____________________________)

                _______________________           (____________________________)

Після виконання завдання студент повинен

Знати Вміти
1. Що таке дезінфекція, її види і методи. 2. Що таке дератизація, її види та методи. 3. Техніку безпеки під час роботи з дезінфікуючими речовинами та при використанні ратицидів.   1. Проводити підготовку приміщень до дезінфекції. 2. Визначати параметри приміщення для проведення ветеринарно-санітарних заходів. 3.Розраховувати потребу в дезінфекційних засобах та ратицидах. 4.Складати акт на проведення дезінфекції, дератизації.

Завдання додому: 1. Повторити теми «Дезінфекція ґрунту, колодязів, гноївки», «Знезараження трупів тварин».

Оформити акт на проведення дезінфекції (дератизації).

 

Питання для самоконтролю:

1. Дати визначення поняття «дезінфекція, дератизація».

2. Види дезінфекції.

3. Методи дезінфекції.

4. Назвіть основні групи дезінфікуючих речовин.

5. Які переваги аерозольного методу дезінфекції?

6. Які методи дератизації Ви знаєте?

7. Як визначити площу приміщення.

 

Оцінка ________________                                    ___________________

                                                                                                                                                    (підпис викладача)

Дата___________________

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-06; Просмотров: 276; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.03 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь