Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Послідовність і методика виконання завдання



1. Визначення значення основних показників, які характеризують фінан­совий стан позичальника - юридичної особи

Оцінка фінансового стану позичальника здійснюється на підставі даних офіційної звітності позичальника (бухгалтерський баланс підприємства (ф. № 1), звіту про фінансові результати діяльності (ф. № 2)) та інформації, з пакета документів, що надає позичальник для отримання кредиту.

Щоб розрахувати значення кожного коефіцієнта необхідно:

· дані з фінансових документів винести у таблицю основних та додаткових показників;

· розрахувати їх за вказаними формулами;

· визначити показник грошового потоку (Кгп);

· визначити коефіцієнт забезпечення кредиту (Кзк).

Примітка. В установах комерційних банків існує спеціальна комп’ютерна програма для визначення фінансового стану позичальників, що набагато прискорює роботу кредитних інспекторів.

Показник грошового потоку (Кгп): , де

Нсм - середньомісячні надходження на рахунки позичальника протягом трьох останніх місяців (за винятком кредитних коштів) = 17437, 00;

Зм – щомісячні умовно-постійні зобов’язання позичальника (адміністративно-господарські витрати, податкові платежі тощо) = 190, 00;

Зі - сума інших зобов’язань перед кредиторами, що мають бути виконані у грошовій формі з рахунку позичальника, крім сум зобов’язань, строк погашення яких перевищує строк дії кредитної угоди (за даними останнього балансу) = 2500, 00:

п – кількість місяців дії кредитної угоди =11;

Ск — сума кредиту та процентів за ним ~- 50000 + 11000.

Оптимальне теоретичне значення показника Кгп - не менше 1, 5.

Примітка. Для розрахунку показника Кгп необхідно мати наступні документи:

1. Виписки з банку (банків) про рух грошових коштів на банківському рахунку (рахунках) позичальника;

2. Довгострокові угоди з постачальниками та кредиторами;

3. Якщо до каси позичальника вноситься виручка від реалізації товарів (робіт, послуг) без подальшого внесення її на розрахунковий рахунок, необхідно мати від позичальника довідку про рух грошових коштів в його касі. (Увага: довідка про рух грошових коштів підлягає обов'язковій перевірці кредитним експертом відповідності касовій книзі, а залишки грошових коштів в касі - ліміту залишку грошових коштів в касі, що встановлюється обслуговуючим банком. Невідповідність даних наведених в довідці даним касової книги свідчить про непорядність, некомпетентність керівників позичальника, приховування доходів від оподаткування. Перевищення ліміту каси або наявність картотеки за податками (у разі здійснення виплат заробітної плати або розрахунків з кредиторами з виручки від реалізації товарів (робіт, послуг), яка не вноситься на розрахунковий рахунок позичальника) свідчить про подальші штрафні санкції податкової адміністрації щодо порушення касової дисципліни. У разі встановлення перевіркою вищевказаних фактів не рекомендується розпочинати або підтримувати подальші стосунки з таким позичальником).

Якщо позичальник має декілька банківських рахунків, то показник грошового потоку (Кгп) визначається в сукупності за всіма рахунками.

До середньомісячних надходжень на рахунки позичальника (Нсм) додаються надходження виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) готівкою в касу позичальника у разі не внесення їх на розрахунковий рахунок.

До суми інших зобов'язань перед кредиторами, що мають бути виконані у грошовій формі з рахунку позичальника.(3/) належать зобов'язання перед постачальниками відповідно до укладених угод. У разі укладення довгострокових угод з постачальниками та кредиторами до суми Зі належать щомісячні (щоквартальні) платежі згідно з графіком погашення (в періоді, що аналізується).

До суми Зі додаються розрахунки готівкою з каси позичальника із постачальниками та кредиторами, а до суми Зм розрахунки готівкою з каси позичальника із працівниками, господарські витрати тощо, у разі якщо джерелом формування таких коштів є кошти, що отримані не з розрахункового рахунку позичальника, а з виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) готівкою.

Коефіцієнт забезпечення кредиту (Кзк) - характеризує рівень забезпечення кредиту майном, цінними паперами, майновими правами, гарантіями:

, де

Ові - оціночна вартість і-го виду забезпечення = 101300.00;

і - вид забезпечення - рухоме майно;

Скр - сума кредиту = 50000, 00;

Пкр - проценти за кредитом* = 11000, 00.

*Для розрахунку коефіцієнту забезпечення кредиту (Кзк) проценти за кредитом враховуються наступним чином:

· по довгостроковим кредитам (більше року) - за шість місяців;

· по короткостроковим (менше року) - за весь період дії кредитної угоди але не більше ніж шість місяців.

Примітка. У разі надання позичальником в забезпечення кредиту декілька видів забезпечення, оцінка показника Кзк визначається за тим видом забезпечення, який має найбільшу питому вагу.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-06; Просмотров: 273; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь