Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Зупинюсь на основних результатах соціально-економічного розвитку міста.



Зупинюсь на основних результатах соціально-економічного розвитку міста.

Доходи міського бюджету.

Протягом 2017 року до бюджету міста із врахуванням офіційних трансфертів зараховано 117, 7 млн. грн. Податків та зборів, які справляються на території міста (власних доходів) за звітний період отримано 38, 8 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяг власних доходів зріс на 10, 7 млн. гривень. Найбільшу питому вагу в надходженнях загального фонду бюджету займає податок на доходи фізичних осіб (65, 4%), податок на майно (12, 5%) та єдиний податок (11, 9%). Такі додаткові надходження стали можливі завдяки отриманню статусу міста обласного значення.

Офіційних трансфертів з державного бюджету до міського бюджету зараховано в сумі 74, 6 млн. грн. (тоді як в 2016 році така сума складала – 59, 8 млн. грн.), в тому числі:

 освітньої субвенції - 13, 1 млн. грн.;

субвенції на соціальний захист та соціальне забезпечення – 60, 9 млн. грн.;

базової дотації – 0, 6 млн. грн.

Якщо говорити про надходження до міського бюджету в розрізі податків і зборів, то, звичайно, найбільшу питому вагу складає податок на доходи фізичних осіб – 25, 4 млн. грн. або 65, 4%. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року його обсяг зріс на 7, 8 млн. грн. або на 44, 4 %. 

Із 225 суб'єктів господарювання - платників ПДФО найбільшими платниками цього податку у місті є ПрАТ «Новгород – Сіверський сирзавод», ДП «Новгород – Сіверське лісове господарство», ПП «Новгород-Сіверські аграрні інвестиції», Новгород – Сіверська установа виконання покарань (№31).

У розрізі податків і зборів за 2017 рік до міського бюджету надійшло:

- акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби) – 1, 6 млн. грн.,  на 910, 9 тис. грн менше в порівнянні із минулим роком;

-  рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовлення в порядку рубок головного користування) - 7, 7 тис. гривень. У порівнянні з минулим роком, обсяг надходжень рентної плати зріс на 3, 8 %;

- місцевих податків та зборів (податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  плата за землю, єдиний податок, туристичний збір) – 9, 5 млн. грн. У порівнянні з 2016 роком зріс на 3, 0 млн. грн, або на 46, 8 %.

Перевиконання досягнуто в основному за рахунок сплати земельного податку з юридичних в сумі 158, 3 тис. грн і фізичних осіб 26, 0 тис. грн відповідно, та орендної плати за землю з фізичних осіб в сумі 31, 2 тис. гривень. 

- адмінштрафів, накладених адміністративною комісією, створеною при міській раді, до бюджету міста надійшло 9, 8 тис. грн, що на 6, 1 тис. грн більше ніж за відповідний період минулого року, основною причиною є збільшення кількості протоколів про адмінправопорушення;

- адмiнiстративного збору за проведення державної реєстрацiї юридичних осiб та фiзичних осiб – пiдприємцiв - 29, 4 тис. грн.;

- адмiнiстративного збору за державну реєстрацiю речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень- 311, 1 тис. грн.;

- плати за надання інших адміністративних послуг, що справляється за місцем надання послуг, - 542, 0 тис. грн, в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 311, 2 тис. грн. більше;

- екологічного податку - 32, 7 тис. грн., у порівнянні з минулим роком надходження зросли на 6, 0 тис. гривень.

До спеціального фонду міського бюджету в 2017 році надійшло доходів в сумі 4, 2 млн. грн. Із цієї суми 1, 19 млн. грн – субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій; 1, 8 млн. грн. - надходження коштів від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту; 1, 2 млн. грн. -  власні надходження бюджетних установ.

У 2018 році в Новгороді-Сіверському запроваджена нова практика прямої демократії – «Громадський бюджет (бюджет участі) м. Новгорода-Сіверського». Громадяни мають можливість подати свою ідею розвитку міста. Якщо ідея отримає найбільшу підтримку під час голосування – вона буде реалізована мешканцями спільно з міською владою.

Бюджет участі – демократичний процес, який дає можливість кожному жителю брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний із покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні та спостерігати за тим, як його проект реалізують у рамках бюджету наступного року.

Проекти можуть бути спрямовані на енергозбереження, інновації, створення зон відпочинку та безбар’єрності міського простору, розвиток туризму тощо.

 

Видатки міського бюджету

Видатки загального фонду бюджету, враховуючи  субвенції з державного бюджету, склали 110, 5 млн. грн. Фінансування видатків здійснюється відповідно до затверджених бюджетних призначень із врахуванням пропозицій головних розпорядників коштів міського бюджету. У 2017 році видатки в розрізі галузей склали:

- на утримання органів управління місцевого самоврядування - 8, 3% або 9, 3 млн. грн.,

- на освіту – 28, 0% або 31, 2 млн. грн.,

- на культуру – 2, 5% або 2, 6 млн. грн.,

- на житлово-комунальне господарство, будівництво, транспорт – 4, 9 % або 6, 0 млн. грн.,

-  на соціальний захист та соціальне забезпечення населення – 50, 6 % або 58, 3 млн. грн.

Передано з міського бюджету:

 -  субвенцію державному бюджету на виконання заходів Цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту, реагування на надзвичайні ситуації, події та ліквідації пожеж в м. Новгород-Сіверський Чернігівської області на 2015-2019 роки для придбання паливно-мастильних матеріалів для забезпечення потреб 7 державної пожежно-рятувальної частини (м.Новгород-Сіверський) 2 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України в Чернігівській області, яка залучається для запобігання, локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій, подій та пожеж у сумі 22 тис. грн.;

- субвенцію обласному бюджету у сумі 290, 1 тис. грн. на співфінансування реконструкції кінотеатру «Літній» під спортивну залу по вул. Б. Майстренка, 8 в м. Новгород–Сіверський;

- іншу субвенцію районному бюджету для Новгород-Сіверського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у сумі 1, 3 млн. грн. (що на 488, 5 тис. грн. більше, ніж у минулому році); для комунального закладу «Новгород-Сіверська ЦРЛ ім. Буяльського» на проведення модернізації операційного блоку хірургічного відділення у сумі 10, 0 тис. грн.; на забезпечення хворих на цукровий діабет, які проживають у місті Новгород-Сіверський, препаратами інсуліну у сумі 160, 0 тис. грн.; для комунального закладу «Новгород-Сіверський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» на закупівлю комп’ютерної техніки на суму 15, 0 тис. грн.

Проведено капітальних видатків (придбання комп’ютерної та оргтехніки, камер відеоспостереження, предметів довгострокового користування, внески до статутного капіталу КП «Добробут») на суму близько 3, 5 млн. грн, які здійснені за рахунок передачі із загального фонду бюджету до спеціального фонду (бюджету розвитку) та за рахунок перевиконання дохідної частини спеціального фонду міського бюджету. 

Не знижуючи темпів, будемо ремонтувати школи, садочки. Активно проводитимемо роботу з енергозбереження в бюджетних установах міста. Плануємо продовжувати переоснащення та модернізацію вуличного освітлення міста, виконувати ремонт доріг, тротуарів, проводити роботи з благоустрою міста, улаштування дитячих майданчиків тощо.

 

  3. Стан дошкільної та загальноосвітньої галузі міста.

 

Станом на сьогоднішній день у місті функціонують 2 заклади дошкільної освіти, 1 навчально-виховний комплекс, гімназія № 1 імені Б. Майстренка, державна гімназія імені К.Д. Ушинського,  ЗОШ      І-ІІІ ступенів № 2, Новгород-Сіверська КДЮСШ, Новгород-Сіверський Центр дитячої та юнацької творчості, Новгород-Сіверська станція юних техніків. Всі вищезгадані заклади, крім державної гімназії імені К.Д. Ушинського, входять до мережі закладів освіти Новгород-Сіверської міської ради. Протягом звітного періоду у закладах дошкільної освіти обліковувалося 369 дітей, що становить 75% від загальної кількості дошкільнят; у 2-х загальноосвітніх школах навчалося 1058 учнів у 50 класах. У Новгород-Сіверській державній гімназії ім. К.Д. Ушинського – 323 учні в 14 класах.

Хотілося б відмітити, що учні наших навчальних закладів показують досить грунтовні знання, про що свідчать результати обласних та всеукраїнських олімпіад. Так, у ІІІ (обласному) етапі олімпіад, який проводився у січні-березні 2017 року, взяли участь 57 учасників з 18 предметів. Учні отримали 10 дипломів ІІ ступеня, 24 дипломи ІІІ ступеня. 

Відповідно до наказу Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації «Про підсумки проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2016-2017 навчальному році» від 28.04.2017 року № 180 Новгород-Сіверська гімназія № 1 імені Б. Майстренка є закладом, який виборов найбільшу кількість дипломів в області (32) (у минулому році 27) та показав кращі результати серед учнівських команд міста (32 дипломи із 34). Предметними лідерами за кількістю дипломів стали російська мова, фізика, англійська мова, які утримали минулорічне лідерство. Найвищий результат показали учні, яких готували вчителі Сластьон Лариса Петрівна, Остапчук Ірина Вікторівна, Бельдяга Олена Іванівна, Сова Людмила Валентинівна, Осадча Валентина Михайлівна, Мітченко Тетяна Євгеніївна. У загальнокомандному заліку наші учні посіли 7 місце на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2016-2017 навчальному році (2015-2016 н.р. – 5).

У 2017-2018 році в позашкільних закладах освіти міста працює 38 гуртків, де виховується 1057 учнів. Позашкільна освіта охоплює різні напрямки діяльності: художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, еколого-натуралістичний, технічний, декоративно-ужитковий, спортивний, науково-дослідницький, розвивальне навчання.

Активно впроваджується у закладах міста інклюзивне навчання. У 2016/2017 навчальному році вперше були відкриті класи інклюзивного навчання у старшій школі, а саме: 5-й клас – на базі гімназії № 1 ім. Б. Майстренка    (1 учень), 6-й клас – на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 (3 учні).

Видатки на освіту із загального фонду міського бюджету за 2017 рік склали 31, 2 млн. грн.

Протягом звітного періоду із загального фонду міського бюджету на утримання дошкільних закладів спрямовано 4, 9 млн. грн або 15, 8% загального обсягу видатків на освіту, загальноосвітніх шкіл – 21, 9 млн. грн (70, 1%), дитячих будинків – 745, 8 тис. грн (2, 4%), позашкільних закладів – 2, 2 млн. грн (7, 0%), методичної роботи – 238, 7 тис. грн (0, 8%), централізованої бухгалтерії відділу освіти, молоді та спорту – 1, 2 млн. грн (3, 9%), інші заклади освіти – 86, 1 тис. грн. (0, 3%), надання допомоги дітям-сиротам – 7, 2 тис. гривень.

На виплату заробітної плати з нарахуваннями направлено 24 млн. грн (питома вага цих видатків у загальній їх сумі становить 77, 0%).

На придбання предметів, матеріалів та інвентарю для господарських потреб установ освіти використано 809, 8 тис. грн (питома вага – 2, 6%).

Видатки на оплату послуг склали 403, 3 тис. грн (питома вага – 1, 3%).

З метою створення комфортних умов для навчання та виховання підростаючого покоління та стабільного функціонування закладів освіти міста щороку модернізується, поповнюється матеріально-технічна база навчальних закладів. За рахунок різних джерел фінансування у 2017 році придбано нові меблі, принтери, мультимедійне обладнання, для фізичного розвитку учнів закладів освіти придбано спортінвентар; оновлено технологічне обладнання харчоблоків їдалень навчальних закладів.

Забезпечено виконання організаційно-практичних заходів щодо:

- капітального ремонту умивальні шкільної їдальні гімназії № 1 ім. Б. Майстренка;

- часткової заміни вікон на сучасні та зовнішнього облицювання сайдінгом приміщення Центру дитячої та юнацької творчості;

- поточного ремонту покрівлі приміщень загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2;

- ремонту санвузлів у комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі, в дошкільних навчальних закладах «8 Березня», яслах-саду «Ластівка»;

- облаштування нового логопедичного кабінету в навчально-виховному комплексі «Дзвіночок»;

- відмощення по периметру будівлі навчально-виховного комплексу «Дзвіночок»;

- облаштування внутрішнього туалету у приміщенні станції юних техніків;

- капітального ремонту підсобного приміщення для станків з деревообробки гімназії № 1 ім. Б. Майстренка.

Розпочато капітальний ремонт (заміна вікон на сучасні) у дошкільному навчальному закладі яслах-саду «Ластівка». Вже виконано робіт на загальну суму 571, 3 тис. грн., в тому числі за кошти державного бюджету – 549 тис. грн.

На проведення капітальних та поточних ремонтних робіт у 2017 році використано понад 300, 00 тис. грн. з міського бюджету.     

Для забезпечення безперебійного проходження освітнього процесу проведено підготовку паливно-енергетичних господарств навчальних закладів міста до роботи в новому 2017/2018 навчальному році та в осінньо-зимовий період. Здійснено хімічне очищення системи опалення приміщення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2. Виконано поточні ремонтні роботи в приміщеннях топкових та котелень, проведено щорічну повірку та технічний огляд газовикористовуючого обладнання. На початок опалювального періоду 2017-2018 року навчальні заклади на 100% забезпечені твердим паливом.

Протягом звітного періоду на продукти харчування направлено 1, 6 млн. грн (питома вага у видатках на освіту складає 5, 0%). За рахунок цих коштів забезпечено вартість харчування 1 дитини в день на такому рівні: загальноосвітні школи – 8, 0 грн, дошкільні заклади – 27, 6 гривень.

З метою забезпечення якісного та повноцінного харчування дітей в закладах освіти міста, комісією міської ради здійснюється контроль за станом харчування.  

Всього видатків на утримання закладів міста було збільшено у порівнянні з минулим періодом на 5, 4 млн. грн.

 

Фізична культура і спорт

З метою виховання фізично-розвиненої та здорової дитини, прищеплення їй правильного відношення до свого здоров’я та способу життя міською радою постійно проводяться різноманітні заходи, змагання та акції.

Центром підготовки спортсменів з баскетболу, футболу, легкої атлетики та спортивної гімнастики є Новгород-Сіверська КДЮСШ; з боксу – спортивний клуб «Лідер» (Новгород-Сіверська гімназія № 1 ім. Б. Майстренка); з хортингу – Новгород-Сіверський ЦДтаЮТ; зі спортивного туризму - Новгород-Сіверська гімназія № 1 ім. Б. Майстренка, Новгород-Сіверський ЦДтаЮТ; на базі освітніх закладів працюють гуртки з волейболу, настільного тенісу.

Суттєвим досягненням співпраці відділу освіти, молоді та спорту міської ради, небайдужих громадян міста стало створення у 2016 році міської федерації з футболу, представники якої вже встигли взяти участь у чемпіонаті області з міні-футболу та у 2017 році взяли участь у чемпіонаті Чернігівської області з футболу серед ветеранів, де посіли ІІІ призове місце.

Видатки на розвиток фізичної культури і спорту за 2017 рік склали 1, 5 млн. грн, з них: проведення навчально-тренувальних зборів і змагань – 90, 9 тис. грн, утримання та навчально-тренувальна робота комплексної дитячо-юнацької спортивної школи – 1, 4 млн. гривень.

 

Соціальний захист населення

У Новгороді-Сіверському створене та працює управління соціального захисту населення, сім'ї та праці міської ради.

У місті протягом 2017 року діяли Програми соціального захисту і забезпечення населення:

- Комплексна програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у місті Новгороді-Сіверському на 2016 - 2017 роки –сума фінансування 99 тис. грн;

- Програма надання пільг хворим з хронічною нирковою недостатністю, які отримують програмний гемодіаліз в обласній лікарні та проживають у місті Новгороді-Сіверському, на 2018 - 2019 роки- 65 тис. грн.;

- Міська програма надання пільг на безплатне придбання ліків громадянам, мешканцям міста Новгорода-Сіверського, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2018 – 2019 роки- 54 тис. грн.;

- Сіверського, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання на 2018 - 2019 роки -58, 4 тис. грн.;

- Програма соціального захисту осіб з інвалідністю, які проживають у місті Новгороді-Сіверському, на 2018 -2019 роки- 28, 8 тис. грн.;

- Програма соціального захисту фізичних осіб, які надають соціальні послуги у місті Новгороді-Сіверському, на 2018 - 2019 роки -145 тис.грн.;

- Міська програма юридичного обслуговування управління соціального захисту населення, сім'ї та праці Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області на 2018-2019 роки- 111, 7 тис. грн.;

- Міська програма надання пільг на проїзд на санаторно-курортне лікування постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи мешканцям міста Новгорода-Сіверського на 2018 - 2019 роки –3, 6 тис. грн.;

- Міська програма надання пільг на проїзд окремим категоріям громадян залізничним транспортом приміського сполучення на 2017 рік- 5, 8 тис. грн.;

- Міська програма надання пільг на встановлення та користування квартирними телефонами на 2017 рік- 7, 2 тис. грн (заборгованість 2015 року).

Станом на 01.01.2018 року державні соціальні допомоги та компенсації в місті отримували 794 особи, яким виплачено 15, 5 млн. грн. Близько 1 тисячі жителів міста мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу та інші. Їх використано на суму більше 2 млн. гривень.

В управлінні соціального захисту населення, сім'ї та праці Новгород-Сіверської міської ради надання соціальної допомоги проводиться за принципом Єдиного вікна.

За 2017 рік 3416 сім’ям призначено субсидій на житлово–комунальні послуги, 368 сім’ям - на тверде паливо, скраплений газ та ЖКП. Профінансовано за 2017 рік ЖКП – 39, 2 млн. грн., СГТП - 1, 3 млн. грн. Заборгованість з виплати субсидії по твердому паливу на 01.01.2018 року складала 150, 8 тис. грн, на ЖКП – 18 млн. грн.

На 01.01.2018 нараховувалося 2421 пільговиків, на фінансування пільг яким протягом 2017 року згідно кошторису було виділено коштів на суму 2, 2 млн. грн.

На обліку в управлінні соціального захисту перебувають 722 особи з інвалідністю, у тому числі 47 дітей, які мають статус дитини-інваліда, 10 з яких дошкільного віку.

За звітний рік 12 дітей-інвалідів було направлено до Чернігівського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів для отримання реабілітаційних послуг згідно з індивідуальною програмою реабілітації, 8 з них – двічі, 9 дітей отримали технічні та інші засоби реабілітації.

Протягом 2017 року 175 інвалідів отримали технічні засоби реабілітації, 18 інвалідів отримали індивідуальні засоби реабілітації (протезні вироби та ортопедичне взуття), 16 інвалідів (14 інвалідів війни та 2 інваліди загального захворювання та з дитинства) отримали грошову компенсацію вартості санаторно-курортного лікування відповідно до групи інвалідності на загальну суму 5720 грн., 10 осіб отримали путівки на санаторно-курортне лікування до санаторіїв Одеси, Миргорода та Мени.

На обліку в управлінні перебуває 172 особи, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (29 1 категорії; 66 осіб 2 категорії; 52 осіб 3 категорії; 18 потерпілих дітей та 7 вдів померлих учасників ліквідації ЧАЕС), 95 із них отримує щомісячну грошову допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розмір якої: 1 категорія - 398, 40 грн.; 2 категорія - 199, 20 грн.  

Згідно розподілу на надання послуг на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на придбання ліків за рецептами лікарів з обласного бюджету на рік надійшло 16, 6 тис. грн., з місцевого бюджету було профінансовано на суму 53, 8 тис. грн.

В управлінні соціального захисту населення, сім'ї та праці зареєстровано 119 учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО, та 4 інваліди війни з числа цих осіб. Протягом 2017 року діяла Комплексна міська програма соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей, відповідно до якої  надано матеріальну допомогу 33 особам на суму 99, 0 тис. грн. Така Програма прийнята і на 2018 рік.

Послуги з соціальної та професійної адаптації протягом 2017 року отримало 5 осіб з числа учасників АТО на базі Новгород-Сіверського районного спортивно-технічного клубу ТСО України. Троє учасників АТО за спеціальністю водій автотранспортного засобу категорія «С» та двоє учасників АТО за спеціальністю водій автотранспортного засобу категорія «С, Е».

В 2017 році міським управлінням обліковано з числа переселенців 85 осіб. Щомісячну адресну допомогу терміном на 6 місяців призначено 111 внутрішньо переміщеним особам.

Середня заробітна плата одного штатного працівника у місті за 9 місяців 2017 року становила 6389 грн., що на 59, 4% більше проти відповідного періоду минулого року (3860 грн.)

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати на 01.01.2018 на підприємствах, в установах, організаціях, що звітують до відділу статистики, складає 134, 0 тис. грн (ПП ”Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика”), що на 56 тис. грн. менше до 01.01.2017 року.

З метою реалізації державної молодіжної і сімейної політики в місті здійснюється соціальна підтримка дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з обмеженими можливостями, з багатодітних та малозабезпечених сімей.

На сьогодні в місті проживають 64 багатодітних родини, в яких виховується 217 дітей. З них сімей з 3 дітьми – 54, з 4 дітьми - 6, з 5 дітьми - 2, з 6 дітьми -1, з 7 дітьми -1, з 8 дітьми - 1. Постійно надаються консультації щодо пільг багатодітним сім’ям, оформлюються та видаються посвідчення батьків та дитини багатодітної сім’ї, подовжується термін дії посвідчень дітей та батьків. З початку року видано посвідчень батьків багатодітної сім’ї -6, посвідчень дітей -9.

На обліку управління за підсумками 2017 року щодо вчинення насильства в сім’ї знаходиться 184 сімейних дебошири, що на 76 осіб більше до минулорічного показника (було 108).

Почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно матері 8 дітей – Рожок Оксані Михайлівні.

 

 

Культура

Дбаючи про збереження культурної спадщини нашого міста, духовний розвиток новгород-сіверців, у місті працюють 2 комунальних установи культури: дитяча музична школа та міська бібліотека. На фінансування галузі «Культура» у місцевому бюджеті протягом 2017 року було виділено 2, 6 млн. гривень.

Щоб наше місто стало більш привабливим для туристів, а містяни мали змогу з користю і приємно проводити вільний час, ми провели народні масові гуляння з нагоди Нового Року ”Рік Півня наступає, всіх святково звеселяє…! ”; урочисте відкриття пам’ятного знаку Наказному Гетьману України, козацькому полковнику Івану Богуну; святкові заходи до Масляної; концерт до Міжнародного дня жінок та миру; святковий концерт до Міжнародного дня сміху; святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, звітний концерт Новгород-Сіверської дитячої музичної школи; літературно-мистецьке свято ”Нетлінне ”Слово…”; святкові та меморіальні заходи до Дня міста, святкування найбільших державних свят – Дня Конституції та Дня незалежності України.

Серед заходів, які викликали найбільший інтерес з боку глядачів варто зазначити святкування Івана Купала, Дня працівників цивільного захисту та Міждержавний фестиваль авторської пісні та бойових мистецтв ”Сіверські обійми

 Проведено 60 (шістдесят) різнопланових заходів національно-патріотичного, краєзнавчого, духовного та екологічного спрямування, які відбувалися до святкових, пам’ятних дат, на вшанування подвигу борців за свободу і незалежність України у різні періоди її становлення та уроки-подорожі рідними краями з вивченням цілющих властивостей екосистем Полісся.

Ми пишаємося досягненнями вихованок Новгород-Сіверської дитячої музичної школи Ісаєвої Аліни та Чмихун Анни, які стали Лауреатами обласного конкурсу індивідуальної виконавської майстерності та вокалу та посіли, відповідно, І та ІІІ місця.        

Протягом 2017 року на виконання завдань Програми розвитку туризму міста Новгорода-Сіверського на 2015-2017 роки, біля пам’яток архітектури міста було придбано та встановлено 8 (вісім) інформаційних стендів, з планами будівель та історичними довідками, цікавими фактами та легендами, пов’язаними з вищезазначеними будівлями та спорудами. Вартість придбання стендів склала 19, 5 тис. грн.

  Відомим політичним, економічним, спортивним діячам, що відвідують місто Новгород-Сіверський, з метою популяризації міста у світі, в урочистій обстановці вручаються пам’ятні подарунки: футболки, чашки з логотипом та гаслом міста Новгорода-Сіверського.

На офіційному веб-сайті міської ради існує понад два роки та постійно оновлюється розділ ”Туризм” у якому можна, за допомогою логічно вибудованої структури, знайти інформації про готелі, лікарню, заклади харчування, відпочинок та розваги у місті, мапу пам’яток історії, архітектури та монументального мистецтва.

 

Архівна справа

За звітний період архівним відділом міської ради:

1) проставлено 1819 архівних шифрів;

2) відремонтовано 20 справ;

3) надавалася методична допомога з формування архівних справ установам міста;

4) продовжувалася робота по каталогізації фонду №1 документів;

5) проводилися комплексні перевірки роботи з документами установ міста згідно затвердженого графіку;

5) організована виставка документів на тему «Символіка Новгород-Сіверського».

Протягом 2017 року до архівного відділу міської ради надійшло 87 запитів, переважно майнового та тематичного характеру.

Зупинюсь на основних результатах соціально-економічного розвитку міста.

Доходи міського бюджету.

Протягом 2017 року до бюджету міста із врахуванням офіційних трансфертів зараховано 117, 7 млн. грн. Податків та зборів, які справляються на території міста (власних доходів) за звітний період отримано 38, 8 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяг власних доходів зріс на 10, 7 млн. гривень. Найбільшу питому вагу в надходженнях загального фонду бюджету займає податок на доходи фізичних осіб (65, 4%), податок на майно (12, 5%) та єдиний податок (11, 9%). Такі додаткові надходження стали можливі завдяки отриманню статусу міста обласного значення.

Офіційних трансфертів з державного бюджету до міського бюджету зараховано в сумі 74, 6 млн. грн. (тоді як в 2016 році така сума складала – 59, 8 млн. грн.), в тому числі:

 освітньої субвенції - 13, 1 млн. грн.;

субвенції на соціальний захист та соціальне забезпечення – 60, 9 млн. грн.;

базової дотації – 0, 6 млн. грн.

Якщо говорити про надходження до міського бюджету в розрізі податків і зборів, то, звичайно, найбільшу питому вагу складає податок на доходи фізичних осіб – 25, 4 млн. грн. або 65, 4%. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року його обсяг зріс на 7, 8 млн. грн. або на 44, 4 %. 

Із 225 суб'єктів господарювання - платників ПДФО найбільшими платниками цього податку у місті є ПрАТ «Новгород – Сіверський сирзавод», ДП «Новгород – Сіверське лісове господарство», ПП «Новгород-Сіверські аграрні інвестиції», Новгород – Сіверська установа виконання покарань (№31).

У розрізі податків і зборів за 2017 рік до міського бюджету надійшло:

- акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби) – 1, 6 млн. грн.,  на 910, 9 тис. грн менше в порівнянні із минулим роком;

-  рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовлення в порядку рубок головного користування) - 7, 7 тис. гривень. У порівнянні з минулим роком, обсяг надходжень рентної плати зріс на 3, 8 %;

- місцевих податків та зборів (податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  плата за землю, єдиний податок, туристичний збір) – 9, 5 млн. грн. У порівнянні з 2016 роком зріс на 3, 0 млн. грн, або на 46, 8 %.

Перевиконання досягнуто в основному за рахунок сплати земельного податку з юридичних в сумі 158, 3 тис. грн і фізичних осіб 26, 0 тис. грн відповідно, та орендної плати за землю з фізичних осіб в сумі 31, 2 тис. гривень. 

- адмінштрафів, накладених адміністративною комісією, створеною при міській раді, до бюджету міста надійшло 9, 8 тис. грн, що на 6, 1 тис. грн більше ніж за відповідний період минулого року, основною причиною є збільшення кількості протоколів про адмінправопорушення;

- адмiнiстративного збору за проведення державної реєстрацiї юридичних осiб та фiзичних осiб – пiдприємцiв - 29, 4 тис. грн.;

- адмiнiстративного збору за державну реєстрацiю речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень- 311, 1 тис. грн.;

- плати за надання інших адміністративних послуг, що справляється за місцем надання послуг, - 542, 0 тис. грн, в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 311, 2 тис. грн. більше;

- екологічного податку - 32, 7 тис. грн., у порівнянні з минулим роком надходження зросли на 6, 0 тис. гривень.

До спеціального фонду міського бюджету в 2017 році надійшло доходів в сумі 4, 2 млн. грн. Із цієї суми 1, 19 млн. грн – субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій; 1, 8 млн. грн. - надходження коштів від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту; 1, 2 млн. грн. -  власні надходження бюджетних установ.

У 2018 році в Новгороді-Сіверському запроваджена нова практика прямої демократії – «Громадський бюджет (бюджет участі) м. Новгорода-Сіверського». Громадяни мають можливість подати свою ідею розвитку міста. Якщо ідея отримає найбільшу підтримку під час голосування – вона буде реалізована мешканцями спільно з міською владою.

Бюджет участі – демократичний процес, який дає можливість кожному жителю брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний із покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні та спостерігати за тим, як його проект реалізують у рамках бюджету наступного року.

Проекти можуть бути спрямовані на енергозбереження, інновації, створення зон відпочинку та безбар’єрності міського простору, розвиток туризму тощо.

 

Видатки міського бюджету

Видатки загального фонду бюджету, враховуючи  субвенції з державного бюджету, склали 110, 5 млн. грн. Фінансування видатків здійснюється відповідно до затверджених бюджетних призначень із врахуванням пропозицій головних розпорядників коштів міського бюджету. У 2017 році видатки в розрізі галузей склали:

- на утримання органів управління місцевого самоврядування - 8, 3% або 9, 3 млн. грн.,

- на освіту – 28, 0% або 31, 2 млн. грн.,

- на культуру – 2, 5% або 2, 6 млн. грн.,

- на житлово-комунальне господарство, будівництво, транспорт – 4, 9 % або 6, 0 млн. грн.,

-  на соціальний захист та соціальне забезпечення населення – 50, 6 % або 58, 3 млн. грн.

Передано з міського бюджету:

 -  субвенцію державному бюджету на виконання заходів Цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту, реагування на надзвичайні ситуації, події та ліквідації пожеж в м. Новгород-Сіверський Чернігівської області на 2015-2019 роки для придбання паливно-мастильних матеріалів для забезпечення потреб 7 державної пожежно-рятувальної частини (м.Новгород-Сіверський) 2 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України в Чернігівській області, яка залучається для запобігання, локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій, подій та пожеж у сумі 22 тис. грн.;

- субвенцію обласному бюджету у сумі 290, 1 тис. грн. на співфінансування реконструкції кінотеатру «Літній» під спортивну залу по вул. Б. Майстренка, 8 в м. Новгород–Сіверський;

- іншу субвенцію районному бюджету для Новгород-Сіверського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у сумі 1, 3 млн. грн. (що на 488, 5 тис. грн. більше, ніж у минулому році); для комунального закладу «Новгород-Сіверська ЦРЛ ім. Буяльського» на проведення модернізації операційного блоку хірургічного відділення у сумі 10, 0 тис. грн.; на забезпечення хворих на цукровий діабет, які проживають у місті Новгород-Сіверський, препаратами інсуліну у сумі 160, 0 тис. грн.; для комунального закладу «Новгород-Сіверський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» на закупівлю комп’ютерної техніки на суму 15, 0 тис. грн.

Проведено капітальних видатків (придбання комп’ютерної та оргтехніки, камер відеоспостереження, предметів довгострокового користування, внески до статутного капіталу КП «Добробут») на суму близько 3, 5 млн. грн, які здійснені за рахунок передачі із загального фонду бюджету до спеціального фонду (бюджету розвитку) та за рахунок перевиконання дохідної частини спеціального фонду міського бюджету. 

Не знижуючи темпів, будемо ремонтувати школи, садочки. Активно проводитимемо роботу з енергозбереження в бюджетних установах міста. Плануємо продовжувати переоснащення та модернізацію вуличного освітлення міста, виконувати ремонт доріг, тротуарів, проводити роботи з благоустрою міста, улаштування дитячих майданчиків тощо.

 

  3. Стан дошкільної та загальноосвітньої галузі міста.

 

Станом на сьогоднішній день у місті функціонують 2 заклади дошкільної освіти, 1 навчально-виховний комплекс, гімназія № 1 імені Б. Майстренка, державна гімназія імені К.Д. Ушинського,  ЗОШ      І-ІІІ ступенів № 2, Новгород-Сіверська КДЮСШ, Новгород-Сіверський Центр дитячої та юнацької творчості, Новгород-Сіверська станція юних техніків. Всі вищезгадані заклади, крім державної гімназії імені К.Д. Ушинського, входять до мережі закладів освіти Новгород-Сіверської міської ради. Протягом звітного періоду у закладах дошкільної освіти обліковувалося 369 дітей, що становить 75% від загальної кількості дошкільнят; у 2-х загальноосвітніх школах навчалося 1058 учнів у 50 класах. У Новгород-Сіверській державній гімназії ім. К.Д. Ушинського – 323 учні в 14 класах.

Хотілося б відмітити, що учні наших навчальних закладів показують досить грунтовні знання, про що свідчать результати обласних та всеукраїнських олімпіад. Так, у ІІІ (обласному) етапі олімпіад, який проводився у січні-березні 2017 року, взяли участь 57 учасників з 18 предметів. Учні отримали 10 дипломів ІІ ступеня, 24 дипломи ІІІ ступеня. 

Відповідно до наказу Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації «Про підсумки проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2016-2017 навчальному році» від 28.04.2017 року № 180 Новгород-Сіверська гімназія № 1 імені Б. Майстренка є закладом, який виборов найбільшу кількість дипломів в області (32) (у минулому році 27) та показав кращі результати серед учнівських команд міста (32 дипломи із 34). Предметними лідерами за кількістю дипломів стали російська мова, фізика, англійська мова, які утримали минулорічне лідерство. Найвищий результат показали учні, яких готували вчителі Сластьон Лариса Петрівна, Остапчук Ірина Вікторівна, Бельдяга Олена Іванівна, Сова Людмила Валентинівна, Осадча Валентина Михайлівна, Мітченко Тетяна Євгеніївна. У загальнокомандному заліку наші учні посіли 7 місце на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2016-2017 навчальному році (2015-2016 н.р. – 5).

У 2017-2018 році в позашкільних закладах освіти міста працює 38 гуртків, де виховується 1057 учнів. Позашкільна освіта охоплює різні напрямки діяльності: художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, еколого-натуралістичний, технічний, декоративно-ужитковий, спортивний, науково-дослідницький, розвивальне навчання.

Активно впроваджується у закладах міста інклюзивне навчання. У 2016/2017 навчальному році вперше були відкриті класи інклюзивного навчання у старшій школі, а саме: 5-й клас – на базі гімназії № 1 ім. Б. Майстренка    (1 учень), 6-й клас – на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 (3 учні).

Видатки на освіту із загального фонду міського бюджету за 2017 рік склали 31, 2 млн. грн.

Протягом звітного періоду із загального фонду міського бюджету на утримання дошкільних закладів спрямовано 4, 9 млн. грн або 15, 8% загального обсягу видатків на освіту, загальноосвітніх шкіл – 21, 9 млн. грн (70, 1%), дитячих будинків – 745, 8 тис. грн (2, 4%), позашкільних закладів – 2, 2 млн. грн (7, 0%), методичної роботи – 238, 7 тис. грн (0, 8%), централізованої бухгалтерії відділу освіти, молоді та спорту – 1, 2 млн. грн (3, 9%), інші заклади освіти – 86, 1 тис. грн. (0, 3%), надання допомоги дітям-сиротам – 7, 2 тис. гривень.

На виплату заробітної плати з нарахуваннями направлено 24 млн. грн (питома вага цих видатків у загальній їх сумі становить 77, 0%).

На придбання предметів, матеріалів та інвентарю для господарських потреб установ освіти використано 809, 8 тис. грн (питома вага – 2, 6%).

Видатки на оплату послуг склали 403, 3 тис. грн (питома вага – 1, 3%).

З метою створення комфортних умов для навчання та виховання підростаючого покоління та стабільного функціонування закладів освіти міста щороку модернізується, поповнюється матеріально-технічна база навчальних закладів. За рахунок різних джерел фінансування у 2017 році придбано нові меблі, принтери, мультимедійне обладнання, для фізичного розвитку учнів закладів освіти придбано спортінвентар; оновлено технологічне обладнання харчоблоків їдалень навчальних закладів.

Забезпечено виконання організаційно-практичних заходів щодо:

- капітального ремонту умивальні шкільної їдальні гімназії № 1 ім. Б. Майстренка;

- часткової заміни вікон на сучасні та зовнішнього облицювання сайдінгом приміщення Центру дитячої та юнацької творчості;

- поточного ремонту покрівлі приміщень загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2;

- ремонту санвузлів у комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі, в дошкільних навчальних закладах «8 Березня», яслах-саду «Ластівка»;

- облаштування нового логопедичного кабінету в навчально-виховному комплексі «Дзвіночок»;

- відмощення по периметру будівлі навчально-виховного комплексу «Дзвіночок»;

- облаштування внутрішнього туалету у приміщенні станції юних техніків;

- капітального ремонту підсобного приміщення для станків з деревообробки гімназії № 1 ім. Б. Майстренка.

Розпочато капітальний ремонт (заміна вікон на сучасні) у дошкільному навчальному закладі яслах-саду «Ластівка». Вже виконано робіт на загальну суму 571, 3 тис. грн., в тому числі за кошти державного бюджету – 549 тис. грн.

На проведення капітальних та поточних ремонтних робіт у 2017 році використано понад 300, 00 тис. грн. з міського бюджету.     

Для забезпечення безперебійного проходження освітнього процесу проведено підготовку паливно-енергетичних господарств навчальних закладів міста до роботи в новому 2017/2018 навчальному році та в осінньо-зимовий період. Здійснено хімічне очищення системи опалення приміщення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2. Виконано поточні ремонтні роботи в приміщеннях топкових та котелень, проведено щорічну повірку та технічний огляд газовикористовуючого обладнання. На початок опалювального періоду 2017-2018 року навчальні заклади на 100% забезпечені твердим паливом.

Протягом звітного періоду на продукти харчування направлено 1, 6 млн. грн (питома вага у видатках на освіту складає 5, 0%). За рахунок цих коштів забезпечено вартість харчування 1 дитини в день на такому рівні: загальноосвітні школи – 8, 0 грн, дошкільні заклади – 27, 6 гривень.

З метою забезпечення якісного та повноцінного харчування дітей в закладах освіти міста, комісією міської ради здійснюється контроль за станом харчування.  

Всього видатків на утримання закладів міста було збільшено у порівнянні з минулим періодом на 5, 4 млн. грн.

 

Фізична культура і спорт

З метою виховання фізично-розвиненої та здорової дитини, прищеплення їй правильного відношення до свого здоров’я та способу життя міською радою постійно проводяться різноманітні заходи, змагання та акції.

Центром підготовки спортсменів з баскетболу, футболу, легкої атлетики та спортивної гімнастики є Новгород-Сіверська КДЮСШ; з боксу – спортивний клуб «Лідер» (Новгород-Сіверська гімназія № 1 ім. Б. Майстренка); з хортингу – Новгород-Сіверський ЦДтаЮТ; зі спортивного туризму - Новгород-Сіверська гімназія № 1 ім. Б. Майстренка, Новгород-Сіверський ЦДтаЮТ; на базі освітніх закладів працюють гуртки з волейболу, настільного тенісу.

Суттєвим досягненням співпраці відділу освіти, молоді та спорту міської ради, небайдужих громадян міста стало створення у 2016 році міської федерації з футболу, представники якої вже встигли взяти участь у чемпіонаті області з міні-футболу та у 2017 році взяли участь у чемпіонаті Чернігівської області з футболу серед ветеранів, де посіли ІІІ призове місце.

Видатки на розвиток фізичної культури і спорту за 2017 рік склали 1, 5 млн. грн, з них: проведення навчально-тренувальних зборів і змагань – 90, 9 тис. грн, утримання та навчально-тренувальна робота комплексної дитячо-юнацької спортивної школи – 1, 4 млн. гривень.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-06; Просмотров: 134; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.162 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь