Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Місцевий суд -основна ланка системи судів судоустрою.



                      Місцеві суди є основною ланкою системи судів загальної юрисдикції, оскільки становлять переважну більшість судів у судовій системі України. За своїм місцезнаходженням вони найбільш наближені до населення, що забезпечує зручність звернення за судовим захистом

                      Місцеві суди є судами першої інстанції. Вони розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні, господарські справи, справи про адміністративні правопорушення, що віднесені до юрисдикції судів, тому на ці суди припадає основне судове навантаження щодо вирішення і розгляду судових справ. Завданням цих судів є вирішення судових справ по суті на основі встановлених обставин (фактів) і норм права. Розгляд більшості справ завершується саме на рівні місцевих судів, оскільки у більшості випадків їх рішення сторони не оскаржують. Суди утворює та ліквідує Президент України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду (ВССУ, ВАСУ, ВГСУ).

Відповідно до ст. 21 Закону, з урахуванням принципу спеціалізації, місцевими судами є:

1) місцеві загальні суди;

2) місцеві господарські суди;

3) місцеві (окружні) адміністративні суди.

Місцевими загальними судами є:

1) міські;

2) районні;

3) районні у містах;

4) міськрайонні.

Кількісний склад суддів місцевих загальних судів визначено наказом ДСА "Про визначення кількості суддів у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим" № 11 від 17 січня 2011 р. (з наступними змінами). Усього у місцевих загальних судах працюють понад 6 тис. суддів.

Місцевими господарськими судами є:

1) господарські суди областей;

2) Господарський суд Автономної Республіки Крим;

3) господарські суди міст Києва і Севастополя.

Місцевими адміністративними судами є:

1) окружні адміністративні суди, що діють в областях (у їх найменуванні використано назву міста, де вони розраховані);

2) Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим;

3) окружні адміністративні суди міст Києва і Севастополя.

Кількісний склад суддів у місцевих адміністративних судах визначено наказом ДСА(майже 700 суддів).

33. Склад ,порядок формування ,повноваження міcцевого суду.

                      Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, з числа яких призначаються голова та заступник голови суду. У місцевому суді, кількість суддів в якому перевищує п'ятнадцять, може бути призначено не більше двох заступників голови суду.                                                                          Суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідовуються Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду.              Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя або зміна адміністративно-територіального устрою. Кількість суддів у суді визначається Державною судовою адміністрацією України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів.                                                                                           Місцевий суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності. Місцеві загальні суди розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених процесуальним законом. Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності. Місцеві адміністративні суди розглядають справи адміністративної юрисдикції (адміністративні справи). Підсудність окремих категорій справ місцевим судам, а також порядок їх розгляду визначаються процесуальним законом. Належна організація роботи місцевого суду має велике значення для забезпечення виконання покладених на нього функцій. Завдання організувати роботу суду покладено на голову суду.         


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 256; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь