Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Моделі та параметри польових транзисторів



 При аналізі електронних схем використовують моделі (еквівалентні електричні схеми) польових транзисторів, сформовані з ідеальних компонентів - резисторів, конденсаторів, керованих джерел струму або напруги.

Спрощена еквівалентна схема польового транзистора з n-каналом, яка відображає його нелінійні та частотні властивості, подана на рис. 9, де кероване джерело струму JС=f(UЗВ,U) моделює вихідну (стокову) статичну ВАХ транзистора. Оскільки струм затвора практично дорівнює нулеві (ІЗ»10-8¸10-9А), то в моделі не враховано резистивного опору між затвором і витоком (RЗВ®¥). Міжелектродні ємності СЗВ, СЗС, ССВ - це відповідно ємності затвор-витік, затвор-стік та стік-витік, які визначають частотні властивості транзистора. Строго кажучи, ці ємності є нелінійними, зокрема, у випадку польового транзистора з керуючим р-n-переходом СЗВ та СЗС - бар’єрні ємності керуючого переходу в областях витоку та стоку.

 При роботі транзистора в статичному режимі та в області низьких частот впливом міжелектродних ємностей нехтують і тоді модель транзистора представляє собою лише кероване джерело струму JC.

    Рис. 9. Еквівалентна схема польового транзистора з n-каналом

 

У випадку, коли польові транзистори виготовлені на підкладці, в еквівалентній схемі враховують p-n-перехід між структурою транзистора та підкладкою, який зміщений у зворотному напрямі, у вигляді бар’єрних ємностей ССП та СВП в областях витоку та стоку (рис. 10).

Рис. 10. Еквівалентна схема польового транзистора, сформованого на підкладці

При аналізі роботи транзистора у малосигнальному режимі, коли на його зовнішних виводах діють, крім постійних напруг, ще й невеликі змінні у часі напруги і струми Du та Dі, використовують так звану лінеаризовану (малосигнальну) еквівалентну схему (рис. 11), яку отримують із еквівалентної схеми (рис. 9), визначаючи диференціальні параметри транзистора у заданій робочій точці.

 

Рис. 11. Лінеаризована (малосигнальна) еквівалентна схема польового транзистора

 

В лінеаризованій еквівалентній схемі міжелектродні ємності вважають лінійними, їх значення дорівнюють значенням відповідних диференціальних ємностей у робочій точці, яка визначається значеннями постійних напруг UЗВ0, UCВ0.

Параметри малосигнальної еквівалентної схеми, а саме s - крутизну стоко-затворної характеристики транзистора в заданій робочій точці та ri - вихідний диференціальний опір транзистора, який характеризує нахил стокових ВАХ, визначають так:

s= dIС/dUЗВ при UЗВ0, UCВ0;                                                        (2)

ri= dUСВ/dIС при UЗВ0, UCВ0.                                                      (3)

Підсилювальні властивості транзистора у малосигнальному режимі характеризують, крім крутизни s, ще й коефіцієнтом m, який називають коефіцієнтом підсилення напруги:

m=dUСВ/dUЗВ при ІС=сonst.                                 (4)

Значення коефіцієнта m можна виразити через параметри s та ri:

m = - s×ri.                                                   (5)

Орієнтовні значення параметрів лінеаризованих заступних схем є такими:

а) для польових транзисторів з керуючим р-n-переходом: СЗВ»ССВ »6 ¸20 пФ; СЗС»2¸8 пФ;  s»0,3 ¸7 мА/В; ri»0,02 ¸0,5 мОм;

б) для МДН-транзисторів: СЗВ»ССВ£10 пФ; СЗС£2 пФ; s та ri приблизно такі ж, як і у транзисторів з керуючим р-n-переходом.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 151; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь