Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Що таке первинні інструкції, чому може виникати необхідність їх поповнення? Наведіть приклади.



Інструкції, написані природною мовою, можуть бути, з одного боку, досить неоднозначними, а з іншого – вони завжди спираються на те, що виконавець має певний апріорний досвід. Розглянемо приклад з [187]. Уявіть собі дві таблички. Па першій, яка знаходиться при вході на будівництво, написано "Обов'язково одягніть на олову каску". На другій, біля входу у метро, – „Обов’язково візьміть пса на руки”.

Ці інструкції однакові за формою, але абсолютно різні за змістом. Людна розуміє не лише те, що написано на табличках, але й те що „залишається за кадром" і явно не зазначається. Людина уявляє собі ситуації, які можуть виникати на будівництві та в метро, і поповнює первинні інструкції, що сприймаються нею безпосередньо. Зокрема, на будівництві зверху можуть падати цеглини, і тому потрібна каска, щоб захистити голову. Таким чином, якщо каска відсутня, то її потрібно придбати. Але очевидно, що перед входом у метро непотрібно купувати пса.

Людина має певні знання про світ, які дозволяють їй орієнтуватися у життєвих ситуаціях і приймати вірні рішення. Подібних рис повинна набути система штучного інтелекту. Сьогодні прийнято вважати, що здатність до перенавчання є однією з ключових рис інтелектуальної системи.

Світ у якому ми живемо є настільки багатий, що неможливо попередньо описати життєві ситуації з тим ступенем деталізації й однозначності, які б дозволили закласти в системи, що проектуються, жорсткі детерміновані алгоритми поведінки. Тому інтелектуальні системи повинні мати механізми адаптивності, які б дозволили їм вирішувати поставлені задачі ґрунтуючись на аналізі біжучої ситуації.

 

У чому полягає принципова відмінність між поповненням первинних інструкцій за алгоритмічного і декларативного підходів?

При алгоритмічному підході алгоритм, формується на основі первинних інструкцій однозначно. При цьому також можуть відбуватися зміна і поповнення первинних інструкцій, але цей процесс має повністю контрольований і детермінований характер. Як приклад можна

навести компіляцію програм, написаних мовами високого рівня. Тому автор процедури може бути впевнений у гарантованому результаті.

           На противагу цьому, за декларативного підходу такої впевненості немає. Інтелектуальний виконавець певним чином поповнює первинні інструкції, але не завжди відомо, яким чином це поповнення відбувається. Тому не можна бути впевненим у результаті виконання інструкцій, і ця втрата гарантованості є неминучою платою за відмову від алгоритмічності.

 

Поясніть, чому реалізація декларативного способу керування пов'язана з втратою визначеності результату.

                          За декларативного підходу інтелектуальний виконавець певним чином поповнює первинні інструкції, але не завжди відомо, яким чином це поповнення відбувається. Тому не можна бути впевненим у результаті виконання інструкцій, і ця втрата гарантованості є неминучою платою за відмову від алгоритмічності.

 

Що таке квазіалгоритм; у чому полягає відмінність квазіалгоритмічної процедури від алгоритмічної?

                          Узагальненням поняття алгоритму є квазіалгоритм. На відміну від алгоритму інструкції квазіалгоритму можуть бути не зовсім чіткими, тому результат квазіалгоритму не може бути гарантованим.

                          Іноді алгоритм рішення задачі взагалі відсутній. У цьому випадку його можуть замінити запропоновані користувачем метазнання у вигляді набору евристик, які дають змогу знайти прийнятне (хоча, можливо, не оптимальне) рішення для певної підм ножини вхідних даних. Цей шлях найближчий до того способу прийняття рішень, який звичайно застосовує людина за відсутності чітких знань і досвіду рішення подібних задач для виконання будь-яких дій, що призводять до зміни ситуації.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 200; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь