Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Кафедра адміністративного права



 

 

Цимбалюк Віталій Степанович

 

ПРАВОВА ІНФОРМАТИКА

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

 

для студентів спеціальності 8.03040101“ Правознавство ”

 

Затверджено

на засіданні кафедри

протокол № 1

від 20 вересня 2012 р.

 

Декан факультету

Д.ю.н. І.С. Гриценко

 

Київ 2012


Робоча навчальна програма з дисципліни « Правова інформатика ».

Укладач: кандидат юридичних наук, с.н.с. Цимбалюк В.С.

 

 


Погоджено

з науково-методичною комісією

 

О.М. Вінник

 

© В.С.Цимбалюк, 2012


 


ВСТУП

Дисципліна « Правова інформатика » є базовою нормативною дисципліною за спеціальністю “ Правознавство ”, що викладається для студентів 6-го курсу у ІІ семестрі в обсязі 2-х кредитів, у тому числі: лекцій – 34 години, семінарських, практичних занять – 34 години, самостійна робота студентів – 76 годин. Форма підсумкового контролю – залік у ІІ семестрі.

Метою навчальної дисципліни є забезпечення оволодіння студентами юридичного факультету знаннями пов’язаними з інженерією знань щодо комп’ютерних інформаційних систем на основі моделей предметних сфер правотворчості, правозастосування та правової освіти.

Завдання навчальної дисципліни:

- забезпечення інтелектуального і соціального розвитку особистості студента шляхом навчання основам правової інформатики, її теоретичної та практичної складових в умовах побудови в Україні інформаційного суспільства;

- орієнтація у правовідносинах пов’язаних із інформатикою, інформатизацією, створенням, розповсюдженням і застосуванням комп’ютерних інформаційних технологіях правотворчості, правозастосування, правової освіти;

- підвищення рівня комп’ютерної грамотності та інформаційної культури правознавців;

- вивчення та освоєння можливостей комплексних комп’ютерних інформаційних систем забезпечення правотворчості, правозастосуванні та правовій освіті.

Предметом навчальної дисципліни є правова інформатика як галузі прикладних науково-практичних знань щодо системної інформатизації правотворчості, правозастосування та правової освіти: застосування комп’ютерних інформаційних технологій, баз даних, як складових інформаційних систем.

Вимоги до знань та вмінь – володіння теоретичними знаннями, змістом окремих комп’ютерних інформаційних технологій у комплексі із галузевим нормативно-правовим забезпеченням інформатики та вміння їх застосовувати у практичній діяльності.

Місце навчальної дисципліни в структурно-логічній схемі освітньо-професійної програми підготовки фахівця за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем визначається тим, що правова інформатика є однією з базових комплексних галузей знань пов’язаних з науково-технічною діяльністю у сфері інформатизації, що вивчає структуру і загальні властивості інформації як ресурсу, а також закономірності та методи, засоби, способи (технології) її створення, обробки, подання, зберігання і застосування в різних сферах суспільних відносин пов’язаних із правотворчістю, правозастосуванням та правовою освітою.

Система контролю знань, умінь та умови складання заліку. Навчання за дисципліною оцінюється за модульно-рейтинговою системою. Вона складається з 2-х модулів. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою в одному семестрі.

Якщо за результатами модульно-рейтингового контролю студент отримав середнє арифметичне за два змістовних модуля, що менше ніж 30 балів, то студент не допускається відповідно до заліку і вважається таким, що не виконав усі види робіт, що передбачаються навчальним планом на семестр з дисципліни.

Форми поточного контролю:

Усні виступи, опитування: відповідь – 5 балів; доповнення – 1 бал;

Ініціативні, креативні рішення, пропозиції – 5 балів;

Виконання контрольних завдань – 5 балів;

Модульний контроль:

2 модульні комплексні контрольні роботи (по одній у ході за індивідуальними завданнями та у цілому після завершення вивчення кожної теми модуля). Зміст контрольних робіт полягає у підготовці студентом на комп’ютері електронних версій конспектів та презентацій тем за модулем та перевірки їх викладачем на окремих лекційних і семінарських заняттях.

Оцінювання при модульному контролі. Студент може отримати максимально в цілому за комплексні модульні контрольні роботи – 10 балів.

Підсумковий контроль. ІІ-й семестр – залік. Студент за результатами заліку може максимально отримати до 40 балів при умові виконання контрольних завдань за кожною темою. Невиконання хоча б одного із контрольних завдань за кожною темою (відсутність конспекту теми тощо) є підставою не допуску студента до заліку навіть при умові, що він має понад 30 балів у процесі навчання у семестрі.

За результатами вивчення дисципліни студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною шкалою, що розраховується за накопичувальною системою як сума балів, отриманих студентом за кожен з двох змістовних модулів та за залік, за наступною схемою:

 

ІІ семестр

  Змістовний модуль 1 Змістовний модуль 2 Підсумковий модуль (залік) Підсумкова оцінка (бали)
Максимальна кількість балів 30 30 40 100

 

При цьому, кількість балів відповідає оцінці:

1-30 – “незадовільно” з обов’язковим повторним вивченням дисципліни;

31-59 –“незадовільно” з можливістю повторного складання;

60-64 – “задовільно” (достатньо);

65-74 – “задовільно”;

75-84 – “добре”;

85-89 – “добре” (дуже добре);

90-100 – “відмінно”.

 

Шкала відповідності:

 

Оцінка за 100-бальною шкалою Оцінка за шкалою ECTS

Оцінка за національною шкалою

90-100 A 5 відмінно зараховано
85-89 75-84 B C 4+ 4 дуже добре відносно добре зараховано
65-74   60-64 D   E 3+   3 достатньо задовільно задовільно зараховано
31-59 1-30 F X 2 1 незадовільно погано не зараховано

 

ІІ семестр:

Загальний обсяг – 144 год., у тому числі:

Лекції: 34 годин

Семінарські, практичні заняття: 34 години

Самостійна робота – 76 години

Місце проведення аудиторних занять – комп’ютерний клас.

Додаткові дидактичні матеріали:

Інтернет;

Бібліотека баз даних і знань в галузі держави і права. [ Електронний ресурс ] DVD. – К.: Науково-дослідний центр правової інформатики НАПрН України, 2012.


 

НАВЧАЛЬНО-ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ЛЕКЦІЙ І СЕМІНАРСЬКИХ, ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

ІІ СЕМЕСТР

№ теми

Назва теми

Кількість годин


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 164; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.02 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь