Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ТЕМА 3. МЕТОДОЛОГІЯ ПРАВОВОЇ ІНФОРМАТИКИ



Лекція 3 – проблемно-орієнтована  ( 2 години)

1. Поняття методології правової інформатики.

2. Методологічні джерела правової інформатики.

3. Методологічний взаємозв’язок правової інформатики з іншими науками (соціальною кібернетикою, інформаціологією, системологією, синергетикою, технічними та фізико-математичними комп’ютерними науками тощо).

4. Інтеграція методології інформатики та права як основа методології правової інформатики.

5. Методологічні підходи до визначення змісту інформації у інформатиці.

 

Семінарське заняття 3 (2 години): дискусія за питаннями теми у порядку визначеному викладачем:

 

1. Поняття методології правової інформатики.

2. Методологічні джерела правової інформатики.

3. Методологічний взаємозв’язок правової інформатики з іншими науками (соціальною кібернетикою, інформаціологією, системологією, синергетикою, технічними та фізико-математичними комп’ютерними науками тощо).

4. Інтеграція методології інформатики та права як основа методології правової інформатики.

5. Методологічні підходи до визначення змісту інформації у інформатиці.

 

Завдання для самостійної роботи (4 год.):

1. Аналіз позицій фахівців щодо визначення методології правової інформатики.

2. Індивідуальна робота студентів за темою:

Пошук додаткових науково-практичних джерел та їх опрацювання щодо питань теми, доопрацювання конспекту теми.

Здійснити ініціативний пошук та додаткове опрацювання за різними джерелами відповідей на питання теми.

Підготовка двома студентами проведення доповідей за темою як науково-навчальною роботою. Оформлення результатів самостійної роботи на комп’ютері у формі тез наукової доповіді та презентації.

3. За допомогою комп’ютерної інформаційної системи знайти визначення в електронних інформаційних ресурсах поняття методологія, що застосовується у нормативно-правових актах, здійснити порівняння їх змісту.

 

4. В Інтернет та в інших наукових, навчальних та практичних джерелах знайти визначення понять: кібернетика, інформаціологія, системологія, синергетика, техніка, комп’ютерні науки. Щодо кожного поняття зробити порівняльну таблицю в електронній формі.

 

 

Форма контролю: усне опитування студентів на семінарському занятті, перевірка виконання завдань у електронній формі та на паперовому носії.

 

 

Нормативно-правові акти:

1. Конституція України від 28 червня 1996 року // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.

2. Про мови в Українській РСР: Закон Української Радянської Соціалістичної Республіки від 28.10.1989 р. № 8312-11 // Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР). – 1989. Додаток до № 45. –Ст.631

3. Про Концепцію Національної програми інформатизації: Закон України від 04.02.1998 р. № 75/98-ВР [ Електронний ресурс на DVD ] // Бібліотека баз даних і знань в галузі держави і права. – К.: НДЦПІ НАПрН України. – 2012. – 18 лютого.

4. Порядку погодження органами державної статистики методології та звітної документації, що пов'язані із збиранням та використанням адміністративних даних: Затверджений Наказом Держкомстату від 30 січня 2009 року № 33, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 лютого 2009 року за № 163/16179. Режим доступу http://www.raga.gov.ua.

5. Вимоги до оформлення документації з питань статистичної методології: затверджені Наказ Державного комітету статистики України від 27 липня 2007 року №281. Режим доступу http://www.raga.gov.ua.

 

Література:

Основна:

1. Правова інформатика: Підручник. 2-ге вид., доп.та перероб. /За ред. В.Дурденця, Є.Моісеєва та М.Швеця. – К.: ТОВ «Панот» 2007. – 524с.

2. Інформаційне право та правова інформатика у сфері захисту персональних даних. Монографія /В.Брижко, М.Гуцалюк, В.Цимбалюк, М.Швець /За ред.. М.Швеця. – К.:НДЦПІ АПрН України, 2005. – 334с.

3. Правова інформатика: системна інформатизація законотворчої, правозастосовсовчої, правоохоронної, судочинної та право освітньої діяльності в Україні. Монографія /Брижко В.М., Вознюк І.А., Гавловський В.Д, Глодківська О.В., Задорожня Л.М., Калюжний Р.А., Клімашевська Ю.А Саницький В.А., Севастьянов В.Ф. Смаглюк В.М., Хахановський В.Г., Цимбалюк В.С., Швець М.Я., Яременко О.І. /За ред. М.Я. Швеця, Р.А. Калюжного. – Ужгород: ІВА, 2003. – 168 с.

4. Інформаційна культура: Навч.посіб. /За заг.ред. М.Я.Швеця, Р.А.Калюжного. – Ірпінь, НУДПС України, 2007. – 254с.

Додаткова:

1. Полевой Н.С. Методологические основы правовой кибернетики. – М.: Изд-во Московского университета, 1997.

2. Юзвишин И.И. Информациология или закономерности информационных процессов и технологий в микро- и макромирах Вселенной. – М.: «Международное издательство информацтологии», 1996. – 213 с.

3. Цимбалюк В. Щодо формування стратегії інформатизації прокуратури України в умовах розвитку інформаційного суспільства / В. С. Цимбалюк // Вісник прокуратури. – 2007. – №5. – С. 92 – 99.

4. Цимбалюк В. С. Методологія правової інформатики в систематизації податкового законодавства України як чинника боротьби з корупцією / В. С. Цимбалюк // Боротьба з організованою злочинністю і корупцією (теорія і практика). – К. МНДЦ з проблем боротьби з організованою злочинністю. – 2005. –№ 11. – С.176-184.

5. Баскаков А.Я., Теленков Н.В. Методология научного исследования: Учеб. Пособие. – К.: МАУП, 2002. – 216 с.

6. Новий словник української мови. Том.2 /укладачі В.Яременко, О.Сліпушко. – К.: «АКОНІТ», 2007. – С.178.

7. Касти Дж. Большие системы. Связность, сложность и катастрофы: Пер. с анл. / Дж. Касти – М.: «Мир», 1982. – 216 с.


 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 179; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь