Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Департамент освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації  



Департамент освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації                                                                                                                     

Вінницький обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників

Кафедра практичної психології та розвитку особистості

Науково-методична творча лабораторія особистісно зорієнтованого виховання

_________________________________________________________

Освіта повинна збагачувати,                                                     а не обкрадати людське серце.

Т.Г. Шевченко

«Комплексний план виховної роботи школи першого ступеня»

Н.р.

Освіта  повинна збагачувати, а  не обкрадати людське  серце.

 

______________________________________________________________________________

 

«ПОГОДЖЕНО» Заступник директора з виховної роботи ___________________ «_____» ________________2013 р.            «ЗАТВЕРДЖЕНО» Директор школи ____________________ «_____» ________________2013 р.           

 

 

Комплексний план виховної роботи

На 2013 / 2014 н. р.

з  учнями ________ класу

_____________________________

 

                            Класний керівник: _________________

Н. р.

Освіта  повинна  збагачувати, а  не обкрадати людське  серце.


Комплексний план виховної роботи школи 1-ого ступеня

 


Освіта повинна збагачувати,

 а не обкрадати людське серце.!

Т.Г. Шевченко

Актуальність. У сучасній соціокультурній ситуації суспільство приходить до усвідомлення того, що пріоритет в освіті повинний бути відданий саме вихованню, яке здатне інтегрувати в єдиний процес навчання й розвиток. Якщо справді прагнемо гуманізувати шкільну справу і поставити в її центр дитину, значить, мусимо вважати освіту з її інформаційно-пізнавальною функцією не самоцінною, тобто рівноправною з вихованням (формула «навчання і виховання»), не домінуючою (формула «виховуюче навчання, чи урок з виховним моментом»), а складовою розвивально-виховного процесу (формула «освіта для виховання»). Власне навчання і освіта мають конкретизувати поняття «виховання» в широкому розумінні цього поняття. Надзвичайної ваги і актуальності набуває моральне виховання молодих поколінь на засадах гуманізму.

Актуальність проекту обумовлена необхідністю розв’язання суперечностей, які об’єктивно наявні в освітній практиці і, зокрема, в практиці виховної роботи школи першого ступеня, а саме: між сучасними вимогами до технологій виховання, які мають формувати людяність, милосердя, толерантність, доброту, та традиційним підходом до організації процесу виховання в закладах освіти зі стійким домінуванням «виховних заходів», мета яких пропагування гуманістичних якостей; між визнанням молодшого шкільного віку сензитивним періодом для формування гуманістичних якостей та браком теоретично обґрунтованого практично-методичного інструментарію щодо його забезпечення.

Обґрунтування. Сьогодні недостатньо говорити про необхідність центрування виховного процесу на розвиткові особистості дитини, потрібно реально це забезпечувати. Наукові дослідження і педагогічна практика переходять від «педагогіки заходів» до педагогіки формування особистісних рис і якостей, від пошуку часткових засобів підвищення ефективності навчально-виховного процесу до вироблення цілісних моделей виховних систем освітнього закладу. Сьогодення переконливо доводить, що ефективними механізмами оволодіння індивідом життєвою компетентністю є виховна система закладу.

Дефінітивний аналіз поняття «виховна система» розкриває неоднозначність підходів до трактування цього складного освітнього феномена. Виховну систему тлумачать як упорядковану цілісну сукупність компонентів, які сприяють розвитку особистості учня; як комплекс взаємозалежних компонентів, що розвиваються у часі і просторі (цілей, спільної діяльності людей, самих людей як суб’єктів цієї діяльності; освоєного ними середовища; відносин, що виникають між учасниками діяльності; керування, що забезпечує життєздатність і розвиток системи; як специфічний спосіб організації виховного процесу на рівні конкретної установи (організації); як цілісний організм, який виникає у процесі інтеграції основних компонентів виховання (мета, суб'єкти виховання, їх діяльність, спілкування, відносини, матеріальна база кадровий потенціал,), що сприяє духовному розвитку і саморозвитку особистості, створенню своєрідного «духу школи» (К. Ушинський).

Виховна система має бути інтегратором виховної взаємодії, всіх виховних впливів, які спрямовані на дитину в цілісному педагогічному процесі, що дозволяє реалізовувати цілі і завдання виховання за конкретних соціально-педагогічних умов, з урахуванням специфіки кожного навчального закладу й не може бути ідентичною в різних закладах освіти.

Для розв’язання означених проблем принципове методологічне значення має комплексний підхід до організації виховної системи школи першого ступеня. Комплексний підхід (від лат. complex – зв’язок, сполучення) розглядаємо як концептуальну засаду організації навчально-виховного процесу, що передбачає концентрацію змісту, методів, форм освітньо-виховної роботи навколо ціннісно-смислових домінант (наприклад, етичних, патріотичних, естетичних, трудових та ін.).

Науково-практична база. Елементи комплексного підходу впроваджувалися в провідних країнах Західної Європи, США, Росії, України ще на початку XX ст. у діяльності педагогів, незадоволених «школою навчання» (А. Фер’єр, О. Декролі, Б. Шульц), реформаторського крила «школи виховання» (П. Каптерєв, В. Вахтаров, М. Чехов); «вільне виховання» (Е. Кей, М. Монтессорі, Я. Чепіга, С. Русова), експериментальної педагогіки (А. Лай, Е. Мейман, Е. Торндайк), прагматичної педагогіки (Д. Дьюї, Е. Паркхерст), педагогіка особистості (Г. Гаудіг, Е. Лінде,), соціальної педагогіки (Е. Дюкргейм, П. Наторп, Р. Зейдель), трудового виховання (Г. Кершенштейнер), педології (С. Холл, А. Біне), теорія «школи природного розвитку» (А. Лай, Д. Дьюї, А. Владимирський), індивідуальної педагогіки (О. Музиченко).

Підґрунтям комплексності була система принципів, серед яких одним із основних виділяли принцип індивідуального підходу, педоцентризм як систему поглядів, що ставила в центр усієї освітньо-виховної діяльності дитину з її потребами, інтересами, прагненнями та вимагала врахування вікових індивідуальних можливостей і забезпечення реалізації права свободи. Практична реалізація цього принципу особливо яскраво виявилася в теоріях, що акцентували увагу на формуванні особистості через її творчий саморозвиток методами активної пізнавальної діяльності та засобами мистецтв (Л. Ліхтварк, Я. Мамонтов, Б. Асафьєв, Л. Масол, Г. Тарасенко, Н. Миропольська,).

Запропонований регіональний дослідницько-пошуковий проект «Комплексний план виховної роботи школи першого ступеня» реалізує комплексний підхід в морально-етичному вихованні молодших школярів і здійснений на матеріалах багаторічного досвіду роботи в школах України та зарубіжжя. Саме досвід роботи переконує, що навчальний заклад як соціальний організм може стати тим виховним середовищем, моральна атмосфера якого обумовить необхідні ціннісні установки й забезпечить оволодіння особистістю життєвою компетентністю за умови, що до його педагогічної канви буде вплетена комплексна виховна морально-етична система – така виховна система, яка цементує та актуалізує ціннісні основи всіх компонентів шкільного життя: навчальну діяльність, перерву як продуману організацію міжурочного простору, позаурочну та позакласну діяльність, наповнюючи її моральним змістом на трикомпонентній емпатійній основі (включає емоціональну, когнітивну та поведінкову складові).

Комплексний план виховної роботи школи першого ступеня передбачає концентрацію виховних впливів навколо етичної ціннісно-смислової домінанти «Формування системи цінностей особистості», засобами комплексної виховної морально-етичної системи, що бере свій початок у позакласному середовищі й органічно вплітається в навчально-виховний процес школи першого ступеня.

Завдання проекту. Проект розроблений на виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», з місією сприяння вивченню освітянами педагогічної, а молодим поколінням – творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка та з нагоди відзначення у 2014 році 200-річного ювілею від дня його народження.

Мета проекту:

· проектування цілісної моделі виховної системи в загальноосвітньому навчальному закладі на основі громадянських та загальнолюдських цінностей;

· створення організаційних, науково-методичних, інформаційних, ресурсних умов, що сприяють становленню та розвитку ефективних особистісно зорієнтованих виховних систем у закладах освіти;

·  забезпечення цілісності та різноманітності виховного простору в області.

Вересень

           01.09 - День знань Моно-проект «Знай свої права»         «право на освіту»

Усний журнал «Тарасові заповіти»

Якби ви вчились так, як треба,

 То й мудрість би була своя.

Т.Г.Шевченко

Індивідуальна робота проводиться у співпраці з психологом, соціальним педагогом за корекційною програмою «Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе» 

Ти знаєш, що ти - людина? Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя - єдина, Мука твоя - єдина, Очі твої -одні.

Більше тебе не буде. Завтра на цій землі

Інші ходитимуть люди, Інші кохатимуть люди –

Добрі, ласкаві й злі

Сьогодні усе для тебе - Озера, гаї, степи.

І жити спішити треба. Кохати спішити треба –

Гляди ж не проспи!

Бо ти на землі - людина, І хочеш того чи ні -

Усмішка твоя - єдина, Мука твоя - єдина, Очі твої - одні.

02-06.09

Акція «Збережи життя!» Девіз: «Знати, щоб себе уберегти та комусь допомогти!»

Організація дорожнього руху. Правила безпеки при переході вулиці.

14.09 - День фізичної культури і спорту

Олімпійський урок «Галерея добрих справ» - фото-звіт про оздоровлення влітку та добродійні справи.   Батьківські збори                на тему ___________ 09-13.09

Проект «Добродійна екологічна стежина». Гіпотеза: «Добрій людині буває соромно навіть перед собакою» Дослідження - «Е нергія добродійних рук» на тему: «Мешканці великої стежинки (у парку чи лісі)» та акція «Зупинимо сміттєву повінь».

Рольова гра «Сходинки відповідальності» - зміна доручень в класі.

 

Участь батьків в проведенні акції «Зупинимо сміттєву повінь»

16-20.09

Індивідуальна робота «Якщо ви робите собі боляче - інші будуть вам робити боляче».

ІДС (індивідуальна добродійна справа): « сенкан » на тему:  «Я – це … або відверто про себе»

Гра «Майстерня Добродія». Зроби собі іграшку: «Корова». Стратегія поведінки «Добре-погано»

 

4-та зустріч – гра «Будемо знайомі». «Дивись, не забудь: Людиною будь!»: етична бесіда за змістом вірша В. Плахотникова «Під парканом»; морально-етична вправа «Допиши, як вчиниш» за серією сюжетних малюнків «Кожній тварині добре лише у своєму домі!» Засідання батьківського комітету Підготовка до проведення родинної зустрічі 23-27.09

 

1 2

3

4 5 6

Жовтень

Жовтень

30.09 - Всеукраїнський день бібліотек

01.10 - до Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана оголошення

«тиждень вдячності»

Старість не може бути щастям» — кажуть у народі.

Старість може бути спокоєм чи бідою.

Спокоєм вона стає тоді, коли її поважають і підтримують.

Бідою її робить самотність, неуважність, байдужість.

В. Сухомлинський

30-04.10

  04.10 – Міжнародний день захисту тварин

6.10 - День працівників освіти

Традиційні родинні зустрічі

Свято «Осінь золота завітала до бабусі й дідуся!»

Груповий моно проект-традиція: «РАДІЙ ЗА МЕНЕ, ЯК Я ЗА ТЕБЕ!»  

Гра «Майстерня Добродія». Зроби собі іграшку: «Жабка». Стратегія поведінки «Добре-погано»

5-та зустріч – гра «Будемо знайомі». «Дивись, не забудь: Людиною будь!»: етична бесіда за змістом оповідання В.Осєєвої «Погано»; морально-етична вправа «Допиши, як вчиниш» за серією сюжетних малюнків «Не будь байдужим!»

Засідання батьківського комітету

Операція «Сім’я»: Складання актів обстеження житлово-побутових умов сімей категорійних дітей.

07-11.10

Індивідуальна робота 

«Якщо ви цінуєте себе - інші будуть цінувати вас».

Рольова гра «Сходинки відповідальності» - зміна доручень в класі.
14.10 - День українського козацтва

Усний журнал «Тарасові заповіти»

Бо хто матір забуває,

 Того бог карає,

 Того діти цураються,

 В хату не пускають.

Т.Г.Шевченко

 

Моно-проект «Знай свої права» Права «піклуйтеся-про-мене» : право на освіту, на достатнє та здорове харчування, на медичну допомогу, на розваги. Батьківська просвіта Концепція реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень 14-18.10

Проект «Добродійна екологічна стежина». Гіпотеза: «Зима – суворе випробування для рослин». Дослідження - «Е нергія добродійних рук» на тему «Рослини малої стежини» та трудова справа «Підготовка клумб до зими»

Акція «Збережи життя!» Девіз: «Знати, щоб себе уберегти та комусь допомогти!»

Правила протипожежної безпеки. Причини виникнення пожеж, їх наслідки.

21-25.10

 

канікули

Конкурс «Найзручніша годівничка для птахів»

Рольова гра «Сходинки відповідальності» - зміна доручень в класі.                    Індивідуальна робота

28.10 -01.11
1 2

3

4 5 6

Листопад

Листопад

9.11 - День української писемності та мови

Гра «Майстерня Добродія». Зроби собі іграшку: «Сорока». Стратегія поведінки «Добре-погано»

Традиційні родинні зустрічі

Гра-присвята «Сьогодні уродини в класної родини»                           

 

«Кожен має право всі свої таланти показати»

04-08.11
16.11 – Міжнародний день толерантності

16.11 – Всесвітній день боротьби з палінням

6-та зустріч – гра «Будемо знайомі». «Дивись, не забудь: Людиною будь!»: етична бесіда за змістом оповідання В.Сухомлинського «Соромно перед соловейком»; морально-етична вправа «Допиши, як вчиниш» за серією сюжетних малюнків «Природа – дім для тварин!»

Засідання батьківського комітету

Рейд - перевірка умов проживання учнів, схильних до правопорушень, складання актів.

11-15.11

Індивідуальна робота

«Якщо ви безвідповідальні перед собою - інші будуть безвідповідальними поряд з вами».

дкд: 22.11- День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в Україні

Усний журнал «Тарасові заповіти»

Не дуріте самі себе,

Учітесь, читайте,

 І чужому научайтесь,

 Й свого не цурайтесь.

Т.Г.Шевченко

Рольова гра «Сходинки відповідальності» - зміна доручень в класі. Батьківські  нотатки ОБОВ’ЯЗКИ                 ДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ ЩОДО ЗАХИСТУ ДІТЕЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

18-22.11

Театр «Добродій»                                                                             П’ЄСА – ГРА «ЛАЙДАК В КРАЇНІ ОДНООКИХ»

ЧОГО ДРУГИМ ТИ БАЖАЄШ, ТОГО І СОБІ ЗАВЖДИ МАЄШ.

Проект «Добродійна екологічна стежина». Гіпотеза: «Інколи допомогти тваринам під силу тільки тобі…» Дослідження - «Е нергія добродійних рук» на тему: «Мешканці великої та малої стежинки» та трудова справа «Годівничка».

Акція «Збережи життя!»

Девіз: «Знати, щоб себе уберегти та комусь допомогти!»

Запобігання отруєнь. Поширення отруєння грибами, рослинами та їх насінням. Профілактика харчових отруєнь. Запобігання отруєнь хімічними речовинами

25-29.11

 

             

 

1 2 3 4 5 6

Грудень

06.12 – День збройних сил України 01.12.- Всесвітній день боротьби зі СНІДом

03.12 – Міжнародний день інвалідів

Перманентна добродійна операція «Я простягаю руку допомоги!»

02-06.12

спортивна Розвага «У доброті й великодушності не слабкість, а сила!»

              14.12. – День добродійності в Україні.                     

День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Пано: «Галерея твоїх добрих страв»

дкд: 10.12 – Всесвітній день прав людини

Тиждень правової освіти  

«Всі діти є рівними у своїх правах»

09-13.12

Усний журнал «Тарасові заповіти»

 

… Добре жить

Тому, чия душа і дума

Добро навчилася любить!

Не раз такому любо стане,

Не раз барвінком зацвіте.

Т.Г.Шевченко

7-ма зустріч – гра «Будемо знайомі». «Дивись, не забудь: Людиною будь!»: етична бесіда за змістом оповідання В. Іванова «Найкраща ласка»

Батьківські збори         на тему:___________

Рольова гра «Сходинки відповідальності» - зміна доручень в класі

 Індивідуальна робота «Якщо ви цінуєте себе - інші будуть цінувати вас»

    19.12 – День Святого Миколая Гра «Майстерня Добродія». Зроби собі іграшку:  «Порося». Стратегія поведінки «Добре-погано»

Акція «Збережи життя!»

Девіз: «Знати, щоб себе уберегти та комусь допомогти!»

Правила безпеки при користуванні газом. Запобігання отруєння чадним газом. Домедична допомога при отруєннях.

16-20.12
26.12 - 1025 років Хрещення України-Русі (988) Конкурс-виставка новорічних ялинок, виготовлених із підручних матеріалів. акція «Буде наша ялинонька жить!»

Традиційні родинні зустрічі

«Новорічне свято»

23-27.12

 

 

1 2 3 4 5 6

Січень

Канікули

 01.01 – Всесвітній день миру Звернення «Нехай буде мир на планеті!»

30.12 – 03.01

Проект «Добродійна екологічна стежина». Гіпотеза: «Інколи допомогти тваринам під силу тільки тобі…» самостійна трудова справа «Годівничка».

06-10.01

Січень

 11.01 - Всесвітній день «спасибі» Моно-проект  «Знай свої права» Права «не знущайтеся наді мною»: право не бути жертвою війни, на захист від економічної експлуатації та примусової праці. 8-ма зустріч – гра «Будемо знайомі». «Дивись, не забудь: Людиною будь!»: етична бесіда за змістом оповідання В.Сухомлинського «Петрик, собака й кошеня»; морально-етична вправа

Батьківська просвіта

Процес інклюзії в освіті - залучення дітей із особливими потребами та обмеженими можливостями за станом здоров'я до умов загальноосвітніх навчальних закладів.

13-17.01

Індивідуальна добродійна справа «Дякую!»

Рольова гра «Сходинки відповідальності» - зміна доручень в класі

Індивідуальна робота

«Якщо ви поважаєте себе - інші будуть поважати вас»

2.01 – день Соборності України Усний журнал «Тарасові заповіти»   «В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля»  Т .Г. Шевченко 21.01 –  Міжнародний день обіймів Виставка світлин «Найніжніші обійми у світі» Засідання батьківського комітету Допомога в реалізації моно-проекту «Ланцюжок вітань» - відправити листівки з вітаннями в усі куточки України, попросити підтримати ідеї соборності. 20-24.01
    29.01 - День пам’яті Героїв Крут Гра «Майстерня Добродія». Зроби собі іграшку: «Журавлик». Стратегія поведінки «Добре-погано»  

Традиційні родинні зустрічі

Гра-присвята «Сьогодні уродини в класної родини»

 

 

 «Кожен має право всі свої таланти показати»

27-31.01

 

 

1 2 3 4 5 6

Лютий

Лютий

 02.02 - День бабака Конкурс «Найзручніший будинок для птахів» Рольова гра «Сходинки відповідальності» - зміна доручень в класі.

Допомога батьків у виготовленні шпаківень

03-07.02

Індивідуальна робота «Якщо ви не прислухаєтесь до своїх почуттів - ніхто не буде розуміти вас»

14.02 - День всіх закоханих Груповий моно проект-традиція: «СЮРПРИЗ ВІД ЩИРОГО СЕРЦЯ»

Акція «Збережи життя!» Девіз: «Знати, щоб себе уберегти та комусь допомогти!»

Правила поведінки на кризі. Надання допомоги потерпілому на воді взимку

10-14.02

17.02 - Міжнародний день спонтанного вияву доброти

21.02 - Міжнародний день рідної мови

9-та зустріч – гра «Будемо знайомі». «Дивись, не забудь: Людиною будь!» Етична бесіда за змістом оповідання М.Пришвіна «Ковток молока. Морально-етична вправа за серією сюжетних малюнків «Тварини не іграшки! Ніколи не зраджуй друзів»

Батьківські  нотатки

              

Організація навчальних занять удома

          

 

17-21.02

Усний журнал «Тарасові заповіти» І оживе добра слава,  Слава України, І світ ясний, невечерній  Тихо засіяє… Т.Г.Шевченко

Проект «Добродійна екологічна стежина». Гіпотеза: «Інколи допомогти тваринам під силу тільки тобі…» Дослідження - «Е нергія добродійних рук» на тему: «Мешканці великої та малої стежинки» та трудова справа «Шпаківня»

Рольова гра «Сходинки відповідальності» - зміна доручень в класі

Батьківська просвіта

Концепція реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів

24-28.02

Індивідуальна робота

«Якщо ви чесні з собою - інші будуть чесними з вами»

 

 01.03 - Міжнародний день боротьби з наркоманією та наркобізнесом

 

1 2 3 4 5 6

Березень

08.03 - Міжнародний жіночий день Гра «Майстерня Добродія». Зроби собі іграшку: «Сова». Стратегія поведінки «Добре-погано»

Традиційні родинні зустрічі

«Жінкам тепле слово і квіти»

03-07.03

Театр «Добродій»

П’ЄСА–ГРА: КАЗКА ПРО РОМТОМТОМИКА «ЛІСОВА МУЗИКА»

Всі, всі, всі, хто живе на землі.                                                                                                     Дуже потрібні дорослі й малі.                                                                                                                               На всіх, всіх, всіх тримається світ.                                                                                Про це забувати ніколи не слід.

24-28.03

 

1 2 3 4 5 6

Квітень

        02.04 - Міжнародний день дитячої книги 01.04 - Міжнародний день птахів Рольова гра «Сходинки відповідальності» - зміна доручень в класі   Батьківська просвіта Просвітницько-профілактичні заходи з питань протидії торгівлі людьми

31.03 –04.04

День сміху «Весела розвага»

12.04 - Всесвітній день авіації і космонавтики 07.04 - Всесвітній день здоров’я

11-та зустріч – гра «Будемо знайомі» . «Дивись, не забудь: Людиною будь!»: етична бесіда за змістом віршів Л. Іванківа «Ти добро лиш твори повсюди», І. Драча «Добро твориться просто»; морально-етична вправа

Участь батьків у підготовці та проведенні заходів до Всесвітнього дня здоров’я

07-11.04

Індивідуальна робота

«Якщо ви довіряєте собі - інші будуть довіряти вам»

                       19.04 - Український День навколишнього середовища   Моно-проект  «Знай свої права» Права «я маю власну думку»: право виражати свої погляди, сповідувати свою власну релігію, об'єднуватися з іншими, отримувати інформацію.

Традиційні родинні зустрічі

Гра-присвята «Сьогодні уродини в класної родини»

«Кожен має право всі свої таланти показати»

14-18.04
22.04 - Міжнародний день Землі   26.04 – Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Акція «Збережи життя!» Девіз: «Знати, щоб себе уберегти та комусь допомогти!»

Правила безпеки користування електроприладами, з джерелами електроструму

Засідання батьківського комітету

Участь батьків і допомога в трудовій справі «Квітники біля школи»

 

21-25.04

Проект «Добродійна екологічна стежина». Гіпотеза: «Природа потребує дбайливого догляду та використання». Дослідження - «Е нергія добродійних рук» на тему «Ландшафтний дизайн » та трудова справа «Квітники біля школи»

Індивідуальна робота

«Якщо ви брешете собі - інші будуть брехати вам»

 

1 2 3 4 5 6

Травень

Травень

 

01.05 - Свято Весни і Праці

           03.05 - День Сонця

29.04 - Міжнародний день танцю Рольова гра «Сходинки відповідальності» - зміна доручень в класі.

Батьківські збори                   на тему:____________

28.04 – 02.05

Індивідуальна робота

«Якщо ви любите себе - інші будуть любити вас»

09.05 – День Перемоги 11.05 - День матері в Україні ІДТС (Індивідуальна Добродійна Творча Справа): «Матусю, дай ручки твої поцілую»;   Засідання батьківського комітету   05-09.05
17.05 - День Європи в Україні 15.05 - Міжнародний день сім’ї

Традиційні родинні зустрічі

Свято родинної творчості «Бережемо традиції народу»

 

12-16.05
21.05 - Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку         22.05 - Міжнародний день біологічного різноманіття 12-та зустріч – гра «Будемо знайомі» . «Дивись, не забудь: Людиною будь!»: підсумкова етична бесіда за змістом посібника. Батьківські  нотатки            Організація та безпека літнього відпочинку

19-23.05

Проект «Добродійна екологічна стежина». Гіпотеза: «Місце відпочинку має бути чистим!» Дослідження - «Е нергія добродійних рук» на тему: «Рослини великої стежини (у парку чи лісі)» та трудова справа «Зупинимо сміттєву повінь».

Свято Останнього  дзвоника «Прощавай, люба школо!»

31.05 - Всесвітній день без тютюну  24.05 - Європейський День Парків 

Традиційні родинні зустрічі

Гра-присвята «Сьогодні уродини в класної родини»

 

 «Кожен має право всі свої таланти показати»

26-30.05

 

1 2 3 4 5 6

 

Корисні посилання

1. Оформлення класу http://www.stendy.com.ua/index.php/klassnye-ugolki.html

Екологія http://www.youtube.com/watch?v=4wJ86TLvK9o

2. Робота з батьками http://osvita.ua/school/lessons_summary/family/

3. Сайт для юних громадян має і Кабінет Міністрів України. На сторінках Урядового сайту для юних громадян Ви маєте можливість ознайомитися з структурою та історією державної влади в Україні, роботою Кабінету Міністрів та органів виконавчої влади. Також Ви можете дізнатися як захищати свої права, бути активним членом суспільства.

http://children.kmu.gov.ua/school/1247.html

Учительский журнал

http://teacherjournal.com.ua/home/6283-urok-vpochatkovj-shkol-na-temu-qvelik-prava-malenko-ditiniqq.html

8. Матеріали на допомогу вчителям. Красоткіна Н. http://krasotkina.com/content/бесіди/Робота%20з%20батьками.html

9. Дім та сім ’ я http://aphorism.org.ua/subrazd.php?page=2&pages_block=1&rid=4&sid=258

10. Матусині записки. http://olya-nek.livejournal.com/2036.html

11. Про виховання дітей. http://www.cka3kipro.narod.ru/vospitanie.html

12. Афоризми про виховання http://aphorism.org.ua/subrazd.php?page=2&pages_block=1&rid=4&sid=258

Департамент освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації                                                                                                                     


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 189; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.173 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь