Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Продовжуючи відповідь, назвіть дату початку Першої світової війни, хто її розпочав, які країни згодом вступили у воєнні дії й до чого це призвело.



Важливою проблемою теми є ставлення самих українців, політичних партій і організацій до війни. Прослідкуйте їх позицію в Наддніпрянській Україні й Східній Галичині. Визначіть відмінності, вкажіть, що в процесі розвитку подій на фронтах їх ставлення до війни змінюється і набирає іншої окраски. Чи впливало це на загальний український рух?

 У кінці роботи зробіть висновок, що війна стала великою трагедією для України. У чому проявився трагізм війни?

Література:

Бойко О.Д. Історія України. – К., 1999.

Грицак Я. Нарис історії України. Формування модерної української нації ХІХ-ХХ ст. – К., 1995.

Король В.Ю. Історія України. – К., 2005.

Новітня історія України (1900-2000): Підручник. – К., 2002.

Політична історія України. – К., 2001.

Реєнт О.П. Україна в імперську добу (ХІХ – початок ХХ ст.). – К., 2003.

Реєнт О., Сердюк О. Перша світова війна і Україна. – К., 2004.

Завдання 8. Державне відродження України в 1917 – на початку 1918 років

ПЛАН

Лютнева революція 1917 року та її вплив на події в Україні. Створення Української Центральної Ради та її політична діяльність. Перший ї Другий Універсали. Проголошення автономії України.

Жовтнева революція 1917 року, соціально-політична ситуація в Україні. Проголошення Української Народної Республіки (ІІІ Універсал). Перший Всеукраїнський з’їзд Рад, виникнення Української Радянської Республіки.

Поява двох центрів української державності, взаємовідносини між ними.

Початок та основні події громадянської війни, протистояння двох українських

Держав (грудень 1917-березень 1918 рр). Проголошення незалежності УНР (Четвертий Універсал).

Причини поразки Центральної Ради. Брест-Литовська угода. Початок німецько-австрійської окупації, ліквідація радянської влади в Україні.

Революційні події в лютому 1917 р. в Росії призвели до повалення царизму і встановлення двовладдя – Ради робітників і солдатських депутатів і Тимчасового уряду.

Проаналізуйте, як розвивалися в той час події в Києві, загалом в Україні, як сприйняла українська спільнота Петроградські зміни. Скажіть, що українці на відміну від росіян, об’єднані в різні політичні структури, сформували три влади. Назвіть їх, вкажіть, що дві з них були філіями петроградських, а третя стала суто українською національно-демократичною силою і отримала назву Українська Центральна Рада (УЦР).

Згодом почніть з характеристики діяльності ЦР у березні 1917 р. Вкажіть на основні проблеми і завдання, які постали перед українською демократією і які активно обговорювалися на засіданні Українського Національного Конгресу. Використавши рекомендовану літературу, охарактеризуйте роботу цього загальноукраїнського форуму.

Розкажіть про взаємовідносини Центральної Ради і Тимчасового уряду Росії, зокрема з питань, пов’язаних з наданням Україні права на національно-територіальну автономію в складі Росії. Чим закінчилися переговори В. Винниченка з лідерами російського уряду з цього питання? Який документ було прийнято 10.06.1917 р. і в чому полягала його важливість?

Охарактеризуйте літній період діяльності Центральної Ради, зокрема створення свого виконавчого органу Генерального секретаріату, чергові переговори з делегацією Росії, прийняття ІІ універсалу.

Дайте оцінку діяльності ЦР в осінні дні 1917 року. Почніть з того, що ЦР зуміла перебрати владу в Києві в свої руки і засудила російських більшовиків. Значну увагу зверніть на прийняття Третього Універсалу. Зробіть детальний аналіз основних положень цього історичного документу - політичних і соціально-економічних.

Вкажіть, що своєрідним каталізатором боротьби російських лівих сил проти ЦР став ультиматум Ради Народних комісарів (РНК) до українського народу і його влади. Зазначте, що 11-12 грудня 1917 р. більшовики провели у Харкові І Всеукраїнський з’їзд Рад і проголосили створення Української Радянської Республіки. Зробіть аналіз основних рішень з ’ їзду і вкажіть як вони вплинули на подальший перебіг подій в Україні.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 158; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь