Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Методичні рекомендації для вивчення дисципліни. Завдання семінарсько-практичних занять
Кривий Ріг 2017 УДК 371.9 П 58
Рецензенти:
І.В. Шульженко - кандидат юридичних наук, доцент Д.П. Шапран - кандидат філологічних наук, доцент
Власенко, Ю.К. В 59 Методичні рекомендації для вивчення дисципліни «Психологія» для студентів денної форми навчання [Текст] / Ю.К. Власенко; М-во освіти і науки України, Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, Каф. гуманіт. і прав. дисц. – Кривий Ріг: [ДонНУЕТ], 2017. – 51 с. Дане видання містить в собі методичні рекомендації з вивчення дисципліни «Психологія», плани семінарських занять, завдання для самостійної роботи студентів, перелік рекомендованої літератури та інформаційних ресурсів. У першій частині представлена структура дисципліни, мета і завдання її вивчення, а також методи навчання, оцінювання і розподілу балів. У другій частині наведено плани занять, питання і завдання з кожної теми дисципліни. Третя частина присвячена організації самостійної роботи студентів та завданням для самостійної підготовки.
УДК 371.9 © Ю.К. Власенко, 2017 © Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, 2017 ЗМІСТ
ВСТУП
Психологія – наука, знання з якої є необхідними для фахівців різних професій, а від так, кожний студент-випускник ВНЗ має володіти та застосовувати психологічні знання в житті, в реальності та в практичній діяльності, допомагаючи собі та іншим адекватно сприймати оточуючий світ і створюючи комфортні міжособисті стосунки.
Професійна підготовка майбутніх спеціалістів не повинна обмежуватися тільки оволодінням спеціальними знаннями, уміннями, навичками. Виконуючи професійні функції, людина завжди реалізує себе як особистість, цілісно реагуючи на ситуації, які виникають, вступаючи у взаємодію із іншими учасниками професійних стосунків, формуючи систему індивідуальних цінностей. Достатній рівень психологічної компетентності дозволить реалізувати майбутньому спеціалісту власний творчий потенціал та сприятиме процесам соціальної та професійної адаптації.
Питання для самостійної роботи передбачають активізацію у студента знань з кожної теми змістовного модуля, вміння підготуватись до участі в семінарському занятті. Творчі завдання передбачають розвиток вміння застосовувати отримання теоретичні знання на практиці для аналізу нестандартних ситуацій та конкретних проблем дисципліни.
Для опанування кожною темою студенти мають чітко засвоїти лекційний матеріал кожної теми. При виконанні самостійних завдань студентам необхідно звернути увагу на виконання усних та письмових завдань, поданих до кожного семінарсько-практичного заняття. В процесі вивчення рекомендованої літератури варто зафіксувати в словник зміст понять та термінів, поданих до кожної теми.
Методичні рекомендації складені з урахуваням класичних підходів до вивчення дисципліни: поняття і категорії презентуються в контексті історії та логіки розвитку психологічної думки.
Завдання курсу полягає у: - розкритті феноменології психічного та специфіки премету психології як науки; - з’ясуванні принципів, методів, стану та структури сучасної психології; - презентації пізнавальної та регулятивної функції психіки; - виявленні психологічних особливостей людини за допомогою психологічних
тестів; - формуванню цілісного уявлення про психологічні особлсивості людини як чинниках її успішної діяльності;
- адекватно оцінювати свої можливості; - підвищенні загальнохї та психологічної культури.
Завдання семінарсько-практичних занять: · закріпити знання студентів за основними розділами курсу;
· розвинути вміння демонструвати знання, отриманих на заняттях і в процесі самостійного вивчення курсу;
· формувати вміння здійснювати перспективне планування своєї діяльності; · формувати вміння працювати з матеріалами, які необхідні для роботи;
· навчати студентів прийомам і способам реалізації мети кожного заняття, відповідно до мети добирати методи та засоби навчання.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен Знати: · сутність предмету психології. · закономірності перебігу окремих психічних явищ та їх взаємозв’язок.
· характеристику психологічної категорії особистості та її проявів у діяльності та спілкуванні.
Уміти:
· на основі знань законів функціонування психічних явищ оцінювати і приймати відповідні рішення в ситуаціях, що вимагають застосування аспектів психологічної компетентності.
· актуалізувати знання психології при вивченні інших дисциплін.
Володіти:
· навичками аналізу, проектування і конструювання навчального матеріалу при вивченні дисципліни;
· інтенсивними технологіями психодіагностики; · теоретичними знаннями із загальної психології;
Мати уявлення: · про вітчизняну та зарубіжну історію загальної психології;
· про становлення та розвиток психіки особистості; · про шляхи і засоби удосконалення професійної діяльності.
ЧАСТИНА 1. |
Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 157; Нарушение авторского права страницы