Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Методичні рекомендації щодо виконання курсових робіт



Докучаєвський технікум

 

 

Циклова комісія обліково-економічних дисциплін

 

,

Н.Т.Гаршина

 

ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ

Методичні рекомендації щодо виконання курсових робіт

 для студентів денної і заочної форм навчання з спеціальності

5.03050901 „Бухгалтерський облік”

 

2012

 


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

 

Донецький національний університет економіки і торгівлі

 імені Михайла Туган-Барановського


Докучаєвський технікум

 

Циклова комісія обліково-економічних дисциплін

 

Н.Т.Гаршина

 

ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ

Методичні рекомендації щодо виконання курсових робіт

 для студентів денної і заочної форм навчання з спеціальності

5.03050901 „Бухгалтерський облік”

 

 

 

Розглянуто і затверджено

на засіданні циклової комісії

обліково-економічних  дисциплін

Голова комісії  ______Н.Т. Гаршина

Протокол_№ від . .2012 р.

 

Схвалено на засіданні

методичної ради технікуму

Голова метод ради_____Л.О. Зєхова

Протокол_№ від            2012р.

 

 

2012

Методичні рекомендації щодо виконання курсових робіт з дисципліни “Економічний аналіз” для студентів денної і заочної форм навчання зі спеціальності 5.03050901 „Бухгалтерський облік”.

 

 

Підготувала Гаршина Н.Т., викладач вищої кваліфікаційної категорії, магістр з економіки Докучаєвський технікум Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

 

В методичних рекомендаціях викладено цілі, задачі і основні етапи виконання курсової роботи; методику вибору теми, підбору і вивчення літератури; вимоги до змісту і оформленню, порядок перевірки і захисту курсових робіт з економічного аналізу. Надано рекомендовану тематику курсових робіт, приблизні плани до окремих тем, рекомендований до використання при виконанні курсових робіт перелік літературних джерел.

 

 

Рецензент:

Гаркуша Г.С. - викладач вищої категорії, викладач методист Докучаєвського технікуму Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського

 

 


Зміст

 

  1. Загальні положення                                                                  6
  2. Вибір теми курсової роботи і складання плану                     8
  3. Збір, обробка інформації та її аналіз                                        9
  4. Обґрунтування висновків і пропозицій                      10
  5. Структура курсової роботи і вимоги до її змісту                   10

5.1. Структура курсової роботи                                  10

5.2. Вимоги до змісту курсової роботи                         11

  1. Вимоги до оформлення курсової роботи                     13
  2. Захист курсової роботи                                             16

8. Список рекомендуємої літератури                                               17


Додаток А Рекомендована тематика курсових робіт          20

Додаток Б Плани курсових робіт по темам                          22

Додаток В Завдання для курсової роботи                             34

Додаток Г Приклад оформлення титульного аркуша курсової  роботи                                                      35

Додаток Д Список використаної літератури                                    36

 

 



Вступ

Найважливіша роль в забезпеченні стійкого розвитку бізнесу підприємств відводиться економічному аналізу. В умовах ринкової економіки з його допомогою виробляється стратегія і тактика розвитку підприємства, обгрунтовуються плани і управлінські рішення, виявляються резерви підвищення ефективності роботи, оцінюються результати діяльності підприємства, його підрозділів і працівників. В зв'язку з цим оволодіння інструментарієм економічного аналізу, застосування його в прикладному аспекті стали особливо актуальні для професійного компетентного фахівця у всіх галузях народного господарства.

Загальні положення

Виконання курсової роботи – це один з самостійних етапів навчання студента, процес творчого осмислення та узагальнення певних дослідницьких результатів. Написання курсової роботи з певної дисципліни примушує студента отримувати вміння працювати з навчальною літературою, розширювати діапазон і поглиблювати спеціальні теоретичні знання по економічному аналізу, формувати професійні навики в обробці інформації, вишукувати резерви, уміння робити висновки і ухвалювати управлінські рішення. Виконання курсової роботи сприяє виробленню глибокого мислення, творчого і системно-дослідницького підходу до рішення проблем життєдіяльності підприємств.

Зміст курсової роботи повинен свідчити про здатність студента не тільки послідовно, грамотно, логічно висловлювати теоретичні положення, але і в умінні правильно інтерпретувати отримані результати дослідження.

Навчальним планом з фаху 5.03050901 Бухгалтерський облік передбачено виконання студентами денної форми навчання на 3 курсі, заочної - на 4 курсі курсової роботи з дисципліни "Економічний аналіз". Виконання курсової роботи сприяє кращому опануванню матеріалу дисципліни, набуттю навичок щодо проведення аналізу конкретного матеріалу, обґрунтованості власних висновків і розробці рекомендацій з досліджуваної теми.

У процесі виконання курсової роботи студенти навчаються самостійно працювати зі спеціальною літературою, законодавчими актами, статистичною інформацією, різними нормативно-правовими документами, науково-методичними розробками, матеріалами періодичних видань. Студенти також вчаться послідовному та логічному розкриттю проблеми, обґрунтуванню висновків і пропозицій.

Зрозуміло, що підготовка якісної курсової роботи неможлива без певного методичного підґрунтя, яким виступають дані Методичні вказівки. Своєчасне ознайомлення студентів з характером висунутих вимог, тематикою курсових робіт, порядком роботи над їх виконанням та поданням на рецензування внесе планомірність у роботу студентів, що сприятиме вчасному і якісному виконанню і захисту курсової роботи.

Тему курсової роботи студент отримує з рекомендованої цикловою комісією тематики. Тема курсової роботи обов’язково узгоджується з керівником роботи, який допомагає у виборі теми для курсової роботи при її виконанні, надаючи індивідуальні консультації.

Тема курсової роботи згідно з заявою студента та призначений керівник з числа викладачів дисципліни «Економічний аналіз» затверджуються розпорядженням по технікуму.

Основні етапи виконання курсової роботи:

1. Вибір теми.

2. Затвердження і закріплення теми за студентом.

3.Складання студентом плану курсової роботи та погодження його з викладачем – керівником курсової роботи.

4.Видача викладачем – керівником курсової роботи індивідуального завдання студенту для виконання курсової роботи .

5.Підготовка студентом інформаційної бази для написання курсової роботи.

6.Написання і оформлення курсової роботи.

7.Подання курсової роботи для рецензування.

8.Робота студента над зауваженнями рецензента.

9.Захист курсової роботи.

Студенти повинні виконати курсову роботу і подати її для рецензування в термін, що передбачений графіком навчального процесу. Слід також мати на увазі, що курсова робота, яка не містить дослідження конкретних практичних матеріалів підприємств, а висвітлені лише теоретичні її аспекти, а також, якщо вона не відповідає вимогам щодо оформлення, до захисту не допускається і повертається студенту для доопрацювання.

 

2. Вибір теми курсової роботи і складання плану

Тематика курсових робіт розробляється цикловою комісією облікових економічних дисциплін відповідно з програмою дисципліни «Економічний аналіз» і доводиться до відома студентів.

Тематика курсових робіт, яка пропонується цикловою комісією наводиться у додатку А. Ознайомившись з тематикою курсових робіт, проконсультувавшись у викладача дисципліни «Економічний аналіз», студент отримує тему курсової роботи.

Отримані студентами теми курсових робіт, обговорюються на засіданні циклової комісії щоб не допустити виконання кількома студентами однакових завдань і затверджуються розпорядженням по технікуму. Закріплення тем та керівників курсової роботи оформляється розпорядженням по технікуму. У цьому розпорядженні вказуються терміни виконання та захисту курсової роботи.

Після закріплення теми студент повинен узгодити з керівником зміст курсової роботи та отримати предметні рекомендації щодо її виконання. Буде краще, якщо студент буде надавати на перевірку викладачеві матеріал за готовими розділами по ходу написання роботи, а не всю роботу зразу. Це пов’язано з тим, що в процесі виконання можуть бути виявлені методичні помилки, які напряму пов’язані з наступними питаннями роботи. Тому виправивши їх вчасно, студенту легше буде виконати наступні питання роботи і вчасно захистити курсову роботу. Таким чином, після рецензування написаного матеріалу студент його доопрацьовує, робить виправлення і вже після цього (при наявності згоди керівника) курсову роботу можна оформлювати в чистовому варіанті.

У додатку Б наведено плани курсових робіт. Погоджений план наводиться в індивідуальному завданні згідно з додатком В, яке підписує викладач - керівник курсової роботи і студент – виконавець роботи.

Після затвердження теми на засіданні циклової комісії, їх зміни у надзвичайних випадках здійснюються за письмовою заявою студента з дозволу заступника директора з навчальної роботи, не пізніше одного місяця до закінчення строку виконання курсової роботи.

У разі порушення цих вимог курсова робота під час подання на рецензування до реєстрації не приймається.

 

Структура курсової роботи

Обсяг курсової роботи повинен складати приблизно 30 сторінок. Курсова робота повинна містити:

- титульний лист;

- індивідуальне завдання на виконання курсової роботи;

- зміст;

- вступ;

- теоретичну частину;

 - практичну частину:

- висновки і пропозиції;

- список використаних джерел;

- додатки.

 

Захист курсової роботи

Виконану курсову роботу студент подає на рецензування відповідно з графіком навчального процесу.

Як правило керівник перевіряє готову курсову роботу протягом 3 днів і робить свій висновок з приводу її майбутнього захисту. Загальний висновок завжди пишеться на титульному аркуші такими фразами:

- «до захисту» - у випадку позитивної рецензії (при наявності незначних недоліків у змісті та оформленні роботи);

- «до захисту з урахуванням доопрацювання зауважень» - у випадку в цілому позитивної рецензії (при наявності незначних недоліків, які в цілому не порушують логічну структуру роботи. Найчастіше зауваження викладача у цьому напрямку зводяться до уточнення, більш повного розкриття окремих моментів роботи). Доопрацювати зауваження можна, роблячи відповіді на запитання керівника у вставних аркушах до роботи;

- «на переробку» - якщо висновок викладача негативний ( в роботі не розкрито взагалі окремі важливі питання, маються порушення логічного викладу матеріалу, порядку оформлення). У цьому випадку доцільно ще раз отримати консультацію керівника та повністю переробити роботу з урахуванням його пропозицій і здати роботу для повторного рецензування.

З більш предметним змістом позитивних та негативних моментів роботи студент може ознайомитися, прочитавши рецензію керівника, яка завжди додається до перевіреної роботи, та подивившись зауваження по тексту курсової роботи.

Захист курсової роботи здійснюється перед комісією, яку призначають відповідно до наказу. Під час захисту роботи студент робить доповідь приблизно на 10 хвилин, в якій висловлює мету роботи, робочу гіпотезу, основний зміст роботи, свою точку зору на проблему, висновки і пропозиції, потім відповідає на задані з теми питання членами комісії. Особливу увагу студент повинен звернути на ті питання, які в рецензії були зазначені в якості недоліків. Варто мати на увазі, що відповіді на питання і зауваження, їх повнота і глибина в значній мірі впливають на оцінку роботи, тому їх треба ретельно продумувати.

На оцінку курсової роботи впливають результати рецензії керівника, якість змісту і оформлення роботи, знання студента з теми дослідження, уміння грамотно відповідати на питання членів комісії, пов’язувати теоретичні знання з практикою.

Рішення про оцінку роботи приймається на закритому засіданні відкритим голосуванням (засідання проводиться після захисту). Результати захисту оголошуються в той же день, виставляються у відомість і залікову книжку.

Захищені курсові роботи до архіву здає викладач – керівник курсових робіт.

 

Основна література

1. Господарський кодекс України [Текст]: Верховна Рада України. - Київ: "Велес". 2008. -168 с.- ISBN: 966-8263-06-5.

2. Податковий кодекс України. Станом на 1.01.2011 року [Текст]: / Верховна Рада України. - Офіц. вид. - К.: Парламентське вид-во, 2010.- 504 с.

3. Закон України "Про оплату праці" [Текст] : // Відомості Верховної Ради (ВВР), 1995, N 17, ст.121.

4. Анализ хозяйственной деятельности предприятий торговли: учебное пособие / И.И. Сименко, Е.В. Бедзай, И.В. Гречина и др. – Донецк: ДонГУЭТ, 2004. – 300с.

5. Грабовецький Б.Є. Економічний аналіз: навч. посіб. – К. : Центр учбової літератури, 2009. – 256с.

6. Кравченко Л.І. Анализ хозяйственной деятельности в торговле: учебник- 10-е изд., испр. – Минск: Новое знание, 2009. – 512с.

7. Навчальний посібник з курсу «Фінансовий аналіз». Сухарєв П.М., Косова Т.Д., Сіменко І.В. – ДонДУЕТ, 2003. – 299 с.

8. Савицька Г.В. Економічний аналіз діяльності підприємства [Текст] : навч. посіб. – 3-тє вид.,випр. і доп. – К.: Знання, 2007. – 668 с.

9. Сименко И.В. и др. Экономический анализ: Метод. указания и задания для подготовки к содерж. модулям для студ. эконом. спец. – Донецк: ДонГУЭТ, 2005. – 89 с.

10. Тарасенко Н.В. Економічний аналіз: навч. посіб. – 4-тє вид., стер. - Львів: Новий світ, 2008. – 344с.

11. Черниш С.С. Економічний аналіз: навч. посіб. – К.: ЦУЛ, 2010. – 312с.

 

Додаткова література

1. Барнгольц С.Б., Мельник М.В. Методология экономического анализа деятельности хозяйствующего субъекта: Учеб. пособие. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 240с.

2.  Басовский Л.Е., Басовская М.В. Комплексный анализ хозяйственной

3. деятельности. – М.: ИНФРА-М, 2004. – 366с.

4.  Бороненкова С.А. Экономический анализ в управлении предприятием. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 224.

5.  Гадзевич О.І. Основи економічного аналізу і діагностики фінансово-господарської діяльності підприємства. – К.: Кондор, 2004. – 178с.

6.  Доля В.Т. Экономический анализ: теория и практические методики: учебное пособие. – К.: Кондор, 2003. – 208с.

7.  Дыбаль С.В. Финансовый анализ: Теория и практика: учеб. пособие / С.В. Дыбаль. – СПб.: Бизнес-пресса, 2004. – 304с.

8.  Економічний аналіз господарської діяльності / Іваненко В.І., Болок М.А., - К.: ЗАТ «НІЧЛАВА», 2004. – 204с.

9.  Економічний аналіз: Навчальний посібник / За ред. Акад. НАНУ, проф. М.Г. Чумаченько. – вид. 2-ге, перероб. І доп. – К.: КНЕУ, 2003. – 556с.

10.  Економічний аналіз: Практикум / Є.В. Мних – Київ: Центр навчальної літератури, 2005. – 432с.

11. Загорна Т.О. Економічна діагностика [Текст] : Навчальний посібник. — К.: Центр учбової літератури, 2007. — 400 с.

12. Калина А.В. Современный экономический анализ и прогнозирование: (микро- и макроуровни: учебно-метод. пособие) // А.В. Калина, М.И. Конева, В.А. Ященко. – 3-е изд. перераб. и доп. – К.: МАУП, 2004. – 415с.

13. Ковалев В.В., Волкова О.Н. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. Учебник. – М.: ООО «ТК Велби», 2002. – 424с.

14. Любушкин Н.П. Комплексный економический анализ хозяйственной деятельности: Учебное пособие. – 2-е изд., перераб. И доп. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2005. – 448с.

15. Мец В.О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства: Навч. посібник. – К.: Вищ. шк., 2003. – 278с.

16. Селезнева Н.Н., Ионова А.Ф. Финансовый анализ: Учебное пособие. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 479с.

17. Тарасенко Н.В. Економічний аналіз. Навчальний посібник. – 3-тє видання, виправлене і доповнене. – Львів: «Магнолія плюс», 2004. – 344с.

 

Додаток А

Рекомендована тематика курсових робіт

1. Аналіз виручки від реалізації товарів, робіт і послуг в підприємствах роздрібної торгівлі

2.Аналіз реалізації і відпустки в підприємствах оптової торгівлі.

3. Аналіз впливу чинників на обсяг реалізації товарів, робіт і послуг.

4. Аналіз виробництва і реалізації продукції в закладах ресторанного господарства.

5. Аналіз виробництва і реалізації продукції в промислових підприємствах.

6. Аналіз впливу на виручку від реалізації товарів чинників, пов'язаних з товарними ресурсами.

7. Аналіз впливу трудових ресурсів на обсяг виручки від реалізації товарів, робіт і послуг.

8. Аналіз впливу організаційно-технічних чинників на обсяг виручки від реалізації товарів, робіт, послуг.

 9. Аналіз надходження товарів і розрахунків з постачальниками.

10. Аналіз стану, динаміки товарних запасів і ефективності їх використання.

11. Аналіз ефективності використання товарних запасів підприємства і шляхи їх підвищення.

12. Аналіз трудових ресурсів в підприємствах торгівлі.

13.Аналыз трудових ресурсів в промисловмх підприємствах.

14. Аналіз трудових ресурсів в закладах ресторанного господарства.

15. Аналіз ефективності використання трудових ресурсів підприємства і шляхи їх підвищення.

16. Аналіз оплати праці. в підприємствах торгівлі.

17 Аналіз оплати праці. в закладах ресторанного господарства.

18. Аналіз оплати праці. в промислових підприємствах .

19. Аналіз стану ефективності використання основних фондів.

20. Аналіз витрат, пов'язаних з реалізацією товарів, робіт і послуг і виявлення шляхів їх оптимізації.

21.Аналіз витрат в закладах ресторанного господарства.

22. Аналіз впливу чинників на витрати по реалізації товарів, робіт і послуг і виявлення резервів їх зниження.

23. Аналіз окремих статей витрат на реалізацію товарів, робіт і послуг.

24. Аналіз прибутку від операційної діяльності і рентабельності підприємства.

25. Аналіз прибутку від операційної діяльності. в закладах ресторанного господарства.

26 .Аналіз впливу чинників на прибуток від операційної діяльності і рентабельність підприємства.

27. Аналіз валового прибутку підприємства в сучасних умовах господарювання.

28. Аналіз валового прибутку в закладах ресторанного господарства.

29. Оцінка основних показників фінансово - господарської діяльності підприємства.

30. Аналіз фінансового стану підприємства.

 

 

Додаток Б

 

Плани курсових робіт по темам

Додаток В

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ

ІМЕНІ МИХАЙЛА ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО

 

ДОКУЧАЄВСЬКИЙ ТЕХНІКУМ

 

З А В Д А Н Н Я

Для курсової роботи

з дисципліни _________________________________________________

студенту спеціальності__________курсу_______групи______________

____________________________________________________________

(прізвище, ім’я та по батькові)

Тема завдання________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Курсова робота на вказану тему виконується студентами технікуму в слідуючому обсязі____________________________________________

 

  1. Пояснювальна записка

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Дата видачі «___»_________________________________2012рік

Строк закінчення «___»____________________________2012рік

Викладач-керівник роботи__________________________________

Студент-виконавець роботи_________________________________



ДДодаток Г

Форма № Н-6.01

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

 

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ ІМЕНІ МИХАЙЛА ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО

 

ДОКУЧАЄВСЬКИЙ ТЕХНІКУМ

 

 

КУРСОВА РОБОТА

 

з економічного аналізу

на тему: «Аналіз виручки від реалізації товарів, робіт і послуг в підприємствах роздрібної торгівлі» (роботу виконано за матеріалами ТОВ «Промінь» м. Донецька)

 

Студентки 3 курсу БО-10-1/9 групи

напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит»

спеціальності 5.03050901 «Бухгалтерський облік»

 Іванової Тетяни Іванівни

Керівник викладач вищої кваліфікаційної категорії Гаршина Наталя Тимофіївна

 

 

Національна шкала ________________   

Кількість балів: _________Оцінка:  ECTS _____

 

                                                               

Члени комісії                            Г.С.Гаркуша

                                                                                                                                            

Н.Т.Гаршина

 

                                                                                                                        І.Г.Делі        

                                                                                                     

 

 

м. Докучаєвськ, 2012-2013 рік

 

Додаток Д

Докучаєвський технікум

 

 

Циклова комісія обліково-економічних дисциплін

 

,

Н.Т.Гаршина

 

ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ

Методичні рекомендації щодо виконання курсових робіт

 для студентів денної і заочної форм навчання з спеціальності

5.03050901 „Бухгалтерський облік”

 

2012

 


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

 

Донецький національний університет економіки і торгівлі

 імені Михайла Туган-Барановського


Докучаєвський технікум

 

Циклова комісія обліково-економічних дисциплін

 

Н.Т.Гаршина

 

ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 193; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.114 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь