Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Усі інші відводи під час досудового розслідування розглядає слідчий суддя, а під час судового провадження - суд, який його здійснює.



3. При розгляді відводу має бути вислухана особа, якій заявлено від­від, якщо вона бажає дати пояснення, а також думка осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні. Питання про відвід вирішується в нарад-чій кімнаті мотивованою ухвалою слідчого судді, судді (суду). Заява про відвід, що розглядається судом колегіально, вирішується простою більшіс­тю голосів.

4. Якщо повторно заявлений відвід має ознаки зловживання правом на відвід з метою затягування кримінального провадження, суд, який здій­снює провадження, має право залишити таку заяву без розгляду.

1. Стаття визначає, що відвід розглядається і вирішується у кримінально­му провадженні лише суддями (судом): у досудовому провадженні - слідчим суддею, у судовому провадженні - іншим суддею цього ж суду або колегіаль­ним складом суду.

2. «Інший суддя», який розглядає відводи стосовно слідчого судді і са­мовідвід слідчого судді, а також відводи щодо судді, який одноособово здій­снює судовий розгляд, і самовідвід цього судді, - це суддя, який визначається з допомогою автоматизованої системи документообігу суду (див. ст. 35 КПК).

 219

Колегіальним складом суду вирішується питання про відвід одного, кількох або всіх суддів, які входять до цього складу.

3. Порядок розгляду і вирішення заяви про відвід чи самовідвід перед­бачає: а) вислуховування пояснень особи, якій заявлено відвід або яка заявила про самовідвід, якщо вона побажає їх дати; б) вислуховування думки щодо за­явленого відводу (самовідводу) учасників кримінального провадження; в) по­становления в нарадчіи кімнаті вмотивованої ухвали про задоволення або про відмову в задоволенні відводу (самовідводу) слідчим суддею, іншим суддею чи колегіальним складом суду; г) оголошення цієї ухвали в судовому засіданні.

4. Ознаками зловживання учасником кримінального провадження своїм правом на відвід з метою затягування кримінального провадження можуть бути, зокрема, заявления відводу тому самому судді, прокурору чи іншому учаснику судового провадження з тих самих мотивів або ж з наведенням обставин, які не передбачені КПК чи іншим законом як такі, що виключають участь цієї особи у кримінальному провадженні, тобто не є підставами для відводу.

Беручи до уваги, що суд, суддя чи слідчий суддя у нарадчіи кімнаті роз­глядає питання про відвід, то залишити заяву про відвід без розгляду він може своєю усною мотивованою ухвалою, яка підлягає занесенню до журналу судо­вого засідання, і не йдучи до нарадчої кімнати.

С т а т т я 82. Наслідки відводу слідчого судді, судді

1. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) слідчого судді кри­мінальне провадження передається на розгляд іншому слідчому судді

2. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді, який здій­снює судове провадження одноособово, справа розглядається в тому само­му суді іншим суддею.

3. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) одного чи кількох суддів із складу суду або всього складу суду, якщо справа розглядається ко­легією суддів, справа розглядається в тому самому суді тим самим кількіс­ним складом колегії суддів без участі відведених суддів із замі шю останніх іншими суддями або іншим складом суддів.

4. Слідчий суддя, суддя (судді), на розгляд яких передається кримі­нальне провадження або справа, визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 35 цього Кодексу.

5. Якщо після задоволення відводів (самовідводів) неможливо утво­рити новий склад суду, то вирішується питання про передання криміналь­ного провадження до іншого суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.

1. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) слідчого судді він не має права не тільки виконувати функції слідчого судді, а й, виходячи із забо­рони повторної участі судді у кримінальному провадженні (ст. 76 КПК), здій­снювати судовий розгляд одноособово або в колегіальному складі суду на всіх стадіях цього провадження.

220

2. Після задоволення відводу (самовідводу) судді, який одноособово здій­снював судовий розгляд, або ж одного, кількох чи всіх суддів із колегіального складу суду, провадження передається на розгляд іншого складу суду або того ж складу із заміною відведених суддів. Всі нові судді мають визначатися з допо­могою автоматизованої системи документообігу суду (див. ст. 35 КПК).

3. Якщо кількісний склад конкретного суду після задоволення відводів (самовідводів) не дозволяє сформувати новий склад суду для цього проваджен­ня, то необхідно вирішувати питання про передання такого кримінального про­вадження до іншого суду. Про порядок вирішення питання про передання про­вадження до іншого суду див. ст. 34 КПК.

С т а т т я 83. Наслідки відводу слідчого, прокурора, захисника, пред­ставника, експерта, спеціаліста, перекладача

1. У разі задоволення відводу слідчого, прокурора у кримінальному провадженні повинні бути невідкладно призначені відповідно інший слід­чий - керівником органу досудового розслідування або інший прокурор - керівником органу прокуратури.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 218; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь