Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Строк дії ухвали слідчого судді про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії не може перевищувати два місяці.



2. Якщо слідчий, прокурор вважає, що проведення негласної слідчої (розшукової) дії слід продовжити, то слідчий за погодженням з прокурором або прокурор має право звернутися до слідчого судді з клопотанням про постановления ухвали згідно з вимогами статті 248 цього Кодексу.

3. Крім відомостей, зазначених у статті 248 цього Кодексу, слідчий, прокурор повинен надати додаткові відомості, які дають підстави для про­довження негласної слідчої (розшукової) дії.

4. Загальний строк, протягом якого в одному кримінальному прова­дженні може тривати проведення негласної слідчої (розшукової) дії, дозвіл на проведення якої дає слідчий суддя, не може перевищувати максимальні строки досудового розслідування, передбачені статтею 219 цього Кодексу. У разі якщо така негласна слідча (розшукова) дія проводиться з метою встановлення місцезнаходження особи, яка переховується від органів досу­дового розслідування, слідчого судді чи суду, та оголошена в розшук, вона може тривати до встановлення місцезнаходження розшукуваної особи.

5. Прокурор зобов'язаний прийняти рішення про припинення по­дальшого проведення негласної слідчої (розшукової) дії, якщо в цьому від­пала необхідність.

1. Негласна слідча (розшукова) дія, щодо якої слідчим суддею винесена ухвала про дозвіл на її проведення, може поводитися лише в межах строку, ви­значеного в цій ухвалі, який не може перевищувати два місяці. При визначенні строку дії ухвали слідчий суддя повинен ураховувати строк досудового розслі­дування, що залишився у конкретному кримінальному провадженні.

2. У випадках, коли слідчий, прокурор вважає, що проведення негласної слідчої (розшукової) дії слід продовжити, то слідчий за погодженням з проку­рором або прокурор має право звернутися до слідчого судді з клопотанням про постановления такої ухвали згідно з вимогами ст. 248 КПК.

560

3. Закон не визначає, за який час до завершення строку дії ухвали слідчого судді про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії прокурор або слідчий, за погодженням з прокурором, повинен звернутися до слідчого судді з клопотанням про подовження дозволу на проведення цієї слідчої дії. Однак аналіз положень ст.ст. 246, 248, 249 КПК та режиму роботи апеляційних судів в Україні свідчить, що клопотання про подовження дозволу на проведення не­гласної слідчої (розшукової) дії необхідно подати слідчому судді не пізніше ніж за п'ять робочих днів до завершення строку дії попередньої його ухвали.

У такому клопотанні, крім відомостей, зазначених у ст. 248 КПК, слід­чий, прокурор повинен, поряд із викладенням результатів проведення негласної слідчої (розшукової) дії, навести відомості, які дають достатні підстави вважа­ти, що продовження проведення негласної слідчої (розшукової) дії дозволить додатково зібрати інформацію, яка має значення для кримінального проваджен­ня.

4. Встановлення та обчислення строків проведення негласних слідчих (розшукових) дій проводиться відповідно до положень глави 7 КПК та ч. 5 ст. 246, ст. 249 КПК. Загальний строк, протягом якого в одному кримінальному провадженні може тривати проведення негласної слідчої (розшукової) дії, не може перевищувати максимальні строки досудового розслідування, передбаче­ні ст. 219 КПК.

5. У рішенні про проведення негласної слідчої (розшукової" ) дії чітко за­значається строк її проведення. Винятком є негласна слідча (розшукова) дія, яка проводиться з метою встановлення місцезнаходження особи, котра перехову­ється від органів досудового розслідування, слідчого судді чи суду, та оголоше­ної у розшук. Для такої негласної слідчої (розшукової" ) дії у відповідній ухвалі (постанові) визначається конкретний строк початку її проведення, а строк за­вершення - до встановлення місцезнаходження особи, яка переховується від органів досудового розслідування, слідчого судді чи суду, та оголошеної у роз­шук.

6. Прокурор зобов'язаний прийняти рішення про припинення подальшо­го проведення негласної слідчої (розшукової) дії, якщо в цьому відпала необ­хідність. Таке рішення оформляється відповідною постановою прокурора про припинення подальшого проведення негласної слідчої (розшукової) дії.

Стаття 250. Проведення негласної слідчої (розшукової) дії до поста­новления ухвали слідчого судді

1. У виняткових невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та запобіганням вчиненню тяжкого або особливо тяжко­го злочину, передбаченого розділами І, II, VI, VII (статті 201 та 209), IX, ХНІ, XIV, XV, XVII Особливої частини Кримінального кодексу України, негласна слідча (розшукова) дія може бути розпочата до постановления ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом, за рішен­ням слідчого, узгодженого з прокурором, або прокурора. У такому випадку

  561


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 166; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь