Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вказівку на вид негласної слідчої (розшукової) дії, що проводиться.



1. Постанова слідчого, прокурора про проведення негласної слідчої (роз­шукової) дії - це процесуальний документ про ухвалення ними відповідного процесуального рішення під час досудового розслідування злочину. Слідчий є самостійним в обранні негласної слідчої (розшукової) дії, яку він вважає за необхідне провести за наявності достатніх підстав для її проведення, наведених у відповідних статтях глави 21 КПК. Таке рішення у вигляді постанови слід­чого, згідно із ч. 1 ст. 250 КПК повинно бути письмово узгоджене ним з про­курором, який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням. Прокурор може за наявності передбачених главою 21 КПК підстав самостійно винести постанову про проведення негласної слідчої (розшукової) дії, виконан­ня якої доручити слідчому, органу досудового розслідування, оперативному підрозділу, виходячи із положень п.п. 4, 5 ст. 36, ст. 41 КПК та особливостей порядку і тактики проведення певної негласної слідчої (розшукової) дії.

Слідчий, прокурор, які прийняли рішення про проведення негласної слід­чої (розшукової) дії, несуть повну відповідальність за їх законне та своєчасне проведення. Уповноважені посадові особи оперативних підрозділів органів внутрішніх справ, органів безпеки, органів, що здійснюють контроль за додер­жанням податкового законодавства, органів Державної пенітенціарної служби України, органів Державної прикордонної служби України, органів Державної митної служби України, які за дорученням слідчого або прокурора проводять негласну слідчу (розшукову) дію, також несуть відповідальність за законність та своєчасність її проведення.

2. Кожна постанова слідчого, прокурора про проведення негласної слід­чої (розшукової) дії в кримінальному провадженні, відповідно до положень ч. 6 ст. ПО КПК, виготовляється на офіційному бланку та засвідчується під­писом особи, яка прийняла відповідне процесуальне рішення, та, згідно зі ст. 251 КПК, повинна містити: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) правову кваліфікацію злочину із зазначенням статті (частини статті) Кримінального кодексу України; 3) відомості про особу (осіб), місце або річ, щодо яких проводитиметься негласна слідча (розшукова) дія; 4) початок, тривалість і мету негласної слідчої (розшукової) дії; 5) відомос­ті про особу (осіб), яка буде проводити негласну слідчу (розшукову) дію; 6) об­грунтування прийнятої постанови, у тому числі обгрунтування неможливості отримання відомостей про злочин та особу, яка його вчинила, в інший спосіб; 7) вказівку на вид негласної слідчої (розшукової) дії, що проводиться.

 563

3. У випадках, передбачених ч. 1 ст. 250 КПК, слідчий за узгодженням з прокурором або прокурор у своїй постанові, поряд із відомостями, що наведені у ст. 251 КПК, повинен розкрити зміст ситуації, що склалася, яка вимагає не­відкладного проведення негласної слідчої (розшукової) дії з метою врятування життя людей та запобігання вчиненню тяжкого або особливо тяжкого злочину, передбаченого розділами І, II, VI, VII (ст.ст. 201 та 209), ЇХ, XIII, XIV, XV, XVII Особливої частини КК України.

Кожна постанова слідчого, прокурора про проведення негласної слідчої (розшукової) дії має бути мотивованою, тобто із наведенням доводів, що об­ґрунтовують ухвалення цього рішення, містити точні відомості про особу (осіб), місце або річ, щодо яких проводитиметься негласна слідча (розшукова) дія, та про особу (осіб), яка буде проводити негласну слідчу (розшукову) дію.

Стаття 252. Фіксація ходу і результатів негласних слідчих (розшу­кових) дій

1. Фіксація ходу і результатів негласних слідчих (розшукових) дій повинна відповідати загальним правилам фіксації кримінального про­вадження, передбаченим цих Кодексом. За результатами проведення не­гласної слідчої (розшукової) дії складається протокол, до якого в разі необ­хідності долучаються додатки. Відомості про осіб, які проводили негласні слідчі (розшукові) дії або були залучені до їх проведення, у разі здійснення щодо них заходів безпеки можуть зазначатися із забезпеченням конфіден­ційності даних про таких осіб у порядку, визначеному законодавством.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 154; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь