Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Цього Кодексу неможливе без завдання значної шкоди для кримінальної о провадження.



2. Негласне отримання зразків здійснюється на підставі ухвали слід­чого судді, постановленої за клопотанням прокурора, або за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором, у порядку, передбаченому стаття­ми 246, 248, 249 цього Кодексу.

3. У клопотанні слідчого, прокурора про надання дозволу на негласне отримання зразків, необхідних для порівняльного дослідження, та в ухвалі слідчого судді додатково зазначаються відомості про конкретні зразки, які планується отримати.

4. Повторне отримання зразків здійснюється відкрито згідно з прави­лами цього Кодексу, якщо втрачається необхідність зберігати таємницю щодо факту дослідження попередніх зразків, отриманих негласно.

1. Частина 1 ст. 274 КПК передбачає, що проведення негласного отри­мання зразків для порівняльного дослідження здійснюється, якщо отриман­ня зразків для експертизи в порядку ст. 245 КПК є неможливим через загрозу завдання значної шкоди для кримінального провадження, тобто коли отри­мання зразків для експертизи в порядку ст. 245 КПК спричинить розкриття тих, що проводяться або будуть проводитися негласних слідчих (розшуко-вих) дій, та поставить під загрозу життя, здоров'я учасників кримінального провадження тощо.

2. Виходячи зі змісту ст. 274 КПК, негласне отримання зразків, необхід­них для порівняльного дослідження, можливо проводити тільки за рішенням слідчого судді. Відповідно до вимог ст.ст. 246, 248, 248, 274 КПК слідчий у разі виникнення необхідності з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, шляхом проведення порівняльного дослі­дження складає клопотання про дозвіл на проведення негласного отримання зразків, необхідних для порівняльного дослідження до апеляційного суду, в межахтериторіальноїюрисдикціїякого знаходиться орган досудового слідства (ст. 247 КПК), узгоджує його з прокурором та отримує ухвалу слідчого судді про негласне отримання зразків, необхідних для порівняльного досліджен­ня, або про відмову в наданні дозволу на його проведення. Таке клопотання повинно бути укладене відповідно до вимог ч. 2 ст. 248 КПК. У клопотанні слідчого, прокурора про надання дозволу на негласне отримання зразків, необхідних для порівняльного дослідження, та в ухвалі слідчого судді до­датково зазначаються відомості про конкретні зразки, які планується отри­мати. Також до клопотання додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого подається клопотання.

3. За результатами проведення цієї негласної слідчої (розшукової) дії слід­чий або особа уповноваженого оперативного підрозділу органів внутрішніх справ, якій було доручено негласне отримання зразків, необхідних для порів-

600

няльного дослідження на підставі ст. 41, ч. 6 ст. 246 КПК, складає протокол відповідно до вимог ст.ст. 104, 106, 252 КПК. Протокол про проведення цієї негласної слідчої (розшукової) дії з додатками не пізніше ніж через двадцять чотири години з моменту припинення цієї дії передається прокурору. Прокурор вживає заходів щодо збереження отриманих під час проведення негласних слід­чих (розшукових) дій речей і документів, які планує використовувати у кримі­нальному провадженні (ст. 252 КПК).

4. Негласне отримання зразків для порівняльного дослідження може здій­снюватися в рамках проведення обстеження публічно недоступних місць, жит­ла чи іншого володіння особи (див. коментар до ст. 267 КПК). В цьому випадку відомості про конкретні зразки для порівняльного дослідження та способи й засоби їх отримання вказуються у протоколі обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи.

Стаття 275. Використання конфіденційного співробітництва

1. Під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій слідчий має право використовувати інформацію, отриману внаслідок конфіденційного співробітництва з іншими особами, або залучати цих осіб до проведення негласних слідчих (розшукових) дій у випадках, передбачених цим Кодек­сом.

2. Забороняється залучати до конфіденційного співробітництва під час проведення негласних слідчих дій адвокатів, нотаріусів, медичних пра­цівників, священнослужителів, журналістів, якщо таке співробітництво буде пов'язане з розкриттям конфіденційної інформації професійного ха­рактеру.

1. Коментована стаття містить унормування загальних умов використання конфіденційного співробітництва під час проведення негласних слідчих (роз­шукових) дій. Порядок та тактика встановлення конфіденційного співробітни­цтва визначаються законодавством України в сфері оперативно-розшукової та контррозвідувальної діяльності.

2. Стаття 275 КПК встановлює право слідчого використовувати ін­формацію, отриману від негласних штатних та позаштатних працівників оперативного підрозділу, під час проведення негласних слідчих (розшу­кових) дій або залучати таких осіб до проведення негласних слідчих (роз­шукових) дій. Порядок і тактика такого залучення визначається законодав­ством України.

3. Слідчий не може встановлювати конфіденційне співробітництво з особами, оскільки він не наділений таким правом чинним законодавством України.

4. Частина 2 ст. 275 КПК дублює положення ч. 4 ст. 11 Закону Украї­ни «Про оперативно-розшукову діяльність» та відповідного законодавства, що регламентує діяльність адвокатів, нотаріусів, медичних працівників,

 601

 

священнослужителів, журналістів щодо заборони їх залучення до конфіден­ційного співробітництва під час проведення негласних слідчих дій, якщо таке співробітництво буде пов'язане з розкриттям конфіденційної інформації про­фесійного характеру.

Наслідком недотримання такої заборони під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій є визнання отриманої в їх результаті фактичних да­них недопустимими в доказуванні (ст. 87 КПК).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 171; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь