Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вчиняє інші дії, необхідні для підготовки до судового розгляду.



3. Під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасни­ків судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержу­ється правил, передбачених розділом II цього Кодексу. За відсутності зазна­чених клопотань сторін кримінального провадження застосування заходів забезпечення кримінального провадження, обраних під час досудового роз­слідування, вважається продовженим.

1. Суд, маючи підстави для рішення про призначення судового розгляду на підставі обвинувального акта, клопотання про застосування примусових за­ходів виховного характеру або клопотання про застосування примусових за­ходів медичного характеру, проводить безпосередню підготовку до судового розгляду, мета якої полягає в організаційному забезпеченні його нормального перебігу.

2. Підготовка до конкретного судового розгляду полягає в тому, що суд з урахуванням думок учасників підготовчого судового засідання попередньо ви­значає найбільш зручні дату та місце проведення судового розгляду, причому

 669

місцем повинно бути, як правило, спеціально обладнане приміщення - зал су­дових засідань; встановлює, чи немає підстав для здійснення кримінального провадження в закритому судовому засідання впродовж усього судового про­вадження або його окремих частин виключно у випадках, передбачених ч. 2 ст. 27 КПК; з'ясовує, хто персонально повинен брати участь у майбутньому су­довому розгляді; на підставі клопотань учасників судового провадження вирі­шує питання про судовий виклик (ст. 134 КПК) певних осіб до суду для допиту, витребування конкретних речей і документів для дослідження в ході судового розгляду, а також вчиняє інші дії, необхідні для підготовки до судового розгля­ду, наприклад: доручає забезпечити виклик додаткового наряду охоронців по­рядку з урахуванням особливим умов майбутнього судового розгляду; доручає встановити додатковий екран для демонстрації відеозаписів; вирішує питання про влаштування приїжджих учасників судового розгляду тощо.

3. У зв'язку з підготовкою до судового розгляду суд за клопотанням учас­ників судового провадження може обрати, змінити чи скасувати заходи забез­печення кримінального провадження, передбачені ст. 131 КПК, а саме: судо­вий виклик, привід (ст. ст. 134, 140 КПК), накладення грошового стягнення (ст. 144 КПК), тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом (ст. ст. 148, 153 КПК), відсторонення від посади (ст.ст. 154, 158 КПК), тимча­совий доступ до речей і документів (ст. 159 КПК), тимчасове вилучення майна (ст.ст. 167, 169 КПК), арешт майна (ст. 170 КПК). Особливу увагу слід приділити питанню про зміну чи скасування запобіжного заходу, обраного щодо обвину­ваченого (ст. 176 КПК). З'ясовуючи питання стосовно запобіжного заходу, суд повинен враховувати не лише положення, передбачені в КПК, а й вимоги п.п. З і 4 ст. 4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. У кожному випадку прийняття рішення про обрання, заміну чи скасування заходу забезпечення кримінального провадження суд виносить ухвалу. При розгляді з цього приводу клопотань учасників судово­го провадження суд повинен чітко дотримуватись процедур, передбачених Роз­ділом II КПК «Заходи забезпечення кримінального провадження».

Якщо учасники підготовчого судового засідання щодо якихось із заходів забезпечення кримінального провадження чи всіх заходів разом клопотань не заявлять, то застосування не змінених або не скасованих окремих з них чи всіх разом продовжується. Важливо зазначити, що клопотання заявлені і не задово­лені під час досудового розслідування можуть бути заявлені знову під час під­готовчого судового засідання та в разі необхідності - і в ході судового розгляду.

Стаття 316. Закінчення підготовчого провадження і призначення судового розгляду


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 144; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь