Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Позови кредиторів спадкодавця, що подаються до прийняття спадщини спадкоємцями, пред'являються за місцезнаходженням спадкового майна або основної його частини.



4. Позови до перевізників, що виникають з договорів перевезення вантажів, пасажирів, багажу, пошти, пред'являються за місцезнаход­женням перевізника.

 

1. Коментована стаття встановлює правила про виключну під­судність. По зазначених у ній категоріях цивільних справ процесу­альний закон встановлює тільки один певний суд. Стаття 114 ЦПК передбачає чотири випадки виключної підсудності.

2. Першим із цих випадків є позови, що виникають з приво­ду нерухомого майна, які пред'являються за місцем знаходження майна або основної його частини. Згідно з частиною 1 ст. 181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) нале­жать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та змі­ни їх призначення. Режим нерухомої речі може бути поширений законом на повітряні та морські судна, судна внутрішнього пла­вання, космічні об'єкти, а також на речі, права на які підлягають державній реєстрації.

3. Позови про виключення майна з опису, позови кредиторів спадкодавця до прийняття спадщини спадкоємцями пред'являються за місцем знаходження майна або основної його частини. Але якщо спадкове майно вже прийняте спадкоємцями, то позови до спад­коємців пред'являються за правилами загальної підсудності. Позови до перевізників, що випливають з договорів перевезення вантажів, пасажирів або багажу, пред'являються за місцем знаходження пере­візника. Це обумовлено тим, що справа повинна розглядатися там, де могла пред'являтися і розглядатися претензія до перевізника.


4. Виключна підсудність встановлена законом з метою забезпе­чення правильного і своєчасного розгляду справи, тому що саме в зазначених у коментованій статті судах це може бути здійснено внаслідок знаходження в районі їх діяльності основної маси до­казів.


Стаття 115. Наслідки порушення правил підсудності

1. Якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повер­тається позивачеві для подання до належного суду, про що постанов­ляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилаються позивачеві.

1. Коментована стаття встановлює наслідки порушення правил підсудності, якщо воно встановлено до відкриття провадження у справі. Суддя, який виявив, що справа не підсудна цьому суду, постановляє ухвалу про повернення заяви позивачеві для подання до належного суду. Як уявляється, в ухвалі цей суд повинен бути зазначений. У статті йдеться про повернення заяви, а тому згідно з п. З частини 1 ст. 293 цього Кодексу така ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Стаття 116. Передача справи з одного суду до іншого

1. Суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо:

1) задоволено клопотання відповідача, місце проживання якого раніше не було відоме, про передачу справи за місцем його прожи­вання або місцезнаходженням;

2) після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності;

3) після задоволення відводів (самовідводів) неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи;

Ліквідовано суд, який розглядав справу.

2. У випадках, встановлених пунктами 3 і 4 частини першої цієї
статті, справа передається до суду, найбільш територіально наближе­
ного до цього суду.







136



137


3. Передача справи з одного суду до іншого здійснюється на під­ставі ухвали суду після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - після залишення її без задоволення.

4. Забороняється передавати до іншого суду справу, яка розгля­дається судом, за винятком випадків, встановлених цим Кодексом.

 

1. У коментованій статті встановлено правила передачі вже порушеної справи з одного суду до іншого. Передбачено чотири підстави такої передачі. По-перше, якщо задоволено клопотання відповідача про передачу справи до суду за місцем його прожи­вання або знаходження, то клопотання його може бути задоволено, якщо на момент відкриття справи місце проживання відповідача було невідомо і позивач згідно з частиною 9 ст.110 цього Кодексу пред'явив позов до суду за місцем знаходження майна відповіда­ча чи за місцем його перебування або за останнім відомим місцем проживання відповідача. По-друге, справа передається до іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності. По-третє, справа до іншого суду передається якщо після задоволення відводів (само­відводів) неможливо утворити новий склад суду для розгляду цієї справи. По-четверте, такою підставою може бути ліквідація суду, до якого було подано заяву.

2. Передача справи до іншого суду здійснюється відповідною ухвалою суду після закінчення строку на її оскарження, а якщо ух­валу про передачу справи оскаржено, передача здійснюється після залишення апеляційної скарги без задоволення (п. 6 частини 1 ст. 293 цього Кодексу).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 204; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь