Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Для дорослого та дитячого населення. Директор Департаменту



 

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Фельдшер (сестра медична) - диспетчер пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги (далі - Диспетчер) є молодшим медичним працівником з медичною освіт, який здійснює прийом викликів до пацієнтів для надання їм в помешканнях невідкладної медичної допомоги, забезпечує своєчасне направлення на виклики бригади пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги та здійснює контроль етапності виконання викликів.

1.2. Призначається на посаду та звільняється з посади керівником установи відповідно до чинного законодавства. Допускається до роботи після обов’язкового стажування.

1.3.Диспетчер підпорядковується завідувачу, старшій медсестрі пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги, а в оперативній роботі - старшому черговому медичному працівнику станції швидкої медичної допомоги.

Диспетчеру в оперативній роботі підпорядковуються чергові працівники пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги: лікар, медична сестра (фельдшер), молодша медична сестра та водій санітарного автомобіля.

1.4.У своїй роботі Диспетчер керується чинним законодавством України, рішеннями та розпорядженнями органів місцевої виконавчої влади, наказами Міністерства охорони здоров'я України, місцевих органів управління охорони здоров'я, головного лікаря, завідувача пунктом (відділенням) невідкладної медичної допомоги, цим Положенням та іншими нормативними і методичними документами.

1.5.Диспетчер працює позмінно за затвердженим графіком без права сну. При потребі може бути переміщений в інші зміни, а також затриманий після закінчення зміни для продовження роботи у випадках виникнення надзвичайних ситуацій.

1.6.При надходженні виклику для надання медичної допомоги Диспетчер зобов'язаний направити виїзну бригаду не пізніше двох хвилин від часу надходження звернення (якщо бригада знаходиться на пункті (у відділенні) невідкладної медичної допомоги).

1.7.При відсутності викликів Диспетчер зобов'язаний знаходитися в приміщенні пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги без права відлучатися з нього, оформляти затверджену документацію, перевіряти роботу підлеглих працівників, наявність необхідних ліків, інструментарію і виробів медичного призначення, готовність до роботи апаратури, підвищувати свою професійну кваліфікацію шляхом ознайомлення з медичною літературою тощо.

1.8.При виникненні надзвичайних ситуацій Диспетчер діє відповідно до затверджених інструкцій пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги.

1.9.Під час роботи Диспетчер зобов'язаний носити зліва на грудях посвідчення з написом своєї посади, прізвища, імені та по-батькові та повідомляти ці дані одразу ж за вимогою (проханням) пацієнтів та оточуючих.

1.10.У випадках безпосереднього звертання громадян до пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги, при відсутності на пункті персоналу виїзної бригади, Диспетчер зобов'язаний особисто оглянути та надати необхідну медичну допомогу пацієнту.

1.11.Диспетчер не проводить експертизи алкогольного та наркотичного сп’яніння, судово-медичних експертиз та не видає з цих приводів ніяких довідок.

 

2.ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

Основними завданнями Диспетчера є:

2.1.Забезпечення прийому викликів для надання медичної допомоги пацієнтам в помешканнях: від населення району обслуговування за телефоном чи при безпосередньому звертанні пацієнтів в пункт (відділення) невідкладної медичної допомоги, від станції швидкої медичної допомоги за міськими телефонами та спеціальними лініями безпосереднього зв'язку.

2.2.Забезпечення організації виконання викликів, що надійшли в пункт (відділення) невідкладної медичної допомоги.

2.3.Організація надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам при їх безпосередньому звертанні на пункт (відділення) невідкладної медичної допомоги.

 

3.ФУНКЦІЇ

У своїй діяльності Диспетчер зобов’язаний виконувати такі функції:

3.1.Приймання викликів від населення по телефону чи при безпосередньому звертанні відповідно до правил прийому виклику невідкладної медичної допомоги і затверджених алгоритмів опитування, та реєстрація всіх звертань по невідкладну медичну допомогу дорослим чи дітям.

3.2.Приймання від станції швидкої медичної допомоги за міськими та спеціальними лініями безпосереднього зв'язку викликів до пацієнтів в помешканнях району обслуговування.

3.3.Приймання від станції швидкої медичної допомоги інформації про активний нагляд лікарем пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги, дільничним терапевтом чи лікарями-спеціалістами поліклініки за пацієнтами, яким надавалась допомога бригадами швидкої медичної допомоги.

3.4.Сортування прийнятих викликів за територіальністю та черговістю виконання і направлення виїзних бригад пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для їх виконання.

3.5.Контроль за поетапним часом роботи виїзних бригад пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги.

3.6.Підтримка оперативного радіозв’язку з виїзними бригадами пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги.

3.7.Передача інформації в оперативний відділ (диспетчерську) станції швидкої медичної допомоги про етапність виконання викликів, які надійшли зі станції (одразу ж після виконання чи за запитом).

3.8.Обов’язкова реєстрація відмов в прийнятті викликів при необґрунтованих звертаннях і надання конкретної поради громадянам про їх подальші дії з цього приводу.

3.9.Оформлення подорожніх листків водіям бригад пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги.

3.10.Переміщення, при потребі, медичного персоналу між бригадами пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги, а також між додатково створеними бригадами у випадках виникнення надзвичайних ситуацій для їх рівномірного укомплектування.

3.11.Вжиття дієвих заходів для своєчасного надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам.

3.12.Надання населенню затвердженої інформації.

3.13.Ведення затвердженої обліково-звітної документації та своєчасне її подання у встановленому порядку.

3.14.Підготовка та подача визначеним чином оперативної щодобової інформації про діяльність пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги.

3.15.Приймання оформлених облікових та затверджених звітних статистичних форм від працівників виїзних бригад пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги та перевірка її достовірності та повноти заповнення.

3.16.Приймання від працівників виїзних бригад пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги інформації про випадки виявлених вогнищ з великою кількістю пацієнтів, дорожньо-транспортних пригод, кримінальні та суїцидальні випадки; про виявлених інфекційних хворих, особливо з підозрою на карантинні інфекції, контагіозні вірусні пропасниці, СНІД, лептоспіроз, дифтерію, венеричні захворювання, хронічний алкоголізм, наркоманію, токсикоманію, психічні захворювання, про випадки смерті людей, позалікарняні пологи, виявлені помилки в діагностиці та лікуванні; про неупорядкованість території, що заважає бригаді в оперативній роботі, та виявлені фактори, які шкідливо впливають на здоров’я людей або призвели чи можуть призвести їх до смерті, каліцтва тощо, про неможливість виконання бригадою виклику; про порушення працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку та посадових чи методичних інструкцій тощо; обробка цієї інформації і своєчасна передача її визначеним чином керівнику пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги.

3.17.Виклик за проханням лікаря виїзної бригади невідкладної медичної допомоги працівників міліції, ДАІ, пожежної охорони та інших оперативно-рятувальних служб.

3.18.Забезпечення, при відсутності керівника пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги, контролю збереження матеріально-технічної бази та інших матеріальних цінностей пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги, додержання санітарно-гігієнічного, протиепідемічного, охоронного та протипожежного режимів.

3.19.Організація та керівництво оперативними ремонтними роботами при виникненні на пункті (у відділенні) невідкладної медичної допомоги аварійних ситуацій при відсутності керівника до прибуття відповідальних осіб.

3.20.Передача інформації про оперативну обстановку Диспетчеру, який прийшов на зміну.

3.21.У разі відмови в отриманні виклику від станції швидкої медичної допомоги диспетчер пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги реєструє обґрунтовану причину відмови у журналі прийому викликів з відміткою дати та часу відмови.

 

4. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ПРАЦІВНИКАМИ

У процесі своєї роботи Диспетчер взаємодіє:

4.1.Із завідувачем пунктом (відділенням) невідкладної медичної допомоги з питань складання графіків чергувань та відпусток, забезпечення санітарними автомобілями, майном, апаратурою, інструментарієм, виробами медичного призначення, лікувальними газами; наукової організації праці, підвищення своєї кваліфікації та атестації; заохочення або притягнення до відповідальності чергових працівників пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги.

4.2.З черговими працівниками пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги з питань виконання ними своїх посадових обов’язків та методичних інструкцій, підтримування санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів, виконання правил внутрішнього трудового розпорядку, техніки безпеки та протипожежної безпеки, вимог етики, деонтології та збереження медичної таємниці.

4.3.З медичними реєстраторами поліклінік, дільничними лікарями та лікарями-спеціалістами з питань інформації про обстеження та лікування пацієнтів їх дільниці, яким надавалась невідкладна медична допомога, про виявлених інфекційних хворих, про пацієнтів, госпіталізованих в ургентному порядку, про лікування вдома та нагляду за станом здоров’я пацієнтів.

4.4.З диспетчерами та старшим черговим медичним працівником станції швидкої медичної допомоги з питань направлення бригад швидкої медичної допомоги до пацієнтів та, при потребі, їх госпіталізації; про етапність виконання лікарями пункту (відділення) викликів, які були передані зі станції швидкої медичної допомоги; про виникнення позаштатних ситуацій та про участь в проведенні масових культурно-видовищних та спортивних заходів.

З керівниками виїзних бригад станції швидкої медичної допомоги з питань щодо подальшого нагляду лікаря пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги за пацієнтами, яким була надана медична допомога, але які не були госпіталізовані, інформування дільничних лікарів про таких пацієнтів; про передачу інформації про виявлених інфекційних хворих.

4.5.З працівниками правоохоронних органів з питань інформування їх про виявлені випадки раптової смерті пацієнтів, кримінальних та суїцидальних випадків, дорожньо-транспортних пригод тощо.

4.6.З черговим диспетчером підприємства санітарного автотранспорту з питань подачі, роботи та заміни (при виході з робочого стану) санітарного автомобіля.

 

5.ПРАВА

Диспетчер пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги має право:

5.1.Викликати бригаду швидкої медичної допомоги до пацієнта, стан якого потребує проведення реанімаційних та екстреної госпіталізації.

5.2.Відмовити в прийомі виклику пацієнтам, які не потребують невідкладної медичної допомоги, в години роботи поліклініки і процедурних кабінетів.

5.3.Вимагати від чергових працівників пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги виконання своїх посадових обов’язків.

5.4.Подавати завідувачу пунктом (відділенням) невідкладної медичної допомоги та керівництву поліклінікою пропозиції щодо покращення організації роботи пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги, про заохочення або притягнення до відповідальності чергових працівників пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги.

5.5.Вимагати направлення в установлені строки на підвищення своєї кваліфікації та атестацію.

5.6.Вимагати від диспетчера, який здає зміну, передачі оснащення та матеріальних цінностей згідно з описом.

5.7.Вимагати від працівників інших закладів та установ, яким передається визначена інформація, прізвище, ім’я та по батькові тих, хто приймає інформацію, а також реєстраційний номер її обліку.

 

 

6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

6.1.Диспетчер відповідає за якість і своєчасність виконання покладених на нього цим Положенням обов’язків згідно з чинним законодавством.

 

 

Директор Департаменту


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 161; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.028 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь