Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Для дорослого та дитячого населення. 1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ



 

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Сестра медична (фельдшер) пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги (далі - Сестра медична) є медичним працівником з медичною освітою, який виконує всі необхідні процедури та маніпуляції пацієнтам як на пункті (у відділенні) невідкладної медичної допомоги, так і в помешканнях при захворюваннях, які потребують невідкладної медичної допомоги, амбулаторного лікування чи активного медичного нагляду.

1.2.На посаду Сестри медичної призначається молодшій спеціаліст з медичною освітою, який знає і володіє методиками проведення медичних маніпуляцій та процедур, інструментальних методів обстеження пацієнтів, знає фармакодинаміку лікувальних препаратів, їх сумісність, вміє користуватись медичною апаратурою.

1.3. Сестра медична підпорядковується завідувачу пунктом (відділенням) невідкладної медичної допомоги, старшій медичній сестрі пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги, лікарю бригади невідкладної медичної допомоги, в оперативній роботі - медсестрі (фельдшеру) - диспетчеру пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги.

Сестрі медичній підпорядковується молодша медична сестра пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги з питань додержання всіх санітарно-гігієнічних вимог у салоні санітарного автомобіля.

1.4. Сестра медична призначається та звільняється з посади керівником установи і допускається до роботи після проходження відповідного стажування.

1.5.У своїй роботі Сестра медична керується наказами та розпорядженнями головного лікаря, завідувача пунктом (відділенням) невідкладної медичної допомоги, цим Положенням та іншими нормативними і методичними документами.

1.6. Сестра медична працює позмінно за затвердженим графіком без права сну. При потребі може бути переміщена в інші зміни, а також затримана після закінчення зміни для продовження роботи у випадках виникнення надзвичайних ситуацій.

1.7. Сестра медична виїжджає на виклики разом з лікарем, а також самостійно для надання невідкладної медичної допомоги в межах своїх повноважень.

1.8.При надходженні виклику про надання медичної допомоги Сестра медична, якщо вона знаходиться на пункті (відділенні) невідкладної медичної допомоги, зобов’язана одразу виїхати для його виконання. Після закінчення виконання виклику - одразу ж повідомити диспетчера пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги по телефону чи радіозв’язку і діяти за його вказівками.

1.9. Сестра медична, при відсутності диспетчера пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги може виконувати його функції.

1.10.При відсутності викликів Сестра медична знаходиться в приміщенні пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги без права відлучатись з нього, виконує всі необхідні процедури та маніпуляції пацієнтам, які самостійно звертаються за медичною допомогою; перевіряє готовність до роботи апаратури та наявність необхідних ліків, медичного інструментарію, виробів медичного призначення, під час чергування несе матеріальну відповідальність за майно бригади (в разі підписання договору про повну матеріальну відповідальність), знайомиться з інструкціями, методичними рекомендаціями, сучасною медичною літературою.

1.11.При виникненні надзвичайних чи позаштатних ситуацій Сестра медична діє відповідно до затверджених інструкцій та розпоряджень відповідального чергового лікаря пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги.

1.12.Під час роботи Сестра медична зобов’язана носити на видному місці бейдж з назвою медичної установи, особистою фотографією та написом її посади, прізвища, імені та по-батькові. На прохання (вимогу) пацієнтів чи оточуючих повинна назвати своє прізвище, ім’я та по-батькові, посаду і місце роботи.

1.13.У випадках виклику бригади швидкої медичної допомоги Сестра медична зобов’язана дочекатись її прибуття, надаючи при цьому необхідну медичну допомогу пацієнту.

1.14.Якщо під час руху бригаду зупинили для надання екстреної допомоги хворому (потерпілому), Сестра медична зобов’язана оглянути пацієнта, надати медичну допомогу, повідомити про це диспетчера та викликати, при потребі, бригаду швидкої медичної допомоги.

 

2.ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

2.1.Основними завданнями Сестри медичної є виконання необхідних лікувальних процедур і маніпуляцій пацієнтам, які звернулись за медичною допомогою безпосередньо на пункт (у відділення) невідкладної медичної допомоги, а також при виконанні викликів у помешканнях у будь-які години доби.

3. ФУНКЦІЇ

Основними функціями Сестри медичної є:

3.1.Виконання необхідних процедур і маніпуляцій пацієнтам згідно з призначеннями лікаря бригади невідкладної медичної допомоги.

3.2.Нагляд за пацієнтами, які знаходяться у пункті (відділенні) невідкладної медичної допомоги.

3.3.Перебування в постійній готовності до роботи та своєчасного виїзду на виклики разом з лікарем чи самостійно.

3.4.Знання вмісту виїзної скриньки-укладки, фармакодинаміки медичних препаратів, їх сумісності.

3.5.Суворе додержання правил асептики і антисептики, всіх інструкцій з профілактики постін’єкційних ускладнень, анафілактичного шоку. Перевірка напису назви, дози, строків зберігання медикаментів перед їх введенням.

3.6.Використання на викликах необхідної медичної апаратури, медикаментів, виробів медичного призначення.

3.7.Поповнення виїзної скриньки-укладки медикаментами, інструментами, перев’язним матеріалом, шприцами тощо.

3.8.Виписування вимог для поповнення медикаментів, шприців, інструментарію, перев’язного матеріалу та отримання їх згідно з вимогами.

3.9.Забезпечення обліку і збереження медикаментів групи А і Б у спеціальних шафах.

3.10.Заміна газових балонів в медичній апаратурі.

3.11.Приймання від медичного працівника, що здає зміну і перевірка наявності, складу, придатності, справності медичної апаратури, виробів медичного призначення, медикаментів, перев’язного матеріалу, санітарного майна тощо.

3.12.Передача наступній черговій зміні бригади невідкладної медичної допомоги оснащення, майна, медичної апаратури, медикаментів, перев’язного матеріалу.

3.13.Допомога водію у пошуку адреси виклику, підписування подорожнього листа водія після виконання кожного маршруту при самостійних виїздах.

3.14.Ознайомлення з новими наказами, вказівками та методичними інструкціями по роботі.

3.15.Додержання правил внутрішнього трудового розпорядку, правил техніки безпеки і протипожежної безпеки.

3.16.Своєчасне ознайомлення з графіком роботи, складом працюючої зміни і санітарним автотранспортом.

3.17.Забезпечення збереження матеріальних цінностей, їх раціонального використання, своєчасного поповнення та обліку.

3.18.Постійне підвищення своєї професіональної майстерності та кваліфікації, участь у медичних конференціях, кваліфікаційних заліках, навчанні.

3.19.Ведення обліково-звітної документації та своєчасне її подання у встановленому порядку.

3.20.Забезпечення необхідного санітарно-гігієнічного стану як на пункті (відділенні) невідкладної медичної допомоги так і в салоні санітарного автомобіля.

3.21.Надання долікарської медичної допомоги пацієнтам при відсутності лікаря.

3.22.Додержання правил етики і деонтології та збереження медичної таємниці.

 

4. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ПРАЦІВНИКАМИ

У процесі своєї роботи Сестра медична взаємодіє:

4.1.Із завідувачем пунктом (відділенням) невідкладної медичної допомоги з питань виконання своїх посадових обов’язків та правил внутрішнього трудового розпорядку, складання графіків чергувань та відпусток, охорони праці та техніки безпеки, впровадження нових методик лікування, підвищення своєї кваліфікації та атестації.

4.2.З черговими працівниками пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги з питань виконання своїх посадових обов’язків, додержання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів, виконання правил трудового розпорядку, техніки безпеки та протипожежної безпеки, вимог етики, деонтології та збереження лікарської таємниці.

4.3.З головною (старшою) медичною сестрою лікувального закладу, в структурі якого знаходиться пункт (відділення) невідкладної медичної допомоги, з питань забезпечення майном, апаратурою, медикаментами, виробами медичного призначення, інструментарієм, лікувальними газами для заправки апаратури; з питань звіту про використані медикаменти, перев’язний матеріал, шприци, майно, медичну апаратуру.

 

5.ПРАВА

Сестра медична має право:

5.1.Госпіталізувати при потребі пацієнта силами бригади пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги в лікувальний заклад, де буде надана необхідна екстрена медична допомога.

5.2.Викликати бригаду швидкої медичної допомоги до пацієнта, стан якого потребує надання інтенсивної терапії, реанімації та екстреної госпіталізації.

5.3.Подавати завідувачу пунктом (відділенням) невідкладної медичної допомоги та керівництву поліклініки пропозиції щодо покращення організації роботи пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги; про притягнення до відповідальності чергових працівників пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги при порушенні ними правил внутрішнього трудового розпорядку та своїх посадових обов’язків, правил етики та деонтології.

5.4.Вимагати від керівництва направлення в установлені строки на підвищення своєї кваліфікації та атестацію.

5.5.Вимагати від Сестри медичної, яка здає зміну, передачі оснащення та цінностей згідно з описом.

5.6.Вимагати від працівників інших закладів та установ, яким передається установлена інформація, прізвище, ім’я, по-батькові та посаду тих, хто приймає інформацію, та реєстраційний номер її обліку.

6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

6.1. Сестра медична несе відповідальність згідно з чинним законодавством за виконання завдань і функцій, покладених на неї цим Положенням.

 

Директор Департаменту


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 157; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь