Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Виховна година-тренінг, 7 клас



Виховна година-тренінг, 7 клас

Тема: «ВІЛ/СНІД – страшні слова: як передбачити, уникнути, не захворіти, жити поруч з людьми ВІЛ-інфікованими»

Мета: ознайомити з сучасним станом проблеми ВІЛ/СНІД у світі та Україні, сформувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей і розуміння шляхів запобігання розповсюдженню ВІЛ та подолання наслідків епідемії; сформувати розуміння того, що тільки здоровий спосіб життя, їх поведінка та вчинки є гарантом запобігання ризику.

Обладнання: плакати, фліпчартна дошка, маркери, аркуші А4, надписи для вправи, стікери, роздатковий матеріал, література за темою.

Результати навчання:

Наприкінці заняття учні повинні вміти:

Ø Пояснити відмінність між ВІЛ і СНІД

Ø Оцінити ризики інфікування у різних ситуаціях

Ø Назвати три стадії ВІЛ-інфекції та їх ознаки

Епіграфи тренінгу:

«Знешкодьте причину, тоді зникне й хвороба»

                                          Гіппократ

«Хто попереджений, той захищений»

                                          Французьке прислів’я

Хід заняття

І. Вступ

І.1. Оголошення теми заняття

Вчитель. Темою нашого сьогоднішнього заняття є непросте питання. Воно бентежить все людство протягом десятки років, ліки від нього шукаються роками, але люди продовжують гинути. Чому? Як запобігти цьому? Які причини існують та як їх вирішити? Всі ці питання стосуються страшних слів -«ВІЛ» та «СНІД», про які ми і поговоримо.

Вправа «Знайомство».

Мета: формування позитивного настрою на спільну роботу, створення невимушеної, доброзичливої атмосфери в групі.

Вітатись сьогодні будемо так: за годинниковою стрілкою по черзі кожен говорить: «Привіт усім! Мене звуть (ім’я). Я піклуюсь про своє здоров’я, тому що…» (5 хвилин)

Дякую всім за щирість Поаплодуйте собі.

Вправа «Правила».

Мета: визначити правила поведінки під час тренінгу для створення доброзичливої атмосфери, розкриття кожної особистості, надання рівних прав кожному.

Давайте згадаємо правила тренінгової роботи, можливо, щось хочеться додати, а щось викреслити.

1 грудня весь світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Сьогодні ми з вами пригадаємо те, що знаємо за цією темою і поповнимо свої знання новим матеріалом.

І.2. Очікування

Я вам роздаю маленькі сердечка-стікери. Будь ласка, напишіть на них, чого ви очікуєте від сьогоднішнього заняття, після оголосіть (за бажанням) та прикріпіть їх навколо великого серця «Життя людини».

Зверніть увагу на епіграфи нашого заняття. Поясніть їх значення. Як ці слова стосуються нашого часу? (Відповіді дітей).

ІІ. Актуалізація опорних знань

Вправа «Що таке ВІЛ/СНІД? »

Мета: зібрати інформацію, вже відому учням з теми, формувати вміння працювати в групі, поважати думку кожного її члена.

З’ясуйте значення термінів ВІЛ і СНІД, що записано на фліпчарті, і як вони розшифровуються. (Відповіді дітей)

В – вірус (збудник захворювань)

І – імунодефіциту (відсутність імунної реакції організму)

Л – людини (може бути тільки у людини)

С – синдром (низка симптомів, що вказують на хворобу)

Н – набутого (не спадкового)

І – імунного (стосується імунної системи)

Д – дефіциту (відсутність або нестача)

Робота в групах. А тепер об’єднайтесь в групи та напишіть на листах все, що вам відомо про ці слова.

Давайте підберемо тепер на кожну букву наших слів слова-асоціації (діти дописують поруч з розшифруванням).

Учитель підводить підсумки, акцентуючи увагу на наступному:

· ВІЛ-інфекція, в даний час, невиліковне захворювання;

· викликається вірусом імунодефіциту людини;

· немає вакцини від цього захворювання;

· єдиний захист від ВІЛ - це безпечна поведінка;

· СНІД - зовсім не чума. ВІЛ і збудник чуми мають абсолютно різні шляхи передачі. Порівняння ВІЛ/СНІДу з чумою нагнітає страх і сприяє дискримінації людей з ВІЛ.

Вправа «Вірус»

Мета: за допомогою активних рухів дати дітям розуміння важкості боротьби організму з вірусами, що його оточують, і особливої важкості, якщо це вірус ВІЛ

Трійця учнів створює «клітинку із захисним шаром» (пара, в середині одна людина). Решта учнів – «віруси», що по черзі намагаються потрапити до клітинки, розірвавши поштовхами захисну оболонку.

Обговорення. Як почувала себе «клітинка»? А «захисники»? А чого хотілося «вірусам»? (Відповіді дітей)

Вправа «Метелик».

Мета: за допомогою схеми «метелик» пояснити дітям, як розповсюджується вірус ВІЛ. (На фліпчарті креслимо схему, пояснюючи)

Вправа «Континіум»

Мета: випрацьовувати в учнів самооцінки ставлення до ВІЛ/СНІДу.

Провести уявну лінію умовну, з одного боку якої стануть ті, хто вважає ВІЛ/СНІД серйозною проблемою, а з іншого –хто думає, що вона надто перебільшена.

Висловіть свою позицію. Чи погодились би ви навчатись або працювати з ВІЛ-позитивною людиною? Чому?

Що відчуває людина, яка дізналася про свою Віл-позитивність? Давайте спробуємо відтворити цей психологічний стан у наступній вправі.

І V. Рефлексія

1. Підсумки заняття. Зворотній зв'язок. Вправа «Результативність очікування»

На початку уроку навколо великого сердечка ви чіпляли свої очікування. Я прошу по черзі підійти до дошки і, якщо ваші очікування справдилися, то перенести своє сердечко на загальне.

  2. Завершення. Вправа «Павутинка».

Прошу всіх встати в коло, передаючи клубок ниток одне одному, давайте скажемо побажання та сплетемо «Павутинку добра, щастя, дружби і здоров’я». Дякую за роботу і увагу! Бережіть своє життя! До зустрічі!

 

Виховна година-тренінг, 7 клас

Тема: «ВІЛ/СНІД – страшні слова: як передбачити, уникнути, не захворіти, жити поруч з людьми ВІЛ-інфікованими»

Мета: ознайомити з сучасним станом проблеми ВІЛ/СНІД у світі та Україні, сформувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей і розуміння шляхів запобігання розповсюдженню ВІЛ та подолання наслідків епідемії; сформувати розуміння того, що тільки здоровий спосіб життя, їх поведінка та вчинки є гарантом запобігання ризику.

Обладнання: плакати, фліпчартна дошка, маркери, аркуші А4, надписи для вправи, стікери, роздатковий матеріал, література за темою.

Результати навчання:

Наприкінці заняття учні повинні вміти:

Ø Пояснити відмінність між ВІЛ і СНІД

Ø Оцінити ризики інфікування у різних ситуаціях

Ø Назвати три стадії ВІЛ-інфекції та їх ознаки

Епіграфи тренінгу:

«Знешкодьте причину, тоді зникне й хвороба»

                                          Гіппократ

«Хто попереджений, той захищений»

                                          Французьке прислів’я

Хід заняття

І. Вступ

І.1. Оголошення теми заняття

Вчитель. Темою нашого сьогоднішнього заняття є непросте питання. Воно бентежить все людство протягом десятки років, ліки від нього шукаються роками, але люди продовжують гинути. Чому? Як запобігти цьому? Які причини існують та як їх вирішити? Всі ці питання стосуються страшних слів -«ВІЛ» та «СНІД», про які ми і поговоримо.

Вправа «Знайомство».

Мета: формування позитивного настрою на спільну роботу, створення невимушеної, доброзичливої атмосфери в групі.

Вітатись сьогодні будемо так: за годинниковою стрілкою по черзі кожен говорить: «Привіт усім! Мене звуть (ім’я). Я піклуюсь про своє здоров’я, тому що…» (5 хвилин)

Дякую всім за щирість Поаплодуйте собі.

Вправа «Правила».

Мета: визначити правила поведінки під час тренінгу для створення доброзичливої атмосфери, розкриття кожної особистості, надання рівних прав кожному.

Давайте згадаємо правила тренінгової роботи, можливо, щось хочеться додати, а щось викреслити.

1 грудня весь світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Сьогодні ми з вами пригадаємо те, що знаємо за цією темою і поповнимо свої знання новим матеріалом.

І.2. Очікування

Я вам роздаю маленькі сердечка-стікери. Будь ласка, напишіть на них, чого ви очікуєте від сьогоднішнього заняття, після оголосіть (за бажанням) та прикріпіть їх навколо великого серця «Життя людини».

Зверніть увагу на епіграфи нашого заняття. Поясніть їх значення. Як ці слова стосуються нашого часу? (Відповіді дітей).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 57; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь