Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Визначення PR. Суть PR-діяльності



Наталія Федьків

Жрн-51с

Реклама і зв"язки з громадськістю

Визначення PR. Суть PR-діяльності

Зв'язки з громадськістю (англ. Public Relations - зв'язки з громадськістю, PR) - технології створення та впровадження при суспільно-економічних і політичних системах конкуренції образу об'єкта (ідеї, товару, послуги, персоналії, організації - фірми, бренду) в ціннісний ряд соціальної групи, з метою закріплення цього образу як ідеального і необхідного в житті.

Зв'язки з громадськістю - спеціалізована діяльність фахівців в інтересах персоналій і корпорацій, державних установ, благодійних фондів і торгових об'єднань по створенню сприятливого іміджу організації, її представників, конкретної особистості, продукту або ідеї в очах громадськості і соціальних груп: акціонерів, фінансових кіл, службовців компаній і установ, реальних чи потенційних клієнтів, а також членів муніципальних, окружних, штатних і федеральних законодавчих органів.

Поняття «Зв'язки з громадськістю» тісно пов'язане з такими поняттями як реклама, пропаганда, пабліситі, журналістика, агітація, маркетинг, корпоративні комунікації та менеджмент.

На сьогоднішній день існує безліч визначень піару, що відображають наявність самих різних концепцій і точок зору на предмет:

Узагальнене: «Паблік рілейшнз - це управлінська діяльність , спрямована на встановлення взаємовигідних , гармонійних відносин між організацією і громадськістю, від якої залежить успіх функціонування цієї організації».

Лаконічне: «ПР - це формування громадської думки про товар, людину, компанії, подію», «ПР - інформувати, утворювати, викликати довіру». PR - це мистецтво і наука досягнення гармонії із зовнішнім оточенням за допомогою взаєморозуміння, заснованого на правді і повній інформованості.

Цинічне: «PR - це мистецтво формування сприятливого ставлення громадськості до фірми шляхом створення уявлення про те, що фірма випускає і продає товар тільки на користь покупця, а не заради отримання прибутку».

Яка мета зв’язків з пресою?

Одним із головних напрямків діяльності служби паблік рилейшнз є зв'язок із пресою. На цю роботу призначається спеціальний працівник-професіонал або навіть створюється прес-центр.

Обов'язки відповідального за зв'язки з пресою полягають у тім, щоб сприяти пресі. Стосунки з пресою мають ґрунтуватися на двох принципах - швидкість і точність. Крім того, є ще два важливі фактори в стосунках із пресою - це вибір слушного моменту та необхідної аудиторії.

Відповідальний за пресу повинен:
• передавати матеріали, на підставі яких журналісти можуть написати статті, очерки та репортажі;
• відповідати на запити преси та надавати комплексні інформаційні послуги;
• стежити за повідомленнями в пресі та оцінювати результати, уживати (за необхідності) заходів для спростування помилок, неточностей або наклепницьких тверджень в опублікованих матеріалах.

Найбільш поширений спосіб передачі інформації пресі - інформативне повідомлення, або прес-реліз.




Журналістика і ПР. Відмінність між ПР-спеціалістом і журналістом

PR і журналістика: спільне і відмінне

 

 

Журналістика

PR

 
 

1. Ціль

Відображення подієвої картини світу, об'єктивний аналіз суспільних проблем з метою їх вирішення

Створення позитивного іміджу та управління ним, вирішення кризових ситуацій

 

2. Об’єкт

Суспільно важлива інформація, різноманітні факти поточної дійсності

Репутація (негативна інформація відсутня)

 

 

3. Функції

Комунікативна, інформування, ціннісно-орієнтуюча, соціально-організаторська, психологічного регулювання

Комунікативна, інформаційна, консультаційна

 

4. Методи

Переконання

Переконання, навювання

 

5. Типові канали

Газети, журнали, радіо, ТБ, інтернет

ЗМІ, акції (конференції, брифінги, фестивалі), інтернет

 

6. Замовник

Суспільство, громадськість, видавець, засновник. Оплата через податки, підписку, роздріб

Керівництво підприємств, регіонів, лідери організацій. Безкоштовне розповсюдження інформації

 

7. Ключові професії

Кореспондент, редактор, фотограф, оператор, дизайнер, верстальник

Спеціаліст зі зв'язків з ЗМІ, фахівець з розв'язання конфліктів, іміджмейкер

 

9. Жанри

Інформаційні, аналітичні, художньо-публіцистичні

Прес-реліз, інформаційний лист, доповідь, сценарій, прес-конференція, піар-кампанія

 

10. Аудиторія

Систематичне інформування масової аудиторії з орієнтацією на читацьке ядро

Систематичне інформування цільової групи через посередників у вигляді ЗМІ або в ході спеціальних піар-акцій

             

Основні функції прес-служби

До основних функцій прес-служби відносяться:

- Складання планів роботи з реалізації стратегії інформаційної політики компанії

- Підготовка заяв та повідомлень для засобів масової інформації, брифінгів та прес-конференцій

- Оперативне розповсюдження в ЗМІ офіційних повідомлень

- Ведення офіційного сайту компанії, підтримка інтерактивних сервісів, інформаційна листування з відвідувачами сайту

- Контроль за згадками про компанії та керівництва в Інтернет-джерелах, ЗМІ та неформальних комунікаційних ресурсах

- Підтримка робочих контактів з головними редакторами ЗМІ, керівниками телерадіокомпаній

- Проведення прес-конференцій, брифінгів, інформаційних зустрічей журналістів

- Участь у підготовці та проведенні офіційних візитів і робочих поїздок по країні та за кордон з метою їх висвітлення в засобах масової інформації

- Підготовка та передача засобам масової інформації теле-, фото - і аудіоматеріалів, пов'язаних з діяльністю компанії

- Підготовка моніторингів

Що таке цільова аудиторія?

Цільова аудиторія - термін, що використовується в маркетингу або рекламі для позначення групи людей, об'єднаних спільними ознаками або об'єднана заради якої-небудь мети або завдання. Під загальними ознаками можуть розумітися будь-які характеристики, необхідні організаторам.

Головна властивість цільової аудиторії з точки зору реклами - те, що саме ці люди з більшою ймовірністю куплять продукт. Тому саме на цю групу осіб направлено рекламне повідомлення і рекламні заходи.

Кампанія зв’язків з громадськістю. План її проведення

Планування зв’язків з громадськістю — це багатогранний і складний процес підготовки, прийняття та реалізації рішень із формування та управління громадською думкою. Вона передбачає цільове використання комплексу засобів, рекламних матеріалів, форм і методів впливу на громадську думку з метою популяризації іміджу, підтримки репутації, створення пабліситі (популярності, публічності) компанії та її керівників, особливо першої особи.

Які існують різновиди PR?

На державному рівні зв'язки з громадськістю включають: громадську думку, суспільні стосунки, авторитет уряду, парламенту, фінансові, промислові, міжнародні зв'язки тощо. На рівні підприємства завдання зв'язків з громадськістю зазвичай зводяться до створення сприятливого образу (іміджу) в очах громадськості.

«Білий» PR — поняття, що з'явилося навпротивагу «чорному» PR, і означає «чесний», непроплачений PR

«Чорний» PR — використання «чорних технологій» (обману, фальсифікацій) для обмовляння, знищення конкурентів, розповсюдження від їх імені образливих або економічно небезпечних заяв та ін. Іноді достатньо обмежитися публікацією компромату

«Жовтий» PR — використання образливих для читачів елементів

«Сірий» PR — реклама (позитивна чи негативна), що приховує своє джерело. На відміну від «чорного» PR, не передбачає відвертої брехні про своє походження. Також під «сірим» PR іноді розуміють різновид «чорного» public relations, що не містить брехні і спрямований на опосередкований вплив на підсвідомість реципіента

Філософія урядових PR

Подати себе у зручному світлі прагнув не один уряд. Так з'явилося те, що ми сьогодні називаємо урядовим PR-ом. Попередня українська влада не надто багато уваги приділяла йому, оскільки навіть не прагнула сподобатися виборцям. Щоби убезпечити себе від їхнього гніву, використовувала інші засоби.

Сучасна влада вже має певний бренд та активно себе позиціонує. Інколи таке позиціонування досить примітивне, бо побудоване винятково на опозиції до попередників. Проте воно є, як і постійне намагання управляти іміджем та поліпшувати його. Дослідники зауважують, що потреба урядового PR-у є там, де сильна опозиція, правдива преса та активне населення.

Що таке лобіювання?

Лобіювання— скоординована практика обстоювання інтересів чи чинення тиску на законодавців і чиновників неурядовими організаціями, фінансово-промисловим групами чи етнічними спільнотами на користь того або іншого рішення. Лобізм також передбачає діяльність зацікавлених осіб, яка сприяє ухваленню органами влади тих або інших рішень, з використанням формальних і неформальних відносин в органах влади.

Передусім йдеться про захист інтересів не якоїсь окремої компанії, а цілої галузі. Іноді асоціюється з корупцією і нелегальними методами впливу на прийняття рішень урядовими структурами, хоча лобізм не обов'язково передбачає підкуп державних працівників. Представники зацікавлених груп називаються лобістами, а їх групи лобі.

Основна мета блефування

Блефування - це явне перебільшення , прикрашання , розраховане на легковір'я сприймає боку , на створення вигідного враження.

У блефуванні важливо те, що це - не брехня. Це лише деяке перебільшення реальності. Вчені спробували розробити якусь шкалу допустимих рівнів блефу для політиків, журналістів, адвокатів, медиків, спортсменів, бізнесменів і представників інших професій, при яких досягаються необхідні результати. Без блефу і в особистому житті, і в бізнесі робити нічого. Адже всі хочуть мати справу з гідними і надійними партнерами.

Завдання реклами

У реклами є декілька взаємопов'язаних завдань, які потрібно чітко усвідомлювати при плануванні рекламної кампанії:
• формування у споживача певного рівня знань про товар, послугу
• формування у споживача певного образу фірми
• формування потреби у певному товарі, послузі
• формування доброзичливого ставлення до фірми
• спонукання споживача звернутися до послуг певної фірми
• спонукання до купiвлi саме певного товару у певної фірми
• стимулювання збуту товару або надання послуг
• прискорення товарообороту;
• прагнення зробити певного споживача постійним клієнтом фірми
• формування у потенцiйних партнерiв образу надійностi
• допомога споживачеві у виборі товарів і послуг

Головним завданням реклами є «індивідуалізація продукту», виділення його з іншої маси конкуруючих виробів (послуг) шляхом підкреслення якої-небудь властивою тільки йому, відмінної риси (висока якість, надійність, помірна ціна, оригінальні споживчі властивості, зручна упаковка); здатностi більш повно задовольнити ту або іншу потребу.












Особливості масової реклами

- реально продається не товар, а його імідж
- реклама спрямована не на товар, а на продаж психологічних уподобань людини
- продається не сам товар, а його психологічний відповідник
- купуючи, людина реагує не на відмінності товару, а на його знакову суть

Щоб реклама була переконливою, вона має бути доступною, зрозумілою. В рекламі існує ефект праймінгу: глядачі мають бути попередньо підготовлені ефективно до сприйняття.




Наталія Федьків

Жрн-51с

Реклама і зв"язки з громадськістю

Визначення PR. Суть PR-діяльності

Зв'язки з громадськістю (англ. Public Relations - зв'язки з громадськістю, PR) - технології створення та впровадження при суспільно-економічних і політичних системах конкуренції образу об'єкта (ідеї, товару, послуги, персоналії, організації - фірми, бренду) в ціннісний ряд соціальної групи, з метою закріплення цього образу як ідеального і необхідного в житті.

Зв'язки з громадськістю - спеціалізована діяльність фахівців в інтересах персоналій і корпорацій, державних установ, благодійних фондів і торгових об'єднань по створенню сприятливого іміджу організації, її представників, конкретної особистості, продукту або ідеї в очах громадськості і соціальних груп: акціонерів, фінансових кіл, службовців компаній і установ, реальних чи потенційних клієнтів, а також членів муніципальних, окружних, штатних і федеральних законодавчих органів.

Поняття «Зв'язки з громадськістю» тісно пов'язане з такими поняттями як реклама, пропаганда, пабліситі, журналістика, агітація, маркетинг, корпоративні комунікації та менеджмент.

На сьогоднішній день існує безліч визначень піару, що відображають наявність самих різних концепцій і точок зору на предмет:

Узагальнене: «Паблік рілейшнз - це управлінська діяльність , спрямована на встановлення взаємовигідних , гармонійних відносин між організацією і громадськістю, від якої залежить успіх функціонування цієї організації».

Лаконічне: «ПР - це формування громадської думки про товар, людину, компанії, подію», «ПР - інформувати, утворювати, викликати довіру». PR - це мистецтво і наука досягнення гармонії із зовнішнім оточенням за допомогою взаєморозуміння, заснованого на правді і повній інформованості.

Цинічне: «PR - це мистецтво формування сприятливого ставлення громадськості до фірми шляхом створення уявлення про те, що фірма випускає і продає товар тільки на користь покупця, а не заради отримання прибутку».


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 195; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.04 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь