Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Конспект заняття «Будуємо дім для родини»



Конспект заняття «Будуємо дім для родини»

Цілі:

- вчити дітей чітко розуміти і розрізняти поняття «високий», «низький»;

- закріпити вміння рахувати до двох, порівнювати сукупності «один-багато»;

- формувати просторове образне мислення;

- познайомити з геометричною фігурою «квадрат»;

- розвивати у дітей розуміння та використання у мові прийменників на, під;

- продовжувати вчити малювати пальчиками, залишаючи відбиток у потрібному місці; ліпити з пластиліну прийомом «пряме розкочування»; наклеювати деталі зображення в потрібне місце;

- розвивати мовленнєву увагу, тонкі руху дрібної моторики.

 

Обладнання:

Картинка-фон «небо і земля», фігурки сонця, хмар, будиночків, квітів.

Картинка-тло з зображенням будиночків, паперові вікна-квадрати, клеючі олівці.

Іграшкові молоточки.

Побудовані з конструктора одно-і двоповерхові будиночки. Хусточки.

Дерев’яні шпателі. Різнокольорові прищіпки.

Великий будівельний матеріал, різні атрибути для смуги перешкод.

Картинка-схема будиночка, деталі цих будиночків з кольорового картону.

Малюнок будиночка з порожніми вікнами, жовта пальчикова фарба, жовтий пластилін.

Розвиваюча гра «Підбери ключ до замку».

 

 

Хід заняття:

Вітання

Ми тупотимо ногами.

Ми ляскаємо руками,

Качаємо головою,

Качаємо головою.

Ми ручки піднімаємо,

Ми ручки опускаємо.

Раз-два, раз-два.

Займатися нам пора!

 

Ранкова гімнастика « Будуємо дім для родини »

І. Ходьба зі зміною темпу

За сигналом вихователя (оплеск у долоні) зупинитись, підняти вгору прапорець, після слова «пішли» продовжувати ходьбу.

Біг у середньому темпі, ходьба.

ІІ. Комплекс загальнорозвивальних вправ

1. «Покажемо, який дім побудуємо» – піднімання рук угору (повтор. 6 р.)

В. п. — основна стійка.

1–2 — підняти руки вгору, подивитись на них: «який великий дім побудуємо» ( вдих).

3–4 — опустити руки через сторони вниз (видих).

2. «Забиваємо цвях» — стукання кулачками (повторити 6 р.)

В. п. — основна стійка, руки перед грудьми, зігнуті в ліктях, пальці стиснуті в кулак.

1–4 — постукати кулаком правої руки по кулаку лівої, ніби забиваючи цвях.

3–4 — кулаком лівої руки постукати по кулаку правої.

3. «Рубаємо колоду» — нахили тулуба вперед з опусканням рук униз

(повторити 6 р.)

В. п. — стоячи, ноги нарізно, руки над головою, долоні з’єднані.

1 — нахилити тулуб уперед, опустити руки вниз між колінами (видих).

2 — випрямитись у в. п. (вдих).

4. «Лялька радіє» — стрибки на двох ногах (повторити 2–3 р.)

В. п. — основна стійка, руки в сторони.

1–4 — стрибки на двох ногах.

ІІІ. Ходьба в повільному темпі по «звивистій доріжці»

 

Пальчикова гра «Будуємо дім»

Молотком стукаю, стукаю, (постукувати кулачком правої ручки по долоньці лівої ручки)

Сто цвяхів забиваю, забиваю. (Поміняти ручки)

Буду будувати будинок, будинок, (по черзі ставити кулачок на кулачок)

Будемо жити в ньому, в ньому. (Над головою зобразити дах долонями)

 

Будуємо дім

Це будиночок
(долоньки приставлені один до одного)

Це дах
(долоні зчеплені, пальці переплетені)

А труба ще вище
(мізинчик або безіменні пальці піднімати то на одній руці, то на іншій, то на обох одночасно).

 




Аплікація «Вікна»

– От нові красиві будинки. Але як у них заселяти мешканців? Вікон немає! Давайте зробимо вікна для цих будиночків. Ось вікна — квадрати. Приклейте їх у потрібному місці.

Дидактичн а вправа «Високий-низький будиночок»

– Перед вами будиночки. Давайте їх порахуємо. Один, два, три. Скільки будиночків? Три будиночка. Який з будиночків найвищий? Який самий низький? Порахуйте, скільки поверхів у найвищому будиночку? Скільки поверхів у самому низькому будиночку?

– Зараз я накрию хусточками будиночки, а ви отгадаете, де який будиночок захований. Під яким хустинкою захований найнижчий будиночок? Найвищий?

Гра з прищіпками «Красивий паркан»

– Ось дощечки, а ось тут приготовані наші прищіпки. Зараз ми з вами зробимо з них красивий паркан для наших будинків.

ВЛУЧ У КОЛО

Мета: удосконалювати вміння метати торбинки з піском у ціль; розвивати окомір і координацію рухів.

Хід гри

Діти утворюють коло. У його центрі на відстані 2–2,5 м кладуть обруч. У кожної дитини в руці торбинка з піском (масою 100 г). Після команди «Кидай!» діти кидають торбинки правою рукою зверху з-за голови в обруч, намагаючись улучити в ціль. Після цього вони збирають торбинки і стають на свої місця. Вихователь зазначає, чиї торбинки влучили в обруч. Наступний кидок діти виконують лівою рукою.

Методичні поради. Перед початком гри показати, як кидати торбинку в ціль. Відстань від цілі поступово збільшується. На майданчику можна кидати каштани, шишки, сніжки.

 

Ліплення «Зійшов місяць»

– А ось і місяць на небі зійшов. (На тому ж аркуші, де малювали вогники у вікнах будинків). Давайте зліпимо його з жовтого пластиліну. Спочатку розкотимо тонку ковбаску. Потім загнемо її і докладемо до нічного неба. Притисніть пластилін. Місяць готовий!

 

Бесіда про маму і тата

Діти розповідають, із ким вони живуть, як звати їхніх батьків. Бажано, щоб діти розповіли: де і ким працюють батьки, які обов'язки мають у сім'ї.

 

Найрідніша мама

В. Сухомлинський

Маленька дівчинка приїхала з мамою до великого міста. Пішли вони на базар. Мама

тримала доньку за руку. Дівчинка побачила стільки цікавого, що від радощів заплескала

в долоні і... — загубилася в натовпі. Загубилася й заплакала.

— Мамо! Де моя мама?

Люди обступили дівчинку, питають:

— Як тебе звати, дівчинко?

— Олею.

— А як маму кличуть? Скажи, ми її зараз же знайдемо.

— Маму кличуть... мамою... мамусею...

Люди всміхалися, заспокоювали дівчинку й знову питали:

— Скажи, які у твоєї мами очі — карі, голубі?

— Очі у неї... найдобріші...

— А коси? Яке волосся у мами — чорне, русяве?

— Волосся... найкрасивіше...

Знову всміхнулися люди. Питають:

— Скажи, які в неї руки?.. Може, якась родимка у неї на руці?

— Руки у неї... найласкавіші...

Пішли люди й оголосили по радіо:

«Загубилася дівчинка. У її мами найдобріші очі, найкрасивіше волосся, найласкавіші

в світі руки».

І мама одразу знайшлася.

 

МОЯ СІМ’Я ЩАСЛИВА

Мета: розвивати здатність підтримувати щирі стосунки з членами своєї родини, логічне мислення; виховувати турботливе ставлення до близьких.

Хід гри

Вихователь пропонує поміркувати і обрати з пари слів логічно правильну відповідь.

Наприклад:

1. Якою б ви хотіли бачити свою маму: засмученою чи радісною?

сердитою чи лагідною? І т. ін.

2. Яким би ви хотіли бачити свого тата:

роздратованим чи спокійним?

стомленим чи бадьорим? І т. ін.

3. Якими б, на вашу думку, хотіли бачити вас батьки:

старанними чи недбалими?

слухняними чи вередливими? І т. ін.

Конспект заняття «Будуємо дім для родини»

Цілі:

- вчити дітей чітко розуміти і розрізняти поняття «високий», «низький»;

- закріпити вміння рахувати до двох, порівнювати сукупності «один-багато»;

- формувати просторове образне мислення;

- познайомити з геометричною фігурою «квадрат»;

- розвивати у дітей розуміння та використання у мові прийменників на, під;

- продовжувати вчити малювати пальчиками, залишаючи відбиток у потрібному місці; ліпити з пластиліну прийомом «пряме розкочування»; наклеювати деталі зображення в потрібне місце;

- розвивати мовленнєву увагу, тонкі руху дрібної моторики.

 

Обладнання:

Картинка-фон «небо і земля», фігурки сонця, хмар, будиночків, квітів.

Картинка-тло з зображенням будиночків, паперові вікна-квадрати, клеючі олівці.

Іграшкові молоточки.

Побудовані з конструктора одно-і двоповерхові будиночки. Хусточки.

Дерев’яні шпателі. Різнокольорові прищіпки.

Великий будівельний матеріал, різні атрибути для смуги перешкод.

Картинка-схема будиночка, деталі цих будиночків з кольорового картону.

Малюнок будиночка з порожніми вікнами, жовта пальчикова фарба, жовтий пластилін.

Розвиваюча гра «Підбери ключ до замку».

 

 

Хід заняття:

Вітання

Ми тупотимо ногами.

Ми ляскаємо руками,

Качаємо головою,

Качаємо головою.

Ми ручки піднімаємо,

Ми ручки опускаємо.

Раз-два, раз-два.

Займатися нам пора!

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 267; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.041 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь