Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Ужгородського виробничого підприємства



ДОДАТКИ

 

Додаток А

СТАТУТ

Ужгородського виробничого підприємства

“Синевір”

Українського товариства глухих

М. Ужгород - 2003

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Ужгородське виробниче підприємство „СИНЕВІР” Українського товариства глухих (далі за текстом "Підприємство"), створено засновником в особі Центрального правління Українського товариства глухих, згідно з прийнятою ним постановою від 12.12.1991 року за №136 і є правонаступником Ужгородського учбово-виробничого підприємства № 1 Українського товариства глухих.

1.2: Власником Підприємства, є Українське товариство глухих, що є громадською організацією з всеукраїнським статусом, в особі його Центрального правління.

1.3. Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки, печатку, штамп, бланк зі своєю назвою і' діє на принципах господарського розрахунку.

1.4. В своїй діяльності Підприємство керується законами України, іншими нормативними актами. Статутом Українського товариства глухих та цим Статутом.

1.5. Підприємство не відповідає по зобов’язанням держави, її" органів та зобов'язанням Власника, а держава та Власник не несуть відповідальності за зобов’язаннями Підприємства.

1.6. Підприємство в межах своїх повноважень має право приймати будь-які рішення, які не суперечать діючому законодавству, Статутам Товариства та Підприємства. Воно може укладати від свого імені договори, угоди, набувати майнові і особисті немайнові права і нести обов’язки, бути позивачем: і відповідачем в суді, господарському та третейському суді.

1.7. Повна назва Підприємства:

українською мовою: Ужгородське виробниче підприємство „СИНЕВІР” Українського товариства глухих;

російською мовою: Ужгородское производственное предприятие „С И НЕВИ Р” Украинского общества глухих;

англійською мовою: Uzhgorod industrial enterprise “SYNEVIR” Ukrainian society of the deaf.

1.8. Юридична адреса підприємства: вул. Огарьова, м. Ужгород, Закарпатська область, Україна.

2. МЕТА, ПРЕДМЕТ ТА ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА.

2.1. Підприємство створене з метою:

навчання інвалідів зі слуху доступним для них професіям, раціонального їх працевлаштування та соціальної реабілітації;

створення матеріальної бази для вирішення Товариством своїх статутних завдань.

2.2. Предметом діяльності Підприємства є здійснення виробничої, науково-виробничої, інвестиційної, рекламної, маркетингової, комісійної, представницької, агентської, посередницької, орендної, культурно-освітньої та іншої діяльності, оптово-роздрібної торгівлі, а також надання послуг українським та іноземним юридичним і фізичним особам, здійснення інших видів діяльності, які прямо та у вичерпній формі не заборонені чинним законодавством України.

2.3. Основним видом діяльності Підприємства є:

- лісопильне та стругальне виробництво, просочування деревини;

- виробництво дерев'яних панелей;

- виробництво теслярських та столярних виробів;

- виробництво дерев'яної тари;

- переробка металопластиків;

виготовлення будівничої столярки з дерева, металопластиків;

- виготовлення євробруса;

- виробництво будівельних матеріалів;

- виробництво інших виробів з деревини, корка;

- виробництво плетених виробів;

- виробництво стільців та сидінь;

- виробництво меблів для офісів та магазинів;

- виробництво кухонних меблів;

- виробництво інших видів меблів;

- виробництво пластмасового обладнання для будівництва.

2.4. Додатково до основної діяльності Підприємство для досягнення статутної мети здійснює:

- виробництво матраців;

- виробництво товарів народного споживання та продукції промислового призначення;

- оптову та роздрібну торгівлю лісоматеріалами і будівельними

матеріалами;

- виробництво та переробку сільськогосподарської продукції;

- капітальне будівництво, ремонтно-будівельні роботи, монтажні та r і ус ко н алагоджувальні роботи;

- оптову та роздрібну торгівлю меблями;

- оптову та роздрібну торгівлю товарами народного споживання, продукцією промислово-технічного ~ призначення, продуктами

харчування;

- переробку вторинної сировини та ділових відходів виробництва;

- зовнішньоекономічну діяльність, пов'язану з- імпортом та експортом продукції, товарів, сировини, технологій;

- іншу діяльність, яка не заборонена законодавством України;

Види діяльності, які вимагають спеціального дозволу,

здійснюються при наявності відповідної ліцензії.

2.5. Свої взаємовідносини з юридичними та фізичними особами, в тому числі з іноземними, Підприємство будує на договірних засадах.

2.6. Підприємство має право:

2.6.1. Створювати філії та представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи на території України та за кордоном без надання :м права юридичної особи.

Філії та представництва діють на підставі положень про них. Положення про філії і представництва затверджуються Підприємством згідно з законодавством України.

Керівник філії та керівник представництва діють на підставі доручення, що видається Підприємством.

2.6.2. Відкривати в банківських установах, в тому числі; іноземних, рахунки в національній та іноземних валютах для розрахункових операцій, самостійно вибирати банки для здійснення кредитно-розрахункових операцій.

2.6.3. Реалізовувати товари, сировину, продукцію, роботи, послуги- за цінами і тарифами, що встановлюються самостійно або на договірних засадах, а у випадках, передбачених законодавством, за державними цінами та тарифами;

2.6.4. Брати участь у зовнішньоекономічній діяльності і здійснювати експертно-імпортні операції, включаючи товарообмінні, посередницькі та інші, у встановленому чинним законодавством порядку.

2.6.5. Здійснювати інші дії, що не суперечать установчим документам, прямо не заборонені законодавством та сприяють вирішенню статутних завдань Українського товариства глухих та Підприємства.

2.7. Підприємство може формувати тимчасові творчі колективи,- виробничі та інші колективи, у тому числі на засадах колективного та сімейного підряду, та організовувати їх діяльність відповідно до чинного законодавств а.

2.8. Виробничі і трудові відносини між працівниками Підприємства регулюються трудовими договорами згідно з чинним законодавством України і цим Статутом.

Умови трудового договору не можуть погіршувати положення працівників Підприємства порівняно з умовами, передбаченими законодавством України.

2.9. Соціальне страхування працівників Підприємства і їх соціальне забезпечення регулюються нормами законодавства України. Підприємство вносить відрахування по державному соціальному страхуванню своїх працівників, а також відрахування на пенсійне забезпечення працівників за ставками, встановленими законодавством.

2.10. Підприємство самостійно визначає і встановлює форми, систему і розміри оплати праці, а також інших видів виплат. При цьому мінімальний розмір оплати праці не може бути менше від мінімального розміру зарплати, встановленого законодавством України.

2.11. Підприємство здійснює оперативний облік своєї діяльності, веде бухгалтерську та статистичну звітність у встановленому законодавством порядку.

2.12. Перевірка і ревізія фінансової і господарської діяльності здійснюються Власником та уповноваженими державними органами в межах їх компетенції. Ревізії та перевірки не повинні порушувати нормального режиму роботи Підприємства,

3. МАЙНО ТА КОШТИ ПІДПРИЄМСТВА.

3.1. Майно Підприємства становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші матеріальні цінності та грошові ресурси, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.

3.2. Власником майна Підприємства є Українське товариство глухих в особі його Центрального правління. Підприємство розпоряджається переданим йому Власником майном та набутим з інших джерел майном на правах повного господарського відання (володіння, користування, розпорядження).

3.3. Джерелами формування майна Підприємства є:

- грошові та матеріальні внески Власника;

- доходи від реалізації продукції, робіт, послуг та інших видів діяльності згідно з цим Статутом;

- доходи від реалізації цінних паперів;

- безвідплатні внески і пожертвування організацій, установ, закордонних фірм, громадян;

- кредити банків та інших кредиторів;

- інші джерела, не заборонені законодавством України.

3.4. Підприємство має право здавати в оренду, надавати в тимчасове користування або в позику, обмінювати, продавати іншим підприємствам, організаціям та установам:

споруди, приміщення, обладнання, транспортні засоби та інше майно вартістю понад ЗО неоподаткованих мінімальних доходів, встановлених державними органами України - тільки з дозволу Центрального правління УТОГ;

інше майно вартістю менше ніж ЗО неоподаткованих мінімальних доходів, встановлених державними органами України - без дозволу Центрального правління УТОГ.

Безоплатна передача матеріальних цінностей незалежно від • розміру їх вартості здійснюється тільки з дозволу Центрального правління УТОГ.

3.5. Прибуток Підприємства, визначений у встановленому законодавством порядку, після розрахунку- з державою та Власником, залишається у його розпорядженні і використовується ним самостійно.

3.6. За рахунок чистого прибутку, що залишається в розпорядженні Підприємства, формуються фонди розвитку Підприємства, споживання, тощо.

3.7. Грошові кошти Підприємства можуть бути зняті з його рахунку тільки за його згодою. Безакцентне списання коштів дозволяється тільки у випадках передбачених законодавчими гостами України.

3.8. Зобов'язання перед Державним бюджетом та Власником Підприємство здійснює самостійно.

4. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ.

4.1. Управління Підприємством здійснюється на основі поєднання прав Власника по використанню своєї власності та самоуправління трудового колективу.

4.2. Власник Підприємства:

- затверджує статут Підприємства та зміни до нього;

- затверджує нормативи відрахувань до бюджету Товариства;

- надає дозвіл на реалізацію майна Підприємства та безоплатну - передачу іншим установам матеріальних цінностей, що є на балансі Підприємства, незалежно від їх вартості;

здійснює перевірку фінансово-господарської діяльності Підприємства;

- приймає рішення про реорганізацію та ліквідацію Підприємства;

- затверджує виробничо-фінансові плани Підприємства та інші показники його діяльності;

- призначає (звільняє) директора Підприємства, затверджує розмір його заробітної плати, інших виплат та затверджує положення про порядок його преміювання.

4.3. Безпосереднє керівництво Підприємством та забезпечення його стабільного функціонування здійснює директор Підприємства, який представляє на Підприємстві інтереси Власника.

Призначення директора на посаду проводиться Власником шляхом укладання з ним контракту.

4.4. Директор Підприємства: діє на засадах одноосібності;

- без довіреності Власника представляє у всіх державних та інших органах інтереси Підприємства;

розпоряджається майном, що є на балансі Підприємства, згідно з цим Статутом;

укладає угоди, в тому числі трудові;

- відкриває в банках розрахункові та інші рахунки;

- Визначає структуру Підприємства та затверджує його штати і витрати на утримання;

- видає накази і дає вказівки, обов'язкові для виконання всіма працівниками Підприємства.

4.5. Заступники директора Підприємства, керівники (та фахівці підрозділів апарату управління та структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділів та інших підрозділів Підприємства) призначаються та звільняються з посади наказом директора Підприємства.

Заступник директора з навчально виховної роботи та кадрам призначається на посаду директором Підприємства після погодження його кандидатури з бюро первинної організації УТОГ.

4.6. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участі, в його діяльності на основі трудового договору, а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівників з Підприємством.

4.7. Інтереси трудового колективу представляє первинна організація УТОГ в особі її бюро і профспілковий комітет Підприємства. Органом самоврядування трудового колективу Підприємства є збори трудового колективу.

Трудовий колектив Підприємства на зборах:

- розглядає та затверджує проект колективного договору з адміністрацією Підприємства;

- визначає і затверджує перелік і порядок надання працівникам Підприємства соціальних пільг;

- бере участь у матеріальному і моральному стимулюванні продуктивної праці, заохочує винахідницьку і раціоналізаторську діяльність.

4.8. В період між зборами повноваження трудового колективу виконує бюро первинної організації УТОГ і профспілковий комітет Підприємства, які представляють інтереси трудового колективу і діють згідно з положеннями про них.

5. РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА

5.1. Реорганізація Підприємства (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) та його ліквідація проводяться згідно з рішенням Власника.

5.2. Ліквідація Підприємства провадиться ліквідаційною комісією, що призначається Власником або судом чи господарським судом.

5.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять всі повноваження по управлінню справами Підприємства.

5.4. Порядок та строк ліквідації Підприємства встановлюються Власником або судом чи господарським судом.

5.5. Ліквідаційна комісія:

- оцінює наявне майно Підприємства;

- виявляє кредиторів та дебіторів Підприємства і проводить розрахунки з ними;

- вживає заходи щодо оплати боргів Підприємства третім особам, а також його Власнику;

- складає ліквідаційний баланс і подає його Власнику.

5.6. Підприємство визнається реорганізованим або ліквідованим з моменту виключення його з реєстру державної реєстрації.

5.7. Майно ліквідованого Підприємства, яке залишилось після розрахунків з державним бюджетом. Власником, а також з кредиторами та членами трудового колективу Підприємства, використовується за рішенням Центрального правління УТОГ,

 

 


 


Додаток Б

 

м. Ужгород

05 січня 2010 p.

«Про облікову політику УВП «Синевір» УТОГ з 2010 р.

Керуючись Законом України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 p. №996-XIV, затвердженими Міністерством Фінансів України положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (П(С)БО), інструкціями та іншими нормативними актами, які регулюють порядок ведення бухгалтерського обліку, складання і подання фінансової звітності, виконуючи вимоги, передбачені Статутом УВП «Синевір» УГОГ, ja з метою забезпечення своєчасного надання достовірної інформації користувачам фінансової звітності, -

НАКАЗУЮ

1. Затвердити Положення про облікову політику УВП «Синевір» У'ГОГ та ввести його » дію з 01 січня 2010 року.

2. Начальнику відділу кадрів ознайомити (під особистий підпис) із змістом: всіх посадових осіб та працівників, які мають відношення до його виконання. Палата ; сім працівникам бухгалтерії по 1 примірнику Положення про облікову політику.

3. Загальний контроль за виконанням цього Наказу залишаю за собою.

4. Безпосередній контроль за виконанням вимог Положення про облікову полі гику покладається на головного бухгалтера підприємства.

Директор

З наказом ознайомлений:

Документообіг

3.1. Документообіг Підприємства регулюється відповідними організаційно-розпорядчими документами, виданими посадовими особами у межах наданих їм повноважень. До таких документів відносяться, зокрема (але не виключно):

- про делегування повноважень на право підпису документів;

- про бухгалтерську службу;

- про філії та представництва;

- про проведення інвентаризації та створення постійної та робочих інвентаризаційних комісій;

- про маркетингову та збутову політику;

- про закріплення водіїв за транспортними засобами та порядок контролю за їх ротацією;

- про перелік посад, які мають право користуватися корпоративним мобільним зв'язком та встановлення лімітів користування послугами мобільного зв'язку;

- про розмір встановленого ліміту каси на підприємстві, його структурних підрозділах, філіях та представництвах;

- про порядок архівування документів, тощо.

3.2. Перелік посадових осіб, яким доручено отримувати і видавати матеріальні цінності встановлюється виключно Наказом директора.

Первинний облік

4.1. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

4.2. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити:

- назву документа (форми);

- дату і місце складання;

- назву підприємства, від імені якого складено документ;

- зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;

- посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;

- особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції (в т.ч. факсимільний підпис).

4.3. Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку. Операції в іноземній валюті відображаються також у валюті розрахунків та платежів по кожній іноземній валюті окремо.

4.4. Дані аналітичних рахунків повинні бути тотожні відповідним рахункам синтетичного обліку на перше число кожного місяця.

4.5. Регістри бухгалтерського обліку повинні мати назву, період реєстрації господарських операцій, прізвища і підписи або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які брали участь у їх складанні.

4.6. Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.

4.7. У разі складання та зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку на машинних носіях інформації підприємство на вимогу контролюючих або судових органів та своїх контрагентів зобов'язане за свій рахунок зробити копії таких документів на паперовому носії.

4.8. Для додання юридичної чинності і доказовості документам на машинних носіях варто керуватися ДСТ 6.10.4-84 "Уніфіковані системи документації. Додання юридичної чинності документам на машинному носії і роздруківці, створеним засобами обчислювальної техніки. Основні положення", згідно з яким організація - автор документа на машинному носії створює реєстр кодів осіб, відповідальних за здійснення господарських операцій і правильність їхнього оформлення. Підпис особи, що склала документ на машинному носії, виконується у вигляді паролю чи іншим способом авторизації, що дає можливість однозначно ідентифікувати осіб, що дозволили і здійснюють господарську операцію.

4.9. Підприємство вживає всіх необхідних заходів для запобігання несанкціонованому та непомітному виправленню записів у первинних документах і регістрах бухгалтерського обліку та забезпечує їх належне зберігання протягом встановленого строку.

4.10. Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Інвентаризація

5.1. Проводити інвентаризацію активів і зобов'язань відповідно до ст. 10 Закону про бухоблік та інших нормативних документів, зокрема Інструкції з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11 серпня 1994 p. N 69.

5.2. Склад постійно діючої інвентаризаційної комісії встановлюється Наказом керівника.

5.3. Проводити інвентаризацію активів і зобов'язань щороку перед складанням річної фінансової звітності станом на 01 грудня року, за який складається фінансова звітність.

5.4. Інвентаризацію основних засобів здійснювати 1 раз на 2 роки.

5.5. Проводити раптову інвентаризацію каси не рідше одного разу на рік.

5.6. У всіх інших випадках об'єкти і періодичність проведення інвентаризації визначаються керівником чи власниками підприємства на підставі чинного законодавства.

Оцінка

6.1. Створити оціночну комісію для проведення приймання, списання, оцінки активів і зобов'язань. Склад оціночної комісії встановлюється у додатках до цього Положення.

6.2. Залучати у разі необхідності для проведення оцінки окремих об'єктів активів спеціалізовані оціночні фірми.

Податковий облік

7.1. Вести податковий облік та подавати податкову звітність згідно із законодавством України.

7.2. Накопичення даних про валові витрати і валові доходи для цілей обчислення оподатковуваного прибутку здійснюється у бухгалтерській програмі на підставі первинних облікових документів, що фіксують здійснення господарських операцій, відповідно до положень Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від • 22.05.1997 № 283/97-ВР (зі змінами та доповненнями).

Управлінський облік

8.1. Система і форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, звітності-і контролю господарських операцій розробляються фінансовим менеджером та можуть змінюватися в оперативному режимі у залежності від потреб користувачів цієї звітності.

Бухгалтерський облік

9.1. Вести бухгалтерський облік на Підприємстві згідно із Законом України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 p. №996-XIV (далі - Закон про бухоблік), та затвердженими Міністерством Фінансів України положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (далі - П(С)БО).

9.2. Облікова політика підприємства будується з використанням наступних принципів бухгалтерського обліку і фінансової звітності:

- автономність;

- обачність (обережність);

- повне висвітлення (відображення);

- послідовність;

- безперервність;

- нарахування і відповідність доходів і витрат;

- превалювання (перевага) сутності над формою;

- історична (фактична) собівартість;

- єдиний грошовий вимірник;

- періодичність.

9.3. Облікову політику застосовувати таким чином, щоб фінансові звіти повністю узгоджувались з вимогами Закону про бухоблік та кожного конкретного П(С)БО. Застосовувати перед усім ті підходи та методи для ведення бухобліку і надання інформації в фінансових звітах, які передбачені П(С)БО і найбільш адаптовані до діяльності підприємства.

9.4.Згідно з П(С)БО 1 ведення бухгалтерського обліку та складання фінансових звітів (крім Звіту про рух грошових коштів) проводити згідно принципу нарахування так, щоб

результата операцій та інших подій відображались в облікових регістрах і фінансових звітах тоді, коли вони мали місце, а не тоді, коли підприємство отримує чи сплачує кошти.

9.5.Доходи в Звіті про прибутки та збитки відображати в тому періоді, коли вони були зароблені, а витрати - на основі відповідності цим доходам, що забезпечить визначення фінансового результату звітного періоду співставленням доходів звітного періоду з • витратами, здійсненими для отримання цих доходів.

9.6. При складанні фінансових звітів визначити величину суттєвості статті в розмірі 1 тис. грн.

9.7. Використовувати на Підприємстві автоматизовану форму ведення обліку із застосуванням бухгалтерської програми „1С:Бухгалтерія".

Основні засоби

10.1. Для цілей бухгалтерського обліку основні засоби класифікувати за такими групами:

Основні засоби

1.1. Земельні ділянки.

1.2. Капітальні витрати на поліпшення земель.

1.3. Будинки, споруди та передавальні пристрої.

1.4. Машини та обладнання.

1.5. Транспортні засоби.

1.6. Інструменти, прилади, інвентар (меблі).

1.7. Тварини.

1.8. Багаторічні насадження.

1.9. Інші основні засоби.

Нематеріальні активи

11.1 Облік нематеріальних активів вести по кожному об'єкту нематеріальних активів.

11.2 Нематеріальні активи класифікувати за такими групами:

1. Права користування майном

2. Права на знаки для товарів і послуг

3. Права на об'єкти промислової власності

4. Авторські та суміжні з ними права

5. Інші нематеріальні активи

11.3 Придбаний або отриманий нематеріальний актив відображати в балансі, якщо існує імовірність одержання майбутніх економічних вигод, пов'язаних з його використанням, та його вартість може бути достовірно визначена.

11.4 Нематеріальний актив, отриманий в результаті розробки, слід відображати в балансі за умов, якщо підприємство має:

- намір, технічну можливість та ресурси для доведення нематеріального активу до стану, у якому він придатний для реалізації або використання;

- можливість отримання майбутніх економічних вигод від реалізації або використання нематеріального активу;

- інформацію для достовірного визначення витрат, пов'язаних з розробкою нематеріального активу.

11.5 Якщо нематеріальний актив не відповідає вказаним критеріям визнання, то витрати, пов'язані з його придбанням чи створенням, визнаються витратами того звітного періоду, протягом якого вони були здійснені,без визнання таких витрат у майбутньому нематеріальним активом.

11.6 Не визнаються активом, а підлягають відображенню у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені:

- витрати на дослідження;

- витрати на підготовку і перепідготовку кадрів;

- витрати на рекламу та просування продукції на ринку;

- витрати на створення, реорганізацію та переміщення підприємства або його частини;

- витрати на підвищення ділової репутації підприємства, вартість видань і витрати на створення торгових марок (товарних знаків).

11.7 Придбані (створені) нематеріальні активи зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю.

11.8 Нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється протягом строку їх корисного використання, який встановлюється при визнанні цього об'єкта активом (при зарахуванні на баланс), але не більше 10 років. Строк корисного використання встановлюється окремо для кожного нематеріального активу.

11.9 При визначенні строку корисного використання об'єкта нематеріальних активів слід ураховувати:

- строки корисного використання подібних активів;

- моральний знос, що передбачається;

- правові або інші подібні обмеження щодо строків його використання та інші фактори.

11.10 Амортизація нематеріального активу нараховується із застосуванням прямолінійного методу.

11.11 Нарахування амортизації починається з місяця, наступного за місяцем, у якому нематеріальний актив став придатним для використання. Суму нарахованої амортизації підприємства відображають збільшенням суми витрат підприємства і накопиченої амортизації нематеріальних активів.

11.12 Нарахування амортизації припиняєтьса, починаючи з місяця, наступного за місяцем вибуття нематеріального активу.

11.13 Термін корисного використання нематеріального активу та метод його амортизації переглядаються в кінці звітного року, якщо в наступному періоді очікуються зміни строку корисного використання активу або зміни умов отримання майбутніх економічних вигод.

11.13 Амортизація нематеріального активу нараховується, виходячи з нового методу нарахування амортизації і строку використання, починаючи з місяця, наступного за місяцем змін.

Запаси

12.1 Одиницею бухгалтерського обліку запасів визнавати їх найменування.

12.2 Запаси визнавати активом, якщо існує імовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов'язані з їх використанням, та їх вартість може бути достовірно визначена.

12.3 Первісну вартість запасів, придбаних за плату визначати по собівартості запасів згідно з П(С)БО 9.

12.4 Первісну вартість запасів, виготовлених власними силами підприємства, визначати згідно з П(С)БО 16.

12.5 Запаси відображати в бухгалтерському обліку по первісній вартості.

12.6 При відпуску запасів у виробництво, продажу чи іншому вибутті їх оцінку здійснювати по методу ФІФО.

12.7 Запаси, які не приносять підприємству економічних вигод в майбутньому, визнавати неліквідними і списувати в бухобліку, а при складанні фінансової звітності не відображати в балансі, а враховувати на окремому субрахунку позабалансового рахунку,

07.

12.8 Вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, що передані в експлуатацію, виключається зі складу активів (списується з балансу із нарахуванням зносу в розмірі

100% при передачі їх в експлуатацію) з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації і відповідними матеріально-відповідальними особами протягом строку їх фактичного використання (до моменту їх повної ліквідації, списання з балансу). Малоцінні і швидкозношувані предмети вартістю до 100 грн. за одиницю при передачі їх в експлуатацію за балансом не враховуються (окрім приладів обліку та спецодягу).

12.9 Запаси відображаються в бухгалтерському обліку і звітності за найменшою з двох оцінок: первісною вартістю або чистою вартістю реалізації.

12.10 Сума транспортно-заготівельних витрат, що узагальнюється на окремому

субрахунку "Транспортно-заготівельні витрати" щомісячно розподіляється між сумою

залишку запасів на кінець звітного місяця і сумою запасів, що вибули (використані, реалізовані, безоплатно передані тощо) за звітний місяць, у порядку, передбаченому П(С)БО 9.

Дебіторська заборгованість

13.1. Дебіторську заборгованість визнавати активом, якщо існує ймовірність отримання підприємством майбутніх економічних вигод і її можливо достовірно визначити. В балансі дебіторську заборгованість за товари, роботи, послуги, визнавати по чистій вартості, що дорівнює сумі дебіторської заборгованості за вирахуванням резерву сумнівних боргів.

13.2. Величина сумнівних боргів визначається, виходячи з платоспроможності окремих дебіторів, питомої ваги безнадійних боргів у чистому доході від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг на умовах наступної оплати або на основі класифікації дебіторської заборгованості.

13.3. Визначена на основі класифікації дебіторської заборгованості величина сумнівних боргів на дату балансу становить залишок резерву сумнівних боргів на ту саму дату.

13.4. Залишок резерву сумнівних боргів на дату балансу не може бути більшим, ніж сума дебіторської заборгованості на ту саму дату.

13.5. Класифікація дебіторської заборгованості здійснюється групуванням дебіторської заборгованості за строками її непогашення із встановленням коефіцієнта сумнівності для кожної групи. Коефіцієнт сумнівності встановлюється підприємством, виходячи з фактичної суми безнадійної дебіторської заборгованості за попередні звітні періоди. Коефіцієнт сумнівності, як правило, зростає зі збільшенням строків непогашення дебіторської заборгованості. Величина резерву сумнівних боргів визначається як сума добутків поточної дебіторської заборгованості відповідної групи та коефіцієнта сумнівності відповідної групи.

13.6. Нарахування суми резерву сумнівних боргів за звітний період відображається у звіті про фінансові результати у складі інших операційних витрат.

13.7. Виключення безнадійної дебіторської заборгованості з активів здійснюється з одночасним зменшенням величини резерву сумнівних боргів. У разі недостатності суми нарахованого резерву сумнівних боргів безнадійна дебіторська заборгованість списується з активів на інші операційні витрати. Сума відшкодування раніше списаної безнадійної дебіторської заборгованості включається до складу інших операційних доходів.

13.8. Поточна дебіторська заборгованість, щодо якої створення резерву сумнівних боргів не передбачено, у разі визнання її безнадійною списується з балансу з відображенням у складі інших операційних витрат.

13.9. Частина довгострокової дебіторської заборгованості, яка підлягає погашенню протягом дванадцяти місяців з дати балансу, відображається на ту саму дату в складі, поточної дебіторської заборгованості.

13.10. Довгострокова дебіторська заборгованість, на яку нараховуються проценти, відображається в балансі за їхньою теперішньою вартістю. Визначення теперішньої вартості залежить від виду заборгованості та умов її погашення.

Зобов’язання

14.1. Зобов'язання (обов'язок чи відповідальність діяти певним чином) визнавати лише тоді, коли актив отриманий, або коли підприємство має безвідмовну угоду придбати актив.

14.2. Зобов'язання визнається, якщо його оцінка може бути достовірно визначена та існує ймовірність зменшення економічних вигод у майбутньому внаслідок його погашення. Якщо на дату балансу раніше визнане зобов'язання не підлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звітного періоду.

14.3. Зобов'язання, на яке нараховуються відсотки та яке підлягає погашенню протягом дванадцяти місяців з дати балансу, слід розглядати як довгострокове зобов'язання, якщо первісний термін погашення був більше ніж дванадцять місяців та до затвердження

фінансової звітності існує угода про переоформлення цього зобов'язання на довгострокове.

- Довгострокове зобов'язання за кредитною угодою (якщо угода передбачає погашення зобов'язання на вимогу кредитора (позикодавця) у разі порушення певних умов, пов'язаних з фінансовим станом позичальника), умови якої порушені, вважається довгостроковим, якщо:

- позикодавець до затвердження фінансової звітності погодився не вимагати погашення зобов'язання внаслідок порушення;

- не очікується виникнення подальших порушень кредитної угоди протягом дванадцяти місяців з дати балансу.

14.4. Довгострокові зобов'язання, на які нараховуються відсотки, відображаються в балансі за їх теперішньою вартістю. Визначення теперішньої вартості залежить від умов та виду зобов'язання.

14.5. Поточні зобов'язання відображаються в балансі за сумою погашення.

14.6. Забезпечення (резерви) на оплату майбутніх відпусток працівників, на додаткове пенсійне забезпечення, на виконання гарантійних зобов'язань, на реструктуризацію, на виконання зобов'язань за обтяжливими контрактами не створювати.

Інші активи та зобов’язання

15.1. До «Витрат майбутніх періодів» відносити раніше сплачену орендну плату, суми за підписку періодичних видань, раніше сплачені рекламні послуги та суми страхових платежів, вартість торгових патентів, вартість строкових ліцензій та інших спеціальних дозволів, а також всі інші витрати, що стосуються наступного облікового періоду.

15.2. До складу «Доходів майбутніх періодів» включати суми доходів, нарахованих на протязі поточного чи попередніх звітних періодів, які будуть визначені в наступних звітних періодах.

15.3. Оцінку ступеня завершеності операції з надання послуг (виконання робіт) здійснювати шляхом вивчення виконаної роботи, при цьому в бухгалтерському обліку доходи відображати у звітному періоді підписання акта про надані послуги (виконані роботи).

15.4. Товари, передані на комісію, не вважати реалізованими при передачі комісіонеру, тому ці операції не вважати доходами.

15.5. Класифікацію затрат на виробництво проводити згідно з П(С)БО 16. Витрати не пов'язані з операційною діяльністю, які не включаються в собівартість реалізованої продукції, є витратами звітного періоду. Класифікацію адміністративних витрат і витрат на збут здійснювати згідно з П(С)БО 16.

15.6. По кожному контрагенту вести облік у розрізі договорів (рахунків).

15.7. Оцінку активів або зобов'язань в операціях з пов'язаними сторонами Підприємство проводить по методу балансової вартості.

15.8. У проміжній фінансовій звітності відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов'язання не відображувати. Тимчасові різниці з податку на прибуток відображувати тільки в річній фінансовій звітності.

15.9. Нарахування податку на прибуток у фінансовій звітності відображувати у тому періоді, за який складається фінансова звітність.

15.10. Подавати фінансову звітність за формами і в терміни, передбачені П(С)БО та постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 p. N 419.

15.11. Використовувати на Підприємстві форми і системи оплати праці відповідно до умов, передбачених відповідними положеннями та колективним договором підприємства.

15.12. Використовувати на Підприємстві передбачені діючими законодавчими актами граничні норми добових на службові відрядження, граничну величину розрахунків готівкою, терміни подачі звіту про використання коштів, тощо.

15.13. Встановити тривалість операційного циклу - до підписання актів виконаних робіт, але не більше одного календарного року.

Заключні положення

16.1. Загальний контроль за виконанням вимог Положення залишаю за собою.

16.2. Безпосередній контроль за виконанням вимог Положення покладається на головного бухгалтера Підприємства.

16.3. У випадку зміни норм чинного законодавства щодо питань, які передбачені Положенням, перевагу мають норми законодавства. У такому разі у Положення повинні бути внесені відповідні зміни.

16.4. Внесення змін до даного Положення у зв'язку із зміною законодавства чи вступом у дію нових П(С)БО здійснюється шляхом викладення Положення у новій редакції та затвердження Наказом по Підприємству.

Директор

 ПОГОДЖЕНО:

Головний бухгалтер

Начальник юридичного відділу

Начальник відділу кадрів

 

 


 


Додаток В

____УВП «Синевір» УТОГ_
Найменування підприємства (установи, організації)

Код ЄДРПОУ ____03972593____

Типова форма N П-2
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Держкомстату та Міністерства оборони України від 25 грудня 2009 р. N 495/656


Дата заповнення Табельний номер Індивідуальний ідентифікаційний номер Стать (чоловіча, жіноча) Вид роботи (основна, за сумісництвом)
12.03.2008 58 364958158 м основна


ОСОБОВА КАРТКА ПРАЦІВНИКА _№62_




I. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

  місце для фотокартки


1. Прізвище __Шелякін__ Ім'я _Андрій____ По батькові _Васильович____

2. Дата народження "_16_" _серпня___ 1976 р. 3. Громадянство __українське____

4. Освіта (базова загальна середня, повна загальна середня, професійно-технічна, неповна вища, базова вища, повна вища)_____середня спеціальна____________

 


Назва освітнього закладу

Диплом (свідоцтво),
серія, номер


Рік закінчення

 

ПТНЗ №6

АА004753

1995

 

Диплом, номер, дата видачі

Рік закінчення

Науковий ступінь,
учене звання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

 

6. Останнє місце роботи __УТОГ___ посада (професія) __столяр-верстатник____

7. Стаж роботи станом на "24_" _грудня___ 2010 р. Загальний _пять років і три місяці

що дає право на надбавку за вислугу років ___ днів ___ місяців ____ років

8. Дата та причина звільнення (скорочення штатів; за власним бажанням, за прогул та інші порушення, невідповідність займаній посаді тощо) "___" _________ 20__ р. ________________

9. Відомості про отримання пенсії (у разі наявності вказати вид пенсійних виплат згідно з чинним законодавством)

______________________________________________________________________

10. Родинний стан __одружений____________________________________________

 

Ступінь родинного зв'язку (склад сім'ї)

П. І. Б.

Рік народження

дружина

Шелякіна Оксана Володимирівна

1979

дочка

Шелякіна Анна Василівна

2002

 

 

 

 

11. Місце фактичного проживання (область, місто, район, вулиця, N будинку, квартири, номер контактного телефону, поштовий індекс) _м. Мукачево, вул.. Українська, 29_________________

12. Місце проживання за державною реєстрацією ___ м. Мукачево, вул.. Українська, 29

Паспорт: серія ВО N _319258_, ким виданий _Мукачівським МВ УМВС України в Закарпатській області
___12 жовтня 1992 року_________________________________________________, дата видачі

 





V. ВІДПУСТКИ

 

Вид відпустки

За який період

Дата

Підстава, наказ N

 

початку відпустки

закінчення відпустки

 

Щорічна основна

12.03.2010 – 12.03.2011

01.07.2011

24.07.2011

№852 від 27.06.2011

 

Щорічна основна

12.03.2012– 12.03.2013

01.08.2012

24.08.2012

№ 901 від 28.07.2012

 

 

 

 

 

 

 

Додаткові відомості __________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________

Дата і причина звільнення (підстава) ____________________________________________________

Працівник кадрової служби

_менеджер з персоналу___
(посада)

_______
(підпис)

__Семенов І.П.____
(П. І. Б.)

Підпис працівника

______________________

"_12_" _березня__ 2008_ р.
(дата)

                                                           

 


 









Додаток Г

___ УВП «Синевір» УТОГ____
підприємство, організація


Типова форма N П-14

ЗАТВЕРДЖЕНА
наказом Мінстату України
від 9 жовтня 1995 р. N 253

Ідентифікаційний код ЄДРПОУ 03972593   Код за УКУД

Цех (відділ), дільниця 1

           

Додаток Д

 

Ідентифікаційний код ЄДРПОУ 0 3 9 7 2 5 9 3

 

 

Державне статистичне спостереження

Конфіденційність статистичної інформації забезпечується

статтею 21 Закону України «Про державну статистику»

 

 

Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність, яка встановлена статтею 1863 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Звіт з праці

за січень -_березень_2012 р.

 

               Подають:

Терміни подання

Форма № 1-ПВ

(квартальна)

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ Держкомстату

03.08.2009 № 294

юридичні особи, відокремлені підрозділи, визначені за переліком органів державної статистики

- органу державної статистики за місцезнаходженням

не пізніше 7-го числа після звітного періоду

 

 

 

Респондент:

Найменування__________ Ужгородське виробниче підприємство «Синевір» УТОГ______________

                                                     (юридична особа або відокремлений підрозділ)

Місцезнаходження (юридична адреса):__ УВП «Синевір» УТОГ_________________________ ___

                                                        (юридична особа або відокремлений підрозділ)

_______вул, Огарьова. м. Ужгород, Закарпатська область, 80020, Україна.__________________

(поштовий індекс, область /АР Крим, район, населений пункт, вулиця /провулок, площа тощо,

_________________________________________3___________________________________                                                       

№ будинку /корпусу, № квартири /офісу)

Адреса здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактична адреса):

__________ УВП «Синевір» УТОГ ______________________________________________________

                                         (юридична особа або відокремлений підрозділ)

_______ вул, Огарьова. м. Ужгород, Закарпатська область, 80020, Україна.___________________

(поштовий індекс, область /АР Крим, район, населений пункт, вулиця /провулок, площа тощо,

___________________________________3___________________________________________

                                           № будинку /корпусу, № квартири /офісу)

               

 

Якщо відповідно до п.1.2. Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286 (зі змінами), звіт складається за структурний підрозділ, укажіть, будь ласка, його найменування_____________________________________________________________

 

 Заповнюється в територіальному органі державної статистики
Номер структурного підрозділу                     

 

Додаток Е

__ УВП «Синевір» УТОГ__
підприємство, організація


Типова форма N П-15

ЗАТВЕРДЖЕНА
наказом Мінстату України
від 9 жовтня 1995 р. N 253

03972593
Ідентифікаційний
код ЄДРПОУ

 

___________1_________
цех (дільниця)





Додаток Ж

 



Додаток З

 


 


Додаток І


 


Додаток К

ДОДАТКИ

 

Додаток А

СТАТУТ

Ужгородського виробничого підприємства

“Синевір”


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 223; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.344 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь