Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Українського товариства глухих



М. Ужгород - 2003

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Ужгородське виробниче підприємство „СИНЕВІР” Українського товариства глухих (далі за текстом "Підприємство"), створено засновником в особі Центрального правління Українського товариства глухих, згідно з прийнятою ним постановою від 12.12.1991 року за №136 і є правонаступником Ужгородського учбово-виробничого підприємства № 1 Українського товариства глухих.

1.2: Власником Підприємства, є Українське товариство глухих, що є громадською організацією з всеукраїнським статусом, в особі його Центрального правління.

1.3. Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки, печатку, штамп, бланк зі своєю назвою і' діє на принципах господарського розрахунку.

1.4. В своїй діяльності Підприємство керується законами України, іншими нормативними актами. Статутом Українського товариства глухих та цим Статутом.

1.5. Підприємство не відповідає по зобов’язанням держави, її" органів та зобов'язанням Власника, а держава та Власник не несуть відповідальності за зобов’язаннями Підприємства.

1.6. Підприємство в межах своїх повноважень має право приймати будь-які рішення, які не суперечать діючому законодавству, Статутам Товариства та Підприємства. Воно може укладати від свого імені договори, угоди, набувати майнові і особисті немайнові права і нести обов’язки, бути позивачем: і відповідачем в суді, господарському та третейському суді.

1.7. Повна назва Підприємства:

українською мовою: Ужгородське виробниче підприємство „СИНЕВІР” Українського товариства глухих;

російською мовою: Ужгородское производственное предприятие „С И НЕВИ Р” Украинского общества глухих;

англійською мовою: Uzhgorod industrial enterprise “SYNEVIR” Ukrainian society of the deaf.

1.8. Юридична адреса підприємства: вул. Огарьова, м. Ужгород, Закарпатська область, Україна.

2. МЕТА, ПРЕДМЕТ ТА ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА.

2.1. Підприємство створене з метою:

навчання інвалідів зі слуху доступним для них професіям, раціонального їх працевлаштування та соціальної реабілітації;

створення матеріальної бази для вирішення Товариством своїх статутних завдань.

2.2. Предметом діяльності Підприємства є здійснення виробничої, науково-виробничої, інвестиційної, рекламної, маркетингової, комісійної, представницької, агентської, посередницької, орендної, культурно-освітньої та іншої діяльності, оптово-роздрібної торгівлі, а також надання послуг українським та іноземним юридичним і фізичним особам, здійснення інших видів діяльності, які прямо та у вичерпній формі не заборонені чинним законодавством України.

2.3. Основним видом діяльності Підприємства є:

- лісопильне та стругальне виробництво, просочування деревини;

- виробництво дерев'яних панелей;

- виробництво теслярських та столярних виробів;

- виробництво дерев'яної тари;

- переробка металопластиків;

виготовлення будівничої столярки з дерева, металопластиків;

- виготовлення євробруса;

- виробництво будівельних матеріалів;

- виробництво інших виробів з деревини, корка;

- виробництво плетених виробів;

- виробництво стільців та сидінь;

- виробництво меблів для офісів та магазинів;

- виробництво кухонних меблів;

- виробництво інших видів меблів;

- виробництво пластмасового обладнання для будівництва.

2.4. Додатково до основної діяльності Підприємство для досягнення статутної мети здійснює:

- виробництво матраців;

- виробництво товарів народного споживання та продукції промислового призначення;

- оптову та роздрібну торгівлю лісоматеріалами і будівельними

матеріалами;

- виробництво та переробку сільськогосподарської продукції;

- капітальне будівництво, ремонтно-будівельні роботи, монтажні та r і ус ко н алагоджувальні роботи;

- оптову та роздрібну торгівлю меблями;

- оптову та роздрібну торгівлю товарами народного споживання, продукцією промислово-технічного ~ призначення, продуктами

харчування;

- переробку вторинної сировини та ділових відходів виробництва;

- зовнішньоекономічну діяльність, пов'язану з- імпортом та експортом продукції, товарів, сировини, технологій;

- іншу діяльність, яка не заборонена законодавством України;

Види діяльності, які вимагають спеціального дозволу,

здійснюються при наявності відповідної ліцензії.

2.5. Свої взаємовідносини з юридичними та фізичними особами, в тому числі з іноземними, Підприємство будує на договірних засадах.

2.6. Підприємство має право:

2.6.1. Створювати філії та представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи на території України та за кордоном без надання :м права юридичної особи.

Філії та представництва діють на підставі положень про них. Положення про філії і представництва затверджуються Підприємством згідно з законодавством України.

Керівник філії та керівник представництва діють на підставі доручення, що видається Підприємством.

2.6.2. Відкривати в банківських установах, в тому числі; іноземних, рахунки в національній та іноземних валютах для розрахункових операцій, самостійно вибирати банки для здійснення кредитно-розрахункових операцій.

2.6.3. Реалізовувати товари, сировину, продукцію, роботи, послуги- за цінами і тарифами, що встановлюються самостійно або на договірних засадах, а у випадках, передбачених законодавством, за державними цінами та тарифами;

2.6.4. Брати участь у зовнішньоекономічній діяльності і здійснювати експертно-імпортні операції, включаючи товарообмінні, посередницькі та інші, у встановленому чинним законодавством порядку.

2.6.5. Здійснювати інші дії, що не суперечать установчим документам, прямо не заборонені законодавством та сприяють вирішенню статутних завдань Українського товариства глухих та Підприємства.

2.7. Підприємство може формувати тимчасові творчі колективи,- виробничі та інші колективи, у тому числі на засадах колективного та сімейного підряду, та організовувати їх діяльність відповідно до чинного законодавств а.

2.8. Виробничі і трудові відносини між працівниками Підприємства регулюються трудовими договорами згідно з чинним законодавством України і цим Статутом.

Умови трудового договору не можуть погіршувати положення працівників Підприємства порівняно з умовами, передбаченими законодавством України.

2.9. Соціальне страхування працівників Підприємства і їх соціальне забезпечення регулюються нормами законодавства України. Підприємство вносить відрахування по державному соціальному страхуванню своїх працівників, а також відрахування на пенсійне забезпечення працівників за ставками, встановленими законодавством.

2.10. Підприємство самостійно визначає і встановлює форми, систему і розміри оплати праці, а також інших видів виплат. При цьому мінімальний розмір оплати праці не може бути менше від мінімального розміру зарплати, встановленого законодавством України.

2.11. Підприємство здійснює оперативний облік своєї діяльності, веде бухгалтерську та статистичну звітність у встановленому законодавством порядку.

2.12. Перевірка і ревізія фінансової і господарської діяльності здійснюються Власником та уповноваженими державними органами в межах їх компетенції. Ревізії та перевірки не повинні порушувати нормального режиму роботи Підприємства,

3. МАЙНО ТА КОШТИ ПІДПРИЄМСТВА.

3.1. Майно Підприємства становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші матеріальні цінності та грошові ресурси, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.

3.2. Власником майна Підприємства є Українське товариство глухих в особі його Центрального правління. Підприємство розпоряджається переданим йому Власником майном та набутим з інших джерел майном на правах повного господарського відання (володіння, користування, розпорядження).

3.3. Джерелами формування майна Підприємства є:

- грошові та матеріальні внески Власника;

- доходи від реалізації продукції, робіт, послуг та інших видів діяльності згідно з цим Статутом;

- доходи від реалізації цінних паперів;

- безвідплатні внески і пожертвування організацій, установ, закордонних фірм, громадян;

- кредити банків та інших кредиторів;

- інші джерела, не заборонені законодавством України.

3.4. Підприємство має право здавати в оренду, надавати в тимчасове користування або в позику, обмінювати, продавати іншим підприємствам, організаціям та установам:

споруди, приміщення, обладнання, транспортні засоби та інше майно вартістю понад ЗО неоподаткованих мінімальних доходів, встановлених державними органами України - тільки з дозволу Центрального правління УТОГ;

інше майно вартістю менше ніж ЗО неоподаткованих мінімальних доходів, встановлених державними органами України - без дозволу Центрального правління УТОГ.

Безоплатна передача матеріальних цінностей незалежно від • розміру їх вартості здійснюється тільки з дозволу Центрального правління УТОГ.

3.5. Прибуток Підприємства, визначений у встановленому законодавством порядку, після розрахунку- з державою та Власником, залишається у його розпорядженні і використовується ним самостійно.

3.6. За рахунок чистого прибутку, що залишається в розпорядженні Підприємства, формуються фонди розвитку Підприємства, споживання, тощо.

3.7. Грошові кошти Підприємства можуть бути зняті з його рахунку тільки за його згодою. Безакцентне списання коштів дозволяється тільки у випадках передбачених законодавчими гостами України.

3.8. Зобов'язання перед Державним бюджетом та Власником Підприємство здійснює самостійно.

4. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ.

4.1. Управління Підприємством здійснюється на основі поєднання прав Власника по використанню своєї власності та самоуправління трудового колективу.

4.2. Власник Підприємства:

- затверджує статут Підприємства та зміни до нього;

- затверджує нормативи відрахувань до бюджету Товариства;

- надає дозвіл на реалізацію майна Підприємства та безоплатну - передачу іншим установам матеріальних цінностей, що є на балансі Підприємства, незалежно від їх вартості;

здійснює перевірку фінансово-господарської діяльності Підприємства;

- приймає рішення про реорганізацію та ліквідацію Підприємства;

- затверджує виробничо-фінансові плани Підприємства та інші показники його діяльності;

- призначає (звільняє) директора Підприємства, затверджує розмір його заробітної плати, інших виплат та затверджує положення про порядок його преміювання.

4.3. Безпосереднє керівництво Підприємством та забезпечення його стабільного функціонування здійснює директор Підприємства, який представляє на Підприємстві інтереси Власника.

Призначення директора на посаду проводиться Власником шляхом укладання з ним контракту.

4.4. Директор Підприємства: діє на засадах одноосібності;

- без довіреності Власника представляє у всіх державних та інших органах інтереси Підприємства;

розпоряджається майном, що є на балансі Підприємства, згідно з цим Статутом;

укладає угоди, в тому числі трудові;

- відкриває в банках розрахункові та інші рахунки;

- Визначає структуру Підприємства та затверджує його штати і витрати на утримання;

- видає накази і дає вказівки, обов'язкові для виконання всіма працівниками Підприємства.

4.5. Заступники директора Підприємства, керівники (та фахівці підрозділів апарату управління та структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділів та інших підрозділів Підприємства) призначаються та звільняються з посади наказом директора Підприємства.

Заступник директора з навчально виховної роботи та кадрам призначається на посаду директором Підприємства після погодження його кандидатури з бюро первинної організації УТОГ.

4.6. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участі, в його діяльності на основі трудового договору, а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівників з Підприємством.

4.7. Інтереси трудового колективу представляє первинна організація УТОГ в особі її бюро і профспілковий комітет Підприємства. Органом самоврядування трудового колективу Підприємства є збори трудового колективу.

Трудовий колектив Підприємства на зборах:

- розглядає та затверджує проект колективного договору з адміністрацією Підприємства;

- визначає і затверджує перелік і порядок надання працівникам Підприємства соціальних пільг;

- бере участь у матеріальному і моральному стимулюванні продуктивної праці, заохочує винахідницьку і раціоналізаторську діяльність.

4.8. В період між зборами повноваження трудового колективу виконує бюро первинної організації УТОГ і профспілковий комітет Підприємства, які представляють інтереси трудового колективу і діють згідно з положеннями про них.

5. РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА

5.1. Реорганізація Підприємства (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) та його ліквідація проводяться згідно з рішенням Власника.

5.2. Ліквідація Підприємства провадиться ліквідаційною комісією, що призначається Власником або судом чи господарським судом.

5.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять всі повноваження по управлінню справами Підприємства.

5.4. Порядок та строк ліквідації Підприємства встановлюються Власником або судом чи господарським судом.

5.5. Ліквідаційна комісія:

- оцінює наявне майно Підприємства;

- виявляє кредиторів та дебіторів Підприємства і проводить розрахунки з ними;

- вживає заходи щодо оплати боргів Підприємства третім особам, а також його Власнику;

- складає ліквідаційний баланс і подає його Власнику.

5.6. Підприємство визнається реорганізованим або ліквідованим з моменту виключення його з реєстру державної реєстрації.

5.7. Майно ліквідованого Підприємства, яке залишилось після розрахунків з державним бюджетом. Власником, а також з кредиторами та членами трудового колективу Підприємства, використовується за рішенням Центрального правління УТОГ,

 

 


 


Додаток Б

 

м. Ужгород

05 січня 2010 p.

«Про облікову політику УВП «Синевір» УТОГ з 2010 р.

Керуючись Законом України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 p. №996-XIV, затвердженими Міністерством Фінансів України положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (П(С)БО), інструкціями та іншими нормативними актами, які регулюють порядок ведення бухгалтерського обліку, складання і подання фінансової звітності, виконуючи вимоги, передбачені Статутом УВП «Синевір» УГОГ, ja з метою забезпечення своєчасного надання достовірної інформації користувачам фінансової звітності, -

НАКАЗУЮ

1. Затвердити Положення про облікову політику УВП «Синевір» У'ГОГ та ввести його » дію з 01 січня 2010 року.

2. Начальнику відділу кадрів ознайомити (під особистий підпис) із змістом: всіх посадових осіб та працівників, які мають відношення до його виконання. Палата ; сім працівникам бухгалтерії по 1 примірнику Положення про облікову політику.

3. Загальний контроль за виконанням цього Наказу залишаю за собою.

4. Безпосередній контроль за виконанням вимог Положення про облікову полі гику покладається на головного бухгалтера підприємства.

Директор

З наказом ознайомлений:


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 186; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.033 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь