Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Дослідження груп З’єднань ТРиФАЗНОГО ТРАНСФОРМАТОРА



 

 6.1. Мета роботи

6.1.1.Вивчити різноманітні групи з’єднань фазних обмоток трьохфазних трансформаторів

 

6.2. Основні теоретичні положення

Кожному типу фазних обмоток трифазного трансформатора відповідає визначений кут зсуву векторів лінійних низьких напруг до відповідних їм векторів лінійних високих напруг. Цей кут залежить від напрямку накручування обмоток, маркування виводів та прийнятого типу з’єднань фазних обмоток. При однаковому напрямку накручування, одному й тому ж маркуванні виводів та з’єднань фазних обмоток по схемі Y/Y кут між векторами лінійних напруг Uаb та UAB дорівнює нулю, і такий трансформатор відноситься до групи 0 . В випадку з’єднання фазних обмоток по схемі Y/D кут дорівнює 330 ° = 30 ° 11 і трансформатор відноситься до групи 11.

При різних напрямках фазних обмоток високої та низької напруги трансформатори відносяться відповідно до груп 6 та 5, оскільки кут між векторами відповідних лінійних напруг дорівнює 180 ° = 30 ° 6 та 150 ° = 30 ° 5. Стандартними групами з’єднань фазних обмоток трьохфазних трансформаторів являються:

Y/Yн–0; Y/D-11; Yн/D-11; D/Yн–11; D/D-0,

де знак Yн – позначається з’єднання зірочкою з виділеною нейтральною точкою.

Аналогічно знаходять наступні пари затисків інших фазних обмоток трансформатора. Відзначимо, що при підведенні проводів мережі змінної напруги до фазних обмоток вищої напруги відхилення стрілки вольтметра будуть меншими, а при приєднанні до аналогічних обмоток нижчої напруги - великими внаслідок їх різного опору.

Приналежність фазних обмоток вищої і нижчої напруги до однієї і тієї ж фази трансформатора встановлюють почерговим підключенням кожної фазної обмотки вищої напруги до мережі змінної напруги, якщо останнє, не вище за номінальну    напругу обмотки, що підключається, з вимірюванням трьох е.р.с., що наводяться відповідними магнітними потоками у фазних обмотках нижчої напруги.

Фазна обмотка низької напруги, з найбільшим  е.р.с., відповідає підключеній фазній обмотці високої напруги, т.е. обидві обмотки розташовані на одному стержні магнітопроводу і належать одній фазі трансформатора.

Після визначення затискачів обмоток високої та низької напруги різних фаз знаходять початки та їхні кінці. Для цього приймають один з затискачів фазної обмотки високої напруги за початок А, а другий за кінець Х, збирають установку (рис. 6.1), де позитивний полюс джерела з’єднують із затискачем А, а до затисків відповідної фазної обмотки нижчої напруги приєднують магнітоелектричний вольтметр з нулем посередині шкали і вказаною полярністю його затискачів. Якщо замикання кнопки Кн викличе відхилення стрілки вольтметра вправо від нульової відмітки, а при розмиканні її вліво, то затиск вольтметра, відмічений знаком "+", буде сполучений з початком "а" фазної обмотки нижчої напруги, а при зворотному відхиленні стрілки вольтметра затиск його, відмічений знаком "+", буде сполучений з кінцем "х" цієї ж обмотки. Далі затиски фазних обмоток вищої напруги на змінному струмі (рис. 6.2.в), для чого обмотку АХ сполучають послідовно з іншою обмоткою високої напруги, а до затискачів третьої обмотки приєднують електромагнітний вольтметр. Регулюючий реостат Rр необхідний, якщо змінна напруга мережі А, В перевищує номінальну напругу трансформатора. Якщо включення 2-х полюсного вимикача викличе значне відхилення стрілки вольтметра, то затиск Х виявиться приєднаним до затискачів А, а якщо його свідчення близькі до нуля, то затискач Х буде приєднаний до затискача Y. Після визначення початку В і кінця Y другої обмотки високої напруги на її місце включають третю обмотку, а вольтметр приєднують до затискачів В і Y, а потім знаходять затискачі С і Z. Також розмічають затискачі b, у, c обмоток низької напруги.

Після з'єднання розмічених фазних обмоток високої і низької напруги зіркою або трикутником приступають до перевірки групи з'єднання трифазних обмоток методом постійного струму за допомогою магнітоелектричного вольтметра з нулем посередині шкали і вказаною полярністю його затискачів високої напруги,             наприклад А і В, при дотриманні відповідної полярності викликає у момент замикання кнопки Кн наведення у фазних обмотках низької напруги миттєвих е.р.с., напрям яких залежить від групи з'єднання обмоток трансформатора. Почергове приєднання відповідних затисків вольтметра до затисків а і в, в і с дозволяє встановити як нульове значення різниці потенціалів, так і напрям миттєвої е.р.с., вважаючи його позитивним при замиканні кнопки Кн і відхиленні стрілки вольтметра в вправо від нульової відмітки шкали і негативним при протилежному її зсуві від нуля. Аналогічні досліди проводять при черговому підключенні джерела до затисків В, С і А, С із записом дев'яти випадків в таблицю 6.1.

Таблиця 6.1

ГГр 0 АА,В ВВ,С АА,С ГГр 11 АА,В ВВ,С АА,С ГГр 6 АА,В ВВ,С АА,С ГГр 5 АА,В ВВ,С АА,С
аа,b + - + аа,b + - 0 аа,b - + - аа,b - + 0
Вb,с - + + Вb,с 0 + + Вb,с + - - Вb,с 0 - -
аa,с + + + аa,с + 0 + аa,с - - - аa,с - 0 -

Відхилення

стрілки

Відхилення

стрілки

Відхилення

стрілки

Відхилення

стрілки

 

  а)                                 б)                                в)                            г)

Підключення джерела до будь-яких двох затисків трифазної обмотки

Оскільки кожній групі з'єднання 3-х фазних обмоток відповідають певні відхилення стрілки вольтметра, то за наслідками дослідів можна встановити належність трансформатора до тієї або іншої групи. У момент розмикання кнопки Кн е.р.с., що наводяться у фазних обмотках низької напруги, викликають протилежні відхилення стрілки вольтметра, що необхідно враховувати при використанні цих спостережень для визначення групи з'єднання обмоток трансформатора.

 

6.3. План роботи

При проведені роботи дотримуйтесь обережності оскільки вимірювана напруга може перевищувати 250В! КОМУТАЦІЮ В СХЕМІ ПРОВОДИТИ ТІЛЬКИ ПРИ ВІДКЛЮЧЕНОМУ ЖИВЛЕННІ!

УВАГА! Перед проведенням роботи переконайтеся що всі галетні перемикачі Латрів (Т1, Т1.1, Т1.3) встановлені в поз.“0”. При роботі з трифазним Латрами Т1 не допускається одночасне використання однофазних Латрів Т1.1 і Т1.3.

6.3.1. Визначення групи з'єднань фазних обмоток трансформатора Y/Y-0. Зберіть схему згідно рис. 6.1.

 

                          Рис. 6.1.

 

Вмикаючи стенд і схему лабораторної установки перемикачами S1, S8, встановити пакетним перемикачем Т1, Vф напругу 130В.

Використовуючи вольтметр V1, зміряйте UАB, Uаb, UВb, UСс.

По формулах розрахуйте величини:

UВb = кUаb - Uаb = Uаb(к - 1);

UСс = Uаb(к - 1);

де к = UАВ/U а b .

Співпадання результатів розрахунку та експерименту вказує, що, отримана група з’єднань 0.

6.3.2. Для отримання з’єднань  Y/Y-6 – зберіть схему, показану на рис.6.2.

Використовуючи вольтметр V1 и тестер, Виміряйте напругу UXy, UBy , UCz.

за формулами:

UBy = UXy (к + 1),

UCz = UXy (к + 1),

 

визначте напругу UBy та UCz При співпаданні результатів вимірювань та розрахунків група з’єднань будуть Y/Y-6.

6.3. Для отримання з’єднань Y/D-11 зібрати схему на рис.6.3.

 

 

Рис. 6.2.

 

Рис. 6.3.

 

Вольтметром V1 і тестером виміряти напругу Uаb, UВb, UСс. З використанням формули

UВb = UСс = ,

визначити UВв, UСс. Співпадання результатів розрахунку і експерименту вказує, що група з’єднань  Y/D-11.

Якщо результати вимірювань суттєво відрізняються від розрахунку, необхідно переставити перемичку з’єднань первинних обмоток з вторинними в позицію, позначену пунктирною лінією.

 

6.4. Опрацювання даних лабораторної роботи

6.4.1.Провести розрахунки по п.п. 3.3.1., 3.3.2., 3.3.3. та перевірити відповідність результатів розрахунку групам з’єднань  фазних обмоток трифазного трансформатора.

 

6.5. Контрольні питання

6.5.1. Які можуть бути типи і групи з'єднання обмоток трифазних трансформаторів?

6.5.2. Як визначають за допомогою вольтметра групу з'єднання обмоток трифазного трансформатора?

 

7. ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №7


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-20; Просмотров: 196; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.028 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь