Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Створення Національної телекомунікаційної мережі, забезпечення кіберзахисту



Основні проблеми, які передбачається розв’язати

Необхідність забезпечити надійне функціонування наявних систем, мереж і комплексів спеціального зв’язку з одночасним проведенням заходів з поетапного (фрагментарного) переоснащення систем, мереж і комплексів спеціального зв’язку.

Відсутність можливості інтеграції розподілених ресурсів спеціальних інформаційно-телекомунікаційних систем.

Відсутність єдиних підходів до розвитку захищених електронних комунікацій у державних органах, у тому числі в державних органах сектору безпеки та оборони, і до модернізації інформаційної інфраструктури державних органів.

Неможливість гарантовано задовольнити потреби державних органів у послугах захищених електронних комунікацій у мирний час, в особливий період та в умовах воєнного стану і впровадити єдині підходи до розвитку захищених електронних комунікацій у державних органах, у тому числі в державних органах сектору безпеки та оборони.

Неможливість підвищити ефективність оперативно-технічного управління системами (мережами) та забезпечити належний рівень захисту інформації (кіберзахисту) в електронних комунікаційних мережах у державних органах, у тому числі в державних органах сектору безпеки та оборони.

Відставання технологічного рівня розвитку систем (мереж) і комплексів спеціального зв’язку від сучасного рівня розвитку у сфері електронних комунікацій.

Відсутність транспортної платформи для подальшої розбудови в Україні захищеного інформаційного суспільства.

Недостатній рівень забезпечення безпеки інформаційного обміну, що здійснюється в інтересах управління державою, захисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури та її інформаційних ресурсів в умовах посилення загроз у кіберпросторі.

Основні кількісні показники, якими характеризується ситуація

На сьогодні телекомунікаційний ресурс, що використовується в інтересах державних органів, орендується у приватних операторів та провайдерів, що може становити потенційну загрозу для сталого і безперервного функціонування мереж в особливий період і в разі виникнення надзвичайної ситуації. Крім того, це призводить до нераціонального і неефективного використання коштів державного бюджету, що виділяються державним органам для забезпечення їх телекомунікаційних потреб.

У 2016 році видатки на утримання діючих мереж становлять: на придбання обладнання — близько 800 млн. гривень, оплату послуг зв’язку — близько 250 млн. гривень, оренду кабельної каналізації — близько 600 тис. гривень. Ураховуючи те, що потреби державних органів у телекомунікаційних сервісах зростають, такі видатки збільшуватимуться.

Мета, якої передбачається досягнути

У середньостроковій перспективі — створення на базі сучасних цифрових технологій єдиної багаторівневої міжвідомчої спеціальної інформаційно-телекомунікаційної системи з елементами централізованого управління для забезпечення захищеного інформаційного обміну, що здійснюється в інтересах управління державою в мирний час та в умовах надзвичайного і воєнного стану (Національної телекомунікаційної мережі).

I етап (до кінця 2017 року):

будівництво транспортної платформи Національної телекомунікаційної мережі в м. Києві;

створення на базі сучасних цифрових технологій Системи міжвідомчого телефонного зв’язку;

дооснащення центрального сегмента Системи захищеного доступу державних органів до Інтернету для забезпечення кіберзахисту.

Цільові кількісні показники, яких передбачається досягнути
до кінця 2017 року і в середньостроковій перспективі

Розгортання та забезпечення підключення׃

двох головних (центральних) вузлів Національної телекомунікаційної мережі;

50 транспортних вузлів Національної телекомунікаційної мережі у державних органах, у тому числі в 12 державних органах сектору безпеки і оборони, а також комплексів абонентського виносу до них.

Відповідність пріоритету Програмі діяльності Кабінету
Міністрів України, іншим стратегічним документам,
міжнародним зобов’язанням

Пріоритет відповідає:

Стратегії національної безпеки України, затвердженій Указом Президента України від 26 травня 2015 р. № 287;

Воєнній доктрині України, затвердженій Указом Президента України від 24 вересня 2015 р. № 555;

Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України, затвердженій Указом Президента України від 14 березня 2016 р. № 92;

Стратегії кібербезпеки України, затвердженій Указом Президента України від 15 березня 2016 р. № 96.

Результати роботи за попередній період

Затверджено Державну цільову програму розвитку спеціального зв’язку, забезпечення захисту інформації і протидії технічним розвідкам на 2016 —2021 роки.

Протягом 2016 року розроблено:

техніко-економічне обґрунтування для об’єкта “Будівництво Національної телекомунікаційної мережі” та проектну документацію на розгортання 12 транспортних вузлів у державних органах;

технічні вимоги на переоснащення захищеного вузла Інтернет-доступу Держспецзв’язку.

Суть підходу, який пропонується реалізувати
в середньостроковій перспективі

Передбачається насамперед забезпечити надійне функціонування існуючих систем (мереж) і комплексів спеціального зв’язку та водночас вжити заходів для поетапного (фрагментарного) переоснащення систем (мереж) і комплексів спеціального зв’язку, провести їх інтеграцію на базі ресурсу єдиної державної платформи захищених електронних комунікацій державних органів Національної телекомунікаційної мережі, що забезпечить комплексний підхід до розвитку захищених електронних комунікацій державних органів.

При цьому передбачається забезпечити:

поступове переоснащення системи захисту інформації сучасними засобами вітчизняного та іноземного виробництва з упровадженням новітніх технологій, розроблених і вдосконалених під час виконання попередніх програм;

створення та розвиток Системи захищеного доступу державних органів до Інтернету для забезпечення кіберзахисту державних інформаційних ресурсів, а також об’єктів критичної інфраструктури.

______________________

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 188; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь