Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Цивільно-правових дисциплін Л.О. Золотухіна



 

___.___.2018 року

 

 

©Новосад А.С., 2018 рік

© ДДУВС, 2018 рік


Вступ

 

Програма вивчення навчальної дисципліни «Організація позовної роботи» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» спеціальності 081 «Право».

Предметом вивчення навчальної дисципліни є: система нормативних актів, які, згідно із законом, є джерелами у провадженні справ з цивільно-процесуального, адміністративно-процесуального права в суді та мають велике значення для підготовки юристів.

Без належного рівня правових знань і розуміння загального та процесуального документування, усвідомлення не лише змісту принципів чинного законодавства, але й основних принципів, ідей, закономірностей та напрямів розвитку основоположних державно-правових явищ не можлива активна участь фахівця у провадженні справ у судовому процесі.

Вказаний курс орієнтований на такі завдання:

- опанувати методологію дослідження і поглиблення знань студентів відносно змісту та форми права звернення до суду, системи основних прав, свобод та обов’язків людини і громадянина;

- формувати в студентів навички правомірної поведінки і практичного застосування набутих знань у ситуаціях, які складаються під час судового провадження.

- виховувати в студентів потребу і необхідність особистого виконання законів, нетерпимість і непримиримість проти неправомірної поведінки.

Вказані особливості вимог до знань, вмінь та навичок студентів зумовили структуру програми.

Міждисциплінарні зв’язки: Студенти вивчають дисципліну «Організація позовної роботи» у змістовному зв’язку з такими дисциплінами, як судові та правоохоронні органи, а також з урахуванням тематики таких дисциплін, як цивільне право, сімейне право, трудове, земельне, житлове право, норми якого (зазначених галузей матеріального права) застосовуються при розгляді та вирішенні цивільних справ. При цьому слід сказати, що вивчення дисципліни разом з вивченням дисциплін з господарського, адміністративного, цивільного процесу, забезпечує опанування студентами усім комплексом знань, що безпосередньо має практичне значення для юриста.

Найважливіші світоглядні ідеї та категорії, які підлягають засвоєнню під час вивчення дисципліни «Організація позовної роботи»:

- справедливість, добросовісність, законність, доступність правосуддя, гласність та відкритість судового розгляду, право на правову допомогу;

- змагальність, диспозитивність, безпосередність процесу у цивільних справах, здійснення права на апеляційне та касаційне оскарження судових рішень;

- цивільна юрисдикція, правила визначення підсудності, її види;

- докази та доказування у цивільному процесі;

- судові рішення, процесуальні особливості їх ухвалення, набрання ними законної сили;

- оскарження судових рішень;

- апеляція, касація.

Роль і значення навчальної дисципліни «Організація позовної роботи» у підготовці та майбутній професійній діяльності фахівця підвищується в умовах розвитку правової держави, розширення сфери приватно-правового регулювання суспільних відносин. Зазначені фактори прямо зумовлюють значення цієї дисципліни в підготовці та майбутній професійній діяльності юриста-фахівця.

 

Основні риси навчальної та науково-творчої діяльності, необхідні для успішної роботи фахівця, а також характер навчально-пізнавальних проблем і завдань, що сприяють формуванню цих рис, забезпечить майбутнім правникам глибинне підґрунтя знань і умінь у їхній повсякденній професійній діяльності, збагатить загальну правову культури та уможливить поглиблене розуміння ними сучасної правової системи України.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-29; Просмотров: 200; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь