Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Заливка розчину на підлогу



Необхідно звернути увагу і на вибір постачальника бетонного розчину. Це важливий момент. Запам’ятайте, що така підлога заливається безперервно. А невеликий розрив в подачі може призвести до зниження якості результату.

Привезена на об’єкт бетонна суміш розподіляється по ділянках — захопленням. Її при заливці обов’язково ущільнюють, для чого застосовують вібратори і глибинні вібратори. Особлива увага приділяється місцям біля стін і колон, а також уздовж напрямних конструкцій. Віброрейки після кожної зміни перевіряються на прогин. Це робиться для того, щоб інструмент створював дуже рівну поверхню. Невеликий прогин — і все піде нанівець. І дуже велику увагу потрібно приділити якості що поставляється бетону. Його повинні перевіряти не тільки постачальники, але і виконавці робіт.

Але які б точні інструменти не застосовувалися, які б контрольні заходи не проводилися, якість результату залежатиме від кваліфікації працівників — робітників і майстрів. Ручна праця передбачає найбільший обсяг робіт, що впливає на якість. Фахівці запевняють, що 30% ручної праці, який використовується в такому процесі, стосується вирівнювання підлоги. І навіть ті компанії, які застосовують сучасні бетоноукладачі, знижують трудовитрати, не відмовляються від ручної праці. Дерев’яні та алюмінієві рейки і правила, розгладжують пристрої — все це застосовується до цих пір.

Отже, промислова підлога залита, і тепер необхідно дати час, щоб він «выдержался».

Від чого залежить час витримки? Критеріїв багато:

1. Вологість підстави.

2. Температура і вологість навколишнього повітря.

3. Активність цементу.

Зазвичай на цей етап виділяється до 6 годин, після чого можна продовжувати інші операції. Ще зовсім недавно використовувався такий процес, як вакуумування бетонного розчину, який скорочував час витримки до 2 годин і спрощував технологію. Сьогодні він застосовується рідко. Є цікавий факт, який стосується способу визначення можливості продовження робіт — він рекомендований Американським інститутом бетону. Якщо слід від взуття буде мати глибину 4-5 міліметрів, то все в порядку, і можна продовжувати. Цікавий Факт, але такий підхід визначений багатовіковим досвідом бетонників, від якого і сьогодні не відмовляються.

Захисні заходи

Топінг — суха суміш для зміцнення поверхні бетонної підлоги — наноситься на підлогу або вручну, або за допомогою спеціальних візків. Другий варіант кращий, тому що, по-перше, спрощується і прискорюється сам процес, а, по-друге, суміш рівномірно розсипається по статевої поверхні і має однакову товщину. Сучасні зміцнюючі суміші відрізняються один від одного зносостійким наповнювачем. Це може бути корунд, карбід кремнію, кварц, метал та інше. Сюди ж входять цемент, пластифікатори і вологоутримуючі полімерні добавки.

Знаючи, які механізми будуть використовуватися в складському приміщенні, можна точно вибрати марку топінгу. Якщо це будуть штабелери на гумовому ходу, то суміш з корундовими або кварцовими добавками — правильне рішення. Якщо це візки з металевими колесами, то тільки топінг з металевим наповнювачем. Після нанесення топінгу його потрібно відшліфувати, для чого використовуються ручні алюмінієві правила або спеціальні машинки.

До складу бетонного розчину, який застосовується в якості основного матеріалу для створення бетонної промислової підлоги, входить портландцемент. Одне з його основних властивостей — це усадка в процесі твердіння, що призводить до утворення тріщин. Причиною усадки є швидке висихання, тобто втрата вологи. Щоб цього уникнути, підлогу покривають спеціальним захисним лаком. Його наносять валиком або розпилювачем. Зверніть увагу, що всі захисні заходи проводяться з мінімальним інтервалом між собою. Найчастіше слідом за шлифовщиками по ділянках відразу йдуть лакувальники.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 275; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.007 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь