Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Адміністративно-правове регулювання шляхового господарства



Шляхове господарство - це виробничо-технологічний ком плекс організацій і підприємств шляхового господарства, призна чений для будівництва, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування, а також відповідних інженерних комуні кацій і споруд.

Рівні державного регулювання шляхового господарства України:

· Міністерство транспорту та зв'язку України.

· Державна служба автомобільних доріг України (Укравтодор) центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямову ється і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра транспорту та зв'язку України.

· Місцеві державні адміністрації.

· Органи місцевого самоврядування.

Основними завданнями Укравтодору є:

· підготовка пропозицій щодо формування державної еконо мічної, науково-технічної, інноваційної, інвестиційної, кадрової, соціальної та зовнішньоекономічної політики у сфері дорожнього господарства, забезпечення її реалізації, а також розроблення і впровадження стратегії розвитку дорожнього господарства;

· підготовка та організація виконання державних програм з питань забезпечення надійного і безпечного руху автомобільними дорогами загального користування, вдосконалення і розвитку до рожнього господарства;

· здійснення відповідно до законодавства державного регулю вання і контролю у сфері дорожнього господарства, державного управління автомобільними дорогами загального користування;

· організація будівництва, ремонту та утримання автомобіль них доріг загального користування, а також відповідних інженер них комунікацій і споруд (Указ Президента України від 19 січня 2002 р. № 50/2002 «Питання Державної служби автомобільних доріг України»).

Функціонування шляхового господарства є вельми важливим питанням діяльності держави. Це пов'язано насамперед із великим значенням автомобільних доріг взагалі. Йдеться про такі обстави ни, як:

· транспортне сполучення різних складових економіки України;

· підвищення ефективності торгівлі як усередині країни, так і в міжнародному спрямуванні;

· транзитна привабливість нашої держави з позицій вигідного географічного розташування;

· поява нових робочих місць на територіях, віддалених від промислово розвинених міст (за рахунок якісного транспортного сполучення, що базується на високій якості автомобільних доріг) тощо.

Загалом, автомобільні дороги - це дороги державного та міс цевого значення, які забезпечують внутрішньодержавні та міжна родні перевезення пасажирів і вантажів із урахуванням адміністра тивно-територіального поділу держави, з'єднують населені пункти і є складовою частиною єдиної транспортної системи держави.

Значним кроком уперед у справі належного державного регулю вання шляхового господарства стала поява Закону України від 8 ве ресня 2005 p. № 2862-IV «Про автомобільні дороги». Завдяки положенням зазначеного правового акта було встановлено, що автомобільні дороги загального користування перебувають у державній власності і не підлягають приватизації.

До міжнародних автомобільних доріг належать дороги, що суміщаються з міжнародними транспортними коридорами та/або входять до Європейської мережі основних, проміжних, з'єдну вальних автомобільних доріг і відгалужень, мають відповідну міжнародну індексацію і забезпечують міжнародні автомобільні перевезення

До національних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що суміщені з національними транспортними коридорами і не належать до міжнародних автомобільних доріг, та автомобіль ні дороги, що з'єднують столицю України - місто Киш, адмініст ративний центр Автономної Республіки Крим, адміністративні центри областей, місто Севастополь між собою, великі промислові і культурні центри з міжнародними автомобільними дорогами

До регіональних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують дві чи більше областей між собою, автомо більні дороги, що з'єднують основні міжнародні автомобільні пункти пропуску через державний кордон, морські та авіаційні порти міжнародного значення, найважливіші об'єкти національної культурної спадщини, курортні зони з міжнародними та національ ними автомобільними дорогами

До територіальних автомобільних доріг належать автомо більні дороги, що з'єднують адміністративні центри Автономної Республіки Крим та областей з адміністративними центрами ра йонів, містами обласного значення, міста обласного значення між собою, а також автомобільні дороги, що з'єднують з дорогами державного значення основні аеропорти, морські та річкові порти, залізничні вузли, об'єкти національного і культурного надбання та курортного і природно-заповідного фонду, автомобільні пунк­ти пропуску міжнародного та міждержавного значення через державний кордон.

До обласних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують адміністративні центри районів між собою та адміністративними центрами сільських населених пунктів району, залізничними станціями, аеропортами, річковими портами, пунк тами пропуску через державний кордон і місцями відпочинку.

До районних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують адміністративні центри сільських населених пунктів з іншими населеними пунктами у межах району, інші на селені пункти між собою, з підприємствами, об'єктами культури, іншими дорогами загального користування.

Прикладами міжнародних автомобільних доріг є: Київ - Одеса (номер дороги М-05, протяжність - 453,3 км) чи Київ- Ковель-Ягодин (номер дороги М-07, протяжність - 486,5 км). Своєю чер гою, прикладом національної автомобільної дороги є Дніпропет ровськ - Миколаїв (номер дороги Н-11, протяжність 239,6 км). І, насамкінець, регіональні автомобільні дороги представлені, для прикладу, дорогою Житомир - Попільня - Сквира - Володарка (номер дороги - Р-18, протяжність - 149,1 км) (постанова Кабі нету Міністрів України від 24 червня 2006 р. № 865 «Про затвер дження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення»).

Національне агентство з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 223; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь