Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


МІЖНАРОДНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСТИТЕТ



ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОГО ТА МІЖНАРОДНОГО ПРАВА

« ЗАТВЕРДЖУЮ »

Ректор університету

проф._______А.Ф. Крижановський

«___»_____________2012 р.

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ЩОДО ВИКОНАННЯ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ,

ДЕРЖАВНИХ ЕКЗАМЕНІВ

 

Для спеціальності 8.03040 1 01 « Правознавство »

 

Розглянуто та схвалено на засіданні кафедри конституційного права та державного управління

Протокол № 3 від 01 жовтня 2012 р.

завідувач кафедри, к.ю.н., доцент Кравцов Д.В.

 

Розглянуто та схвалено на засіданні кафедри цивільного та господарського права і процесу

Протокол № 5 від 16 листопада 2012 р.

завідувач кафедри, д.ю.н., професор Кізлова О.С.

 

Розглянуто та схвалено на засіданні кафедри кримінального права, процесу та криміналістики

Протокол № 3 від 22 жовтня 2012 р.

завідувач кафедри, д.ю.н., професор Берназ В.Д.

Одеса – 201 2

ЗМІСТ

Вступ…………………………………………………………………………………..3

1. Зміст програми державного іспиту…………………………………….............8

1.1. Зміст програми державного іспиту з дисципліни «Способи забезпечення виконання зобов’язань»……………………………………………...8

1.2. Зміст програми державного іспиту з дисципліни «Проблеми сучасного кримінального права України»……………………………………………….……10

1.3. Зміст програми державного іспиту з дисципліни «Адміністративне судочинство в Україні»……………………………………………………………..13

 

2. Питання до державного іспиту………………………………………………..18

2.1. Питання до державного іспиту з дисципліни «Способи забезпечення виконання зобов’язань»………………………...…………………………………..18

2.2. Питання до державного іспиту з дисципліни «Проблеми сучасного кримінального права України»…………………………………………………….20

2.3. Питання до державного іспиту з дисципліни «Адміністративне судочинство в Україні»……………………………………………………….…….22

3. Критерії оцінювання знань студентів за результатами державного іспиту………………………………………………………………………………..25

4. Рекомендована література……………………………………………………..27

4.1. Рекомендована література з дисципліни «Способи забезпечення виконання зобов’язань»………………………...…………………………………..27

4.2. Рекомендована література з дисципліни «Проблеми сучасного кримінального права України»…………………………………………………….32

4.3. Рекомендована література з дисципліни «Адміністративне судочинство в Україні»……………………………………………………………..40

ВСТУП

Програма вивчення дисципліни «Способи забезпечення виконання зобов’язань», «Проблеми сучасного кримінального права України», «Адміністративне судочинство в Україні» складена відповідно до місця та значення дисципліни за структурно-логічною схемою, передбаченою освітньо-професійною програмою підготовки магістра спеціальність 8.03040101 «Правознавство», і охоплює всі змістовні модулі, визначені анотацією для мінімальної кількості годин, передбачених стандартом.

Проблема невиконання чи неналежного виконання зобов’язань не є новою в цивільному праві, але з прийняттям Цивільного кодексу України, що набрав чинності 1 січня 2004 року, правове регулювання зобов’язальних правовідносин набуло певних змін. Нинішні умови ринку потребують на встановлення надійних економічних стосунків між суб’єктами господарювання, нагальною є потреба в розвитку економічних зв’язків, які б були певним чином забезпечені і захищені від невиконання.

Сутність забезпечення виконання зобов’язань складається з того, щоб при невиконанні боржником в строк або іншому неналежному виконанні зобов’язання боржником зобов’язання у кредитора виникло додаткове до права стягнення збитків можливість іншими заходами майнового примусу стимулювати боржника до виконання дій, що складають об’єкт зобов’язання.

 Представлена учбова дисципліна дає можливість поглибити знання щодо питань цивільного права України, зокрема його спеціальних правових інститутів – способів забезпечення виконання зобов’язання.

З огляду на зазначене, засвоєння програми курсу набуває вельми важливого значення. Його метою є аналіз діючого законодавства України, що регламентує конкретні способи забезпечення виконання зобов’язань. Викладений у цьому порядку курс сприятиме більш поглибленому вивченню окремих положень оновленого на базі Цивільного кодексу України цивільного права, які мають не тільки теоретичне, але й практичне значення. 

 В процесі викладання зазначеної учбової дисципліни та її самостійного вивчення студентами вирішуються завдання відпрацювання навичок застосування в практичній діяльності отриманих знань та норм цивільного права до рішення конкретних задач в сфері зобов’язальних відносин, а також засвоєння теоретичних положень науки цивільного права та норм цивільного законодавства.

 В матеріалах до теоретичних семінарів включаються питання, що рекомендуються для обговорення. Питання, на які необхідно звернути особливу увагу студентів через їх складність, або неоднозначність правозастосовчої практики визначає викладач. Теоретичні семінари можуть проводитися у вигляді “круглого столу”, наукових обговорень, конференцій, диспутів тощо в окремих групах, між групами або в іншій формі на розсуд викладача. З метою залучення студентів до самостійної роботи над науковими та законодавчими джерелами, судовою практикою з тим, в процесі підготовки до практичних занять їм може бути доручена підготовка доповідей, рефератів. На розгляд теоретичних питань та проведення дискусій час виділяється викладачем.

 Основними видами учбових занять по курсу «Способи забезпечення виконання зобов’язань» є лекції, практичні заняття, передбачається також самостійна робота студентів.

 «Проблеми сучасного кримінального права України» є навчальною дисципліною, що підлягає вивченню у вищих навчальних закладах юридичного профілю, яка набуває особливого значення на етапі докорінних змін у кримінальному законодавстві, в умовах реформування системи кримінальної юстиції. Предметом даної дисципліни є проблемні питання сучасного кримінального права України щодо визначення, соціального призначення кримінального права, його джерел, принципів та функцій кримінального права та кримінального закону, поняття та структури кримінально-правової норми, вчення про злочин, кримінальну відповідальність та кримінально-правові заходи, побудови Особливої частини КК України та кримінально-правової охорони окремих суспільних відносин.  

Опанувати відповідний навчальний матеріал найбільш ефективно можна лише звертаючись до положень загальної теорії права та держави; конституційного, цивільного, адміністративного, кримінально-процесуального права; міжнародних правових документів з кримінально-правових питань; суміжних наук (кримінології, юридичної психології, судової психіатрії); постанов Пленуму Верховного Суду України.

Труднощі з вивчення цього навчального курсу обумовлені тим, що кримінально-правова наука та доктрина знаходяться у стані переосмислення принципових проблем, а вітчизняне кримінальне законодавство докорінно реформується. Це обумовлює відсутність підручників, що відповідали б актуальному стану досліджень найбільш проблемних науково-теоретичних та науково-практичних питань, а також узагальнення судово-слідчої практики. Ця обставина суттєво впливає на особливості самостійної дослідницької роботи студентів, тобто вимагає критичного ставлення до змісту більшості підручників, монографій і статей.

Ретельне вивчення теорії та основних положень з актуальної проблематиці кримінального права повинно сформувати у студента денного відділення чітке уявлення щодо сучасного стану науки кримінального права, кримінально-правової доктрини та кримінального законодавства; уміння самостійно працювати з довідковими правовими системами, нормативними актами, спеціальними джерелами, виявляти та аналізувати проблемні аспекти кримінального права.

Під час вивчення курсу «Проблеми сучасного кримінального права України» студенти денного відділення повинні приймати участь у аудиторних заняттях (лекції та семінарські заняття), а також виконувати запропонований обсяг самостійної роботи. Студенти денного відділення мають переглядати періодичну юридичну літературу, зокрема, журнали «Право України», «Юридична Україна», «Вісник Верховного Суду України», «Прокуратура. Людина. Держава», «Кримінальне право України», також слід звертатися до електронних фахових видань «Форум права», «Часопис Академії адвокатури України», ознайомлюватися з виданнями, присвяченими проблемам кримінального права Російської Федерації, зокрема, «Уголовное право», «Вестник Московского государственного университета», «Известия ВУЗов: Правоведение». В цих науково-теоретичних та науково-практичних виданнях публікують наукові статті провідних науковців, ознайомлення з якими сприятиме кращому опануванню навчального матеріалу. Опанувати актуальну кримінально-правову проблематику допоможуть монографії та новітні дисертаційні дослідження, виконанані в Україні. Під час вивчення навчального матеріалу з дисципліни «Проблеми сучасного кримінального права України» необхідно звертатися до порівняльного аналізу відповідних проблем кримінального законодавства України з кримінально-правовими положеннями  іноземних держав, намагатися висловлювати власні думки щодо полемічних положень кримінально-правової науки та доктрини, критично підходити до нормативного матеріалу. Вивчення курсу «Проблеми сучасного кримінального права України» передбачає проходження модульного контролю та рубіжного контролю з усього курсу у формі іспиту (у сьомому семестрі).

Предметом вивчення дисципліни «Адміністративне судочинство в Україні» є діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення публічно - правових спорів у сфері управлінської діяльності.

Основна мета викладання навчальної дисципліни «Адміністративне судочинство в Україні» полягає у здобутті студентами комплексних знань про процесуальну складову адміністративної юстиції в Україні – адміністративне судочинство (адміністративний процес) з врахуванням того, що цей різновид судочинства є новим для правової системи України і має свої суттєві відмінності від інших видів позовного судочинства – цивільного та господарського.

Специфіка адміністративного судочинства обумовлена, у першу чергу, його предметом – публічно-правовими спорами у сфері управлінської діяльності. Необхідність ефективного вирішення таких спорів обумовила запровадження в адміністративному судочинстві принципу офіційного з'ясування всіх обставин у справі та низки правових пільг для невладної сторони для надання їй можливості, не дивлячись на фактичну нерівність з суб’єктом владних повноважень, ефективно захищати свої права та законні інтереси в адміністративному процесі.

Вивчення даної дисципліни передбачає також і опанування студентами судової практики щодо застосування адміністративно-процесуальних норм, зокрема стосовно визначення адміністративної юрисдикції, підсудності адміністративних справ.

Міждисциплінарні зв'язки: «Адміністративне судочинство в Україні» вивчається після дисциплін „Судові та правоохоронні органи України”, „Адміністративне право”, „Адміністративна відповідальність”.

Мета державного іспиту – з'ясування рівня якості підготовки, теоретичних знань, умінь та практичних навичок фахівців даного профілю, які будуть виконувати типові функції у сфері професійної діяльності.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 229; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь