Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Місце соціальної реклами у системі масових комунікацій.



 

Реклама - це багатокомпонентне соціально-економічне явище. Вона має широкий соціальний контекст у всьому різноманітті зв'язків: економічних, політичних, моральних, релігійних, моральних.

 

Рекламна комунікація служить рекламістові основний інформативною базою для керівництва в умовах розвитку ринкових відносин та зміцнення економічних зв'язків у процесі створення конкретного рекламного продукту.

 

Реклама надає багатоплановий вплив на людину, її подання, поведінки та оцінки. Її вплив може носити як прямий, так і непрямий характер.

 

Реклама використовується для інформування суспільства про нововведення, покликаних забезпечити життя людини більш комфортним та зручним, що пов'язано зі створенням нових товарів і послуг. Вона може застосовуватися для вирішення практичних завдань збільшення прибутку фірм і для реалізації визначених стратегічних маркетингових цілей виробників 4.

 

Реклама надає опосередкований вплив на формування думок на поведінку людей, суспільної свідомості. Опосередкований характер впливу реклами проявляється як через міжособистісне спілкування, що відтворює рекламні ідеї в більш довірчою формі обміну особистим досвідом, так і через масові уявлення (норми, традиції, стереотипи), прийняті в суспільстві.

 

Реклама впливає на людину з давніх часів. Але своє предметне перевага - багатотиражні, здатність одночасно впливати на великі розосереджені аудиторії, тобто виступати як масове вплив, - вона змогла реалізувати з виникненням ринку виробників, ринку інформаційних засобів - носіїв реклами і ринку споживачів рекламованих товарів і послуг.

 

Реклама є особливою формою комунікації. Процес комунікації реалізує найбільш загальні завдання, такі наприклад, як інформувати про події та факти суспільного життя, розвивати контакти між людьми, керувати процесом спілкування. Крім цього, реклама вирішує і свої приватні завдання: створює задані образи переконує споживача у необхідності і можливості придбати той чи інший товар, формує в нього бажання купити рекламований товар, ненав'язливо і ефективно.

 

Взаємодія суспільства і реклами виявляється двоєдиним процесом: суспільство розвиває і інтенсифікує рекламну діяльність, а рекламні технології, у свою чергу, дають відповідний стимул соціально-економічному розвитку суспільства.

 

Належність реклами до системи комунікацій визначається різними функціями, які виконує реклама. З точки зору комунікації рекламу можна визначити як контрольоване вплив, який чиниться певним рекламодавцем за допомогою засобів масової комунікації.

 

Реклама (франц. гeс l аmе "реклама", лат. Гес l а m азі "кричати, вигукувати") як вид діяльності входить у сферу суспільних зв'язків та відносин. Ще перші носії прообразу реклами в доісторичний період ставили завдання стимулювати попит. Ця основне завдання реклами залишилася незмінною до цих пір.

 

Сучасна людина все своє життя «охоплюється» рекламою, а сама реклама стала сьогодні дуже різноманітною і має видове, жанрове, технологічне, інструментальне та функціональну відмінність. У рекламному світі нині перетинаються соціальні, культурні, економічні, екологічні, політичні, правові та ін аспекти життєдіяльності людини. Ми сьогодні вже приймаємо рекламу як очевидне (хоча і не завжди бажане) явище специфічної культури.

 

Результат впливу реклами на соціум сьогодні вже не обмежується регулюванням споживчої поведінки людей і динаміки попиту на товари і послуги. Вона несе в собі і певну культуру, і певний набір знань. Особливо сильно впливає реклама на дитячу свідомість. На дітей реклама надає навіть більшою мірою освітньо-пізнавальне вплив, ніж власне рекламне.

 

Реклама є особливим видом соціальної комунікації, здійснюваної за допомогою обміну діями породження та інтерпретації спеціально створених текстів та візуальних матеріалів. Рекламний текст (слоган), малюнок, нанесені на паперовий носій або існуючі в аудіовізуальному вигляді, представляють собою мотивоване цілісне, змістовно-смисловий, ієрархічно організований знакова освіту.

 

Він є і одиницею спілкування і культурним об'єктом, зафіксованому на носіях. Представляючи певну соціальну реальність, реклама являє собою набір найбільш вживаних зразків поведінки, діяльності, спілкування, взаємодії 5.

 

Реклама оперує інституційована формами суспільної свідомості. Поміщаючи певні знакові системи в рекламне вимір, що включає в себе простір, де одночасно присутня і рекламний матеріал і об'єкт впливу, рекламодавець транслює в цей простір моделі поведінки і взаємодії.

 

Це синтезоване простір впливає на спосіб мислення і спосіб дії людей. У подальшому на іншому рівні ці моделі поведінки і взаємодії знову створюють інституційована форми. За допомогою залучення людей до процесу споживання товарів і послуг відбувається включення людей у ​​соціальні відносини.

 

В умовах розвитку в Росії ринкової економіки адекватної їй інфраструктури, реклама набуває важливого соціально-економічне значення. Рекламний ринок сьогодні - важлива сфера національної економіки, основне джерело фінансування засобів масової інформації, одна зі складових культурного життя суспільства.

 

Крім того, рекламний ринок є частиною інформаційної системи суспільства, а інформація і технології впливу на масову свідомість є сьогодні одними з ключових факторів розвитку суспільної системи.

 

Науковий підхід до вивчення реклами вимагає розгляду реклами як однієї з форм людських комунікацій. Формування взаємозв'язку, спроба налагодити канали спілкування рекламодавця з його аудиторією є її сутністю. В іншому випадку реклама сприймається з формального боку як нагромадження різноманітних і численних рекламоносіїв і каналів їх передачі. При такому підході реклама безсистемна і, як результат, неефективно реалізується на практиці.

 

Процес комунікації реалізує найбільш загальні завдання, такі наприклад, як інформувати про події та факти суспільного життя, розвивати контакти між людьми, керувати процесом спілкування.

 

Взаємодія суспільства і реклами виявляється двоєдиним процесом: суспільство розвиває і інтенсифікує рекламну діяльність, а рекламні технології, у свою чергу, дають відповідний стимул соціально-економічному розвитку суспільства


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 292; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь