Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Газетно-журнальні жанри реклами. Їх характеристика.



Жанри реклами у пресі. Для креатора і рекламодавця – це важливий інструментарій в донесенні комерційної ідеї, суті товару/послуги. У сучасній рекламній практиці застосовується велике розмаїття жанрів і форм:

Біжучий рядок – інформаційно-комерційна смужка, що включає в себе назву фірми, салоган, або дуже коротку інформацію (і реквізити), телефон чи телефон/факс. Маже розміщуватися внизу або вгорі сторінки, між полосами, в телевізійній програмі тощо. Один з небагатьох жанрів, що перекочував з телебачення у пресу, тоді, як правило, останнє взяло на своє оснащення всі газетно-журнальні форми. У зв’язку з цим газетний рядок можна же називати „живим” рядком. Постійно цей жанр використовує відома газета „Факты и комментарии”.

Прайс-лист – подає назву товару, ціну і реквізити (телефони, назву, адресу газету чи журналу) та фірму код її, за якими у певному місці можна знайти організацію-реалізатора. У виданнях прайс-листи займають від кількох до десятків сторінок, особливо у ділових газетах. А відоме видання „Бизнес” навіть відокремило прайс-листи в окремий журнальчик-додаток. Прайс-листи є великою підмогою для малого і середнього бізнесу, в цілому для комерційної діяльності.

ПРАПОРЕЦЬ (КУТНИЧОК) - навскісні смужки сторінки, що вміщують товарний знак (логотип), слоган або коротку інформацію та реквізити. Можуть бути у фірмово-стильовому обрамленні (колір тощо). Є жанром підвищеної уваги, оскільки незвично розміщені, нетрадиційною формою.

МАНЖЕТ – являє собою „блочок” (квадратик) з назвою фірми або товару чи дуже короткою інформацією (слоганом) і реквізитом. Інколи з кольором чи іншими елементами фірмового стилю. Розміщується збоку від назви видання, обабіч чи зверху.

КАУК – рекламна стрічка зі слоганом, товарним знаком (логотипом), короткою інформацією та реквізитами з елементами фірмового стилю, розміщена над назвою газети чи журналу. Має також підвищене привертання уваги.

ОГОЛОШЕННЯ – представляє предмет рекламування вербально (текстом) з елементами фірмового стилю. До рекламного оголошення обов’язково входять: слоган, товарний знак, опис товару/послуги/фірми, реквізити тощо. Є одним з найважливіших і найпоширеніших жанрів прес-реклами. Важко знайти видання, яке б не використовувало рекламне оголошення.

ПОВІДОМЛЕННЯ – подає рекламований предмет візуально (зображально) з елементами оголошення. Головне в цьому жанрі – розкриття суті пропонованого товару чи послуги за допомогою зображення. Візуально-ілюстративне наповнення є одним з найефективніших жанрів реклами, особливо у журналах.

ШОТ, "ОСТРІВ”, "СТРІЧКА" – це різновид або рекламного оголошення, або повідомлення .

Шот – коротка форма, найчастіше рекламного оголошення, рідше повідомлення. Інакше кажучи, маленькі рекламні форми. Іноді їх називають блочною рекламою. Часом навіть вкладки можуть бути у вигляді шотів-повідомлень чи шотів-оголошень.

„Острів” – також може бути оголошенням, повідомленням і навіть імідж-модулем, оскільки це є форма розміщення рекламного матеріалу посередині інформаційного або редакційного. Також практикується реклама у вигляді „півострова”, „заплатки”, які відповідно займають частини сторінки (заплатка найменшу), нагадуючи географічні поняття (звідки й назва). Коштують вони дорожче, ніж звичайна реклама, тому що привертають більшу увагу.

"Стрічка" – оголошення чи повідомлення в газеті або журналі, розміщене на увесь „підвал” (на всю ширину). Одна з найсильніших позицій шпальти, своєрідний „якір уваги”.

ІМІДЖ-РЕКЛАМА (ІМІДЖ-МОДУЛЬ) – представляє фірму чи товар цікавим і потужним образом у фірмово-стильовому обрамленні. Для неї характерними є наявність образу, слогана, товарного знаку (бренда) і колористики.

ПОСТЕР – це, інакше кажучи, плакат, але, як правило, у журналі. У газетах фактично не застосовується. Це теж той рідкісний випадок, коли жанр друкованої реклами перекочував до періодичної. Постери, як правило, мають іміджевий характер. Інколи вони доповнюються календарем, гороскопом тощо. Мають, звісно, підвищений інтерес. Часом їх виймають і розміщують на стіні і т. д. Вже згадувана вкладка також може бути постером. Величина плакату збігається з форматом видання.

Комбіновані форми

РУБРИЧНА РЕКЛАМА – коротка комерційна інформація про товар/послугу (рідше фірму), розміщена у тематичних розділах (або по видах інтересів, діяльності) видання. Дана форма реклами забезпечує високий відсоток грошових надходжень (до 80%) і є зручною для читачів, замовників і видань.

АДВЕТОРІАЛ – (гібрид) середній між інформацією і рекламою. Фактично, стаття інформаційно-комерційного характеру про фірму, товар/послугу чи заходи, розміщено в розділі редакційних матеріалів підвищеної читабельності. Тобто, справжній адветоріал, який у нашій практиці зустрічається рідко, має жанротворчі елементи і реклами, і журналістики.

АНТРЕФІЛЕ – замітка чи невелика стаття, що подає комерційну інформацію про товар/послугу/фірму/ярмарок тощо і розміщена в розділі комерційної пропаганди. Іноді – без заголовка і без підпису.

Примітка: І антрефіле і адветоріал можуть мати елементи фірмового стилю (товарний знак, шрифт, колір тощо).

До комбінованих форм реклами відносяться також вкладки, ароматизовані смужки, співаючі і музичні сторінки та інше

Жанри за ін. дослідником:

Рекламне оголошення – це розміщене в періодичному друці рекламне звернення, яке, як правило, містить мінімум інформації і реквізити фірми. До оголошення такого роду часто додається бланк-замовлення.   

Розширене рекламне оголошення відрізняється детальнішим інформуванням про товар (послузі), може бути ілюстрованим. 

Рекламна замітка – жанр, що нагадує розширене рекламне оголошення, але з «новинною» установкою: рекламна замітка, як і класична журналістська замітка, повинна оперативно сповіщати споживачів про новини, пов'язані з товаром (послугою) або фірмою.

Рекламна стаття – жанр, запозичений із групи аналітичних журналістських жанрів, а тому претендує на аргументоване переконання споживача в необхідності придбання товару (послуги).

Рекламна інтерв'ю – цей жанр найчастіше використовується в політичній рекламі в цілях створення позитивного іміджу політика. У цілях комерційної реклами інтерв'ю зазвичай береться у відомої особи, що рекомендує споживачам скористатися тим або іншим товаром (послугою).

 

43 . СПЕЦИФІКА РЕКЛАМИ НА РАДІО. Ефективність радіореклами залежить від правильного вибору часу і місця появи ролика в ефірі. Зараз FM частоти заповнені всілякими станціями, тематична спрямованість яких дуже і дуже різна. Тому, перш ніж помістити свою рекламу, бажано вивчити інформацію про станції, дізнатися формат мовлення, сітку виходу і рейтинг програм, з'ясувати портрет аудиторії. І лише після цього можна складати оптимальну сітку мовлення вашого рекламного ролика. Підраховано, що мінімально ефективна протяжність рекламної сітки – 4 тижні, тобто, заради прогнозованого ефекту слухач повинен цілий місяць, з певною регулярністю, чути Вашу рекламу.

Достоїнства реклами на радіо. Можна відзначити безперечну перевагу радіореклами - порівняно низький рівень вартості виробництва і розміщення. Автор, що створює рекламу для трансляції в ефірі, не може сховатися за різні спецефекти або хитромудрий оригінальний шрифт. Радіо заставляє "писати краще", зважуючи буквально кожне слово, витрачати час на пошук інтонацій, акцентів і пауз. Тобто, не дивлячись на свою "традиційність", "повсякденність", радіо реклама володіє унікальними характеристиками, які роблять його унікальним засобом заявити про себе. Радіо програми, як правило, орієнтовані на смаки певної аудиторії, і в цьому сенсі є спеціалізованим засобом реклами. Радіо звучить людським голосом, розмовляючи з кожним із нас один на один. Інакше кажучи, важливою рисою будь-якого радіозвернення є наявність рис особистого звернення або особистого спілкування.

Таким чином:

• Реклама на радіо дає добрі результати навіть для відносно невеликого бізнесу.

• Дозволяє впливати на певний тип аудиторії. 

• Дає можливість просто швидко і недорого виготовити і розмістити Вашу рекламу.

• Доносить рекламу до людей активних, таких, що переміщаються. Це дозволяє, наприклад, працівникам роздрібної торгівлі буквально "витягувати клієнтів із машин". 

• Один із найбільш інтимних засобів масової інформації. І це дуже коштовна для рекламодавця якість.

• Прекрасно створює довкола подій (відкриття нового магазина, розпродаж, спеціальні пропозиції) атмосферу урочистості та актуальності. 

• Дозволяє вносити зміни як у текст реклами, так і в сітку її звучання в ефірі. • Радіоаудиторія зазвичай дещо молодша, ніж типові читачі газет, і тому більш охоче купує нові товари і послуги.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 416; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь