Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Методика складання звіту про фінансові результати.



Основною формою звітності є балансовий звіт, який має власну структуру, відмінну від простої копії залишків на рахунках, але побудовану відповідно до принципів і групувань, зазначених у плані рахунків. Другою основою формою звітності є звіт про прибутки та збитки, також розроблений на основі вимог міжнародних стандартів з урахуванням національних особливостей. Основні форми звітності доповнюються набором додаткових форм, пристосованих до потреб конкретних користувачів. Усі категорії користувачів зацікавлені в наявності звітності, яка б передбачала: вірогідність та зіставлюваність інформації; сприйнятність для широкого кола споживачів інформації; наявність чітких коментарів та фінансової звітності. Основна фінансова звітність – це звітність, що використовується більшістю користувачів для отримання інформації про фінансовий стан і діяльність банку, яка необхідна при прийнятті економічних рішень. До фінансової звітності належать звіти: балансовий, про прибутки та збитки, примітки та інші звіти, що розшифровують окремі статті основних форм, а також пояснювальні матеріали. Фінансові звіти відображають вплив операцій та інших подій на фінансовий стан банку, групуючи їх в широкі класи у відповідності до їх економічних характеристик. Ці класи називаються елементами фінансових звітів. Активи, зобов’язання та власний капітал є елементами, які безпосередньо пов’язані з виміром фінансового стану, відображеним у балансовому звіті, а доходи і витрати – у звіті про прибутки та збитки. Як правило, дані у фінансовій звітності, окрім поділу на групи валют, наводяться окремо за резидентами України. Розглянемо основні елементи балансового звіту комерційних банків. Актив – це ресурс, що контролюється банком як результат минулих подій, використання якого, ймовірно, сприятиме в майбутньому зростанню економічної вигоди. Зобов’язання – це теперішнє зобов’язання банку, що виникає з його минулої діяльності, розрахунок за яким повинен закінчитися відтоком із банку ресурсів, які уособлюють економічні вигоди. Балансовий звіт (місячний) надається електронною поштою комерційним банкам – юридичними особами на рівні області регіональним управління НБУ. Балансовий звіт формується на основі інформації, що міститься в синтетичних рахунках і є дзеркальним відображенням фінансового стану банку, включає активи, зобов’язання та акціонерний капітал на конкретну дату. Балансовий звіт банку можна представити у вигляді рівняння: Активи=Зобовязання+Капітал .

21. Документи, які необхідні для укладання кредитного договору під заставу векселів

Надання банком кредитів під заставу векселів є кредитною операцією і здійснюється на загальних принципах банківського кредитування. Під забезпечення кредиту приймаються векселі, що видані лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги. Як правило, векселі приймаються банком як додаткове забезпечення. Векселі подаються пред’явникові у заставу з реєстром пред’явлених у заставу векселів, у двох примірниках. На векселях пред’явник може виконати заставний, повний або бланковий індосамент (індосамент на пред’явника). Вид індосаменту встановлюється договором про заставу. Документи: лист-прохання про надання кредиту - додаток; лист на переказ коштів з зазначеними реквізитами та призначення платежу; «Паспорт позичальника» - додаток; картку зі зразками підписів, завірену нотаріально (для клієнтів інших банків); довідка Мінстату про коди (копія); Статут, завірений нотаріально (для клієнтів інших банків); Засновницький договір, завірений нотаріально (для клієнтів інших банків); копія свідоцтва про реєстрацію; копія свідоцтва платника ПДВ; паспорт директора фірми (копія, знімає працівник кредитного відділу); довідка про відсутність кредитної заборгованості в обслуговуючих банках; банківська роздруківка руху та залишків на р/р за останні 6 міс.; баланс (ф.№1) та звіт про фінансові результати (ф.№2) на останню звітну дату; розшифровку статей останнього балансу: основні кошти, статутний капітал, спеціальні фонди та цільове фінансування, кредити банків, обов’язково статті «Дебіторська заборгованість», «Кредиторська заборгованість» (за основними дебіторами та кредиторами) з вказанням дати виникнення та умов погашення заборгованості (у вигляді додаткової довідки); баланс (ф.№1) та звіт про фінансові результати (ф.№2) на дві останні річні дати (після видачі кредиту баланс (ф.№1) та звіт про фінансові результати (ф.№2) надаються щоквартально); Декларації про прибуток підприємств на останню звітну дату та кожного наступного кварталу, копії з мокрою печаткою; останній аудиторський звіт; контракт під кредитну угоду.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 230; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь