Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Класи виробничих приміщень за ступенем небезпеки
ураження електричним струмом (за ПУЭ-87 [30)]
Залежно від наявності умов, що підвищують небезпеку дії електричного струму на людину, всі приміщення поділяють на такі класи: 1. Приміщення без підвищеної небезпеки характеризуються відсутністю умов, що створюють “підвищену небезпеку” (див. п. 2) або “особливу небезпеку” (див. п. 3). 2. Приміщення із підвищеною небезпекою характеризуються наявністю в них однієї з наступних умов, що створюють підвищену небезпеку: · вологості (відносна вологість повітря перевищує 75 %); · струмопровідного пилу; · струмопровідної підлоги (металеві, земляні, залізобетонні); · високої температури (вище +35оС); · можливості одночасного дотику людини до металоконструкцій будівель, що мають з’єднання із землею, з одного боку, і до металевих корпусів електрообладнання – з іншого. 3. Особливо небезпечні приміщення характеризуються наявністю в них однієї з умов, що створюють особливу небезпеку: · особливої вологості (відносна вологість близька до 100 % − стеля, стіни, підлога і предмети в приміщенні покриті вологою); · хімічно активним або органічним середовищем (що руйнує ізоляцію і струмопровідні частини електрообладнання); · одночасно двох або більше умов підвищеної небезпеки (п.2). Додаток 8 Вимоги ГОСТ 12.2.007.0-75 [33] За способом захисту людини від ураження електричним струмом встановлено п’ять класів електротехнічних виробів: 0, 0І, І, ІІ, ІІІ. До класу 0 віднесені вироби, що мають по крайній мірі робочу ізоляцію і не мають елементів для заземлення, якщо ці вироби не віднесені до класу ІІ або ІІІ. До класу 0І віднесені вироби, які мають по крайній мірі робочу ізоляцію, елемент для заземлення і провід без жили для заземлення для приєднання до джерела живлення. До класу І віднесені вироби, що мають по крайній мірі робочу ізоляцію і елемент для заземлення (занулення). Якщо такий виріб має провід для приєднання до джерела живлення, то цей провід повинен мати жилу для заземлення і вилку з контактом, який заземлено. До класу ІІ віднесені вироби, що мають подвійну чи посилену ізоляцію і не мають елементів для заземлення. До класу ІІІ віднесені вироби, які не мають ні внутрішніх, ні зовнішніх ланцюгів з напругою понад 42 В. Вироби, що живляться від зовнішнього джерела, відносяться до класу ІІІ у тому випадку, якщо вони призначені до приєднання безпосередньо до джерела живлення з напругою не вище 42 В, а напруга холостого ходу джерела не перевищує 50 В. При використанні у якості джерела живлення трансформатора або перетворювача його вхідна та вихідна обмотки не повинні бути електрично пов’язані і між ними повинна бути подвійна або посилена ізоляція.
Додаток 9 Класифікація пожежа небезпечних зон у приміщеннях та зовнішніх установках за ПУЭ-86 [30]та НПАОП 40.1-1-32-01 [32] Пожежа небезпечною зоною зветься простір усередині або зовні приміщення, в межах якого постійно чи періодично знаходяться спаленні матеріали як при нормальному протікання технологічного процесу, так і при його порушеннях. Пожежа небезпечна зона класу П-I — простір у приміщенні, у якому-знаходиться горюча рідина, яка має температуру спалаху більше +61 град. С . Пожежа небезпечна зона класу П-II — простір у приміщенні, у якому можуть накопичуватися і виділятися горючий пил або волокна . Пожежа небезпечна зона класу П-IIa — простір у приміщенні, у якому знаходяться тверді горючі речовини та матеріали. Пожежа небезпечна зона класу П-III — простір поза приміщенням, в якому знаходяться горюча рідина, яка має температуру спалахнення понад +61 град. С або тверді горючі речовини. Клас середовища за межами вказаної 5-метрової зони слід визначати в залежності від технологічних процесів, які застосовуються в цьому середовищі. Зони в приміщеннях або за їх межами, в яких тверді, рідкі та газоподібні горючі речовини спалюються як паливо або утилізуються шляхом спалювання, не належать у частині їх електрообладнання до пожежонебезпечних зон. Зони в приміщеннях, у яких розташовані припливні вентилятори, що працюють із застосуванням рециркуляції повітря, або (і) витяжні вентилятори, які обслуговують приміщення з пожежонебезпечними зонами класу П-II, належать до пожежа небезпечних класу П-II. Зони навколо вентиляторів місцевих відсмоктувань, що обслуговують технологічні процеси з визначеними пожежа небезпечними зонами, належать у частині їх електрообладнання до того самого класу, що й зони, які вони обслуговують.
Додаток 10 |
Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 256; Нарушение авторского права страницы