Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Міністерства внутрішніх справ України



Державної податкової Адміністрації

України

 

Міністерства юстиції України

Р. №20/84/293/126/ 18/5

 

І Н С Т Р У К Ц І Я

Про порядок заповнення та подання документів первинного обліку злочинів, осіб, які їх вчинили, руху кримінальних справ

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Облік злочинів, осіб, які їх вчинили, кримінальних справ в органах прокуратури (включаючи і військові прокуратури), внутрішніх справ, податкової міліції та Служби безпеки України[1] здійснюється на підставі таких облікових документів: 

- статистична картка на виявлений злочин (форма 1);

- статистична картка про на­слідки розслідування злочину (форма 1.1);

- статистична картка про результати відшкодування матеріальних збитків та вилучення предметів злочинної діяльності (форма 1.2);

- статистична картка на особу, яка вчинила злочин (фор­ма 2);

- статистична картка про рух кримінальної справи (фор­ма 3);

- статистична картка на злочин, за вчинення якого особі пред'явлено обвинувачення (форма 4);

- єдиний журнал обліку злочинів, кримінальних справ і осіб, які вчинили злочини.

  Система показників у перелічених обліково-реєстраційних документах побудована на кримінально-правовій основі і спрямована на зміцнення законності при здійсненні обліку злочинів та їх розкриття.

Забороняється вносити в зазначені документи первинного обліку будь-які доповнення та зміни, оскільки вони єдині для всіх органів прокуратури та правоохоронних органів і можуть змінюватися і доповнюватися тільки за узгодженням з Генеральною прокуратурою України.

При заповненні документів первинного обліку (статистич­них карток, журналів, довідок) належить керуватися прави­лами реєстрації і обліку злочинів та осіб, які їх вчинили, ви­кладеними в Інструкції про єдиний облік злочинів та поло­женнями, які вказані в даній Інструкції.

2. На кожний злочин, особу, яка його вчинила, кримі­нальну справу, що підлягають обліку, прокурор, слідчий прокуратури або правоохоронних органів[2], а також працівник органу дізнання, які винесли постанову про порушення кримінальної справи чи інший про­цесуальний документ про прийняте рішення по суті, скла­дають документи первинного обліку за формами 1, 1.1, 1.2, 2, 3, 4 та особисто їх підписують.

Тільки у випадках, коли справа порушена судом з направ­ленням її для провадження досудового слідства або діз­нання, а також, коли справа надійшла з Служби безпеки України, підрозділів податкової міліції, військової прокуратури або навпаки для подальшого розсліду­вання, картку на виявлений злочин форми 1 заповнює і подає слідчий або працівник органу дізнання, який прийняв справу до свого провадження.

Статистичні картки заповнюються негайно після прийнят­тя рішення по вчиненому злочину та особі, яка його вчинила відповідно до чинного законодавства.

 Заповнені і підписані слідчим (працівником дізнання) картки підписуються також прокурором або його заступни­ком і тільки після цього можуть передаватися в прокуратурі працівнику правоохоронного органу, на якого покладена обліково-реєстраційна та статистична робота[3].

Слідчі після заповнення карток разом з кримінальною справою подають їх прокурору.

Працівник дізнання після заповнення і підпису карток по­дає їх начальнику правоохоронного органу для заповнення ним свого розділу, перевірки достовірності та повноти відоб­раження в них відповідних відомостей і підписання, а потім разом з кримінальною справою подає їх прокурору.

Документи первинного обліку, складені слідчим, перевірки і підписання начальником правоохоронного органу не потре­бують. Він заповнює і підписує тільки свій розділ цих облікових документів.

Картки, заповнені прокурором, підписуються тільки про­курором.

Слідчі та працівники дізнання  продовж  доби піс­ля прийняття рішення про злочин, особу, яка його вчинила, чи рішення по кримінальній справі повинні представити прокурору для підписання картки первинного обліку разом з кримінальною справою та копіями процесуальних доку­ментів відповідно до чинного законодавства.

Прокурори підписують картки після перевірки відповідності їх матеріалам кримінальних справ і при наявності по­даних до прокуратури, передбачених законом, копій проце­суальних документів. Якщо картки подаються без цих доку­ментів, прокурори зобов'язані вжити заходи для усунення порушень закону. При підписанні карток про­курори повинні перевірити відповідність даних у картках ма­теріалам кримінальної справи.

Підписані прокурором картки негайно передаються в про­куратурі безпосередньо працівнику з обліково – реєстраційної роботи.

Працівник з обліково-статистичної роботи зобов'яза­ний перевірити в картках правильність дублювання відомос­тей відповідних пунктів цифровими індексами, які розміщені в графоклітках з правого боку карток та правильність запов­нення даних, які відмічаються в картках за довідниками, зробити відповідні відмітки в документах первинного обліку. Протягом 24-х годин з моменту одержання карток у прокуратурі працівник з обліково-статистичної роботи повинен зробити в єдиному жур­налі обліку злочинів, кримінальних справ і осіб, які вчинили злочини[4], необхідні записи і направити облікові документи безпосередньо до обліково-реєстраційного підроз­ділу.

Обліково-реєстраційні підрозділи зобов'язані негайно вра­хувати всі надіслані і підписані прокурором документи пер­винного обліку і не мають права відкладати постановку на облік або виключати їх з обліку. У разі відсутності підпису прокурора або його заступника чи неможливості врахувати картку в зв'язку з неналежним її оформленням вона повертається для дооформлення через відповідного прокурора, з за­безпеченням контролю за її поверненням. В обліково-реєстраційних підрозділах повинен бути запроваджений облік карток повернутих для дооформлення. Відмінити облік карток може тільки про­курор, який їх підписав або прокурор вищого рівня.

3. Усі вміщені в документах первинного обліку інфор­маційні показники і уточнюючі їх додаткові дані необхідні для реєстрації, обліку злочинів і осіб, які їх вчинили, а та­кож для подальшого складання статистичної звітності правоохоронними органами про злочинність і заходів боротьби з нею, є пронумерованими.

У пронумерованих пунктах карток необхідні відомості або вписуються, або підкреслюються, а в розміщених з правого боку графоклітках, там, де це необхідно, дублюються цифро­вими індексами.

4. Статистичні картки залежно від форми склада­ються з розділів: форми 1 з 2-х, форми 1.1 з 3-х, форми 1.2 з 2-х, фор­ми 2 з 3-х, форми 3 з 2-х, форми 4 з 3-х розділів.

Розділ 1 усіх карток заповнюється у відповідних пунктах працівником з обліково-статистичної роботи правоохоронного органу і працівником обліково-реєстра­ційного підрозділу.

Пункти 1, 2 і розділ 2 усіх карток за­повнюються прокурорами, слідчими або працівниками діз­нання на підставі фактичних даних, які містяться у кримі­нальній справі.

Розділ 3 карток форми 1.1, 2, 4, у тому числі і у справах органів прокуратури, заповнюється начальником правоохоронного органу на підставі необхідної інформації про конкретний злочин, яка знаходиться в його розпорядженні.

У розділі 2 статистичних карток пункти, які відмічаються за довідниками також заповнюються особою, яка веде розслі­дування справи або вирішила матеріал.

У картках форм 1.1, 2 передбачені пункти, в які вносяться дані про військовослужбовців, оскільки кри­мінальні справи по обвинуваченню осіб у вчиненні за участю військовослужбовця за межами військової частини одного або кількох злочинів, що не є військовими, розслідуються за під­слідністю територіальними слідчими органами[5].

Кожний розділ обліково-реєстраційних документів підпи­сується особою, яка його заповнила.

Порядок відображення в обліково-реєстраційних доку­ментах необхідних шифрів і цифрових індексів встановлюєть­ся у типовій програмі математичного забезпечення їх об­робки.

5. При заповненні документів первинного обліку відпо­віді на поставлені питання повинні точно відповідати наяв­ним матеріалам і ясно відображати суть справи. Дописування і виправлення в картках здійснюються особами, які їх під­писали.

Необхідні записи в них повинні виконуватись ручкою, роз­бірливо і без скорочень. При цьому прізвище, ім'я та по бать­кові особи, яка вчинила злочин, записуються друкованими лі­терами.

Прізвища осіб, які підписали документи первинного облі­ку, повинні вказуватись повністю і чітко.

6. Для здійснення належного нагляду за достовірністю облі­ку злочинів і своєчасним поданням документів первинного обліку у всіх органах прокуратури повинен бути заведений журнал обліку статистичних карток, підписаних прокуро­ром. До журналу необхідно вносити такі дані: дата пору­шення справи, у т.ч. відповідно до ст. 430 КПК України, номер справи, прізвище слідчого чи особи, яка прова­дила дізнання, дата надходження картки від слідчого (дізнавача) і дата передачі картки працівнику з обліково-статистичної роботи під підпис[6].

Працівник з обліково-статистичної роботи правоохоронного органу одержує в канцеляріях прокуратур усі картки (слідчих прокуратури, слідчих і працівників діз­нання) підписаних прокурором, під підпис у вказаному журналі.

Після одержання в прокуратурі документів первинного обліку працівник з обліково-статистичної роботи заповнює в них необхідні позначки у розділі 1, на підставі карток ро­бить усі необхідні записи в журналі обліку злочинів і протя­гом 24 годин направляє їх безпосередньо до обліково-реєстраційного підрозділу.

При цьому, якщо правоохоронний орган зна­ходиться у тому ж самому місті, де і обліково-реєстраційний підрозділ, документи первинного обліку здаються працівни­ком з обліково-статистичної роботи органу осо­бисто до обліково-реєстраційного підрозділу під підпис у реєстрі, у якому вказується: назва картки, номер справи та дата одержання карток.

Якщо правоохоронний орган і обліково-реєст­раційний підрозділ знаходяться в різних населених пунктах, документи первинного обліку можуть направлятися працівником з обліково-статистичної роботи органу на­чальнику обліково-реєстраційного підрозділу поштою із су­провідним листом, в якому вказуються ті ж реквізити, що в реєстрі.

Реєстри і копії супровідних листів зберігаються у діло­водстві працівника з обліково-статистичної роботи.

7. Документи первинного обліку підлягають зберіганню в обліково-реєстраційних підрозділах упродовж одного року після складання на їх підставі статистичної звітності про злочини і осіб, які вчини­ли злочини, при умові, що по справах, які на­правлені до суду, в обліково-ре­єстраційний підрозділ надійшла із суду довідка про наслідки розгляду кримінальної справи судом (форма 6) та по закритих кримінальних справах, при їх наявності в архівах інформаційних підрозділів.

Документи первинного обліку про злочини, по яких справи зупинені за пунктами 1, 3 ст. 206 КПК не зни­щуються, а зберігаються у спеціальній картотеці обліково-ре­єстраційного підрозділу до розкриття злочину або закриття справи на підставі, що виключає кваліфікацію діяння як злочину.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 221; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.02 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь