Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


IX. ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ ЄДИНИХ ЖУРНАЛІВ ОБЛІКУ ЗЛОЧИНІВ, КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ І ОСІБ, ЯКІ ВЧИНИЛИ ЗЛОЧИНИ



20. У районних, міських і лінійних органах внутрішніх справ ведуться єдині журнали обліку злочинів, кримінальних справ і осіб, які вчинили злочини, де на підставі одержаних від прокурорів, слідчих і праців­ників дізнання документів первинного обліку реєструються і враховуються всі виявлені злочини, особи, які їх вчинили, кримінальні спра­ви, а також відображаються наслідки розгляду справ у суді.

21. Журнал обліку злочинів у тому регіоні, де це необ­хідно, може складатися із двох розділів (двох томів): у пер­шому реєструються виявлені злочини, особи, що їх вчинили, і справи органів внутрішніх справ та податкової міліції, у другому - органів прокуратури.

У межах Автономної Республіки Крим, областей, терито­рії, яка обслуговується органами внутрішніх справ на транс­порті, встановлюється єдина для органів внутрішніх справ і прокуратури нумерація справ.

Обліково-реєстраційні підрозділи органів внутрішніх справ для реєстрації кримінальних справ щорічно виділяють для міськрайлінорганів внутрішніх справ, підрозділів податкової міліції, органів прокуратури і опе­ративних відділів установ виконання покарань, які ведуть роз­слідування за кримінальними справами, необхідну кількість реєстраційних номерів.

У районі (місті) кількість виділених номерів з урахуван­ням обсягу роботи розподіляється між органами внутрішніх справ, податкової міліції і органами прокуратури, про що повідомляється в об­ліково-реєстраційні підрозділи.

Слідчий і працівник дізнання органів внутрішніх справ, податкової міліції од­ночасно з заповненням картки за формою 1 на виявлений злочин одержує в міськрайліноргані внутрішніх справ поряд­ковий номер справи.

Слідчий прокуратури одержує порядковий номер справи, порушеної і прийнятої ним до провадження, у прокуратурі.

22. При реєстрації злочинів у журналі обліку злочинів поруч з реєстраційним номером при певних умовах простав­ляються літери:

а) «ПР» - по кримінальній справі прокуратури.

б) «ПРТ» - у випадках направлення справи прокурором до суду відповідно до ст. 430 КПК.

в) « ПМ» - по кримінальній справі податкової міліції.

Додатково виявлені у процесі розслідування злочини ре­єструються у журналі з зазначенням чергового порядкового номера запису і номера справи, за якою вони виявлені; про те, що цей злочин виявлений додатково, в журналі обліку злочинів він позначається додаванням літер «ДВ».

23. У журналі обліку злочинів відповідні відомості вно­сяться:

а) У графах 2-8 - на підставі картки форми 1 (у графі 8 – форми 1.1).

б) У графі 11 – на підставі картки форми 4.

в) У графах 12, 14-на підставі карток форми 1.1, 2, 3, 4.

г) У графі 13 - на підставі картки форми 2.

д) У графі 15 - на підставі карток форм 1, 1.1, 3.

е) У графі 16 – на підставі картки форми 1.2.

є) У графі 17 - на підставі довідки форми 6.

ж) У графі 18 – архівний номер закритої кримінальної справи, яка здана до архіву інформаційного підрозділу.

24. У графах 9, 10 вказуються дати надходження кожно­го із документів первинного обліку до міськрайліноргану внут­рішніх справ і направлення їх до обліково-реєстраційного підрозділу.

25. При внесенні відомостей у журнал обліку злочинів повинні бути вписані вичерпні і точні відповіді на всі пи­тання, передбачені змістом граф журналу.

Виконані у журналі записи, на підставі відомостей, які містяться у додаткових картках, повинні уточнюватися та до­повнюватися.

Повнота і достовірність записів у журналі обліку злочи­нів, їх відповідність змісту обліково-реєстраційних докумен­тів повинні систематично перевірятися начальником міськрай­ліноргану внутрішніх справ, а також обліково-реєстраційни­ми підрозділами при перевірках стану обліково-реєстраційної роботи і проведенні звірок облікових даних за кожний звіт­ний період.

Журнал підлягає пред'явленню прокурору за першою ви­могою.

26. Журнал обліку злочинів є підставою для складання у міських, районних і лінійних органах внутрішніх справ щомісячних (наростаючим підсумком) відомостей про зареєст­ровані, розкриті і нерозкриті злочини з метою аналізу і вико­ристання у практичній діяльності в організації боротьби зі злочинністю.

Щомісячні відомості про зареєстровані, розкриті і нероз­криті злочини подаються також відповідному наглядовому прокурору.

У обліково-реєстраційних підрозділах органів внутрішніх справ на підставі статистичних карток ведуться контрольні журнали обліку злочинів, кримінальних справ і осіб, які їх вчинили, по кожному району, місту, лінійному органу окремо, а також спеціальні журнали обліку злочинів, при реєстрації яких у органах внутрішніх справ були допущені порушення законності та обліково-реєстраційної дисципліни. Ці журнали ведуться для контролю за своєчасним надходженням первинної облікової документації, підбору окремих відомостей про злочини і наслідки їх розслідування та для інших довідкових завдань.

Вищевказані журнали, як і картки, підлягають пред'явленню прокурору на його вимогу.

27. Реєстрація злочинів, осіб, що їх вчинили, кримінальних справ у Службі безпеки України проводиться у тому ж порядку, як і в міськрайлінорганах внутрішніх справ.

 

 

Х. ОСОБЛИВОСТІ ЗАПОВНЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

ПЕРВИННОГО ОБЛІКУ ДЛЯ ОБРОБЛЕННЯ ЇХ НА

ЕЛЕКТРОННО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИНАХ

28. Установлені єдині документи первинного обліку зло­чинів, кримінальних справ і осіб, що вчинили злочини (статистичні картки форм 1, 1.1, 1.2, 2, 3, 4 та довідки ф. 6), призна­чені для автоматизованої обробки на ЕОМ.

Обліково - реєстраційні підрозділи, за погодженням з прокуратурами Автономної Республіки Крим, областей, міст, інших прирівняних до них прокурорів, при обробці статистичної інформації можуть використовувати засоби ЕОМ для ведення єдиних журналів обліку злочинів, кримінальних справ і осіб, які вчинили злочини, та контрольних журналів на магнітних носіях. У кінці звітного періоду ця інформація роздруковується і зберігається в окремій справі працівника з обліково-реєстраційної роботи.

Заповнення документів первинного обліку і розроблення вміщених у них даних слід здійснювати відповідно до ви­мог даної Інструкції підготовленим обліково-реєстраційними підрозділами ти­пового математичного забезпечення та довідників.

29. Забезпечення органів прокуратури і внутрішніх справ новими бланками обліково-реєстраційних документів, примірниками цієї Інструкції та довідниками для здійснення обліку і реєстрації злочинів покладено на МВС України. Інші правоохоронні органи забезпечують підлеглі органи обліковою документацією самостійно.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 261; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь