Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Семінарське заняття 6.1. Правові, організаційно-тактичні та психологічні основи переговорів з терористами під час проведення антитерористичної операції



1. Поняття та правові основи проведення переговорів з терористами.

2. Організаційно-тактичне забезпечення переговорів з терористами.

3. Правила ведення та етапи переговорів.

 

Основні поняття: агресія, аналіз оперативної інформації, антитерористична операція, безпека життя і здоров'я, викуп, відволікання уваги, встановлення свідків, громадська безпека, громадський порядок, група ведення переговорів, група документування, група переговорів, група прикриття, діалог, документування злочинної діяльності, евакуація населення, експертиза, екстремальна ситуація, емоційний вплив, етапи проведення переговорів, заручник, засоби аудіотехніки, засоби відеотехніки, засоби зв'язку, засоби масової інформації, застосування зброї, захист цивільного населення, захоплення заручників, звільнення заручників, знешкодження терориста, зрив переговорів, імітація переговорів, ліквідація терориста, майстерність переговорщиків, мета ведення переговорів, мотиви злочинних дій, надзвичайна ситуація, насильство, нейтралізація терористської групи, обліки ОВС, обмеження свободи, огляд місця події, оперативний штаб з управління антитерористичною операцією, оперативно-розшукові заходи, опитування громадян, організація переговорів, особа терориста, оцінка предмета переговорів, переговори для «прикриття», переговорна діяльність, переговорний процес, переговорщик, перекладачі, підбір переговорщиків, погроза знищення людей, позиційні переговори, позиція в переговорах, полонені, посередники переговорів, правила ведення переговорів, представники громадськості, представництво сил правопорядку, принципи переговорного процесу, припинення терористичного акту, протиправні вимоги, психологічний вплив, район проведення антитерористичної операції, рекогносцировка, роз'єднання злочинної групи, розкриття злочину, силова акція, слідчі дії, слідчо-оперативна група, соціальний резонанс, способи спілкування, ступінь гласності, суб'єкти ведення переговорів, терорист, технічні засоби, умови переговорів, утримання заручника, фізична розправа, фізичне припинення терористичного акту, фіксація доказів, фіксація переговорів, фільтраційна група, фонотека, форми контактів, штаб АТЦ.

 

ЛІТЕРАТУРА:

 

Основна:

 

1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. — 1996. - № 30. - Ст. 141.

2. Кримінальний процесуальний кодекс України. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України». – К.: Юрінком Інтер, 2012 – 376 с.

3. Про боротьбу з тероризмом: Закон України // Відомості Верховної Ради України. - 2003. - № 25. - Ст. 180.

 

Додаткова:

 

1. Боротьба з тероризмом : навч. посіб. / за заг. редакцією професора В.В. Коваленка / [Джужа О.М., Никифорчук Д.Й., Комарницький В.М. та ін.]. – К. : Видавничий дім «Скіф», 2013. – 584 с.

2. Гуревич П.С. Психология чрезвычайных ситуаций: учеб. пособие.- М.: ЮНИТИ, 2007.- 496 с.

3. Дворяк И.А. Тактические основы борьбы с терроризмом// Вестник Московского университета МВД России.- 2006.- С.95-96.

4. Жаринов К. В. Терроризм и террористы: Справочник / Под общ. ред. А. Е. Тараса. — Минск: Харвест, 1999. — 606 с.

5. Красильников А.Г. Пути совершенствования борьбы с терроризмом// Прокурорская и следственная практика.- 2007.- С.31-39.

6. Літвак О.М. Психологічні витоки тероризму // Актуальні проблеми держави та права. Збірник наукових праць «Соціальні та правові проблеми боротьби з тероризмом». Випуск 8. – Одеса. Юридична література. – 2000. – С.9-15.

7. Науково-практичний коментар до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» / В. А. Ліпкан, О. А. Івахненко, І. М. Рижов, В. В. Майоров. – К.: КНТ, 2009. ‑208 с. – (Національна і міжнародна безпека). Бібліогр.: с. 201-205. – Словник термінів с. 157-200.

8. Ольшанский В. Психология терроризма. – СПб.: Питер, 2002.- 288 с.

9. Практические рекомендации по ведению переговоров с лицами, захватившими заложников / Под ред. А. У. Войнова. — СПб. 1995.

10. Сафонов И.И. Организация раскрытия и расследования терроризма: монография. – М.: Изд. Шумилова И.И., 2004.- 155 с.

 


ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ, САМОСТІЙНОЇ
ТА НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНИЦЬКОЇ РОБОТИ СЛУХАЧА

 

На практичних заняттях слухачі поглиблюють здобуті під час лекцій і самостійної роботи знання з курсу "Правові основи боротьби з тероризмом".

Вивчення теоретичних аспектів цієї дисципліни передбачає їх практичне застосування на семінарських заняттях шляхом вирішення практичних ситуацій, розгляду матеріалів навчальних завдань, виконання тестових завдань, відповідей на контрольні питання, а також усних опитувань слухачів.

Мета проведення практичних занять – навчити слухачів реалізовувати здобуті знання, сформовані вміння і навички у практичній діяльності.

Завдання практичних занять – допомогти слухачам:

– навчитись застосовувати на практиці норми законодавства про боротьбу з тероризмом;

– поглибити здобуті на лекціях теоретичні знання;

– навчитись узагальнювати практику застосування законодавства про боротьбу з тероризмом і доходити відповідних висновків за результатами узагальнення;

– правильно використовувати роз’яснення законодавчих, виконавчих, судових та інших органів у процесі застосування законодавства про боротьбу з тероризмом;

– розвинути наукове мислення, набути навичок ораторської майстерності.

При підготовці до практичного заняття слухачі повинні всебічно розглянути і засвоїти винесені на практичний розгляд питання лекції, а саме:

– ознайомитися з планом заняття і переліком навчальної літератури, наведеної наприкінці плану;

– перевірити наявність попереднього конспекту лекції;

– підготувати запитання до викладача з проблем, що виносяться на розгляд;

– підготувати тези виступів з проблемних питань теми.

У процесі підготовки до заняття слухачі повинні чітко усвідомити зміст питань, що виносяться на обговорення, вміти доводити свою думку щодо них або вносити пропозиції щодо вдосконалення законодавства з обговорюваних проблем, попередньо проаналізувавши правові норми чинного законодавства про боротьбу з тероризмом і практику його застосування, а також монографії науковців-юристів, доповіді та статті про проблеми боротьби з тероризмом в Україні. Загалом на семінарських заняттях передбачаються розгорнуті відповіді слухачів на питання теми з висвітленням питання сучасного вирішення проблем боротьби з тероризмом в Україні.

Позитивним моментом підготовки до занять є написання слухачами рефератів, спроба написання наукових статей, змістовних доповідей.

Під час заняття викладач оцінює усні або письмові відповіді слухачів, підготовлені доповіді, реферати, участь у дискусіях і ділових іграх, вміння доводити свою думку і захищати позицію.

Особлива увага приділяється вмінню слухачів вирішувати конкретні практичні ситуації. Слухачі не повинні обмежуватися лише відповіддю "правомірно" чи "не правомірно", "так" чи "ні", а обов’язково обґрунтувати свою відповідь.

Практичні завдання відбуваються в такий спосіб, що будь-яка надана слухачом відповідь, навіть якщо вона протилежна відповіді на це саме питання іншого слухача, є дискусійною і має право на доведення, а коли її буде доведено юридично — заслуговує на таку, що є правильною.

Отримані слухачами оцінки за заняття враховуються при виведенні підсумкової оцінки з дисципліни "Правові основи боротьби з тероризмом".

Виконання слухачами завдань для самостійної роботи з навчальної дисципліни сприяє формуванню у них необхідних правових знань шляхом пошуку необхідних інформаційних джерел, а через їх опрацювання вміння аналітично оцінювати й виокремлювати основне із запропонованої інформації.

Підготовка слухачів до занять може відбуватись у таких основних формах:

– опрацювання лекційного матеріалу шляхом обов’язкового вивчення запропонованих викладачем визначень і відповідей на питання, винесені на семінарське заняття;

– вивчення законодавства про боротьбу з тероризмом шляхом порівняння теоретичних основ з нормативним матеріалом з теми, що вивчається;

– вивчення монографій науковців-юристів, наукових статей, судової практики;

– написання реферативних робіт і складання переліку питань, які, на думку слухачів, недостатньо висвітлені в літературі або на попередній лекції;

– самостійне конспектування важливих з погляду слухачів питань з метою кращого засвоєння матеріалу.

Тематика реферативних робіт запропонована за кожною темою навчальної дисципліни. Слухачі пишуть реферат і на його основі готують змістовну доповідь, яку викладають на семінарському занятті. Мета доповіді полягає в засвоєнні іншими слухачами основних аспектів розглянутої теми і формуванні ними питань, що можуть стати предметом подальшої дискусії.

Вимоги до написання реферативних робіт:

– обсяг – 10-15 аркушів формату А4;

– необхідність обґрунтування у вступній частині актуальності розглядуваної теми;

– наявність власних висновків і пропозицій;

– подання списку використаних джерел наприкінці реферату.

З метою раціонального використання часу на семінарському занятті може бути обговорено щонайбільше два реферати. Решта часу відводиться для усного опитування слухачів.

Найкращі реферати можуть бути рекомендовані до друку як наукові статті або подаватись на конкурси слухачських робіт.

Критерії оцінювання роботи слухачів на занятті:

– слухач одержує бал "5", якщо він повно і всебічно розкрив теми, вільно володіє термінологією, демонструє глибокі знання використаної при підготовці літератури, має власну точку зору щодо питання теми заняття і може її довести, логічно і послідовно викладає вивчений матеріал і вміє вільно та професійно вести дискусію;

бал "4" слухач одержує з урахуванням викладених критеріїв за певних упущень при висвітленні матеріалу, неточних тверджень, не підкріплених нормативними або іншими доказами;

– слухач одержує бал "3", якщо він розкрив питання в загальних рисах, розуміє його суть, намагається робити висновки, але припускається грубих помилок, не може викласти матеріал самостійно, його відповідь нелогічна;

– бал "2" слухач одержує тоді, коли не може правильно відповісти на поставлене запитання, не розуміє суті питання і, як наслідок, не може робити висновків.

Непідготовленість слухача до заняття або відсутність його на занятті розцінюється як академічна заборгованість, яку він повинен відпрацювати. Наявність академічної заборгованості із заняття є підставою для недопущення слухача до складання заліку з навчальної дисципліни "Правові основи боротьби з тероризмом".

 


ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
ТА ІНДИВІДУАЛЬНІ НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНИЦЬКІ ЗАВДАННЯ:


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 229; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.02 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь