Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Футерування апаратів штучними кислототривкими виробами



Плитки цегли з кислототривкої кераміки, плавленого діабазу, фарфору, скла і антегміта закріплюються на поверхні, що захищається, спеціальними в'яжучими, зазвичай силікатною замазкою. Її виготовляють з "рідкого скла" (розчин Na2SiO3), фторсиліката натрію Na2SiF6 (прискорювач твердіння) і наповнювачів (андезітної, кварцевої, фарфорової муки і інших кислототривких порошків).

 

              a)                             б)                                         в)

Рис. 15. Схеми футерування:

а – одношарова; б – багатошарова; в – комбінована;

1 – сталева стінка; 2 – в'яжучий матеріал; 3 – плитка; 4 – цеглина; 5 – поліізобутилен.

 

По конструкції футерування (рис. 15) ділять на прості (одношарові), багатошарові і комбіновані (багатошарове футерування з підшаром з листового органічного матеріалу).

Одношарове футерування застосовують для захисту поверхні газоходів, підлоги в хімічних цехах, апаратів з парогазовим середовищем, в якому не відбувається конденсації пари.

 

Рис. 16. Схема захисту штуцера:

1 – стінка апарату; 2 – штуцер сталевий; 3 – свинцева обкладка; 4 – вкладиш фаолітовий на діабазової замазці; 5 – поліізобутилен; 6 – футерування;

7 – діабазова замазка; 8 – азбест шнуровий, змочений в рідкому склі

 

Багатошарове і комбіноване футерування використовують для захисту стінок апаратів, що працюють в найбільш важких умовах. Футерувальні матеріали (кераміка та ін.) володіють найчастіше певною пористістю, тому при захисті апаратури від високо агресивних середовищ на неї наклеюються непроникні підшари покриття з органічного матеріалу (гуми, поліізобутилену).

Проникність футерувань можна знизити обробленням швів зовнішнього шару замазки на органічній основі (арзаміт, бітумні замазки, епоксидна смола). Застосування в підшарі органічних матеріалів, що володіють сприятливим поєднанням механічної міцності із значною деформувальністю, попереджає утворення тріщин у футеруванні. Одношарове і багатошарове футерування використовують, наприклад, в апаратах сушильно-абсорбційного відділення сірчанокислотного виробництва, комбіноване футерування – для захисту сушильної башти у виробництві хлору і промивної башти у виробництві сірчаної кислоти.

Переваги футерувань: висока механічна міцність (можна застосовувати при механічній і абразивній діях середовища), висока межа робочої температури середовища (300-400 °С) і порівняно низька вартість. Недоліки: збільшення маси апарату і зменшення його корисного об'єму.

Захист штуцерів і люків штучними виробами можливий лише при їх діаметрі не менше 500 мм. Практика показала, що найбільш надійною конструкцією захисту штуцерів є вставка в них спеціального вкладання (відрізку труби) з матеріалу, що є хімічно стійким до даного середовища при робочій температурі. Найбільш поширені вкладні з кислототривкої кераміки, діабазового лиття, фаоліту і антегміту. Приклад схеми захисту штуцерів показаний на рис. 16 [8,9].


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 251; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь