Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Шкіряний пасок з мішечками (виготовленими з тканого матеріалу) повинен бути класифікований у товарній позиції 4203, з врахуванням більшої вартості шкіри.



Як правило компоненти таких складних виробів вміщені в одну упаковку.

Четверта частина правила 3б визначає класифікацію товарів у вигляді наборів для роздрібного продажу. Такі товари повинні задовольняти ряд вимог:

1. Вони повинні складатися не менше ніж з двох виробів, які відносяться до двох різних товарних позицій (так, сукупність стальних гвинтів, болтів та гайок не буде набором, оскільки всі вони належать до товарної позиції 7318, однак на рівні підсубпозицій вони можуть складати набір, так як відносяться до різних субпозицій).

2. Вони повинні складатись з виробів, які можуть бути використаними окремо або в доповнення один до одного, і які разом можуть задовольняти певну потребу або виконувати певну задачу, наприклад при приготуванні їжі, підстриганні волосся, малюванні тощо.

3. Вони повинні надходити до роздрібного продажу у коробках, ящиках, на підставках тощо.

Класифікація таких виробів визначається по тому виробу або виробам однієї позиції, які надають набору його суть.

Приклад:

Дитячий столовий набір у складі мензурки та піали з нержавіючої сталі (7323), кільця для серветки (7323), ложки з виделкою (8215), спакований у картонну коробку, класифікується у позиції 7323, в яку входять кілька складових цього набору, ці ж складові є найбільш дорогою його частиною.

Якщо різноманітні сільськогосподарські продукти не утворюють разом певну страву чи напій, то їх не можна вважати набором для класифікації в одній товарній позиції.

У відношенні наборів важливо ще раз нагадати про Правило 1, згідно з яким Правила 2б застосовуються лише тоді, коли текстовий опис товарних позицій, примітки до Розділів та Груп не містять інших вимог. ТН ЗЕД містить значну кількість спеціальних правил для класифікації наборів, які мають перевагу над Правилом 3б:

- набори хімічних речовин (примітка з до розділу VI);

- набори пластмасових та резинових виробів (примітка 1 до розділу VII);

- набори інструментів (текстовий опис позиції 8206).

Також в ТН ЗЕД є примітки до Розділів та Груп, згідно з якими деякі товари, представлені разом, не можуть бути класифіковані як набори. Наприклад, примітка 13 до Розділу XI стосовно одягу з текстилю та примітка 6 до Групи 85, згідно з якою носії інформації (диски, касети, ін.) обов'язково класифікуються у своїй товарній позиції.

Фактори, які визначають суттєвий характер товару, будуть змінюватись в залежності від типу виробу. Це може бути природа матеріалу або компоненту, основна частина об'єму, кількість, вага або вартість, чи роль складових частин по відношенню до функції виробу. Стосовно вартості товару, не можна мати на увазі вартість в імпортуючій країні, треба мати на увазі звичайну вартість, оскільки в противному випадку класифікація буде іншою в зв'язку з цінами в імпортуючій країні. В любому випадку, вартість є одним з багатьох критеріїв подібного роду.

В багатьох випадках примітка до Розділу або Групи вже визначає матеріал або компонент, які є визначальними при класифікації товару. Наприклад, примітка 1 до Групи 82 визначає, що інструмент класифікується у цій групі, якщо його робоча частина виготовлена з неблагородного металу. В таких випадках немає необхідності у Правилі 36, оскільки класифікація регулюється примітками до Розділів та Груп (Правило 1).

Правило 3в

У випадку неможливості класифікації товарів згідно з Правилом За або 3б їх необхідно класифікувати у тій товарній позиції, яка є останньою по порядку серед тих позицій, в яких можлива класифікація цих товарів. Це крайній вихід для вирішення важких випадків, коли жодна з позицій не дає більш чіткого визначення для віднесення туди товару, та коли не вдається виділити матеріал або компонент, який надає цьому товару визначальну ознаку.

Основна частина товарів, у відношенні до яких застосовується це правило, складається з двох матеріалів однакового значення, наприклад, чоловіча куртка, виготовлена наполовину з шкіри (4203) та наполовину з трикотажної тканини (6103). Правило 2б не може бути застосоване, як і Правила За та 3б, оскільки жоден з матеріалів не переважає ні в об'ємі, ні у вартості. У цьому випадку згідно з Правилом Зв куртка класифікується у останній по порядку позиції - 6103.

В інших випадках товари, у відношенні до яких застосовується це правило, виконують дві рівноцінні функції, описані у двох різних позиціях. Класифікуються ці товари в останній по порядку позиції, з тих що розглядаються.

Правило 4

Товари, які поможуть бути класифіковані згідно з наведеними вище Правилами, класифікуються у товарній позиції, яка відповідає найбільш подібним (близьким) товарам, які розглядаються.

Текст Правила 4 у виданні ГС англійською мовою викладено наступним чином:

Goods which cannot be classified in accordance witb the above rules shall be classified under the heading appropriate to the goods to which they are most akin.

Пояснення до Правила 2 наведені в "Explanatory notes" - поясненнях до ГС:

І. Це Правило поширюється на товари, які не можуть бути класифіковані згідно з Правилами 1-3. Воно передбачав класифікацію цих товарів у товарній позиції, до якої відносяться найбільш близькі до них товари.

II. При класифікації згідно з Правилам 4 представлені товари необхідно зіставити з аналогічними товарами, для того, щоб визначити ті товари, до яких перші є найбільш близькими. Представлені товари класифікуються у тій же товарній позиції, що і товари, до яких вони є найбільш близькими.

ІІІ. Схожість товарів може залежати від багатьох факторів, таких як вид, характерна особливість, призначення.

Правило 4 призначено для вирішення питань класифікації у випадках, коли складається враження, що не існує позиції для товару, який розглядається. В таких випадках товар класифікується у тій позиції, до якої він найбільше підходить.

В якості критеріїв схожості приймаються до уваги наступні:

- матеріал або матеріали, з яких товар виготовлено,

- призначення товару;

- метод обробки виробу;

- зовнішній вигляд;

- його вартість, тип, характерні особливості.

Оскільки ТН ЗЕД містить всі матеріали і майже всі функції, важко навести практичний приклад. Випадком, коли можна було б застосувати Правило 4, може бути напій, який складається з лимонаду (80 %) та пива (20 %) міцністю в 1 об'ємний процент. Позиція 2202 включає лише тільки безалкогольні напої міцністю не більше 0,5 об. % (примітка З до групи 22). Позиція 2203 включає лише пиво, виготовлене з солоду. Враховуючи, що пива у цьому напої тільки 20 %, Правило 2б не застосовується. Позиція 2206 вміщує напої, отримані методом бродіння, в цьому напої лише п'ята частина отримана методом бродіння. Позиція 2208 стосується спиртовмісних напоїв. Оскільки у групі 22 відсутня "кошикова" позиція з текстовим описом "інші", то здається, що немає жодної позиції, де можна класифікувати цей напій. Правило 4 дозволяє класифікувати цей напій по принципу максимальної схожості у позиції 2206.

Правило 5

Як доповнення до згаданих вище положень по відношенню до нижче-зазначених товарів повинні застосовуватись наступні правила.

а) Футляри для фотоапаратів, музичних інструментів, зброї, креслярського приладдя, намист та аналогічна тара (упаковка), яка має особливу форму та призначена для зберігання відповідних виробів або наборів виробів, придатна для довгострокового використання та подана разом з виробами, для яких вона призначена, повинна класифікуватися разом з виробами, які в неї упаковані. Однак це правило не застосовується до тари (упаковки), яка утворюючи з упакованими виробами єдине ціле, надає останнім суттєво інший характер.

б) Згідно з положеннями наведеного вище Правила 5а, пакувальний матеріал та пакувальні контейнери, поставлені разом з товарами, повинні класифікуватися разом, якщо вони такого типу, який звичайно використовується для пакування даних товарів. Однак це положення не є обов'язковим, якщо такий пакувальний матеріал або пакувальні контейнери явно придатні для повторного використання.

Текст Правила 5 у виданні ГС англійською мовою викладено наступним чином:

In addition to tbe foregoing provisions, thefollowing rules shall apply in respect of the goods referred to therein:

(a) camera cases, musical instrument cases, gun cases, drawing-instrument cases, necklace cases and similar containers, specially shaped or fitted to contain a specific article or set of articles, suitable for long-term use and presented with the articles/or which they are intended, shall he classified with such articles when of a kind normally sold therewith. This rule does not, however, apply to containers which give the whole its essential character;

(h) subject to the provisions of rule 5 (a), packing materials and packing containers ( 1 ) presented with the goods therein shall he classified with the goods if they are of a kind normally usedfor packing such goods. However, this provision is not binding when such packing materials or packing containers are clearly suitable for repetitive use.

Пояснення до Правила 5 наведені в "Explanatory notes" - поясненнях до ГС:

Правило 5а

(футляри коробки та аналогічні контейнери)

І. Це Правило поширюється тільки на такі контейнери, які:

1) мають особливу форму або прилаштовані таким чинам, щоб містити конкретний виріб або набір виробів, тобто вони сконструйовані спеціально під конкретний вид виробу. Деякі з контейнерів повторюють форму виробу, який вони у собі містять;

2) придатні для довгострокового використання, тобто вони мають таку ж довгостроковість, як і самі вироби, для яких вони призначені. Ці контейнери служать також для забезпечення збереження виробів, коли вони не використовуються (наприклад, при перевезенні чи зберіганні). Ці критерії відрізняють їх від звичайної упаковки;

3) представлені разам з виробами, для яких вони призначені, незалежно від того, що самі вироби можуть бути упакованими окремо для зручності транспортування. Представлені окремо, ці контейнери класифікуються у відповідних їм товарних позиціях;

4) представляють собою контейнери такого виду, які звичайно продаються разам з відповідними виробами; та

5) не надають цілому основної якості.

ІІ. Прикладами таких контейнерів, представлених разам з призначеними для них виробами, які слід класифікувати згідно з цим Правилам, є:

1) шкатулки та коробочки для ювелірних виробів (товарна позиція 7113);

2) футляри для електробритв (товарна позиція 8510);

3) футляри для біноклів та телескопів (товарна позиція 9005);

4) чохли та футляри для музичних інструментів (товарна позиція 9202);

1) чохли для зброї (товарна позиція 9303).

III. Прикладами контейнерів, які не підпадають під це Правило, є такі контейнери як срібна чайниця з умістом або декоративна керамічна вазочка, в якій містяться солодощі.

Правило

(пакувальні матеріали та пакувальні контейнери)

IV. Це Правило регулює класифікацію пакувальних матеріалів та пакувальних контейнерів, які звичайно використовуються для пакування товарів, до яких вони відносяться.

V. Це Правило підпорядковане Правилу 5а, тому класифікацію чохлів, футлярів та подібних ним контейнерів, зазначених у Правилі 5а, слід проводити згідно з Правилом 5а.

Правило 5 має відношення до контейнерів та пакувальних матеріалів, які при певних умовах можуть бути класифіковані разом з товарами, які в них вміщуються. Тут також має важливе значення Правило 1, а саме у випадках, коли у текстовому найменуванні позицій або у примітках до Розділів чи Груп явно або неявно йдеться про контейнери та пакувальні матеріали, як у наступних прикладах:

- санітарні сумки та похідні аптечки підсубпозиції 3006 50 000;

- фарби художні у тюбиках, банках, пляшках, флаконах товарної позиції 3213;

- розфасовані для роздрібного продажу клеї товарної позиції 3506;

- манікюрні набори товарної позиції 8214.

Другим випадком, коли немає необхідності у Правилі 5 є товари призначені для роздрібної торгівлі у наборах, оскільки контейнер або упаковка класифікуються разом з товарами згідно з Правилом 3б. Але у випадку наявності одного виробу, упакованого в контейнер або в іншу упаковку, класифікація здійснюється згідно з Правилом 5, як таким що містить більш точне роз'яснення такого випадку ніж Правило 3б.

Правило 5 стосується спеціальних контейнерів, таких як футляри для фотоапаратів та кінокамер, футляри для музичних інструментів, чохли для зброї тощо. Для того щоб їх можна було класифікувати разом з товаром, для якого вони призначені, ці контейнери та футляри повинні відповідати наступним умовам:

1) вони повинні мати спеціальну форму та розмір, для того щоб вміщувати виріб чи набір (футляр для скрипки);

2) вони повинні бути придатними для довгострокового використання (пластмасова коробка для електробритви);

3) вони повинні бути представлені разом з виробами, для яких вони призначені, навіть якщо ці вироби упаковані окремо для зручності транспортування;

4) вони повинні бути призначені для продажу з такими виробами (як правило взуття не продається у коробках спеціальної форми, призначених для його довгого зберігання);

5) контейнер або футляр не повинні надавати виробу визначальну ознаку.

Деякі приклади застосування Правила 5а:

- пластмасова мильниця химерної форми для мила разом з милом класифікується у товарній позиції 3401;

- ювелірний футляр для перлового намиста разом з намистом класифікується у товарній позиції 7116;

- футляр для біноклю разом з біноклем класифікується у товарній позиції 9005;

- чохол для мисливської рушниці разом з рушницею класифікується у товарній позиції 9303.

Правило 5б застосовується до упаковки, яка не підпадає під дію Правила 5а. Для застосування Правила 5б необхідне виконання двох умов:

1. Пакувальний матеріал або контейнери повинні бути надані з товаром, який в них міститься, та

2. Пакувальний матеріал та контейнери повинні бути тими, які звичайно використовуються для пакування таких товарів.

 

Приклади:

- паперовий пакет для цукру, який містить цукор, класифікується разом з ним у товарній позиції 1701;

- пластмасова пляшка для мінеральної води, яка містить мінеральну воду, класифікується разом з нею в товарній позиції 2201;

- картонна коробка для прального порошку, яка місить цей порошок, класифікується разом з ним у товарній позиції 340 2.

Згідно з другим реченням Правила 5б це правило не застосовується коли контейнери та пакувальні матеріали явно придатні для повторного використання. У цьому випадку такі контейнери та пакувальні матеріали класифікуються у відповідній товарній позиції, а не в позиції товару, який в них міститься.

Правило 6

Для юридичних цілей класифікація товарів у субпозиціях будь-якої товарної позиці» визначається у відповідності з найменуваннями таких субпозицій та будь-яких зв'язаних з ними приміток, а також положеннями вищезгаданих правил, при умові, що лите субпозиції на одному рівні є порівняльними. Для цілей цього Правил» також можуть застосовуватись відповідні пояснення та примітки до Розділів та Груп, якщо у контексті не обумовлено інше.

Текст Правила 6 у виданні ГС англійською мовою викладено наступним чином:

For legal purposes, tbe classification ofgoods in tbe subbeadings of a beading shall be determined according to the terms of those subbeadings and any related subbeading notes and (mutatis mutandis) to tbe above rules, on tbe understanding that only subbeadings at tbe same level are comparable. For tbe purposes of this rule tbe relative section and chapter notes also apply, unless tbe context otherwise requires.

Пояснення до Правила 6 наведені в "Explanatory notes" - поясненнях до ГС:

І. Правила 1-5, зазначені вище, можуть застосовуватись з відповідними змінами (mutatis mutandis) також для класифікації на рівні субпозицій в рамках однієї товарної позиції.

ІІ. У Правилі 6 нижченаведені вирази мають наступні закріплені тут за ними значення:

а) "субпозиції одного рівня" - субпозиції з одним дефісам (рівень 1) або субпозиції з двома дефісами (рівень 2).

Так при порівняльному аналізі двох або більше субпозицій з одним дефісам у рамках однієї товарної позиції по Правилу За можливість віднесення товару до однієї з них повинна визначатись тільки по опису товару у цих субпозиціях з одним дефісом. Після того як субпозиція з одним дефісам, яка дає найбільш конкретний опис товару, вибрана і якщо сама субпозиція ділиться, тоді і тільки тоді приймається до уваги опис нарівні субпозицій з двома дефісами і вибирається одна з них;

б) "якщо у контексті не обумовлене інше" - за виключенням випадків, коли примітки до розділу або групи не сумісні з текстом субпозицій або примітками до субпозицій.

Це має місце, наприклад, у групі 71, де значення терміну "платина" у примітці 46 до групи відрізняється від значення терміну "платина" в примітці 2 до субпозицій. Таму у випадку інтерпретації субпозицій 7110 11 та 7110 19 застосовується примітка 2 до субпозицій, а не примітка 46 до групи.

ІІІ. Вміст субпозиції з двома дефісами не повинен виходити за рамки тієї субпозиції з одним дефісом, до якої належить дана субпозиція з двома дефісами; а вміст субпозиції з одним дефісом не повинен виходити за рамки тієї товарної позиції, до якої належить дана субпозиція з одним дефісом.

Правило 6 застосовується при продовженні класифікації товару, коли вже визначено товарну позицію. Хоча на початку класифікації виникає бажання подивитись текс субпозицій, цього не слід робити, інакше можлива неправильна класифікація товару, як у наступному прикладі. Субпозиція 8523 11 охоплює "магнітні стрічки: не ширше 4 мм". Однак, у тестовому описі позиції зазначено, що ці стрічки не повинні містити запис. Якщо магнітна стрічка містить запис, вона класифікується у позиції 8521, в якій міститься субпозиція 8524 21 з аналогічним текстовим описом "магнітні стрічки: не ширше 4 мм".

Згідно з Правилом 6 класифікація товарів на рівні субпозицій здійснюється згідно з текстовим найменуванням цих позицій та примітками до субпозицій, тобто присутнє повторення вимог Правила 1 при класифікації у позицію. Але при цьому є дві додаткові вимоги: порівнюватись можуть лише субпозиції одного рівня; відповідні примітки до розділів та груп застосовуються за виключенням випадків, коли примітки до розділу або групи не сумісні з текстом субпозицій або примітками до субпозицій.

Для того, щоб визначити правильну дводефісну субпозицію необхідно спочатку визначитись з однодефісною. Наприклад, класифікуються охолоджені креветки товарної позиції 0306. Якщо спершу звернутись до дводефісної субпозиції, то з'ясується, що існує дві дводефісні субпозиції, у текстовому описі яких зазначені креветки, 0306 13 та 0306 23. Але завернувшись до однодефісної субпозиції, стає ясно, що охолоджені креветки не відповідають текстовому опису однодефісної субпозиції "морожені" і тому вони класифікуються у субпозиції 0306 23.

Іноді виникає необхідність у застосуванні Правила 2б та/або Правила Зс для визначення правильної субпозиції, як у наступному прикладі. Кухонна шафа, виготовлена з дерева та металу, може розглядатися у двох субпозиціях: 9403 20 "меблі металеві інші" та 9403 40 "меблі дерев'яні, типу кухонних". Спочатку необхідно спробувати застосувати Правило 26 і якщо неможливо визначитись з його допомогою, перейти до Правила 3. На перший погляд, текстовий опис субпозиції 9403 40 більш точний. Однак, згідно з другим реченням Правила За це правило не можна застосовувати, так як у кожній субпозиції розглядається лише один матеріал, з якого складається шафа. Відповідно, необхідно застосовувати Правило 36 або, якщо неможливо визначитись який матеріал надає шафі основну характеристику, застосувати Правило Зв.

Примітки до Розділів та Груп також застосовуються на рівні підгруп, але лише у випадку, якщо у контексті не зазначено інше. Наприклад, як у зазначеному вище випадку з приміткою 46 до Групи 71 та приміткою 2 до субпозицій Групи 71, коли дія примітки 46 до Групи 71 не розповсюджується на субпозиції 711011 та 711019 в силу примітки 2 до субпозицій Групи 71.3 другого боку, для субпозиції 9601 10, яка охоплює товари, які підпадають під текстовий опис "оброблена слонова кістка та вироби з слонової кістки", можна застосовувати примітку 3 до Розділу 5, яка поширює значення терміну "слонова кістка" на всю Номенклатуру. Згідно з цією приміткою можна класифікувати вироби з коров'ячих зубів у субпозиції 9601 10.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 215; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.05 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь