Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Лекція 8. Страховий ринок України. В особистому страхуванні життя виділяють: страхування дітей



Підприємець, що намагається забезпечити ефективну і продуктивну роботу свого підприємства та його персоналу, вважатиме за доцільне особисте страхування працівників за рахунок коштів підприємства. Вигоди такого страхування для підприємства очевидні. Крім додаткового страхового захисту працівників, підприємство одержує певні податкові пільги. Особисте страхування за рахунок коштів підприємства досить часто розглядається і працівниками, і підприємцем як додаткова соціальна пільга, важливий додатковий стимул до якісної праці. З цієї точки зору особливого значення набувають такі види особистого страхування, як медичне страхування, страхування життя та здоров'я.

В особистому страхуванні життя виділяють: страхування дітей, страхування на випадок смерті, пенсійне страхування тощо. В особистому страхуванні від нещасних випадків виділяють: страхування дітей та школярів, обов'язкове страхування пасажирів, страхування працівників ризикових професій (військовослужбовців, працівників податкових та контрольно-ревізійних служб), індивідуальне страхування тощо.

У майновому страхуванні об'єктом страхування виступають майнові інтереси, пов'язані з володінням, користуванням та розпорядженням майном. Економічне призначення цього виду страхування - відшкодування збитків, які виникають при настанні страхового випадку. Страхувальниками виступають не тільки власники майна, а й інші юридичні чи фізичні особи, які відповідають за збереження даного майна.

У майновому страхуванні підприємства за формою власності (державне, приватне, орендне) виділяють за видом майна: страхування основних засобів, оборотних активів, транспорту, вантажів і багажу та інші. В майновому страхуванні громадян виділяють: страхування майна першої категорії (пріоритетне майно - житло, тварини тощо), страхування майна другої категорії (майно, втрата якого зачіпає особисті інтереси).

Страхування відповідальності - галузь страхування, де об'єктом виступають майнові інтереси, пов'язані з відшкодуванням страхувальником заподіяної ним шкоди особі або її майну, а також збитку, завданого юридичній особі. На відміну від особистого страхування, де страхування здійснюється на випадок настання певних страхових випадків та майнового страхування та страхуванню підлягає конкретне майно, в страхуванні відповідальності страховий захист здійснюється від можливого заподіяння шкоди.

171

Основи бізнесу

Страхування відповідальності поділяється на види:

^ страхування цивільної відповідальності - особа, яка завдала збиток, зобов'язана повністю відшкодувати збиток потерпілому (третій особі). Завдяки укладанню договору страхування цивільної відповідальності цей обов'язок перекладається на страховика;

^ страхування професійної відповідальності - пов'язане з можливістю пред'явлення майнових претензій до фізичних і юридичних осіб, які зайняті виконанням своїх професійних обов'язків або наданням відповідних послуг. Наприклад, страхування відповідальності власників автотранспорту, відповідальності перевізників, відповідальності за невиконання зобов'язань тощо.

^ страхування на випадок відшкодування заподіяної шкоди.

Законодавством передбачено дві форми страхування, сутність яких полягає у наступних принципах:

у обов'язкове - встановлюється законом, суцільне охоплення зазначених законом об'єктів, автоматичне розповсюдження на території країни, необмеженість у часі;

^ добровільне - діє на добровільних засадах, вибіркове охоплення об'єктів страхування, діє з моменту укладання договору страхування, завжди обмежене строком страхування, страхове забезпечення та страхові тарифи встановлюються за згодою сторін страхування.

Законодавством передбачено 26 видів добровільного та 23 види обов'язкового страхування.

Основними видами добровільного страхування є:

1) медичне страхування;

2) особисте страхування медичних і фармацевтичних працівників;

3) страхування спортсменів вищих категорій;

4) страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів;

5) страхування засобів водного транспорту;

6) інші.

Видами добровільного страхування можуть бути:

1) страхування життя;

2) страхування від нещасних випадків;

3) медичне страхування (безперервне страхування здоров'я);

4) страхування здоров'я на випадок хвороби;

172


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 191; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь