Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Попередньо напружені елементи і конструкції



Загальні положення

3.3.1.1 Впливи попереднього напруження можуть розглядатись як вплив або як опір, спричинені попередньою деформацією або попереднім створенням кривизни. Несуча здатність повинна визначатись відповідним чином.

Як правило, попереднє напруження виконується до прикладення сполучення впливів, визначених ДБН В.1.2-2, як складова певного випадку навантаження і його впливи повинні враховуватись прикладенням внутрішнього моменту та осьової сили.

Виходячи з вищенаведеного, внесок попередньо напруженої арматури в несучу здатність перерізу повинен обмежуватись її залишковою міцністю вище попереднього напруження. Цю величину можна визначити, припустивши, що початкова точка залежності " напруження-деформації для попередньо напруженої арматури зміщена внаслідок впливів попереднього напруження.

3.3.1.2 Крихкого руйнування елемента можна уникнути за допомогою одного або декількох наступних методів:

метод А – забезпечення мінімального армування відповідно до 8.2.1.1;

метод В – застосування попереднього напруження арматури шляхом її натягування на упори;

метод С – забезпечення легкого доступу до попередньо напружених залізобетонних елементів для перевірки і контролю стану арматури неруйнівними методами або спостереженням;

метод D – забезпечення об'єктивних даних, що підтверджують надійність роботи напруженої арматури;

метод Е – гарантування того, що у разі руйнування внаслідок збільшення навантаження або зменшення попереднього напруження при повторюваному сполученні впливів матиме місце утворення тріщин до того, як буде перевищено граничну несучу здатність, з урахуванням перерозподілу моменту.

3.3.1.3 Попереднє напруження у більшості випадків передбачається як сприятлива дія, і при перевірці граничного стану необхідно застосовувати коефіцієнт надійності . Розрахункова величина попереднього напруження може базуватись на середньому значенні зусиль поперед нього напруження.

Величина  для довготривалих і короткотривалих розрахункових випадків дорівнює 1, 0.

Це значення також може використовуватись при перевірці втоми.

3.3.1.4 У разі перевірки стійкості залізобетонних конструкцій при зовнішньому попередньому напруженні, коли воно може бути несприятливою дією, необхідно застосовувати . Рекомендованою величиною при загальному розрахунку є  = 1, 3.

3.3.1.5 При перевірці місцевих впливів анкерування попередньо напружених пучків на упори також використовується . Рекомендованою величиною є  = 1, 2.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 238; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь