Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Несуча здатність залізобетонних елементів при двовісному впливі згинальних моментів та поздовжніх сил



4.5.1 Відповідно до прийнятих передумов для розрахунку елементів при двоосьовому згині чи стиску можуть бути використані як повна, так і спрощена діаграма деформування бетону (рисунки 3.1, 3.2 ДБН В.2.6-98). Перехід від епюр у бетоні й арматурі до узагальнених зусиль у перерізі рекомендується виконувати за допомогою процедури числового інтегрування нормального перерізу з використанням деформаційного методу.

У загальному випадку положення нейтральної осі і розподіл деформацій у перерізі згинальних елементів, які зазнають дії поздовжньої сили , визначають із рівнянь рівноваги зовнішніх і внутрішніх зусиль (рисунок 4.5).

Систему координатних осей рекомендується вибирати з початком у центрі ваги перерізу.

4.5.2 На кожному кроці розрахунку перевіряють виконання критеріїв вичерпання несучої здатності згідно з 4.1. При цьому перевіряються наступні граничні умови:

4.5.3 Розрахунки за нелінійною деформаційною моделлю рекомендується виконувати з допомогою комп'ютерних програм за наступним алгоритмом.

1. У першому наближенні задаються кутом нахилу нейтральної осі як для пружного матеріалу. Приймається, що для вибраної системи координат (рисунок 4.5) кут між нейтральною віссю та віссю у буде дорівнювати

2. Задаючись величиною деформацій найбільш стиснутої фібри бетону (для визначення несучої здатності можна приймати  або ), послідовними наближеннями знаходять таке значення деформацій найбільш розтягнутого стрижня арматури (рисунок 4.5), за якого виконується умова рівняння рівноваги (4.30). У випадку коли , приймається  і відшукуються такі значення деформацій найбільш стиснутої фібри бетону, за яких задовольняється умова рівняння рівноваги (4.30).

Напруження в бетоні і в і-му стрижні арматури визначаються за допомогою гіпотези плоских перерізів і відповідних діаграм деформування бетону й арматури.

3. Використовуючи формули (4.31) і (4.32), визначають моменти внутрішніх зусиль  і  . Якщо обидва моменти будуть більше або менше відповідних зовнішніх моментів  і , то несуча здатність перерізу вважається відповідно такою, що забезпечена або не забезпечена.

4.Якщо один із моментів (наприклад, )  менший відповідного зовнішнього моменту  і другий більший , задаються іншим кутом нахилу нейтральної осі 6 (більшим ніж був прийнятий раніше) і знову виконують аналогічні розрахунки згідно з 3-4.


Рисунок 4.5 – Напружено-деформований стан перерізу при двоосьовому впливі згинальних

моментів та поздовжніх сил


Розрахунок несучої здатності залізобетонних перерізів, похилих до поздовжньої осі


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 249; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь