Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Несуча здатність залізобетонних елементів прямокутного перерізу на дію згинальних моментів та поздовжніх сил



4.2.1  Для перерізу конкретної форми достатньо виконати інтегрування і підставити границі інтегрування, після чого одержимо систему нелінійних алгебраїчних рівнянь із невідомими - і

4.2.2  Відповідно до прийнятих передумов при використанні формули (3.5) ДБН 2.6-98 напружено-деформований стан прямокутного перерізу при позацентровому стиску і згині наведений на рисунку 4.1. При цьому можуть виникнути дві форми рівноваги перерізу:

перша – весь переріз стиснутий;

друга – в перерізі є зона розтягу.

4.2.3 Для першої форми рівняння рівноваги набувають вигляду:

4.2.4 Для другої форми рівноваги рівняння в розгорнутому вигляді записуються:

4.2.5 У формулах (4.1) – (4.4) при згині = 0, а при позацентровому стиску

4.2.6 Напруження в довільному шарі армування визначаються за діаграмами деформування звичайної або попередньо напруженої арматури згідно з рекомендаціями, які викладені в 3.2.1.11 та 3.2.2.12, виходячи з того, що деформації визначаються за формулою

4.2.7 Системи двох нелінійних алгебраїчних рівнянь (4.1) – (4.2) і (4.3) – (4.4) з двома невідомими розв'язуються підбором із контролем критеріїв вичерпання несучої здатності на кожному кроці розрахунків. При цьому можливі кілька варіантів пошуку розв'язання. Для оцінки напружено-деформованого стану розрахункового перерізу використовується деформаційний метод. Алгоритм розв'язання задачі згідно з цим методом наведений в додатку А.

а – поперечний переріз елемента; б – епюра напружень для першої форми рівноваги; в – епюра деформацій для першої форми рівноваги; г – епюра напружень для другої форми рівноваги; д – епюра деформацій для другої форми рівноваги.

Рисунок 4.1 – Напружено-деформований стан прямокутного перерізу

4.2.8  За результатами розв'язання систем рівнянь (4.1) - (4.2) і (4.3) - (4.4) будуються діаграми " момент - кривизна" для згинальних елементів або " нормальна сила-деформації стиснутої грані" для позацентрово стиснутих елементів. Найбільші величини зафіксовані на цих діаграмах і приймаються за несучу здатність. У разі, якщо визначені величини несучої здатності будуть меншими за зовнішні впливи, необхідно виконати зміну розмірів перерізу, армування або міцності бетону. Величини зовнішніх впливів і підрахованої несучої здатності, як правило, не повинні відрізнятись більше ніж на 5 %.

4.2.9  Відповідно до прийнятих передумов при використанні спрощеної діаграми деформування бетону (рисунок 3.2 ДБН В.2.6-98) можуть реалізуватись дві форми рівноваги перерізу, причому друга форма рівноваги має два випадки в та г (рисунок 4.2).

4.2.10 Для першої форми рівноваги, межі існування якої є  і  рівняння рівноваги в розгорнутому вигляді записуються:

4.2.11 Для другої форми (випадок в) рівноваги, межі існування якої є  і  рівняння рівноваги в розгорнутому вигляді записуються:

4.2.12 Для другої форми (випадок г) рівноваги, межі існування якої є  і  , рівняння рівноваги в розгорнутому вигляді записуються:

4.2.13 Розрахунок за формулами (4.9) - (4.12) виконується аналогічно до формул (4.1) - (4.4) з виконанням рекомендацій і вимог 4.2.5 - 4.2.8.



Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 289; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь