Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Учасники провадження у справі про банкрутство.



Участь у справі про банкрутство беруть:

¥ сторони в справі про банкрутство - боржник (банкрут) і кредитори;

¥ інші учасники провадження у справі про банкрутство:

· арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор),

· власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника

· інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство;

· ФДМ

· державний орган з питань банкрутства

· представник органу МС

· представник працівників боржника;

· уповноважена особа акціонерів або учасників ТОВ, ТДВ.

Суб'єктами банкрутства Закон визнає не лише юридичних осіб, як це було раніше, але і фізичних осіб, зареєстрованих як суб'єкти підприємницької діяльності. Причому, як це випливає зі змісту окремих положень ст. 1 Закону, суб'єктами банкрутства можуть бути лише особи 1 категорії - суб'єкти підприємництва, які називаються боржниками або банкрутами.

Субєкти банкрутства - особи, до яких може бути застосоване банкрутство.

Згідно з ч. З ст. 214 ГК процедури, передбачені Кодексом (розпорядження майном боржника, мирова угода, санація боржника, ліквідація банкрута - ч. 1 ст. 212 ГК), не застосовуються до казенних підприємств. До державних підприємств, які відповідно до закону не підлягають приватизації, вказані процедури застосовуються в частині санації чи ліквідації лише після виключення їх з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації.

Щодо окремих категорій суб'єктів підприємництва (містоутворюючих, особливо небезпечних, с/г підприємств; страховиків, професійних учасників ринку цінних паперів) закон визначає особливості регулювання відносин, пов'язаних з банкрутством. Відносини, пов'язані з банкрутством, учасниками яких є іноземні кредитори, регулюються законодавством з урахуванням положень міжнародних договорів.

Закон " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не поширюється на юридичних осіб, які не займаються згідно з їх статутами (положеннями) систематичною підприємницькою діяльністю, та на фізичних осіб - не підприємців.

Боржник - це суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом 3 місяців після настання встановленого строку їх сплати.

Боржником відповідний суб'єкт вважається на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство, банкрутом - після того, як господарський суд прийме постанову про визнання боржника банкрутом.

З іншого боку, у відносинах банкрутства виступають кредитори - юридичні або фізичні особи, які мають підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості по заробітній платі працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів. До інших державних органів Закон, зокрема, відносить: органи МС або ЦОВВ; державні органи з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, з питань охорони НПС та ядерної безпеки, з питань геології та використання надр; державний орган у справах нагляду за страх. діяльністю; державний орган з питань регулювання ринку цінних паперів.

Кредитори поділяються на два види

¶ конкурсні - це кредитори за вимогами до боржника, що виникли до порушення провадження у справі про банкрутство

¶ поточні - це кредитори за вимогами до боржника, що виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.

Органи кредиторів: збори кредиторів та комітет кредиторів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 281; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь